Düzenli Evimiz & Hayatımız

Allah kabul etsin Nego.Biz hiç aşure pişirmeyiz ailemde akrabalarımda böyle bi adet yoktur.☺
Aşurenin tadına ilk ortaokulda falan bakmıştım garip geliyordu görüntüsü bana yemezdim.
Şimdi komşular getirince üzerinden az biraz yiyorum sıcakken nar veya fıstık olursa severim.😊 Eşim yer oğlan Allah affetsin iğrenç demişti çocuk hiç alışkın değil ondan uyardım ama yemez tabi.
Belki bir gün bizde aşure sever oluruz.😁
Olabilir herkes sevmeyebiliyor, bizde de çok yapılmaz ama benim bayramlarda mutlaka yaptığım bir tatlı. Özellikle gelenler ondan yemek ister meşhurdur aşurem😌

bizim evde de cocuklar yemiyor nohuttan tatli olur mu diyorlar halbuki ben senede 3-4 defa yaparim asureyi ama iste herseyim karistigi corba gibi gozuken biseyi tatli olarak gormuyorlae
Benimkiler de ilk yemek istemedi şimdi babam çok yedi diye kapışıyorlar🤣

Benimkiler de ilk yemek istemedi şimdi babam çok yedi diye kapışıyorlar🤣
bugun oglum tavada yumurta yedi ilk defa hic seslenmedim gormezlikten geldim :işsiz:

buyukde kiziyor cok alsana neden minicik aliyorsun diye tadini aldilar mi yiyorlarda iste ilk etkilesim onemli :KK70:

bugun oglum tavada yumurta yedi ilk defa hic seslenmedim gormezlikten geldim :işsiz:

buyukde kiziyor cok alsana neden minicik aliyorsun diye tadini aldilar mi yiyorlarda iste ilk etkilesim onemli :KK70:
Bizim evde yemek ayırt etme diye bir şey yok minik. Yemekler bu ister yiyin ister aç kalın derim. Açıp belgesel izletmişliğim de vardır aç çocuklarla ilgili. Şükredin Allah bu nimetleri vermiş diyoruz. İki üç çeşit oluyor az sevdiklerinden iki kaşıkta olsa yemek zorundalar. Bu şekilde her şeyi yiyen çocuklar oldular. Yemiyorsa sevmiyorsa başka yemek yapmam acıkınca kuzu kuzu yiyorlar.

Bizim evde yemek ayırt etme diye bir şey yok minik. Yemekler bu ister yiyin ister aç kalın derim. Açıp belgesel izletmişliğim de vardır aç çocuklarla ilgili. Şükredin Allah bu nimetleri vermiş diyoruz. İki üç çeşit oluyor az sevdiklerinden iki kaşıkta olsa yemek zorundalar. Bu şekilde her şeyi yiyen çocuklar oldular. Yemiyorsa sevmiyorsa başka yemek yapmam acıkınca kuzu kuzu yiyorlar.
iste ben de senin gibiyim ama esim ac durmasin bunyesi istemiyor diye gider sucuk alip gelir cocuga tost basar yedirir :olamaz:

iste ben de senin gibiyim ama esim ac durmasin bunyesi istemiyor diye gider sucuk alip gelir cocuga tost basar yedirir :olamaz:
Eşlerin ortak hareket etmesi çok önemli bu konuda yoksa çocuk açık bulunca çok güzel kullanıyor maalesef 😕 eşimde aynı benim gibi sağlıklı yemekler söz konusuysa hele mutlaka yenecek 😅

Evi topladım
Süpürdüm sildim toz aldım
Koltukların sırt dayama yastıklarını yıkadım onları balkona attım inşallah kurur
Banyoyu yıkadım bi güzel
Yaz temizliğine epey geç kaldım yavaş yavaş başladım inşallah bitirmek nasip olur
Kış geliyor kız :KK53: :KK53:

günaydınnnnnn iyi haftalar herkese :KK36: haftanın ilk günü toplantıdan çıktık masama ancak oturdum :KK70::KK70: ne iyi geldiniz Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim ve @J a n e gifleriniz kapışıyor ortalığı yıkmışsınız yine :KK19:
Şimdi günaydın ablaaacımm :KK60: Sabah sabah formumuzdaydık abloşş😍😍😍
Kız sen neden sabahları uyumaya başlıyorsun 😂 biz uyanıyoruz sen uyuyorsun :KK49:
geceleri sizi bekliyorum gelmiyorsunuz ben de sabah yatıyorum😂😂 Canım ben şimdilik Amerikadayım ya burada zaman farkı var 7 saat gerideyiz ondan dolayı😍

X