Düşüncesiz doktor sorunu yaşıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben de sunu anlayamiyorum kkda cok var.
daha adeti gecikmeden ücretsiz saglik hizmetine kosup meraktan kan verip duruyorlar. saglik ucretsiz ama ulkenin ekonomisine zarar yani boyle her kadinin her ay kan verip durmasi. laboranta yük, calisana yük.
zaten yuksek de ciksa doktor bi sey diyemez ileri tarihlerde tekrar tekrar kan vermesi, artis durumuna bakmasi lazim. zaten kese falan da goremez.
o yuzden ben doktora hak verdim. tek siz degil kj belki sizin gibi 50 kadin geliyordur her adet doneminde meraktan.
zaten o kadar erken test vermenin bir yarari da yok. pek cok kadin erkenden ogreniyor degerlerini sonra gayet normal olarak baslamak uzere olan gebelik sonlaniyor (her kadinin pek cok zaman basina geldigi gibi) kimyasal oldu diye moralleri bozuluyor, üzülüyor, aileler hayal kirikligina ugruyor, kadin ayni seyi iki kere yasasa sanki sorunu varmis da düşük yapiyormus moduna giriyor stres oluyor sonra stres oldugu icin o stres gebelige engel oluyor falan. bir tane bile yarari yok erken ogrenmenin.

Kesinlikle haklısınız
Burda daha adet günü gelmeden belirtiler ile gidenler var
Ancak hanımefendinin adet günü gelmiş artık ve olmamış
Üstelik başından bi sıkıntı geçtiği için takip edilmesi gerektiğini vurgulamış

Kişiden kişiye değişir ben öğrenmek isterim hasta olarak da talebim bu yönde sonuçta ben devlete vergimi veriyorum şak diye maaştan kesiliyor o yüzden her dakika başım ağrıyor diye giden hastalardan değilim hizmet almak hakkım
Yaşanacak olan her zaman yaşanıyor kimse bunun önüne geçemiyor bu şimdi olmuyor aylar sonra oluyor doğunca oluyor ben her zaman bunun stresini ve bir şey olacak mı korkusunu yaşamak istemem şimdi kan vermeyeyim ya bir şey olursa diye stres yapacağıma gider kan veririm daha iyi
Üslup çok önemli hiç kimse bana kalkıp da 10 gün sonra gel 1 gün gecikmeyle gebelik olmaz da diyemez özelde para verip gitseydim bu muameleyi görecek miydim acaba?

Geçen de benzer bir konu vardı hatta üye pahalı ev tipi kan testi almıştı. Allah ne oldu bu doktorlara acep

ama bulundugun ilcede senin gibi pek cok gebelik isteyen heyecanli kadin olduğunu, bazilarini regldden once, bazilarinin adet günü geldigi gibi kan vermeye koştuğunu dusunsene. ki muhtemelen oyledir.
doktor gebelik testi yapmaya mi okudu adamin orada tonla isi var gercek hastasi var.
tabii ki ozele gitseniz bu muamele olmazdi. degeriniz gebelik altinda bile olsa "yarin ve sonraki gunler tekrar gelin, artisi kontrol edelim" derlerdi, hepsinden de parasini alirlardi.

Evet imkanım olsa özele gider yapardım ama maalesef burada yok, doktor bana hastamın sağlığını düşünüyorum ya da hastamı düşünüyorum tarzı bir üslupla söylese bir şekilde yine anlayabilirim ama bu şekil bir üslup kabul edilemez ben acile kalp krizi geçiriyorum diye gittim ama kalp krizi geçirmedim panik atakmis ben gerçek hasta değil miyim ya da 10 gün gecikince mi gerçek hasta oluyorum evet sağlık ocağı doktoru ne olursa olsun benimle ilgilenmek zorunda ve bunun için okudu aile hekimi olmasaymış o zaman bu beni ilgilendirmez

evet sağlık ocağı doktoru ne olursa olsun benimle ilgilenmek zorunda ve bunun için okudu aile hekimi olmasaymış o zaman bu beni ilgilendirmez
boyle boyle simarikliklardan kaçıyor doktorlar yurtidisina ama neyse...
daha fazla yorum yapip canınızı sikmayacagim. insallah hamilesinizdir biraz da kadin dogum doktorunuzu delirtirsiniz. sonucta her konuda artik stres olmayana kadar sizinle ilgilenmek zorunda. o da kadin dogum doktoru olmasaymis bu sizi ilgilendirmez

Sizi de benim yorumum ve konum ilgilendirmediği ve ilgilendirmeyecegi gibj şımarık lafını size aynen iade ediyorum

Sabırla tane tane yazmışsınız, ellerinize sağlık .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…