Düzenli Evimiz & Hayatımız

Ütü var ya o bana bakıyor ben ona😂
utu-yapmak.gif

Ay bana bişiler oluyor bu sıcakta birde dışarda ütü yapıyor :mad::kızgın::kızgın:

Umarim mesajımı okur sizde kurtulursunuz bu böceklerden toz akarı ahşap kurdu küflü herşeyden nemle ürüyorlar veya un akarı undan tüm erzaklara karabibere kadar yayılır hepsinden kurtulmak lazım ve makarna dahil ne alırsanız unu bulguru buzdolabında cam kavanoz tutmanızı öneririm
Aslında nem ve sıcak hava az güneş bunların çoğaldı yerler bende bugün nem alma makinası alacağım
Sayfamdaki resimlerdeki yağların hepsinden yarısını bu ilaca koyup çok iyi durmadan kuvvetlice karıştırın ve gördüğünüz odanın ilk süpürgelik kenarlar dolap etrafı eşyalar fakat öyle bir yere 3-4 kes sıkmayın tam dar alandan da sıkmayın. 2-3 saat kapalı tutut odayı bu arada yatağınıza da sıka bilirsiniz fakat 2 hafta sonra yumurtadan çıkanlar olur tekrarlayın o zaman ben 13 senedir kafayı yedim geçen sene taşındım ve bu sene ilaçlamanın bile hatta tarım ilaçından bile besleniyor bunlar ama bu akar lar için ve yatağınıza bile sıka bilirsiniz.
Bu arada böcek yoksa direk bu karışımı limon kolonyasına hazırlayıp elbiselerinize bile ferah koku versin diye kullana bilirsiniz yatak akarlarına birebir miş
Çay ağacı yağı orjinal olan aşırı keskin kokusu var iki farklı marka koklayın benim aldığım çok iyi bulursanız da tafsiye ederim
Bacım ne diyon bi nefes al:KK53: böyle olmaz çok belli ediyon aa hangi marka diye hemen atlıcaktim ama konuştuğum tüm böcek konularına aynı mesajı yazmissin:KK12:
Negom bizim taşınma durumu belirdi. Lojmana geccek gibiyiz şükür kışın evimi şu basar korkumdan kurtulcam inşallah ve sibelcimin bahsettigi toz böceklerinden :KK53:
Şu an ders çalışmaya çalışıyorum bi yandan tadilat falan kafam çok dagildi elimden geldiğince aktif olmaya calisirim🙏

Çıkacağımız evi de bi temizlemem lazım yavaş yavaş sınav sonrası çıkcaz hemen. Her gün bisey yaparım artik😬

İyi akşamlar hanımlar:KK54:
İşten geldim hemen çay suyu koydum
balkonu sildim
Duş aldım
Wc ve lavaboyu yıkadım
Çayı demleyip Masayı hazırladım
Yemek sonrası masa tezgah ocak bulaşık mak.ve buzdolabının dışını sildim
Yer de bir kaç kırıntı vardı elimle topladım
Mutfak zeminini elimle sildim
2 si TV nin 1 de klimanın kumandasını eşim sildi

:kahve:Şimdi dinlenme zamanı :KK14:

Merhaba kızlar... İşler bitmiyor ayaklarım sızım sızım sızlıyor..
Kahvaltı hazırladım
makinayı boşalttım
Evi süpürdüm
Kız yerlere haşlanmış yumurta döktü bende elimle çamaşır sulu suyla silmek zorunda kaldım kokusu geliyordu.
Pazarlıklar yerleştirildi.
Dün gece hamam böceği gelmiş bahçeden bütün açık unutmuşuz rafı.Bütün rafı indirip çamaşır suyuyla yıkadım gereksiz iş çıktı.
Bi rafı komple sildim.
Bebişi eşim yıkadı ben kurutup giydirdim.
Yatak örtüsünü silkeledim.
mama sandalyesini masayı sildim.
3 çeşit yemek tavuk sote, pilav ve çorba yaptım kız durmuyor çok ağladı beni bayağ yordu.
Yemeği indirdik bebişi doyurdum.
Akşam bulaşıklarıni yıkadım.
Ocağı sildim.
Tezgahı sildim.
Tam uzandım karın ağrım var çünkü yukardan ses geldi düşme sesi bizim kız terasa çıkmıştı beşiğe katıp dedesi sallayacaktı.Bayağ ağladı tabi ben koştum dedesi susturdu ama gözlerini dikmiş babannesine bakıyordu küs gibi boynunu yana büktü acaba düşürdü de bana mı söylemediler.Kayınbabamda Kv 'ye çok kızgındı sinirlenmişti artık ne oldu bilemiyorum.😐

Bugün standart işlerimi yaptım
✅Evi havalandırdım
✅Wc yıkandı
✅Yatağımızı topladım
✅Kahvaltı hazırladım, topladım
✅Program yapılması gerekiyordu onları hallettim

Yemeğim var dünden. Bacaklarım ağrıyor hala eskiden böyle olmazdım kız uyanmadan yapayım diye kendimi kastım sanırım haşat olmuşum 😂

Bacım ne diyon bi nefes al:KK53: böyle olmaz çok belli ediyon aa hangi marka diye hemen atlıcaktim ama konuştuğum tüm böcek konularına aynı mesajı yazmissin:KK12:

Negom bizim taşınma durumu belirdi. Lojmana geccek gibiyiz şükür kışın evimi şu basar korkumdan kurtulcam inşallah ve sibelcimin bahsettigi toz böceklerinden :KK53:
Şu an ders çalışmaya çalışıyorum bi yandan tadilat falan kafam çok dagildi elimden geldiğince aktif olmaya calisirim🙏

Çıkacağımız evi de bi temizlemem lazım yavaş yavaş sınav sonrası çıkcaz hemen. Her gün bisey yaparım artik😬
Taşınma derdi benim de başımda okul açılmadan gitmeyi düşünüyoruz da şu an ki evime güvenlik kamerası alarm gibi işleri var ...

☀️Sabah yataklar toplandı
☀️Ev havalandırıldı
☀️Kahvaltı yapıldı mutfak toplandı
☀️Akşam yemeğinin menüsü belirlendi
☀️Banyo wc yıkandı banyo paspasları makineye atıldı
☀️Ev süpürüp silindi tozlar alındı
☀️Aynalar silindi
☀️Kumandalar silindi
☀️Mutfak lavobasının altındaki dolap düzenlendi diğerleride elden geçti
☀️İlaçların olduğu kutu düzenlendi tarihi geçenler imha edildi

Sibelciğinin reklamı boşa gitti yazık 🤣
Hadi hayırlısı olsun canım

X