Düzenli Evimiz & Hayatımız

Canim ben genelde üşütünce göğsüm sızlar
Hatta bi 10 sene önce kanser oldum sanmıştım. O zamanda yozgat taydım.adanaya sirf muayene olmak icin geldim.çok şükur bi sıkıntı çıkmadı. Sonra takip ettim üşütünce hep sızladı.
Sende bi görün canim icin rahat etsin
Ay ben de üşütünce göğsüm sızlar. Hatta geçtiğimiz adet dönemim gribe de denk geldi. Kah terledim kah üşüdüm.
O da yapar da. Bu sefer sanki öyle değil gibi hissettim. Direkt memeler sanki...
Görünücem.
hormon tahlillerine adetin 2.veya 3. günü bakıyolar bende geçen sene yaptırmıştım. adetine yakın
✔️✔️
randevunu alırsın
Sen bi dr a danış canım sağlık ocağında ebeye falan bakalım ne önericek
Tamamdır.

Teşekkür ediyorum hanımlar.
Bir danışayım hemşiremi arayım da.
Ona göre beni yönlendirsinler.

Sabah kizi hazirladim yataklari topladim
Nescafe suyum kaynarken bul.mak.bosalttim
Oğlani zorla uyandirip sağlikocagina göturdüm.doktor iyki gelmissin neredeyse cigerlerine inecekmis dedi.ilaclari aldik eve geldik
Oğlanla biseler atıstirdik
Buzluktan haslanmis hazir tavuk ve suyu vardi onu çikardim corbasini yapacam.
Yufkam var aksamada fırında tepsi boregi yaparim.bu kıs hiç duzelmedik çogu kisi gibi

Sabah kizi hazirladim yataklari topladim
Nescafe suyum kaynarken bul.mak.bosalttim
Oğlani zorla uyandirip sağlikocagina göturdüm.doktor iyki gelmissin neredeyse cigerlerine inecekmis dedi.ilaclari aldik eve geldik
Oğlanla biseler atıstirdik
Buzluktan haslanmis hazir tavuk ve suyu vardi onu çikardim corbasini yapacam.
Yufkam var aksamada fırında tepsi boregi yaparim.bu kıs hiç duzelmedik çogu kisi gibi
geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin canım

O kısım tamam doğru her insanda insani tecrübe farklıdır.
Ama işte bir doğu batı kültürü bile çok farklı birinin günlük rutini diğeri için hayatının ayıbı olabiliyor bazı konularda.

BU iki farklı durumda kadınlar birbirinden örnek alamaz demek istediğim.

Şartlar benzerken herkesle aynı şeyi yapmamış kendi ışığıyla parlamışsa o işte daha iyi örnek.

Ayrıca karşışıklı konuşalım tabi ne demek efenim :KK68:
Senin ne demek istediğini çok iyi anlıyorum kültürler suçlu değil kendi menfaatleri için kültür adı aldında adet üretenler suçlu bu konu hakkında toplumun çoğunda bir uyanış var.Bu uyanış kendi içinde bir bölümlere ayrıldı

1 şaşkınlık içinde özgürlük adı altında herşeyi yapabiliriz kısacası kudurmuşluk 🫣

2 buna kılıf uydurup yok tranvası yok ergeni yok yok menepozu diye hakklılık payı arama

3 benim gibi biz ne yaşadık ne yaşatılar ne yaşatıyolar gibi sorğulayan kesim

En tehlikesi bu dört işlemden sonra hadi birde havuz prolemi çöz diyen kesim olan 2. Bölümdekiler bizler kabuğumuzu biliyoruz yaşanılanlarıda ergeniz tranvalıyız menepozda var bunları öyle bir hal aldıki kundaktaki bebek bile ergen olacağının farkında.
Bizler şunun fakındamıyız bize öğretikleri teorileri yaşatıyorlar sonra çıkıp sende incilmiş var hayatını mahvetmişler diyemeyip uydurdukları kültürlerin arkasına saklanıp birazda bilim serpiştirelim alın size hayat ben böyle bir karmaşanın içinde örnek almam gereken her profili dinlerim gözlemlemekten başka şansım yok

Gördüm yazmasam olmaz :)
Bahsettiğin kişiyle kendi adıma şartlarımız bir olması lazım kıyas için. Temizliğine yardımcı gelen, dip köşe temizlik yapmakla yıpranmamış. Çocukların okul hayatı için paralanmamış, çocuklarının dersleri için özel hocalar tutabilen hiçbir kadınla , adeta çocuğunun özel ders hocası olmuş bir anne olarak kendimi kıyaslayarak kendime haksızlık yapamam ,yapmam.
Hiç öyle oraya buraya devrileyim diyecek zamanım olmuyor. Erkenden kalk kahvaltı ev işi üç öğün yemek koştur koştur okula götür getir. Ödev yaptır kontrol et. Çayımı demleyip yabancı dizimi ya da filmimi açıyorsam çok şükür kendime ayırdığım zamana:)
Şartlar eşit olursa değerlendirebilirim bu kıyası efsercim 😘
Benim bakış açım hayat stantartları değildi.Devrime konusunda yazımda da dediğim gibi öz eleştiri kastım burdaki hanımlara değil bir örnekti kendimden pay bicerek espirili bir yaklaşımdı.

Dünkü konuya açıklık getireyim
Yapısal olarak gözlemlemeyi dinlemeyi severin fikir ayrılıklıları olsabile her insanın dinlenmesi gerekdiğini ne yaşamış,Nasıl çözüm bulmuş sonunda doğrumu yapmış yada yanılışmış mı yapmış gözlemler kendi fikrimide şansım varsa tartışırım alacağım cevap beni ve hayatımı tatmin ediyorsa burda haklısın derim burda değilsin

Burda öyle bir şansımız yok stantarlar ve erişimler dışındaki kısmını değil ruhsal ve hayat motive etme şeklini kendimle özleştirdim ve kendi hayatıma öz eleştiride bulundum.

Eğer yanlış anlaşıldım ve sizlere üzdüysem hepinizden çok özür dilerim 💐

Ooo Nego Nego muz gelmiş gitmiş 🥺ne mutlu oldum hosgeldin ve kolay gelsin canım 🥰
Arkadaşlar hepimize geçmiş olsun ne yapcaz bilmiyorum zor bu süreç
Bonusunda dediği gibi grip salgını her seneki gibi belki de .. ama insan yine de düşünmüyor değil
Herkese rabbim şifa versin 🌺

Sağol canım 🌸
Geçmiş olsun 🌸 pandemi gibi düşünmeyin grip salgınları hep olurdu
Evet öyle ya inşallah kar yağarsa mikroplar kırılır diye düşünüyorum umid ediyorum 😕
geçmiş olsun canım sizdemi hasta oldunuz :KK43:
Evet canın sabahtandir oğlum hapşıriyor burnu akıyor bende öyleyim çok sağol 🌸
Geçmiş olsun canım
Sağol canım tüm hastaları geçmişler olsun 🌸
Selamlar herkese 😊
Etiketler olmuş varolun 💞
Herkes umarım iyidir. Ben elhamdülillah ömrü tamamlamaya devam, koştur koştur iş güç ,çocuklar , kış mevsimi hastalıklar derken geçiyor.
Allaha emanet olun 🤲
Aleyküm selamm ismini görmek ne güzel ben 2 yıl önce bi gelip gitmiştim ama cok güzel bi ortam vardı o zaman da odak noktaları veriyordum gaza geliyorduk 😊
Kurduğun bu topik hala çok tatlı sohbetlerle devam ediyor, kendi adıma bana çok iyi geliyor 😌
Seni de daha sık görmeyi isteriz tüm islerinde Rabbim kolaylıklar versin 🌸🤲🏻

Sabah 6 da kalktım

Karanlıkta hastaneye vardım
Islerimingallettim.bi acayip alete girdim
Damar yolu açtılar ilaç verdiler
10 gün sonrasına sonuçlar belli olucak dediler
Eve attım kendimi
Bi aklanam paklanam
Bide uyusam süper olucak

👍:uykucu::21::21:
Çok geçmiş olsun sonuçlar da hayırlı çıksın inşallah 🌸

Sabah 6 da kalktım