Düzenli Evimiz & Hayatımız

Oğlumu okuldan aldım çok sıcaktı manava uğradım.
Çok yoruldum,çocuklara domatesli makarna yaptım. :ruh:
Onlar bıcı bıcı yaptı ardından ben yıkandım.
İki adet yastık yıkattım makinada uyuduğumuz yastıklar ter lekesi olmuştu Domestos ekledim bembeyaz oldu iki güne ancak kurur yedek çok zaten.
Beyazları makinaya attım.
Oğluma ders çalıştırdım.
Bebişi yedirdim uyuttum.
Biber almayı düşünüyoruz salçalık 100 kg😬düşünüyorum kızlar bayağ çıkar ama ne yapalım girmişken iki senelik salçam olsun inş. Üç adet beş kg dolar gibi.
Maalesef alışkanlık bizim yemekler abartılı değil ama salça olur genelde bu yıl marketten aldım alışkın değiliz ev yapımı bambaşka aileden ara ara veren çok oldu ama yetmiyor.😬
Oralarda biber salçası oluyor genelde demi. Bizde domates salçası yaparız hep biber bilmeyiz

Bende şükür öyle şeyler yok. Yün yorgan falan istemedim hiç havalandırma falan uğraşamam dedim 🤭
Gereksiz gibi hiç örtmedik sanırım 🤣 kalın battaniye yetiyor yazlık vs.olursa oraya kullanılır diye düşündüm hep kaldı.
Bi tane de takım olarak depremde göndermiştim hayat bu gün geliyor işe yaramıyor dediğin yarıyor bazen.

Oralar sıcak olduğundan kurutuyorsunuz siz. uzun yıllar oldu sizin yaptiginiz gibi salça yemeyeli. Bizde sıcak sıcak konserve şişesine koyuyoruz
Off hemde ne sıcak geçen de eve bi girdim leş kokusu var evi aradım taradım bişey ölmüş sandık ertesi gün evi sildim çamaşır suyu yumuşatıcı vs.sanirım bahçede hayvan ölüsü vardı nasıl kokuyor🥺 yani herşey bi günde kokuyor havası çok kötü bence yazı çekilecek dert değil.
İnş.bi gün yapıp göndermek nasip olur sizlere🥰💚 biz hijyene de çok dikkat ediyoruz yoksa herkesin yenmiyor valla.

Oralarda biber salçası oluyor genelde demi. Bizde domates salçası yaparız hep biber bilmeyiz
Çok canım fiyatlar arttı ama maalesef ki eskiden çok ucuza mal edilirdi.
Herkes yapar terasta kurutur rüzgar esince o salça kokusu gelir ☺️
Ev yapımı yenince hazırı sevemedim.
Bizimkiler de domateste yapar hatta sana şunu söylim konserve için domates soyuyoruz onun kabuklarından bile kvgil yapıyor benimkinden küçük bir kavanoz çıktı pizzalar da kullandım.😅

Gereksiz gibi hiç örtmedik sanırım 🤣 kalın battaniye yetiyor yazlık vs.olursa oraya kullanılır diye düşündüm hep kaldı.
Bi tane de takım olarak depremde göndermiştim hayat bu gün geliyor işe yaramıyor dediğin yarıyor bazen.
Aynen öyle bende hiç kullanmadığım battaniyelerimi göndermiştim

Bizimkiler de domateste yapar hatta sana şunu söylim konserve için domates soyuyoruz onun kabuklarından bile kvgil yapıyor benimkinden küçük bir kavanoz çıktı pizzalar da kullandım.😅
Kesinlikle yaa 50 kuruşa 1 liraya domates alırdık salça yapmak için. Bu sene 20-30 dan aşağı domates yok 😕Ay anneme geçen sene biri demiş kabukları da kat blenderdan çek diye. Hep kabuklar içinde belliydi anlamadık neden öyle oldu 🤭 biz salçayı odun ateşinde kaynatarak yaparız

Kesinlikle yaa 50 kuruşa 1 liraya domates alırdık salça yapmak için. Bu sene 20-30 dan aşağı domates yok 😕Ay anneme geçen sene biri demiş kabukları da kat blenderdan çek diye. Hep kabuklar içinde belliydi anlamadık neden öyle oldu 🤭 biz salçayı odun ateşinde kaynatarak yaparız
Ha yok bizim güneşte kurutulur yine süzgeçten geçirilir kabuk vs.pek olmaz.

Bazi sebeplerden evle ilgilenemedim şu aralar aşırı boş bıraktım. Ev sahibi teyze geldi 2500 kirayı 10bin yapmak istedi yapamazsın diyip oteledim ama ne kadar sürer tekrar gelmesi bilmiyorum. Temizleyip taşınmak istemiyorum enercime yazık olur 🫠🫠
Allah vicdan versin canım aylık değil mi? Allah yardımcınız olsun tüm kiracıların inş.🤲
Bizim yıllık 14 bine verildi alt katimız ama çıkmalarını isteyeceğiz kültür çatışması var resmen.🥴

Bazi sebeplerden evle ilgilenemedim şu aralar aşırı boş bıraktım. Ev sahibi teyze geldi 2500 kirayı 10bin yapmak istedi yapamazsın diyip oteledim ama ne kadar sürer tekrar gelmesi bilmiyorum. Temizleyip taşınmak istemiyorum enercime yazık olur 🫠🫠
Üzüldüm canim yaa
Şu kiraci ev sahibi konusundan payıni almayan heralde kendi evinde oturandir.
Insallah bi orta yolu bulursunuz

Allah vicdan versin canım aylık değil mi? Allah yardımcınız olsun tüm kiracıların inş.🤲
Bizim yıllık 14 bine verildi alt katimız ama çıkmalarını isteyeceğiz kültür çatışması var resmen.🥴
Oturduğum yerde kiralar aylik 20 bine dayandı.mersine gelen deprem zedeler geri dönus yapiyorlarmis kiralara yetisilmediginden.
Nolcak boyle ya.
Keşke hersey bi on yıl öncesine dönse

El insaf yahu 2500 den 10 bine

Bizde zamaninda cok yaptik.ama inan artik hic gözüm kesmiyor.tabi ona kurutacak yerde lazim
Yerel marketlerden ev yapımi salca aliyorum artık.annemin de canı istedi ama anne sıcak boşver dedim

Onu hayatta yapamam.mutfak zaten 2günümü alir.camlar kapilar fayanslar derken yığılır kalırım anacım ortalikta ben😂😂
Ahahahah ayy benim diğer evde mutfakta fayans yoktu rahat oluyordu. Burda duvar komple fayans artı bi iş çıkıyor 😂 öğlen başlardım gece 12-1 e kadar iş yapardım aklıma tüküreyim sanki ev kaçıyor 😂😂😂 gerçi ertesi gün yoruldum diye yapmazdım kesin ben kendimi biliyorum 😂

X