Düzenli Evimiz & Hayatımız

Herkese hayırlı cumalar kızlar.
Dün gece bi oğlana bi kıza koşturdum.Atesten ikiside uyumadı.Tabi bende uyumadım.Bi de bende hastayım ki hemde nasıl.Dizlerim tutmuyor yorgunluktan.Sabah 6da yattı kızım.Cok zor bi geceydi.
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin☘️
Izne ayrıldım, 40 gün evdeyim.:KK73::KK73::KK73: Kim tutar beni, bol yürüyüş, bol gezme, bol okuma, biraz da iş :KK70:
Gözün aydın iyi tatiller:halay::halay::halay:
Sürünerek iş yapıyorum hamdolsun 😬

Mutfak toplayacağım ✔
Kahvaltı yapacağım✔
Yemek yapacağım✔ vişne suyu yaptım ayrıca
Ev toplayacağım✔
Ev süpüreceğim✔ toz aldım ayna sildim ayrıca
Banyo ve tuvaletin bi üstünden geçeceğim✔
Çamaşır katlayacağım✔ + 1 sepet daha katladım
Az bişey ütü var yaparmıyım bilmiyorum
Kitap bitireceğim ✳
Cüz okuyacağım✳
Annemin mezarına gideceğim ✖ iptal oldu
Kütüphaneye gidip kitap teslim edeceğim. Akşam gidecektim zaten

Çocuklarla bozuştum dün bugün nasıl ders yaparız bilmiyorum :KK34:
Neden bozuştunuz?🙃
mop-mopping.gif

Bendee bugün böyleyim ne iş yaptığımı bilmiyorum adapte olamadımm😂😂😂😂
Çok iyi:KK45::KK45::KK45:
Ahh negom Allah razı olsun çok sağ ol 🥺❤ sınavdayken aklınıza gelirsem dualarınızda yer verirseniz çok mutlu olurum ❤🥲
Tahmin edebileceğin gibi fenalardayım şu an 😂
Başarılar diliyorum. İnşallah atanırsınız☘️

Sakin ol güzel olacak inşallah💜 duamdasın.
Amiin inşallah 🥰
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin☘️

Gözün aydın iyi tatiller:halay::halay::halay:

Neden bozuştunuz?🙃

Çok iyi:KK45::KK45::KK45:

Başarılar diliyorum. İnşallah atanırsınız☘️
Çok teşekkür ederm insallah❤
Sınavdan sonra gelicen mi civcik? Ona göre dua edicem :KK45:
Haha canın sağ olsun kız etmesen de sen içinden geçirirsin dayanamazsın bene:KK22:
Sınavdan sonra tabi ki gelcem sizi ayrı özledim 🥺 evi de mok goturuyo o apayrı bir konu 😂

Amiin inşallah 🥰

Çok teşekkür ederm insallah❤

Haha canın sağ olsun kız etmesen de sen içinden geçirirsin dayanamazsın bene:KK22:
Sınavdan sonra tabi ki gelcem sizi ayrı özledim 🥺 evi de mok goturuyo o apayrı bir konu 😂

Mübarek ayda hicri yeni yılda sınava başlayacaksın öyle düşün bak 😍 su gibi akıp gitsin inşallah

İyi akşamlar 💐
Bugün;
Sabah yatağımı toplayıp lavaboları temizleyip misafirliğe gittim
Geldim yemek yaptım yedik topladım yıkadım
Dondurucuya biraz biber doğrayıp koydum
Tvnin altındaki çekmeceleri düzenledim
Bir tanıdık bahçesinden 2 3 oldu birkaç birşey gönderiyor. Bende ona teşekkür için bir triliçe yaptım yarın götürücem. Bulaşıklarını makineye dizdim.

9 aylık. Bende aslında TV tablet telefon bu tür şeylere karsiydim. Fakat gün içinde 1 saat bile bırakabilecegim kimse yok ne kendi ailem ne eşimin ailesi bana yakın değil. Bulunduğum çevrede kimsem yok. Hatta bırak aile tarafı komşum bile yok diyebilirim ben buraya iki sene oldu geleli pandemi dönemi olduğu için komşu da edinemedim diyebilirim. Yapayalnız oluncada mecburen TV telefon bunlardan meded umuyor insan. Akşam baba gelene kadar babada bir saat anca ilgileniyor sonra yine bende çocuk inşallah bı sorun olmaz bı aralar çok tvye bakıyordu ama şimdi emekledigi için TV karsisinda pek kalmıyor biraz bakıp etrafı kurcalamaya koyuluyor :)
Annelik cidden çok zahmet gerektiriyor.Bebek bakımı oldukça zahmetli en iyisi olsun istiyor insan ama bazen fire verebiliyoruz.:) Ben de bazen çamaşır işlerini yetiştiremiyorum.Ev çabuk dağılıyor ama ne yapalım öyle böyle büyüyecekler ☺
Benim kv üstte hastayım diyor ötekilere öyle bakardı ki günlerce evinde yedirir içirir yıkar gezdirirlerdi.Benim evimde bırakırdı 2 çocuk 3 çocuk bakardım hep evim doluydu.Tuhaf bi yapısı vardı.Şimdi bana iş yapmıyorsunuzdan girince eşim bebeğı tut yada beşiğinde salla bi işin olunca söylersen Teneffüs gelip sana yapar.Haksızlık ediyor bana 2 çocuk birde gece gündüz sakladığım bi bebekle benden iş beklemek hangi vicdana sığar.Küçük bebeği olan birine şahsen ben yardım etmek isterim o kişiden birşey beklemek çok saçma geliyor.
Annem 2 sokak ötemde sık görüşebiliyoruz ama zor dönemlerde gelip çocuk bakan hiç olmuyordu.😅 Ama gidince babam biraz tutar kız kardeşim iki sallar falan bi tık rahat ediyorum.Abim görünce kucağında gezdirir aile binası büyük ablam çok ilgilidir masaj yapıyor suyunu veriyor gezdiriyor falan😅 Gerçekten etkisi var birinin azıcıkta olsa tutması.Kadinlar halden anlıyor eskiden çocuklar böyle büyürdü zaten aileler büyüktü nineler dayılar vardı onlarla büyürdük bizler hep çocuklarla yapışık gibiyiz.

Bugün yine evde değildim kuzenime gittik oturmaya 🤗 Gelince yaptım bişeyler

✔️Wc yıkandı
✔️Evi havalandırdım
✔️Mutfağın balkonunu yıkadım
✔️Akşam yemeği hazırladım
✔️Bulaşık makinesini çalıştırdım bitince boşalacak
✔️Mutfak, antre ve salonu süpürdüm
✔️Davlumbazın filtrelerini yıkadım dışını sildim
✔️Ocağı sildim
✔️Baharatlıkları sildim
✔️Kızımın bez çöp kutusunu yıkadım
✔️Banyoyu yıkadım

Annelik cidden çok zahmet gerektiriyor.Bebek bakımı oldukça zahmetli en iyisi olsun istiyor insan ama bazen fire verebiliyoruz.:) Ben de bazen çamaşır işlerini yetiştiremiyorum.Ev çabuk dağılıyor ama ne yapalım öyle böyle büyüyecekler ☺
Benim kv üstte hastayım diyor ötekilere öyle bakardı ki günlerce evinde yedirir içirir yıkar gezdirirlerdi.Benim evimde bırakırdı 2 çocuk 3 çocuk bakardım hep evim doluydu.Tuhaf bi yapısı vardı.Şimdi bana iş yapmıyorsunuzdan girince eşim bebeğı tut yada beşiğinde salla bi işin olunca söylersen Teneffüs gelip sana yapar.Haksızlık ediyor bana 2 çocuk birde gece gündüz sakladığım bi bebekle benden iş beklemek hangi vicdana sığar.Küçük bebeği olan birine şahsen ben yardım etmek isterim o kişiden birşey beklemek çok saçma geliyor.
Annem 2 sokak ötemde sık görüşebiliyoruz ama zor dönemlerde gelip çocuk bakan hiç olmuyordu.😅 Ama gidince babam biraz tutar kız kardeşim iki sallar falan bi tık rahat ediyorum.Abim görünce kucağında gezdirir aile binası büyük ablam çok ilgilidir masaj yapıyor suyunu veriyor gezdiriyor falan😅 Gerçekten etkisi var birinin azıcıkta olsa tutması.Kadinlar halden anlıyor eskiden çocuklar böyle büyürdü zaten aileler büyüktü nineler dayılar vardı onlarla büyürdük bizler hep çocuklarla yapışık gibiyiz.
Keşke benim anamda iki sokak ötemde olaydı. Ana gibisi varmı ya. Kv. Bana ne zararı nede yararı var. Ya biz birilerine güvenip te çocuk doğurmadik tabiki zor zamanlarimiz olacak yeri gelecek soylenicez yeri gelecek depresyona giricez elbet bunların üstesinden de gelicez çünkü biz güçlüyüz. Ben söylenen sözlere kızıyorum eşim mesela ben bunalıma girince sen annesin küçücük çocukla uğraşıyorsun diyor bana. söyleniyorum ya arada onun için diyor. Teselli verse bı nebze rahatlicak içim belki bı laf Lada olsa destek arıyorum. Kadın kadını anlar diosun ya bence sana ne kadar uzak sa akraba bağı olmayan kadınlar anlar ancak. Benim çocuğumu uyutmasi acayip zor salla salla ayaklarım ağrıyor kollarım kopuyor uyumak istemiyor bebe tabi haliyle bu çaba içerisinde yoruluyor en sonunda uyuyor bu durumda bende bitiyorum artık. Hani sallarken sabit öyle duran çocuk deil. Ben yatırıyorum sallarken kafayı kaldırmış gidiyor defalarca yatıriyorum kalkıyor. Sonunda yorgunluktan uyuya kalıyor. Görümcemler geliyor. Çocuk kucaklarında tabi oynarken severken hirpalaniyor yavrum yoruluyor uykusu geliyor. Görümcem hiç sallamadan pıt pıt totosuna vurup uyutuyor çocuk yorgun hemen uyuyor ki bazı zamanlar bendede böyle uyuyor. Neyse geliyor şimdi hani bu çocuk çok yaramazdi uyumuyordu. Çocuğun maşallahı var hemen uyudu. Bide uyumuyor durmuyor diyorsun gıkı çıkmıyor bu çocuğun. Benim oğlan küçükken benim anamı aglatiyordu başlıyor çocuğunu anlatmaya. Anlatıyorum anlamıyor sinirlerimi bozuyorlar. Benim adamda bunları duyunca bizim çocuğun neyi var çoğu çocuktan uslu demeye başlıyor. Ya ben bunun anasiyim ben bu çocuğun her halini biliyorum bana neyi göstermeye çalışıyonuz. Anneme gittim 1 hafta kadın gördü 1 hafta akşamları nasıl uyuttugumu. Ki önceden diodu bana bırakırsın ben bakarım çalışmaya gidersin felan öyle bir muhabbet olmuştu. Annem şimdi diyoki ben asla bakamam kızım ben uyutamam sen zor uyutuyorsun gözü korktu. İçerden bakınca gerçek bu. Dışardan konuşması kolay... ya sinirlerim bozuldu şimdi görümcemler aklıma gelince Allah'ım gece gece yaaa

Keşke benim anamda iki sokak ötemde olaydı. Ana gibisi varmı ya. Kv. Bana ne zararı nede yararı var. Ya biz birilerine güvenip te çocuk doğurmadik tabiki zor zamanlarimiz olacak yeri gelecek soylenicez yeri gelecek depresyona giricez elbet bunların üstesinden de gelicez çünkü biz güçlüyüz. Ben söylenen sözlere kızıyorum eşim mesela ben bunalıma girince sen annesin küçücük çocukla uğraşıyorsun diyor bana. söyleniyorum ya arada onun için diyor. Teselli verse bı nebze rahatlicak içim belki bı laf Lada olsa destek arıyorum. Kadın kadını anlar diosun ya bence sana ne kadar uzak sa akraba bağı olmayan kadınlar anlar ancak. Benim çocuğumu uyutmasi acayip zor salla salla ayaklarım ağrıyor kollarım kopuyor uyumak istemiyor bebe tabi haliyle bu çaba içerisinde yoruluyor en sonunda uyuyor bu durumda bende bitiyorum artık. Hani sallarken sabit öyle duran çocuk deil. Ben yatırıyorum sallarken kafayı kaldırmış gidiyor defalarca yatıriyorum kalkıyor. Sonunda yorgunluktan uyuya kalıyor. Görümcemler geliyor. Çocuk kucaklarında tabi oynarken severken hirpalaniyor yavrum yoruluyor uykusu geliyor. Görümcem hiç sallamadan pıt pıt totosuna vurup uyutuyor çocuk yorgun hemen uyuyor ki bazı zamanlar bendede böyle uyuyor. Neyse geliyor şimdi hani bu çocuk çok yaramazdi uyumuyordu. Çocuğun maşallahı var hemen uyudu. Bide uyumuyor durmuyor diyorsun gıkı çıkmıyor bu çocuğun. Benim oğlan küçükken benim anamı aglatiyordu başlıyor çocuğunu anlatmaya. Anlatıyorum anlamıyor sinirlerimi bozuyorlar. Benim adamda bunları duyunca bizim çocuğun neyi var çoğu çocuktan uslu demeye başlıyor. Ya ben bunun anasiyim ben bu çocuğun her halini biliyorum bana neyi göstermeye çalışıyonuz. Anneme gittim 1 hafta kadın gördü 1 hafta akşamları nasıl uyuttugumu. Ki önceden diodu bana bırakırsın ben bakarım çalışmaya gidersin felan öyle bir muhabbet olmuştu. Annem şimdi diyoki ben asla bakamam kızım ben uyutamam sen zor uyutuyorsun gözü korktu. İçerden bakınca gerçek bu. Dışardan konuşması kolay... ya sinirlerim bozuldu şimdi görümcemler aklıma gelince Allah'ım gece gece yaaa

Bebeklerimiz arasında 1. 5 ay var sayılır. Öyle zor zamanlardan geçtim ki şuan ne kadar zorlanırsam zorlanayım o ilk 2 ay ki psikolojik buhranın yanında hiç kalıyor.

Senin gibi bende ne komşu ne aile ne şu ne bu kimse olmadan büyütüyorum bebeğimi. Tek farkla sen bana göre daha zor uyutuyorsun.

Erkeğin sokma akıllısını da elime verseler döverim. Eşim işten geldi birgün saçma sapan konuşuyor işte falanca şu dedi falanca bu dedi çocuk şöyle böyle diye. 2 gün çocuğu 8 saat bilfiil ona bıraktım adam elimi ayağımı öpecekti yardım et diye.

Bu süreçler de geçer 1-2 aya. Kimseyi dinleme bir kulağından girsin diğerinden çıksın. Ve tespitin doğru genelde yakın çevre anlamıyor. Az görüş.

Benim sürecimi de en çok zorlaştıran annem kardeşlerim ve teyzelerim oldu. O kadar çaresiz ve zor durumdaydım ki hepsinin bana yardım ediyormuş gibi davranıp yetersiz hissettirmesine maruz kaldım daha çok depresyona girdim.

Şuan aklıma geldikçe deliriyorum meğer nasıl üstüme gelip nasıl daha kötü hissetmeme sebep olmuşlar. Şimdi kim ne dese benim çocuğum ben bu vakte getirdim en doğrusunu ben bilirim diyor tıkıyorum lafı.

X