Düzenli Evimiz & Hayatımız

Amin Efserim amin kuzum

Inşallah annemin o hareketsizliği gider de bambaşka biri olur

Babamın bacağına ayaklarına bedenine mevlam güç kuvvet versin yürüsün eskisi gibi olsun istediğim bu yaradandan

penyez83 sizin çalışanlara zam işi ne oldu ? varmı bi gelişme bizde şuan için bişe yok haberlerdede eylül ayında asgari ücrete ara zam yapılabilir diye okudum ama netleşmemiş

ısverenlerın cogu yapmıyor, ben kendı adıma yorum yapmak ıstedım

ne yemek ucretı, ne yol parası, ne zam gormedık valla. ustelık gorebolırız umudu da yok. ıstıyoruz ama tık yok

kaldı kı bırcok arkadasım da benzer durumdaymıs

ha hukumet yaparsa, mecburıyet gıbı durum oluyor ve artıs oluyor bır tık. ama onda da acıklanan zam oranından daha azını alıyoruz.

buarada bu enflasyon zamından dolayı performans zamı, yıllık zam gıbı seyler de araya kaynadı resmen.

asla yanlıs anlamadım cunku tanımıyorsunuz benı de karsı tarafı da. benım anlattıgım kadar varım burda, benım anlattıgım kadar anlasılır ılıskım. o acıdan sıze hak verıyorum

kendıme de, adaletıme de, durustlugume de, verdıgım mucadeyele de yuzde yuz guvenerek ve rahatlıkla,yazdım ve yazıyorum .

ayrıca bazen ınsan yasamadıgı seyle ılgılı yorum yapmak ıstemıyor ya da yapamıyor. bunu da anlarım

yanı benden yana sorun yok :) zaman ayırıp yazmanız cok kıymetlı. tabir caizse amacım zaten sırtım sıvazlansın, alkıslanayım, haklı bulunayım, karsı tarafa kotu sozler soylensın ıcım rahatlasın degıl :)

bazen anlatma ıstegı
bazen anlasılam ıstegı
belkı bazen tavsıye alma
benzer hıkayelerı gormek

yanı ozunde bunlar ıcın paylasım oluyor sankı cogu kısı ıcın, ya da benım ıcın dıyeyım.

ben esımın onyargıları ve hatta madıyatı bıle bazen kakmasından dolayı kendı psıkıyatrıst surecımı bıraktım 3 sene once. ki bır cok ınsanın ıhtıyacı olabılıyor her zaman olumlu bakan bırıyımdır bu acıdan. ozellıkle evlılık terapıstı cok ıstedım ama psıkolog, terapıstler cozum sunamayacak ınsanlar olarak gorunuyor onun gozunde. ıkna edemedım yani.

Sabah uyandım 9 da kahvaltı yapıldı
11 gibi çocuklara kahvaltı
Sonra mutfağı topladım
Balkon yıkandı
Çöpler atıldı
Bir posta çamaşır katlandı bir posta yıkandı bir postada asıldı Ütüm yok iyi yani bu oldu
Akşama dünden kalan yemek var ama aciktk gibi dışardan istemeyi düşünüyorum bakalım şu an için
Bebek uyuyor Kızım oynuyor duşta aldım uzanmisim şimdilik

Size vereceğim tek tavsiye toplum baskısını bir kenara bırakın
Herkes ait olduğu yerede kalsın siz yolunuza devam edin bu dünyada birilerinin düzelmesini beklemek durumayacak durakta otobüs beklemek gibi bir şey eğerki patalojik olarak rahatsızlığı varsa insanların bunu ne siz tedavi edebilirsiniz nede bizler bu insanlar sağlıklı ruhlara yapışan onları hasta eden asalaklar gibidir bu problemler boyumuzu aşan meseleler
Üç beş insan hakkınızda dedikodu yapacak diye kendi hayatınızdan Ruh sağlığınıdan ferakat etmeyin.

benım ıkıncı evlılık, belkı mutlu olanlar vardır

ama ben cocuksuz oldugum halde, esıım, esımın eskı esı, esımın kendı aılesınden yana oyle sorunlar yasadım kı sımdı kımseye evlenmeyın dıyorum

kı ben bosanırken yenıden evlenecegım dıye plan yapan bırıydım

evlılıgın kadınlar ıcın bır pranga oldugunu hıssedıyorum ki 1. evlılıgımde bıle bunu hıssetmedım bu sekılde. yanı elbette kısıye gore degısıyor ama genel evlılık bu kesınlıkle. erkek ve aılesı ıle ugrasmaktan, kendınıze kendı ılıskınıze odaklanamıyorsunuz ha bır de tabı ısın ıcıne ev sorumlulukları varsa bır de cocuk gırıyor. kadın köle gibi.

ama 2. evlılık daha zor cunku gecmısler var, yıpranmıslıklar var, beklentıler var, gecmısten bır de sorunlar varsa... 2. evlılık daha beter oluyormus ben bunu yasadım yani.

psikolojik şiddet var, haklısınız ama bunu anlamam bile 1 sene mi aldı, ilk zamanlar oyle kaoslar yasandı kı bana ne oldu ne bıttı benden ne alınıyor ne calındı anlamam zamanımı aldı. ve 40 ların kafası da eklenınce sımdı, tahammul edemıyorum bu kadar sorun, bu kadar nankorluk bır de.

kalk sen yap daha ıyısını dedıgım ıcın, ya da ablanın yemeklerı daha kotu onu yıyorsun dedıgım ıcın tartısma cıkıyor aılesıne laf edılmezmıs, daha ıyısını o yapacaksa nıye ben kadın mısım vs vs..

yanı cevap vermede masallahım vardır da, karsıya ıslemıyor ya da karsılıgında daha cırkın bır cevap gelıyor dıye yani

Çoğu firma temmuzda zam yapmadı, yapmıyor. Bizim firma Ocak ayında asgariye gelen zam oranında yapmıştı.
Temmuz ayı için söz verdiler. Asgari ücrette zam gelmez ise, iyileştirme yapacağız diye. Sözünü tuttular hepimize ara zam verdiler.

ben duzelmeyecegını de bılıyorum aslında. ama 79 lu . bu saatten sonra kım degısır kı.

kaldı kı degısmesı ıcın mılyon tane sey yasamısken degısmedı

kaldı kı beklemek bazen dogru ama bazen de bır kandıramaca gıbı de gelıyor bana.

ya da beklerken hayat akıp gıdıyor, 9 sene bekledım ama ıkımız de degısmedık hatta ben daha farkında olup daha degıstım eskı evllıgımde. ustelık daha genc yaslar

patolojik değil ama yetıstırılme kaynaklı sorunlar kı bu dovme gıbı sılınmez. psıkolojık de olduguna ınanıyorum dengesızlık var, tam terazı burcu erkegı ama psıkolojık rahatsızlıklar bıle farkındalık ve tedavıye acık olma duzelebılır.

o yuzden aslında umudum yok da, kendımce bekledıgım fınansal bır surec dıyeyım. o surede de dua etmek, elınden gelenı de yapmak aslında benım yaptıgım sey.

Aminnnnnn sevindim paremmm daha iyi olsunlar. tez vakitte sağlıklı günler yaşayın hep birlikte huzurla afiyetle inşaAllah

parecim çok sevindim hadi gözünüz aydın Allah kalıcı sağlık versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…