Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bende dısardaydım kadının biri çarpacaktı bana arabada bir de elinde tlf kadın bana atarlanıyor hey Allah'ım dedim böyle trafiğe çıkıyorlar zoooort diye korna çalıyor bana mal ana yola hızla girmeye çalışıyor kenarda bekliyorım yola geçecem gördüm durdum birde bana atarlanıyor gözlüğümü nereye koyduğumu unutmusum eskü gözlüğü taktım çok iyi görmüyorum bununla sonradan fatkettim elindeki telefonu vallahi arabanın önüne geçer bırak o elindekini plakını alır şikayet ederim derdim hem bana çarpacak korna çaldı kız korktu trafik canavarları
Geçmiş olsun. Kendilerini görmüyorlar bide atarlanıyorlar daha

Geçmiş olsun. Kendilerini görmüyorlar bide atarlanıyorlar daha
Sağol canım benim ya elinde tlf tek elle kullanıyor arabayı ne ne bağırıyon dedim bekledim geçmedim bir süre söylendi durdu camları kapalı ahhh keşke cama doğru gideydim

Bende dısardaydım kadının biri çarpacaktı bana arabada bir de elinde tlf kadın bana atarlanıyor hey Allah'ım dedim böyle trafiğe çıkıyorlar zoooort diye korna çalıyor bana mal ana yola hızla girmeye çalışıyor kenarda bekliyorım yola geçecem gördüm durdum birde bana atarlanıyor gözlüğümü nereye koyduğumu unutmusum eskü gözlüğü taktım çok iyi görmüyorum bununla sonradan fatkettim elindeki telefonu vallahi arabanın önüne geçer bırak o elindekini plakını alır şikayet ederim derdim hem bana çarpacak korna çaldı kız korktu trafik canavarları
Canım ya çok geçmiş olsun çok dikkat etmek lazım. Yolun karşısına geçmek için ışık butonuna basıyorum arabalara kırmızı yandığı halde basıp geçiyorlar düşün o arada bende yolun ortasındayim ya çarpsa tamam suçlu ama bebemle bana bişey olduktan sonra suçlu olsa ne olmasa ne giden gittikten sonra. Düşün artık kaldırımlar bile güvenli değil kaldırıma çıkanlar bile

Çok geçmiş olsun keşke plakayı alıp şikayet etseydin trafik magandası böyleleri.

Canım ya çok geçmiş olsun çok dikkat etmek lazım. Yolun karşısına geçmek için ışık butonuna basıyorum arabalara kırmızı yandığı halde basıp geçiyorlar düşün o arada bende yolun ortasındayim ya çarpsa tamam suçlu ama bebemle bana bişey olduktan sonra suçlu olsa ne olmasa ne giden gittikten sonra. Düşün artık kaldırımlar bile güvenli değil kaldırıma çıkanlar bile
Sağol canım benim kaldırımdan iniyordum kırmızı ışık falan yoktu işte. Yani doğrudur adamlar çarpsa Allah muhafaza küm haklı haksız ne anlamı kalıyor

Çok geçmiş olsun keşke plakayı alıp şikayet etseydin trafik magandası böyleleri.
Sağol canım benim Elim ayağım titredi kızda korktu geçerken fark ettim artık geçmiş sayılırdım o an insan tutuluyor. Sonradan sakinleştikten sonra keşke şöyle böyle yapsaydım diyor insan ama söyleniyordu daha bana.

Cok yorgunum cooook :temizlik:

🎶sabah kahvaltiyi hazirladim
🎶bulasik makinasini bosalttim,kirlileri doldurdum
🎶tezgahi ve ankastreyi temizledim
🎶yatak odasi ve cocuk odasinin carsaflarini degistirdim
🎶carsaflari makinaya atip yikattim,astim
🎶camasir katladim yerlestirdim
🎶odalari toparladim
🎶oglumu hazirlayip babasiyla okula gonderdim
🎶evi supurdum
🎶evi sildim
🎶wc leri yikadim
🎶toz aldim
🎶aksam yemegini hazirladim yedik
🎶mutfagi tekrar toparladim,elde yikanacaklari hallettim
🎶cocuklari yikadim
🎶21 parca utu yaptim
🎶artik çayımı icip kitap okuyup dinlenmek istiyorum 🤪:kahve:

Yatakları topladım
Odaları topladım
Bulaşık makinesini boşalttım
Yemek yaptım (tavuklu bezelyeli patates yemeği pilav mercimek çorbası )
Mutfağı topladım bulaşık makinesini doldurdum

Eve geldim Sofra bezlerini çırptım makinaya attım çalıştırdım

Kimse de yok şansıma ya, olsaydı maratona çıkardık yapardım 🤦‍♀️🙁
Bütün evi süpürdüm
Heryerin tozunu aldım
Lavabo ve klozeti önce cifledim sonra domestosla yıkadım
Muslukları parlattım
Sofrabezlerini astım
Dünden topladığım çamaşırları katladım yerleştirdim
Banyoya yedek havluları yerleştirdim

cat-cats.gif

Selammmm hamarat hatunlarımmm😍Ben geldim
Bende biraz duygusal ve buhranlıydım.Yavaştan geçiyor gibi❤️ Aile özlemi işte uzaklık 🌺 inşAllah güzel günlerimiz yakındadır. Evin işlerini yeni yapacam inşAllah

Merhaba, iyi geceler. Bugün de üç buçuğa kadar su ve elektrik kesintisi vardı. Birkaç gündür aynı saatlerde üst üste kesinti oluyor. Klima yok, su yok bebekle çok zor oluyor. Bugün biraz da halsizdim. Kızı babasına bırakıp öğlene kadar uyudum nego.
🔸Akşam üzerine doğru yatağı anca toplayabildim,
🔸Salonu topladım,
🔸Eşim kıza kahvaltı hazırlamış. Mutfağı topladım bulaşık makinasını çalıştırdım, sığmayanları elimde yıkadım,
🔸Sofra bezlerini ve mutfak bezlerini yıkadım,
🔸Bulaşık makinasını boşalttım,
🔸Lavaboda bekleyen tencereleri, tabakları makinaya koydum,
🔸Tuvaleti ve lavaboyu temizledim,
🔸El havlusunu değiştirdim,
🔸Yüz maskesi ve siyah nokta maskesi yaptım,
🔸Yürüyüş yaptım, kızımı dolaştırdım,
🔸Geldik yemek yedik. Kızımı uyuturken ben de uyumuşum az önce uyandım. Tabaklar lavabonun içinde yığılı, mutfak dağınık ama ben uykuya devam edeceğim. :)

Günaydın arkadaşlar.

Dün gece uyumadan yazmayı planlıyordum ama sızmışım.

Kahvaltı hazırladım.
Kızı okula yolladım.
2 posta çamaşır yıkadım.
1 posta çamaşır katladım.
10 parça ütü yaptım. (ütüyü günlük sayılı yaparım)
Üst kat 2 odanın yerlerini detaylı silip süpürdüm.
Oturma odasının eşyaların tozunu aldım. Süpürdüm silmedim.
Mutfağın yerlerini sildim. Küçük aletler, Ocak elden geçti.
Kedilerimin maltlarını verdim.
Dün yemek yapmadım. Eşim halletti sağolsun.

Bugün için evde 2 tane merdiven var dubleks ev. Onları ve korkuluklarını detaylı silmeyi, kedilerimi taramayı planlıyorum.

X