Düşüklerinin sebebi bulunamamış arkadaşlar buyrun...

çok geçmiş olsun arkadaşım a.s.şu dünyada insan olmak kadın olmak anne olmak çok zor:1no2:mirmirmirmir
sende bizlerde hayırsıylan en kısa zamanda bebişlerimizi kucagımıza alırızzz:Saruboceq::CüvCüv::ecrin_bebek:

yazdıklarınız bende dahil olmak üzere o kadar çok bayanın duygularını anlatıyor ki evlat evlattı ve acısı da acıydı... bebeğim gideli 11 gün oldu her gece rüyamda benimle başımda yaralar bedenimde lekeler çıktı ama en önemlisi yüreğim yangın yeri rabbim kimseye böyle bir acı vermesin kelimelerin tükendiği yer işte :çok üzgünüm:

Kızlar okurken çok duygulandım benimde iki düşüğüm ardından altıbuçuk aylık erken doğumla bebeğimi kaybettim Şansım dönüyor galiba artık olmaz sanırım dedim tabi tüm tahlillerimde hiçbirşey çıkmadı pes etmedim çoçuk için iki hafta önce hamile kaldığımı öğrendim kalp atışlarını duydum bundan öyle ümitliydimki bu sefer düşük tehlikemde yoktu bir hafta sonra belirtilerim kaybolunca dr gittimki bu seferde kalbi durmuş artık öyle yıldımki bu sefer gizli kürtaj oldum eşim ve annemlerden başka kimseye söylemedim eşimin ailesi ve iş arkadaşlarımda dahil ertesi gün işe gittim bir süre sonra insanların maskarası oluyorsunuz artık ben kendi derdime yanarken bide millete laf yetiştirmeye çalışıyorum "AAAAAAAA gene mi vah vah niye durmuyor niye hemen hamile kaldın e bi araştırılsın sebebi nedir artık vücudun kabul etmiyor galiba" laflarından bıkıp usandım eşimede üzülüyorum yazık onada herkes bize artık olmaz gözüyle bakıyor ve acıyor çok üzgünüm elden gelen yok Allah yüzümü güldürür İnşallah hepimizin sevgiler selam ve dua ile.............

arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun ve ALLAH bir daha karşılaştırmasın böyle üzüntülerle:Saruboceq::Saruboceq:
şu mübarek günlerde birbirimize çok dua edelimmm:Saruboceq::Saruboceq:

merhaba arkadaşlar.hepinizin yazısını tek tek okudum ve acınıza ortak oldum.bende aynı yıl içinde arda arda iki düşük yaşamış biriyim.her ikiside dört aylıktı.bunu yaşamayan anlamıyor gerçekten.daha mutluluğunu yaşayamadan acısını yaşamanın ne demek olduğunu bilmiyorlar.en çokta sözüm ona teselli cümleleri dokunuyor insana.
üzülmeyin daha gençsiniz yine olur.........
hayırlı evlat olmicakmış demekki boşver.......
vs gibi birsürü saçma ve bir okadarda da anlamsız cümle.sırf bunlara tahammül edemediğim için ikinci düşükten sonra çalışma hayatımı sonlandırdım.yani bebeklerim benden gidergen hayatımdaki birçok şeyi de beraberinde götürdü.birçok araştırma yapıldı.eşli gen analizi,rahim filmi,son düşen bebeğe otopsi,kan testleri,şeker testleri vs vs.........
sonuçta herşey normal çıktı.yani düşüğe sebep olabilecek hiçbirşey yok.şimdi tekrar hamile kalmaya korkuyorum.hep aklımda aynı soru..........ya aynı şeyi yine yaşarsam......
onlar ne kadar bizden erken ayrılmış olsada.ne kadar onları kucağımıza alıp koklayamamış olsakta onlar bizim evlatlarımızdı ve hep öyle kalacaklar.rabbim aynı acıları birdaha yaşatmasın.tüm dualarım kendimle birlikte benim durumumda olan ve evlat hasretiyle yanıp tutuşan tüm arkadaşlar için...........mevlam yüzümüzü güldürsün kucağımızı boş bırakmasın.........

canım benım ya cok gecmıs olsun elımızden dua etmekten baska bısey gelmıyor herkesın aklında aynı soru tekrar hamıle kalırsam bunada bısey olacakmı?? ıns bu bsefer allahın ıznıyle bısey olmayacak bazen umutlarımızı yıtırsekde aglasakta yıne calısmalara devammm...bende hamıle kalırsam dogana kadar kımseye bısey soylemeyecem bebe kıyafetlerı almayacam bıde tesellı verenler neden dr gıtmıyosunuz ara ver zaten dusen et parcasıı.. ama bılmıyolarkı canımızdan bı parca yasayan bılır ALLAH hepımızın yuzunu guldursun ınsalah

bende bu insanlara dert anlatmaktan sıkıldım.bazen buna kendi annem bile dahil.bunu söylerken aslında vicdan azabı duyuyorum ama bazen gerçekten o bile bu lonuyu açtığında kızıyorum ya...bunu konuşmadığı tek bir konuşmamız yok ki....gücenmesin diye bişey de diyemiyorum...bazen de konuşayım onla rahatlarım diyorum.bu daha nadir oluyor.sadece o olsa iyi.kayınvalide görümceler akrabalar evli olduğunu öğrenen arkadaşlar yeni tanıdıkların komşuların eski komşuların annenin komşuları....liste ne uzun yaaaaaaaa...bütün millet takmış çocuk var mı?cevabın yoksa siz mi istemiyosunuz?SİZE NEEEEEEEEEEEEEE
hamile kadınlara da acayip gıcığım bu günlerde...ne suçları var değil mi...doğru.....suçları yok.ama bana hatırlatıyorlar işte bebeğimin olmadığını.benim için suçluluar....hele yanlarında bebekleriyle dolaşanlar...ne farklı tipler...hepsi de başarmış anne olmayı...
kimsenin soru sormadığı bi yer yok galibaaaaaaaaaaa
o üzülenler yok mu....o anlık....bidakka sonra gülebiliyolar.....ne oldu....çok mu üzüldü gerçekten...MERAKını giderdi...gerçekten üzüldüğünü bildiğim 3 kişi var.annem-babam-dostum minnoşum.eşimi zaten benim konumumda yazmama gerek yok...

sanki öfkemi boşatmanın yolunu buldum.yazdıkça yazıyorum.aslında faydalı bi yöntemmiş kızlar...günlük tutmak iyi fikir olabilir...

Ben meleğim için günlük tutuyorum...
Ona ne kadar zor sahip olduğumu bilsin ve bizim için ne kadar değerli olduğunu anlasın diye....

geçmiş olsun canım patoloji sonuçlarında sadece enfeksiyon diyorlar başka hiçbirşey çıkmıyor bende senin gibi iğne kullandın ama fayda etmedi

kızlar günaydın hepinize. aynı dertten bende muzdaribim ne yazıkki( 2 düşüğüm var benimde. biri geçen sene ağustos ayında 2,5 aylıkken alındı kürtajla diğeri de 2 ay önce 6,5 haftalıkken düştü. şimdi ankarada bir dizi kan testi yaptırdık sonuçlarını bekliyoruz bakalım hayırlısı ama baksanıza anlattıklarınıza göre de pek birşey çıkmıyormuş sonuçlarında. 3. bebeği istiyormuyum istemiyormuyum şuan bilmiyorum inan. eşim istemese belki hiç istemem desem bana kızarmısınız ya ne biliyim her giden sizinle birlikte bir parçayı alıp götürüyo. tüm neşenizi, yaşam enerjinizi alıyo eskisi gibi hiç birşeyden mutlu olamıyorsununuz artık içinizdeki bebekle birlikte ruhunuzdaki çocukta ölüyo kısacası. eskiden deli dolu gırgır şamata bir kızdım şimdi eğlenmek istediğim zamanlarda bile hep acaba da kalıyorum. ben iki bebeğimi kaybettim bu bana yakışırmı diye. yada ne biliyim eskisi gibi yaşayamıyorum sevincimi ve üzüntümü. ikinci düşüğümde deli gibi bağıra bağıra ağladım günlerce gözlerim ağlamaktan bulanık gördü, ama ne oldu giden geri geldimi hayır. ne gitti benim ruh sağlığım ve psikolojim. eşlerde tabi üzülüyo ama bizim kadar yıpranıyormu sorarım size kızlar. tamam çocuk çok güzel bir şey ama birazda kendimizi düşünelim ne olur. bırakın artık kendinizi yıpratmayı eğer allahım nasip ettiyse bir şekilde olacak ama eğer nasip etmediyse ne yaparsanız yapın olmayacak bu bir gerçek ve bununla yüzleşmek gerekir diye düşünüyorum. ankarada hastanede karşılaştığım bir kadın 3 düşük yaşamış ve 4. ye hamile kaldığında ondada düşük tehdidi varmış hatta dr. buda durmayacak düşecek demiş, kadında dururda duracak durmazsa bundan sonra bebek düşünmüyorum diye kafasından silmiş hamileliği takmamış o kadar hayırlısı demiş ve relax davranmış ve sonuçççççç şimdi tombik bir oğlu var. anlayacağınız sanırım kafaya çok takmamak bu olayı. ben 2. hamile kaldığımda belki günde 10 kez tuvalete gidiyodum acaba lekelenme oldumu kahverengi akıntı varmı diye hep ıslak ıslak hissediyordum kendimi. ilk bebeğimde kahverengi akıntı olduğunda sanki beklermişcesine bundada panik atak gibi devamlı tuvaletteydim ve sonra ne mi oldu beklediğim geldi( sanki ben çağırdım onu illa gelsin diye. kendi beyin gücümle erkenden getirdim kahverengi akıntıyı oysa ilk bebeğimde 2,5 aylıkken başlamıştı sıkıntı çünkü relaxtım hiç birşey bilmiyordum ama bundan başından beri kasık ağrısı ve sıkıntı vardı benim psikolojik sıkıntım onada yansımıştı. çok uzun konuştum ve bayağı gevezelik yaptım sanırım kızlar ama kısaca şunu söyleyeceğim size takmayın kafayı TAKMAYALIM KAFAMIZA NE OLUR, KİM NE DEMİŞ KİM NE SÖYLEMİŞ UMURUNUZDA OLMASIN ALLAH HEPSİNİ GÖRÜYO VE DUYUYO VE HERKESİN DE HESAP VERECEĞİ BİR GÜN VAR ELBET. Biz bu sıkıntımızı bir şekilde dünyada çekiyoruz belki ama o konuşanların şimdi üzüldük deyip hemen gülenlerin neler yaşayacağını ve onları neler beklediğini bilemiyiz değilmi. HAYIRLISI OLSUN HAKKIMIZDA ÖPTÜM SİZLERİ KADER ARKADAŞLARIM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…