Düzenli Evimiz & Hayatımız

📌Kahvaltı hazırladım, çocuklarla kahvaltı yaptık.
📌Çöpler çıkartıldı.
📌Evi toparladım, süpürdüm.
📌Önden çitiledim, 1 posta çamaşır attım makinaya.
📌Masayı sildim.
📌Lavabo,wc çamaşır sulandı.
📌Bulaşık makinesi boşaltıldı,kirliler dizildi mutfak toparlandı.
📌Paspaslar yıkanacak.
📌Lahmacun içi yapacağım inş.
📌Çocuklar yıkanacak.
📌Oğluma ders çalıştıracağım.

Benim evde her yer açık vantilatör şuan açık ama klimasız olmuyor 10 gibi kapattım evi havalandırdım biraz🥴
Bizim esse bile sıcacık bir hava geliyor sanki yemek pişirirsin ya ocağın önünde sıcaklık gelir birebir öyle bizimkilerde öyle tarif ediyor.🤣
Oyy valla bizim bugün güzel ceryan yapıyor serin serin 🤭bize yetiyor vantilatör klimasız oluyor buralarda😂

Oyy valla bizim bugün güzel ceryan yapıyor serin serin 🤭bize yetiyor vantilatör klimasız oluyor buralarda😂
Ne güzel canım.
Yok inan burada ne cereyanı yaprak kımıldamıyor🥴 Güneşe en yakin Merkür de gibiyiz 🤣 Kuzenim tatile gelmişti annesine kaçıyor erkenden bilet almış🤣
Güneş koruyucu sürüyorum o terle akıp gidiyor bu nasıl bir iş Arabistanla aynı düzeyde.🤣 Kuzenim hacca gitmişti söyledi burası gibiydi diye🥴

Günaydınnn🌷
Evim sabah güneş alıyor çokk sıcak daha sıcak iller ne yapıyorrr 🥴
Abartısız söylüyorum kilo verdik hepimiz saunada gibiyiz 🤣 Kızımın hırıltısı vardı bi iki gün daha az açtık,bir günde elektrikler kesildi akşam sekiz de geldi herkes sokağa döküldü dayanilmıyo.
Klima kapanmiyor canim ya.
Kisin bizde ısınma sorunu yok.bi 15 yada 20 gün biraz usutür klimayi acariz ev sıcacik olur.
Eger evin günes goruyorsa kis boyu hic açilmaz ev sıcacik olur.
Ama yazin 2 ay klimayi kapatmiyoruz gece gündüz.napalim 2 ay yakacaz diyoruz.
Deren belki senin çocuklar büyük fark olabilir bu yüzden ama biz kışın yakarız soba yada klima ev ılık olsun isteriz.
Mart ayıda dahil yakılır.Ama güneş görünce benim evde ısınıyor oğlum biraz zayıf üşütür hemen bende öyle çok üşürüm.

Selamlar
Sabahki işlerimi yazdım.
Devamında mutfağı topladım.
Dolapları falan sildim, her gün silerim ama yazmam bak 😎
Oğluşu yıkadım.
Gittim kızları aldım, sıcakta pert oldum
Geldim kızları yıkadım
Kendim duş aldım
Çocukları yedirdim
Akşam yemeğini yaptım
Sonrası hep kendime ayırdığım vakit 😉

Abartısız söylüyorum kilo verdik hepimiz saunada gibiyiz 🤣 Kızımın hırıltısı vardı bi iki gün daha az açtık,bir günde elektrikler kesildi akşam sekiz de geldi herkes sokağa döküldü dayanilmıyo.
Hic dayanilmiyor baş ağrısı yapti bugün bende camlari acamiyorum ama olsun cocuklar daha önemli sadece balkon kapısını açıyorum

Burda pek klima kullanılmaz tek tük evde vardır benim yazın sabah çok sıcak oluyor aslında karşılıklı açsam eser ama çocuktan açamıyorum kışında donuyoruz doğal gaz 1500den aşağı gelmiyor ısınmıyor ev
Sen nerde oturuyorsun
mersin canim.burda kis pek olmaz.yazin 2 ay cehennemdir.kışında cennet.
Iste yaz ayı kısa sürüyor avantaji o.

İyi geceler hanımlar👋👋🥰
🌿Yoğun bir gündü bizimkiler geldi ablamlar evi toparladım süpürdüm.
🌿Merdivenleri dün yıkanmıştım bugün çamaşır suyuyla sildim.
🌿Kilimleri yıkanmıştım serdim.
🌿Süt aldım mayaladım.Taşırdım ocağı sildim hemen kurumadan.
🌿Lavabo yıkandı.
🌿Süt ayırmıştım kakaolu damla çikolatalı kek yaptım.
🌿Kısır vardı, kabartma tozlu kıyır kıyır olan peynirli maydanozlu poğaça yaptım.
🌿1 posta çamaşır yıkandı.
🌿1 adet yastığımı yıkadım silikonlu döktüm pamuk kuruyunca annem yastığı doldurdu sağolsun.
🌿Bulaşık makinesi dolduruldu çalıştırıldı geriye kalan elde yıkandı.
Tüm gün klima açıktı evde giyimlik pijama diktik ama geniş geldi henüz tamamlayamadık maalesef biraz dikiş yaptım.
Bizimkilerle araba sürmeye çıktık kardeşim ve dayımlarla pratik olsun diye.
Çok şükür bugünümüze🙏 genç bir arkadaş inşaat ustasıymış tanıdıkmış mahalleden 3 çocuk babasıymış düşmüş maalesef durumu çok kritik ölüm haberi bekleniyor gerçekten üzüldük😓
Vefat etmiş şimdi okudum . Çok üzüldüm gerçekten 😔 Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun İnşAllah 🤲🏻😔

X