Duygusal takıntılarımdan nasıl kurtulabilirim?

periperi06

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
983
81
Şöyle hayatımızın içinde yani öyle hayatımdan çıkaracağım biri değil. Hiç sevmiyorum hiç ısınamadım hayatımı yakından çok etkiliyo. Mesafeliyim ama çözüm de değil. Bazen bunun yüzünden çocuğumun olmadığını düşünüyorum yani stres den olmuyo olabilir diye. Hep beni eleştirir olumsuz yönde ve kıyaslama yapar. Diyorum ki kendi kendime keşke ölse sonra ben hemen hamile kalsam çocuğumu rahatça büyütsem. 😒

Şöyle hayatımızın içinde yani öyle hayatımdan çıkaracağım biri değil. Hiç sevmiyorum hiç ısınamadım hayatımı yakından çok etkiliyo. Mesafeliyim ama çözüm de değil. Bazen bunun yüzünden çocuğumun olmadığını düşünüyorum yani stres den olmuyo olabilir diye. Hep beni eleştirir olumsuz yönde ve kıyaslama yapar. Diyorum ki kendi kendime keşke ölse sonra ben hemen hamile kalsam çocuğumu rahatça büyütsem. 😒
Birinin ölmesini isteyerek dünyaya bir hayat getirmek istiyorsunuz öyle mi? Niyetiniz safi olmadığından belki streslisinizdir.

Kayınvalideniz mi bu kişi?
Bence profesyonel destek almanız sizin için iyi olur.

Stresten olmasa da bu duygudan olabilir. Kim olursa olsun mesafeyi ayarlayamissiniz. Yüksek ihtimal de eş ailesinden biri.

Bir de şöyle düşünün ya birinin ölmesini istediğiniz için çocuğunuz olmuyorsa? Karmaya inanır mısınız bilmem ama ben inanırım yaşattığını yaşamadan ölmüyor kimse böyle düşünerek bu kötü isteğinizden vazgeçebilirsiniz belki
Aslında yaşasın ölmesini istediğimden değil hayatımdan çıkması için öyle diyorum. Benim için stres kaynağı

Arkadaşlar hemen negatif eleştiri yapacağınıza biraz beni anlamaya çalışsanız benim iyi yorumlarınıza beni iyiye yönlendirmenize ihtiyacım var beni kötülemenize değil.
İnsanlar güzelce yazmış ne yazsinlar daha? Yaptığınız yanlış demiş. Ay cınım olur öyle falan mı desinler?

Yani böyle hayatımda hiç olmasa her şey düzelecek iyi gidecek gibi hissediyorum. Sanki bütün problemlerimin sebebi o. O gidince düzelecek gibi geliyo ama hayat imtihan değil mi bununla yaşamayı öğrenmek gerek
Siz çıkmayı deneyin? Bambaşka bir hayat kurun kendinize.

Birinin ölmesini istemektense kendinizi geliştirin onarın. Başkalarının lafını takmamayı veya kendinizi savunmayı öğrenin. Doğru iletişim kurmayı, sınırlarınızı korumayı falan. Bu insan ölür başkası gelir mesela, ne olacak?

Birinin ölmesini istemektense kendinizi geliştirin onarın. Başkalarının lafını takmamayı veya kendinizi savunmayı öğrenin. Doğru iletişim kurmayı, sınırlarınızı korumayı falan. Bu insan ölür başkası gelir mesela, ne olacak?
Doğru dediniz. Biri biter diğeri başlar kendimi savunmayı takmamayı öğrenmeliyim

Arkadaşlar hemen negatif eleştiri yapacağınıza biraz beni anlamaya çalışsanız benim iyi yorumlarınıza beni iyiye yönlendirmenize ihtiyacım var beni kötülemenize değil.
Negatif değil, düşünce şeklinizi değiştirin demişler ki haklılar.

Arkadaşım da babaannesinin ölmesini istiyordu. 15 yıl daha fazla yaşadı.

Komşu vardı. Ve Çok yaşlı kvalidesi. Nine nasıl diyorduk. Evde yatıyor. Ölecek artık. Kötü kötü diyordu... Aniden oğlu öldü 🙄

Kvalidem ölcem diyordu, görümcem vefat etti.

İster karma değin, ister ilahi adalet, hayat böyle. ilginç bir mizah anlayışı var 🥴

Ben böyle düşündüğüm için kötü birisi mi oluyorum
Sizi çok sıkıştırıyor demek ki, hayatınızdan çıkmasını istiyorsunuz. Kötü bi insan olduğunuzu düşünmedim ama geliştirmeniz gereken yönleriniz var. Bu şekilde bebek sahibi olsanız, ona nasıl örnek olacaksınız? Kendinizi savunamazken bebeğinizi nasıl savunacaksınız veya ona nasıl özgüvenli olmayı öğreteceksiniz? Yani o kişiye odaklanmak yerine kendinize odaklanın. Sizin izin verdiğiniz kadar karışabilir size.

X