Düzenli Evimiz & Hayatımız

Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim CANIMMM ŞİMDİ SENDE ENERJİ FULLLLDUR :halay: UYUDUN DİNLENDİN :KK9: BURDA SAAT 16:40 VE BENİM İLK GÜNDEN PERTİM ÇIKTIIII :işsiz: BİRAZ KAFA DAĞITMAM LAZIM :KK70: BENİ İŞTEN UZAKLAŞTIR ŞU GİFLERİNLE :KK19:

po-bo.gif

Hemen kaykayıma atla senii gezintiye çıkarıyorum abloşşşş:KK55::KK55::KK55::KK73::KK73::KK73::KK200:

Bu böcek genelde baharatta oluyor çubuk tarçın gibi karanfil gibi
Ya bende ilkte öyle düşündüm bütün baharatlarada tek tek baktım ama yok. Evin diğer ucundaki yatak odasındada görünce farklı birşey olacağını düşünmeye başladım acıkcası😒

Teyodan haftabaşı gayretliliği
Kahvaltı hazırlandı
Sofra toplandı
Çamaşır katlanıp yerleştirildi
Mutfak silindi
Oturma odası silindi
Koridorlar silindi
Ütü odası silindi
Küçük çocuk odası silindi
Büyük banyo silindi, aynası silindi, lavabosu yıkandı
Toz alındı
Banyo yapıldı
Ders çalışıldı
Kitap okundu.
Birazdan da köye gidilecek 😂

Bizim evde yemek ayırt etme diye bir şey yok minik. Yemekler bu ister yiyin ister aç kalın derim. Açıp belgesel izletmişliğim de vardır aç çocuklarla ilgili. Şükredin Allah bu nimetleri vermiş diyoruz. İki üç çeşit oluyor az sevdiklerinden iki kaşıkta olsa yemek zorundalar. Bu şekilde her şeyi yiyen çocuklar oldular. Yemiyorsa sevmiyorsa başka yemek yapmam acıkınca kuzu kuzu yiyorlar.
En doğrusu

Kızlar geçen hamam böcekleri hakkında konuşuyordunuz yoğunluktan okuyamadım oyuzden bütün konuşmaya vakıf değilim. Evimin giderlerinden böcek gelmiyor çok şükür.
Yalnız benim balkonumdan asma yaprağı geçiyor Apartmanın en üstüne kadar uzanıyor. Hemen balkonumun izasindada yan aparmatmanin çatısı denk geliyor böcekler büyük ihtimal hem çatı hemde asmadan balkonuma geldiğini düşünüyorum. Balkon kapalı deil mutfak balkonu. Kışın hiç birşey yok ama yaz geldiğinde akşam olunca balkon kapısını açık bırakamıyorum eve giriyor bı tanede olsa. Ve bu beni çok yıldırdi artık bir tane görünce hayattan soğuyorum bu evden tiksiniyorum hemen benim adama taşınalım diye baskı yapıyorum. Bunlar bir gecede bir sürü çoğalıyor. Korkuyorum evi böcekler istila eder diye. Siz napiyorsunuz böceği olan hanımlar. Ya eşim diyor burdan taşınsak başka yerde olmayacakmi ben annemlerin evinde bir kere bile böcek görmedim sonuçta orası da burası da İstanbul farklı semtlerdeyiz bu semtte mi böcek var acaba sadece diye düşünmüyor değilim. Bide böcekler öküz gibi yaa ben hamam böceğinin bukadar büyük olduğuna burda rasgeldim. Balkon kapısının kenarlarına böcek ilacı sürsem fayda edermi oda olmaz tabi çocuk var off napicam ve siz napiosunuz

Yatak lar toplandi
Kahvalti yapıldi toplandi
Bul mak.bosalttim
Salon mutfak antre süpürüldü
Balik pisirdim yedik mutfagi topladim
Hamur mayaladim.katmer pogaca yaptim
Yarisini pisirdim .yarisinida dolaba koydum sabah kahvaltiya pisiririm
Bir daha salon mutfak süpürdüm
Simdi balkonda kahve iciyorum
Elektrik kesilecek dediler ama gitmedi cok şükür
Mutfak beni bekliyor toplanacak😏

Allah kabul etsin Nego.Biz hiç aşure pişirmeyiz ailemde akrabalarımda böyle bi adet yoktur.☺
Aşurenin tadına ilk ortaokulda falan bakmıştım garip geliyordu görüntüsü bana yemezdim.
Şimdi komşular getirince üzerinden az biraz yiyorum sıcakken nar veya fıstık olursa severim.😊 Eşim yer oğlan Allah affetsin iğrenç demişti çocuk hiç alışkın değil ondan uyardım ama yemez tabi.
Belki bir gün bizde aşure sever oluruz.😁
Adana’da bol cevizli, Antep’te bol antep fıstıklı 😻😻 1 saate buluşuruz🤣🤣
Bir bucuk saat uyumusum nasil iyi geldi😍😍
2.5 saatte ben uyumuşum🥰
Cok güzel yaparim
Hatta bi gun gorümcemin oglu yedigim en iyi asure demisti.
Kader utansin cok kalorili😊
Afiyet olsun eline sağlık🥰
Mis gibi yagmur,mis gibi toprak kokusu ohhh:KK200::KK9::KK73:
Gözün aydın darısı başımıza☘️

Yatak lar toplandi
Kahvalti yapıldi toplandi
Bul mak.bosalttim
Salon mutfak antre süpürüldü
Balik pisirdim yedik mutfagi topladim
Hamur mayaladim.katmer pogaca yaptim
Yarisini pisirdim .yarisinida dolaba koydum sabah kahvaltiya pisiririm
Bir daha salon mutfak süpürdüm