Düzenli adet, hormon bozukluğu, cinsel isteksizlik

narin12

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2023
2
0
29
Merhaba Kk değerli üyeleri
Bugün çenem için lazere gittim. Estetisyen çenemdeki tüylerin sert ve siyah olduğunu hormon bozukluğum olabileceğini söyledi. Birkaç ay önce yaşadığım ülkede aile hekimime cinsel isteksizlik yaşadığımı söyledim. Adetim düzenli olduğu için hormon bozukluğum olmadığını, sorunun psikolojik olduğunu söyledi. Bilgisi olanlar lütfen cevap verebilir mi? Adetimin düzenli olması, hormon bozukluğum olmadığının göstergesi olabilir mi? Cinsel isteksizlik yaşayanlar bana tavsiye verebilir mi? Eşim istemezse ben aylarca istemem son 1 yıldır tüm ilişkilerimiz onun istemesiyle oldu. Bana karşı çok anlayışlı fakat nereye kadar böyle gider bilmiyorum üzülüyorum :KK43:

Adetinizin düzenli olması hormon bozukluğunuz olmadığı anlamına gelmez, bir görününmekten bir şey kaybetmezsiniz. İsteksizlik için bir şey diyemeyeceğim çünkü kelin ilacı olsa :halay: :KK48: :KK48:

Hangi ülkedesiniz?
Test yaptırabilirsiniz bunun için.
İsteksizlik olması hiç normal değil insan hiç mi istemez. Kocanız hep bu kadar anlayışlı olacak mı sizce?

Merhaba Kk değerli üyeleri
Bugün çenem için lazere gittim. Estetisyen çenemdeki tüylerin sert ve siyah olduğunu hormon bozukluğum olabileceğini söyledi. Birkaç ay önce yaşadığım ülkede aile hekimime cinsel isteksizlik yaşadığımı söyledim. Adetim düzenli olduğu için hormon bozukluğum olmadığını, sorunun psikolojik olduğunu söyledi. Bilgisi olanlar lütfen cevap verebilir mi? Adetimin düzenli olması, hormon bozukluğum olmadığının göstergesi olabilir mi? Cinsel isteksizlik yaşayanlar bana tavsiye verebilir mi? Eşim istemezse ben aylarca istemem son 1 yıldır tüm ilişkilerimiz onun istemesiyle oldu. Bana karşı çok anlayışlı fakat nereye kadar böyle gider bilmiyorum üzülüyorum :KK43:
Doktora gittiğiniz zaman regliniz düzenli mi diye sorar sizin öyleymiş. Sizi etkileyen yoğun hormon problemi yaşadaydınız düzenli regl olamazdınız. Estetisyenler çok bilgili, kültürlü insanlar olmuyorlar genelde pek ciddeye almamak lazım ama içine sinmesi için kan testi yaptırabilirsiniz. Benim lazer için gittiğim yerde de kadın beceriksizce yapıyor yarısını bırakıyordu.Bir de beni suçluyordu senin problemlerin var ondan oluyor diye şefine şikayet ettim sizinki de böyle birşey olabilir.

Estetisyenlerin işi teşhis koymak değil. Ama biz de ekrandan bakarak koyamayız. Doktora gitmelisiniz. Benim reglim aşırı düzenliyken pcos olduğumu öğrendim mesela muayeneyle

Estetisyenlerin işi teşhis koymak değil. Ama biz de ekrandan bakarak koyamayız. Doktora gitmelisiniz. Benim reglim aşırı düzenliyken pcos olduğumu öğrendim mesela muayeneyle
ultrasonla mi ogrendiniz, tahlil sonucunda mi çıktı? gittiğim doktor da regl düzenli olunca pcos üstünde durmadi

ultrasonla mi ogrendiniz, tahlil sonucunda mi çıktı? gittiğim doktor da regl düzenli olunca pcos üstünde durmadi
Kan değerlerimde bir bozukluk yokmuş. Ultrasonda gözüktüler :/ 28 günde bir düzenli saat gibi regl olurdum.
Teşhisten 1,5-2 yıl Sonra başka sıkıntılarım da eklenince regl düzenim şaşmaya da başladı. Artık ilaca geçtim ondan sonra.

Kan değerlerimde bir bozukluk yokmuş. Ultrasonda gözüktüler :/ 28 günde bir düzenli saat gibi regl olurdum.
Teşhisten 1,5-2 yıl Sonra başka sıkıntılarım da eklenince regl düzenim şaşmaya da başladı. Artık ilaca geçtim ondan sonra.
Ultrasonda sol tarafı net göremedigini ama önemli bir sorun oldugunu düşünmüyorum gibisinden konuşmustu benim gittiğim doktor. Fakat ben de regl düzenli olmasına rağmen başka sıkıntılar yaşıyorum, başka bir doktora daha gitmek daha iyi olacak o zaman.
Size de çok geçmiş olsun 🙏

X