Düzenli Evimiz & Hayatımız

Kahvaltı yapıldı.
😀
Mutfağı topladım,
Bulaşıkları makineye dizdim..
Etrafın tozunu aldım.
Sehpaları sildim.
Çamaşır serdim..
çöp atıp geldim.. 😃
🤰🏻37. Haftam biraz daha yavaşladım ve ağırlaştım.
Omuz ve bel ağrım var.
Bazen.

Eklentiler

• IMG_20241021_095337.jpg
    IMG_20241021_095337.jpg
    119,9 KB · Görüntüleme: 9
Benim tek tavsiyem mutfağı yemek yaparken aynı zamanda toplamak. Yemekten sonra sadece tabak bardak makinaya koymak kalıyor :))
Birde burda ne yapacağımızı yazınca ve diğerlerinden görünce insan motive oluyor:)
Teşekkür ederim. Ben de burayı takipteyim artık❤️

arap sabunu nasıl koltuk silmede güzel oluyomu ben kokusunu pek sevmediğim için almıyorum
Bir kovaya sıcak su yapıyorum 1 kapak Arap sabunu yetiyor cok guzel kir çıkarıyor papatyam dene bence.
Ben bir çok yerde kullanıyorum. Perde yıkarken de cok az deterjan bölümüne ekleyip yıkıyorum bembeyaz oluyor.

Herkese hayırlı haftalar diliyorum. Geçtiğimiz hafta içinde ne işler yaptığımı yazsam burası yetmez😁 odalardaki eşyaların yerlerini falan değiştirdik. Kaç makine çamaşır yıkandı ben sayamadım. Halı falan da yıkadım üstüne. Allahtan ki eşim yıllık izindeydi beraber yaptık. Biraz bebekle ilgilenip yapması zor oldu o yüzden işler hep ertesi günlere sarktı. Hala da bitmiş sayılmaz. Dün akşam da düğün vardı. Yorgunluğu attım mı desem iyice yoruldum mu desem bilemedim😁

Screenshot_20241016-194518_Chrome.jpg

Bu çiçek dünyanın bütün pislikleri ve kötülükleri içinde kendini ve çocuklarını yeşertmeye çalışan ve benim hala ümidim var diye kadınlarımıza gelsin🌼

Son düzenleme:
💝Koltuk yastıklarını da makineye attım oh mis olucak şu an huzur doluyorum ev çiçek gibi kokunca kendimi daha mutlu hissediyorum
💝Koltuk silme işim de bitti cok şükür.
:uykucu: Belim ağrıdı biraz uzanıyorum dinlenmem lazım

Bir kovaya sıcak su yapıyorum 1 kapak Arap sabunu yetiyor cok guzel kir çıkarıyor papatyam dene bence.
Ben bir çok yerde kullanıyorum. Perde yıkarken de cok az deterjan bölümüne ekleyip yıkıyorum bembeyaz oluyor.
deniyim bende hatta dün markette gördüm açtım kokladım geri bıraktım almadım :KK45:

deniyim bende hatta dün markette gördüm açtım kokladım geri bıraktım almadım :KK45:
Eskide kalan kokular bana farklı bir his veriyor. Babaannem ve anneannem evinde temizlik yapılınca ev böyle kokardı belki o günlere gittiğimden bilmiyorum nostalji olan her şey güzel geliyor bana papatyam.
Seni maziye götüren bir kokusu yoksa bu sabunun güzel gelmeyebilir. 😊

kolay gelsin canım bende çok yoğun geçirdim hafta sonunu bu hafta ta hep öyle olucak mecburen
120 tl doğalgaz faturası için çok deilki yemek pişmesede hergün duş alınıyo 1 tüp 800 tl falan bence gaz çok uygun
doğal gaz pahalı demedim ki canım, yani daha ısınma yok. ayrıca biz 2 kişiyiz ve her gün de duş almıyoruz, hatta eşim haftanın 3-4 günü evde yok 2 aydır. yani daha kış gelmeden buysa, kışın kimbilir ne yakacağız diye ekonomiye serzenişimdi yani bu :))))

sen bana bakma, ben yanlış olan herşeye isyan ederim, böyle ailem hata yapsa, savunmam. arkadaşım hata yapsa , dobra olurum, kendim hata yapsam elli kez telafi etmeye çalışırım, oy verdiğim insanlar hatalıysa, lafı sokarım :))) yani ekonomiye ve bu duruma getirenlere bir isyandı yani o :)))

sana da kolay gelsin, ben de ağva da üşümeli ve yorulmalı bir haftasonuna kendimi hazırlamaya çalışıyorum, tek güzel tarafı doğa, sessizlik, uzaklaşmak, eşimle vakit geçirmek, belki araç kullanmak, köyde sahipsiz aç kalan kedi ve köpekleri ellerimle beslemek olacak.... :)))

arap sabunu nasıl koltuk silmede güzel oluyomu ben kokusunu pek sevmediğim için almıyorum

perdeler için nasıl oluyor bu arap sabunu

benim de tüller kaldı, camları 2 hafta önce sildim. 1-2 ay vaktim olmaz ama tüller, bayramdan beri yıkanmadı nisan ayıydı yani. eşimi evde bulamıyorum, merdivenin ayağı sağlam değil güvenemiyorum kendime, ona taktırırım diye bekliyor öyle.

💝Koltuk yastıklarını da makineye attım oh mis olucak şu an huzur doluyorum ev çiçek gibi kokunca kendimi daha mutlu hissediyorum
💝Koltuk silme işim de bitti cok şükür.
:uykucu: Belim ağrıdı biraz uzanıyorum dinlenmem lazım
Benim oturma oda koltuğumun yastık kılıfları makinede yıkanmıyor iç etiketinde işaret var ,
Makineye koymayın diye.
Bnde silkeliyorum.
Hafif nemli bez ile siliyorum.
Sizinki yıkanıyormuş bu iyi.
🙂

Ah ah serommm erken yaşta benim başına gelenler bi yazsam
Allah beterinden saklasın

Bende göz kuruculuğu var canım yakın gözlüğüm vardı şimdi devamlı gözlük verdi numarası az dedi ama takmazsan artar dedi ...ona koşturuyorum bakalım ne diyecekler
Ya şaşırdım. Bende miyop var zaten o bile zor geliyor. Çizdirdim ama geri bozuldu. O göz kuruluğu berbat bişey yine de Allah'a hamd olsun. Sana da çok geçmiş olsun canım benim
Abla şimdi halıyı arap sabunlu suyla sildim sonra da o suyla yerleri sildim. Ya arap sabunu çok güzel kir çıkarıyor yada ben çok pismişim 😂😂😂

💥Oturma odasının halısını sildim.
💥Başka halı serdim.
💥Koltuk örtülerini çıkardım, makinaya attım.
💥Koltuğu da süpürdüm.
💥Yerleri elimle sildim 😁
💥Süpürgeliklerin ve kapının tozunu aldım.
💥Aynı şeyleri misafir odasında da yaptım.
💥Oturma odasının peteğinin içini temizledim.
💥Kahvaltı yaptık.
💥.bulaşıkları makinaya koydum tezgahı sildim ve makinayı çalıştırdım.

Şimdi kızımla boyama zamanı 🤗

💫Banyo,wc temizleme kaldı o da olur evellahah.

Selam canlar. Gelemedim dün. Boluya gittik rezaletti. 3-4 saatlik yolu 8 saatte gittik, 8 saatte geldik. 16 saat yolculuk 😳
Daha da turla bi yere gitmem. Ayarlayan kişi tanıdık ama iş bilmez çıktı rezil olduk resmen

Şükür Ahsen uyumsuz değildi şok olduk bu duruma iyiydi otobüste 🤭 hala kendimize gelemedik o kadar yol otobüste. Otobüs de değil 20 kişilik servisler oluyor ya biraz büyük onlardan 🥴

Benim oturma oda koltuğumun yastık kılıfları makinede yıkanmıyor iç etiketinde işaret var ,
Makineye koymayın diye.
Bnde silkeliyorum.
Hafif nemli bez ile siliyorum.
Sizinki yıkanıyormuş bu iyi.
Yıkanmasa çoktan çöpe atmıştım ben de seviyorum yıkanıyor olmasını. 1 ay sürmüyor temiz kalması benim çocuklar futbol topu yapıyor bazen bin kere uyarmama rağmen kullanım amacına aykırı huyları var bazen.
Akillanacaklar inşallah umit ediyorum 🥴
Ya şaşırdım. Bende miyop var zaten o bile zor geliyor. Çizdirdim ama geri bozuldu. O göz kuruluğu berbat bişey yine de Allah'a hamd olsun. Sana da çok geçmiş olsun canım benim

Abla şimdi halıyı arap sabunlu suyla sildim sonra da o suyla yerleri sildim. Ya arap sabunu çok güzel kir çıkarıyor yada ben çok pismişim 😂😂😂
Aha ben gibi Arap sabunu seveni buldum olmazsa olmazimiz 😃

Selam canlar. Gelemedim dün. Boluya gittik rezaletti. 3-4 saatlik yolu 8 saatte gittik, 8 saatte geldik. 16 saat yolculuk 😳
Daha da turla bi yere gitmem. Ayarlayan kişi tanıdık ama iş bilmez çıktı rezil olduk resmen

Şükür Ahsen uyumsuz değildi şok olduk bu duruma iyiydi otobüste 🤭 hala kendimize gelemedik o kadar yol otobüste. Otobüs de değil 20 kişilik servisler oluyor ya biraz büyük onlardan 🥴
Üzüldüm bu turlarda çok profösyenel turları seçmek lazım benimde öyle bir deneyiyimim oldu aynen servis aracı kimsenin yeri belli değil
Otel çok kötüydü 😔
Araştırmadan dahada gitmem demiştim 😏

X