Düzenli Evimiz & Hayatımız

Gunaydin. Bugunku odevi dun temizlik yaparken yapmistim ama dünkü ödevi yapamamistim o yuzden onu bugun yapicam.şoyle bi siralayalim bugünkü isleri
❣kahvalti hazirlanacak,bulasik makinasi bosaltilip geri doldurulacak 😁
❣butun odalar toparlanacak
❣nevresimler yikanip asilacak, kuruyunca katlanacak
❣dunden 1 sepet camasirim var katlanacak
❣buzdolabının dondurucu kismi bosaltilip temizlenecek, alt kismida düzenlenecek
❣kiler dolabimda kavanozlara malzemeler yerlestirilecek,duzenlenecek
❣ivir zivir cekmecesi duzenlenecek
❣camasir çekmeceleri duzenlenecek
❣aksam yemegi hazırlanacak
❣kitap okunacak
❣kizcem durursa oglumla kizimi alip sitenin icine incem
Simdilik aklima gelenler bunlar,herkese kolay gelsin💕

Bebeklerimiz arasında 1. 5 ay var sayılır. Öyle zor zamanlardan geçtim ki şuan ne kadar zorlanırsam zorlanayım o ilk 2 ay ki psikolojik buhranın yanında hiç kalıyor.

Senin gibi bende ne komşu ne aile ne şu ne bu kimse olmadan büyütüyorum bebeğimi. Tek farkla sen bana göre daha zor uyutuyorsun.

Erkeğin sokma akıllısını da elime verseler döverim. Eşim işten geldi birgün saçma sapan konuşuyor işte falanca şu dedi falanca bu dedi çocuk şöyle böyle diye. 2 gün çocuğu 8 saat bilfiil ona bıraktım adam elimi ayağımı öpecekti yardım et diye.

Bu süreçler de geçer 1-2 aya. Kimseyi dinleme bir kulağından girsin diğerinden çıksın. Ve tespitin doğru genelde yakın çevre anlamıyor. Az görüş.

Benim sürecimi de en çok zorlaştıran annem kardeşlerim ve teyzelerim oldu. O kadar çaresiz ve zor durumdaydım ki hepsinin bana yardım ediyormuş gibi davranıp yetersiz hissettirmesine maruz kaldım daha çok depresyona girdim.

Şuan aklıma geldikçe deliriyorum meğer nasıl üstüme gelip nasıl daha kötü hissetmeme sebep olmuşlar. Şimdi kim ne dese benim çocuğum ben bu vakte getirdim en doğrusunu ben bilirim diyor tıkıyorum lafı.
Günaydın canım. En iyisini yapıyorsun İnsan biseyleri öğreniyor öğrenmesine ama kötü tecrübeyle. Senin tecrubende kendi aile tarafından olmuş buda en kötüsü. Bir gün bu bebişler büyüyecek elbet onların bir gülüşleri yeter dünyalara bedel. Okadar sıkıntı çekmeme rağmen varlığından mutlu olup iyiki dogurmusum seni dediğim miniğim iyiki varlar Allah'ım hayırlı evlat eylesin evlatlarımızi.

X