Düzenli Evimiz & Hayatımız

cif yataginda domestos sarma :KK70:

bende ne zamandir yemek yapmiyordum. corba buldum sadece nohutlu eristeli terbiyeli bi corba yapicam. yanina ne gider diye bakiniyorum

domates çorbası yapcam ben😁
benim oğlan nohutlu pilav çok sever😍 ya da erişteli bulgur pilavı.

o dediğin çorbayi ben çok severim😍😍

Normalsin ondan 😌

5 te kalktım bende sandalyede oturdum baya okuncaklarım vardı noldu sırtım ağrıdı nineler gibi 7 de uzandım dalmışım 8 i geçiyodu kalktım ama kafam kötü olmuş hiç iyi gelmiyor sabah uykusu en sevmediğim şey
Aynen ben de öyle oluyorum sabah uyuyunca. Uyumazsam cok dincim.
Senin belin sırtın niye agriyo sürekli fıtık mı var? Bide fibromiyalji var demiştin yanlis mi hatirliyorum ablamda da var da ne menem bisey oldugunu biliyorum garibim her firsatta bacaklarımı sıksana diyip duruyo beni yakalayinca :KK70:
Yemegi firina attim simdi oturdum ödevi gördüm. Havlu yerleri duzenli de. Caydanligi patlatırım insallah hal bulabilirsem😅
Yürüyüş yaptım geldim zor çıktım evden kazıdım kendimi baya baya
Tebrikler 🤩 leslie sevmiyo musun canim? Yuruyuste istikrari yakalayamiyorum ben ya simdi kim giyinip ckcak falan diye hep bahane. Ama evde yapilan sporlarda bahanem kalmiyo😁
Günaydın kızlar🙋🏼‍♀️
6 bucuktan beri ayaktayim mutluluktan cildiriciimm :rolleyes:

Evi havalandirdim şöyle bi toparladim
Aksamdan bi iki bulasik vardi onlari makineye dizdim mutfagi camasir suladim bezini falan komple
Yemeği hallettim(fırında ıspanak) harcını hazirladim tepsiye koydum öğlen firinda pisiririm
Filtre kahvemi ictim kitabimi okudum
Cayi demledim:21:

Ahali uyansın kahvaltidan sonra temizlige giriscem. Erken uyaninca az uyuyunca ruh halim nasıl düzeliyo niye böyleyim ben fabrika ayarlarimda bozukluk mu var nedir:KK53:

+++++
🍇Yatak odasinin tozunu aldım (dolaplarin ustü de dahil)
🍇Bazanin altini süpürdüm geri kalan yerleri de süpürttüm robota
🍇Ebeveyn banyosunu temizledim
🍇Misafir banyosunu temizledim
🍇Antredeki dolaplarin tozunu aldım, supurttum
🍇Mutfagın (ayrintili degil) tozunu aldım, süpürttüm
🍇Oturma odasinin tozunu aldımm süpürtmedim😂😂
🍇Camasir makinesinin tozunu aldim
🍇Camasirları katlayip yerlestirdim
🍇Makineye örtüleri, küçük kilimleri attim asmam lazım 😁
🍇Kahvaltıdan sonra mutfagi toplamıştım
🍇Prizleri, kapı kollarini, pencere önlerini sildim
🍇Biseyler daha yaptim ama hatırlamıyorum 😁
Kalanlar;
🍇Su yapip salonun tozunu alcam, süpürcem
🍇Aslinda mutfak dolaplarini da silsem iyi olur ama bugünlük o dursun mokunu cikarmaya gerek yok🤷🏼‍♀️
🍇Tüm evi viledalicam
🍇Balkon yikancak buyuk ihtimalle bugün yapmam

Normalde böyle parca parca yapmam komple toz alir sonra komple supururm ama esim evde hayaller hayatlar oldu o yüzden. Neyse buna da şükür 😬

☕☕☕Simdi bi kahve molasi verdim sonra devamke.
++++
🍒Salonun tozunu aldım, süpürttüm
🍒Evi komple viledaladim
🍒Çamaşırı astim
🍒Yemegi firina attim

Bugünlük bu kadar.
Yarin da balkonu yikarim bir de mutfak dolaplarini silerim. Tamamdir. Daha da bisey yapmam sınırları zorladim kendime göre:KK76:

Bu saate kadar yaptıklarım(sabah)

🌵Yatakları düzelttim
🌵Lavaboları ovdum,wcleri temizledim,yedek tuvalet kağıtlarını koydum,banyo wc çöplerini değiştirdim
🌵Çamaşır sularını(sıvı,koyu,oksijenli)sıvı sabunları doldurdum
🌵Kahvaltı hazırladım
🌵İki parça ütü yaptım,küçüğü okula gönderdim
🌵Kahvaltı sofrasını topladım
🌵Tesbih çektim

Öğlen yaptıklarım

🌵Domates fideleri gelmişti onları diktim,öncesinde bahçeye inip toprak ve gübre aldım
🌵Arka balkonda atılacaklar vardı bahçeye indim iki posta,oyyy öldüm belim bacaklarım:ruh:
🌵Balkona eski çarşaftan gölgelik yaptım,nego usta iş başında:KK53:
🌵Fideleri dikince balkon battı tabi,kv den müsade isteyip balkonu yıkadım(onun balkona su akıtıyor çünküsü ayıp olur ben hanım bir gelinim😌)
🌵Bir kaç kova su kullandım çünkü hiç yıkamamıştım serdiğimden beri siliyordum,belim koptu su taşımaktan:rolleyes:
🌵Kilimleri,minderleri silkeledim,masayı sandalyeyi de yıkadım,fidelerin yerini değiştirdim 10 saksı
🌵Koltuk minderlerini yerleştirdim
🌵Namazımı kıldım,cüzüm vardı okudum
🌵Çocuklara öğle yemeği verdim

Ev süpürülüp silinecek halim kalmadı:ruh:
Kv nin dondurucudan taze fasulye istedim onu yapıcam akşama:rolleyes: niye daha önce istemedin dedi,ilk kez bir şey istedim😅

kıyma vardı az onu çıkardım. ya köfte yapcam, ya köfteli çorba negom:)
senin de varsa malzeme püreli köfte yapabilirsin😍
Yok canım et sebze hep alınacak,bugün alır muhtemelen.Hepsi aynı gün olunca zor oluyor tabi alışveriş

X