Düzenli Evimiz & Hayatımız

cat-cats.gif

Buda kendim içinnn:KK14::KK14:bende böyleydim gün boyu:KK17:
Neden ya iş yap iş iyi gelşr :KK53:

Annene sen diyeceksin bebeğe bak toplantıya gidicem diye. Ağlamayana meme yok gurur yapmayacaksın. Ablan yengen hepsi bakabilir böyle durumlarda.
Söyledim gece çok hastaydım dedi.Benden bi büyük ablam her halükarda bakar ama şuan lohusa bebişte hiç durmuyor dikişleri var.Bizim kızda kucak ilgi istiyor.
En büyüğü de biraz uzak kalıyor ama turşuluk almak için pazara giderken ona bıraktım saģolsun baktı.Yarın oda gelir yeğenim için 1.sınıfa başlıyor.
Yengeme bırakamam sabah erken uyanmıyor olabilir çocuğu yok muhtemelen uyuyor oluyordur.
En küçüğümüz asla kendini incitmez sağolsun.😏 Üst katta kv nin de hayrı yok bakalım yarın ne yapacağım.🤦‍♀️😂

Bu saat oldu anca oturdum.
Sabah yatak topla, etraf topla, kahvaltı bulaşık
Sonra mutfak koridor süpürdüm.
Çocuklarımın gardırobunu düzenledim.
Masalarını ıvır zıvır dolabını ayıkladım bir sürü çöp çıkardım.
Çocukları aldım biraz dışarı çıkardım.
Yufka aldım haftasonu börek saracağım.
Buzdolabı düzenledim.
Çamaşırlar kurudu katladım.
Yemek yaptım.
Dağ gibi bir ütü vardı onu bitirdim.
Çayı koydum, çocukları yatırdım.
Şimdi oturacağım inşallah kocam beyle.
🥵

Aslında çok yoğun bir gün değildi ama ütü beni çok yoruyor. Pfff.
Başta zihnimi yoruyor, yapana kadar zaten eziyet çekiyorum😃
Neyse bitirdik bi süre rahatız.

Öyle cidden.Yarın toplantı var diyorum annem bebeği de arabasına kat beraber gidin diyor 😅 Allah ım ya getir tutarım sen toplantıya rahat git dese ne olur anlamıyorum.
Bugün geldi sağolsun oturduk çocuklara kurabiye ve ayran çorbası getirmiş.:KK51:
Ablam için domates aldık dün akşam biraz şişe domates yaptım ona yardım ettim niye bana söylemediniz diyor yapardım😂😂 Bana gelince hiçbir zaman çünkü ben her işimi kendim yaptığım için.Abim de benim gibi büyük ablamda.Diğer 3'üne farklılar sanki onlara biraz daha farklı davranılıyor.
Eşim de böyle abisine ve eltime kv herşeyini yapıyor onlara asla ağır iş yaptırmazlar bu öz eşim üvey gibiydi her zaman ama eşim her işini kendisi yapar onların işlerini dahi yapardı.
Ama hep nankörlük gördük insanlardan.Dar zamanımızda kimse bize el atmadı.
Benim eşimin tarafı da öyle. Eşim sanki üvey evlat gibi. Ama her işlerine onu çağırır ona yaptırmaya çalışırlar. Ama konuşmalarına baksan her türlü destekler. Yapmadığı şeyleri yaptık derler. En güzeli kimseden bişey beklememek takmamak ama onu da biz yapamıyoruz işte. İster istemez canımız sıkılıyor

Bende bugün bi halt yapmadım yine valla kaç gündür bi halsizlik yorgunluk var sanırım havalardan oldu😴

✅Evi havalandırdım
✅Wc yıkandı
✅Yatağımızı topladım
✅Kızımı yıkadım
✅Kahvaltı hazırladım mutfağı topladım
✅Kızımın dolabını düzenledim küçükleri ayırdım yarın daha devam edicem yeğenimden gelenleri çıkarcam sandıktan
✅Buzluğa kabak kızartıp attım
✅Buzluğa patlıcan yemeği için domatesle kavurup attım

Merhaba. Bugün;
🔸Yatağı topladım,
🔸Kendine ve kızıma kahvaltı hazırladım,
🔸Kahvaltı sonrası mutfağı topladım, elde yıkanacakları yıkadım,
🔸Islak kek yaptım. Çıkan bulaşıkları kaldırıp bulaşık makinasını çalıştırdım,
🔸Çöpleri ayarladım eşim attı,
🔸Kızı dolaştıracağız derken epey yürüdük bugün. Sağlam yürüyüş oldu benim için.

Kızımın ayağı takılıp düştü. Düşerken de başını tv ünitesine çok şiddetli bir şekilde vurdu. Anında şişip morardı zaten. 3-4 saat uyutmadım. Bir durum yok gibi ama içim pek rahat da değil. İnşallah bir şey yoktur. Şimdi uyuyor ama sürekli gözüm üstünde. Bütün enerjim çekildi düştükten sonra. Elimi bir şeye süremedim.
Yarın kızımın odasını toplamak daha doğrusu düzenlemek istiyorum. Stok yaptığım şampuan, alt açma örtüsü, bez, oyuncak, kullandığı eşyaların parçaları vs şeyleri giysi dolabında tutuyorum ama kocaman üç rafı işgal ediyor. Dolabın bir tarafını kullanamıyorum bu yüzden. Koyacak da başka yer bulamadım. Bakalım yarın bi el atmak istiyorum.

X