Düşük sonrası gebelik istediniz mi?

Korunmuyorsunuz ve beraber oluyorsunuz. Sonucunu biliyordur. İstememek değil sanırım olay. Kızgın ya da emin olmayabilir. Geçen genç akrabalar geldi. Olursa olur, olmazsa olmaz demişler 5. Sene sonunda hamile şu anda. Bana anormal gelmiyor çok fazla istememek. Ben de ilk bebekte bayılmamıştım o fikre. Eşim de öyleydi. Tam duruma alışırken düşürmüştük. Tanıyorsunuz onu, anlamaya çalışın konuşarak. Net cümle her konuda kurulmuyor.
Ne güzel konuştunuz. Emin olmayan birine yüklenmek de doğru değil sanırım. Üzerine konuşmalı mıyım sizce? Yoksa bu şekilde konuşmadan olursa olur olmazsa olmaz diye devam etsek daha mı iyi olur? Ben de kavga etmek istemiyorum artık gerçekten onu da yıpratmak istemiyorum severek evlendik aklı başında insanlarız

Çok yeni mi evlisiniz? Belki eşiniz baskı altında olmaktan, ya da ilk yıllarınızı böyle stresle geçirmekten hoşlanmamıştır o nedenle isteksizleşmiştir.
1.5 senelik evliyiz. Eşim baskı altında değil ben hiç baskı yapmadım yani bebek komusunda. Sadece düşük süreci biraz sancılı geçti doğal olarak belki ondan korkuyor olabilir isteksizleşmiş olabilir dediğiniz gibi

evlendikten 3 ay sonra hamile kaldım . yaklaşık 4.5 aylık karnımda öldü.

Dr. 6 aydan önce denemeyin rahim iyileşsin dedi.

Sonrasında 3 yıl sonra hamile kaldım.

Bilinçli bir ertelemeydi ev alalım v.s. olayları işte.

Ev yanlış tercihlerden dolayı nasip olmadı .

Allah gönlünüze göre bakacağınız kadar hayırlı evlatlar nasip etsin
Amin çok teşekkür ederim benim de bebeğim 14 haftalıkken karnımda öldü. Aslında biz 17 haftalıkken gittik doktora ama meğerse ölmüş karnımda 3 hafta öyle kalmış haberimiz yoktu. Bu süreçten sonra çok istedim belki de hormonlardan ama şimdi bilmiyorum isteğimi kaybetmiş gibiyim

Ne güzel konuştunuz. Emin olmayan birine yüklenmek de doğru değil sanırım. Üzerine konuşmalı mıyım sizce? Yoksa bu şekilde konuşmadan olursa olur olmazsa olmaz diye devam etsek daha mı iyi olur? Ben de kavga etmek istemiyorum artık gerçekten onu da yıpratmak istemiyorum severek evlendik aklı başında insanlarız
Biraz bekleyin en iyisi. Yumuşasın durum, sankin olduğunu gördüğünüz bir anda onun anormal bulmayacağı bir şekilde söyleyebilirsiniz. Anlarsınız aslında farklı şekillerde. Kız, erkek muhabbeti, okullar şöyle pahalı vs onlara tepkisinden.

Biraz bekleyin en iyisi. Yumuşasın durum, sankin olduğunu gördüğünüz bir anda onun anormal bulmayacağı bir şekilde söyleyebilirsiniz. Anlarsınız aslında farklı şekillerde. Kız, erkek muhabbeti, okullar şöyle pahalı vs onlara tepkisinden.
Sanırım haklısınız biraz beklemek en iyisi. Çok teşekkür ederim yorumlarınız için

• Beğen
Reactions: Gao
İnşallah dediğiniz gibi olur. Bu konu üzerine çok yoğunlaşmış değilim aslına bakarsanız, yarın doktor randevum var doktoruma gebelik düşünüyorum değerlerime bakabilir miyiz desem mi demesem mi diye düşünürken bu hengamenin içinde buldum kendimi😔
Söyle bunda bişey yokki.
Zaten düşükten sonra en az 3 ay bekleme süresi oluyor rahim kendini toparlasın diye.

Söyle bunda bişey yokki.
Zaten düşükten sonra en az 3 ay bekleme süresi oluyor rahim kendini toparlasın diye.
3 Şubat'ta düşük yaptım 6 ay oldu neredeyse ama düşününce yine de çok uzun bir süre degil. Korunmuyoruz ve hamile değilim bu yüzden de geriliyor olabilir belki ama üzerine konuşamıyoruz ki hemen geriliyor ya da öyle isteksiz konuşuyor ki benim sakin kalmam zorlaşıyor

Merhaba hanımlar ben 3 Şubat'ta 14 haftalık düşük yaptım ilaçla doğum şeklinde oldu. Sonraki 2-3 ay tekrar hamile kalmayı çok istiyordum içimde bu istek fazlasıyla vardı ama son 1-2 aydır emin değilim. Buna sebep eşimle aramızdaki sorunlar da olabilir onun tam istemiyor olması da olabilir. 3 aydır da korunmuyoruz ama gebelik olmuyor yarın randevum var. Eşim istemiyorum demiyor ama çok da istekli değil ilgili de değil. Sizce onun istemesini mi beklemeliyim? Bendeki bu isteksizlik gerçekten eşimden kaynaklı olabilir mi? Böyle bir durum yaşayan var mı?
Çok açık olmak gerekirse, bazen kaybettiğim bebeğimin yerini doldurmak için çok istedim. Ama kendime sorduğum zaman gerçekten istiyor musun diye. Hayır istemiyorum. Tekrar aynı aşamalar tekrar aynı heyecan ve korkuları yaşamak istemiyorum. Kaybedeli 2 yıl olacak. Bu ay 3.yıldönümümüz. Bana hala çok uzak bir fikir gibi geliyor

3 Şubat'ta düşük yaptım 6 ay oldu neredeyse ama düşününce yine de çok uzun bir süre degil. Korunmuyoruz ve hamile değilim bu yüzden de geriliyor olabilir belki ama üzerine konuşamıyoruz ki hemen geriliyor ya da öyle isteksiz konuşuyor ki benim sakin kalmam zorlaşıyor
Korunmuyorsunuz ve eşin çocuk istemiyormuymuş çok şekersiniz ya.
Sen sakin ol öncelikle konuyu düşünmeyi bırak kafan rahatladığında hamile kalırsın.
Eşin daha istemesin kendince 😂

Çok açık olmak gerekirse, bazen kaybettiğim bebeğimin yerini doldurmak için çok istedim. Ama kendime sorduğum zaman gerçekten istiyor musun diye. Hayır istemiyorum. Tekrar aynı aşamalar tekrar aynı heyecan ve korkuları yaşamak istemiyorum. Kaybedeli 2 yıl olacak. Bu ay 3.yıldönümümüz. Bana hala çok uzak bir fikir gibi geliyor
Yerini doldurma fikri var mı bende hiç bilmiyorum sanırım yok. Ama dediğiniz gibi o süreç o korku zor. Bir gün isterseniz o zaman en güzel şekilde olsun inşallah

Hic cocugu olmayip yana yakıla cocuk isterken düşük yapanlarin yasadigi psikolojik yıkımı anlayabiliyorum. Ama benim ikinci cocuguma hamileligimdi. Ve hadi ikinciyi deneyelim dedigimiz hafta hamile kalmıştim. Cok cabuk gerceklesti her sey. O yuzden duygusal olarak bu düşükten hic etkilenmemistim sahsen. Ama bi sure hamilelik, sonra kurtaj sonra 2 ay ara verin denemeye denildikten sonra araya biraz vakit girince sonra bize bi üşenme geldi. Arka arkaya cocuk yapmak istemisimdir hep, ama evdeki büyüdükçe amaaan zaten arka arkaya olmadi biraz daha dursun bakalim diyip ertelemeye basladim. Bakalim. Simdilik gelecek seneki tayin taşınma durumunu da dusunerek yil sonunda tekar deneriz diyip vazgeçtik cocuk fikrinden

Hic cocugu olmayip yana yakıla cocuk isterken düşük yapanlarin yasadigi psikolojik yıkımı anlayabiliyorum. Ama benim ikinci cocuguma hamileligimdi. Ve hadi ikinciyi deneyelim dedigimiz hafta hamile kalmıştim. Cok cabuk gerceklesti her sey. O yuzden duygusal olarak bu düşükten hic etkilenmemistim sahsen. Ama bi sure hamilelik, sonra kurtaj sonra 2 ay ara verin denemeye denildikten sonra araya biraz vakit girince sonra bize bi üşenme geldi. Arka arkaya cocuk yapmak istemisimdir hep, ama evdeki büyüdükçe amaaan zaten arka arkaya olmadi biraz daha dursun bakalim diyip ertelemeye basladim. Bakalim. Simdilik gelecek seneki tayin taşınma durumunu da dusunerek yil sonunda tekar deneriz diyip vazgeçtik cocuk fikrinden
Bir anda olunca dediğiniz gibi etkilenmeyebilir insan ama 4 ay gebelik sonrası kayıp olunca gerçekten çok zor oluyor. Bebeği de gördüm üstelik gördüğüm için her şey daha da zorlaştı ilk zamanlar tekrar olsun çok istedim ama şimdi hem eşimin emin olamaması hem de benim bu durum sebebiyle isteksizliğim düşündürüyor. Korunmuyoruz ama bakalım her şey nasip hakkımızda hayırlısı

Benim bir arkadaşım kürtaj olmak zorunda kalmıştı. Eşi çok etkilenmişti bu durumdan. Arkadaşımın öleceğini düşünmüş kürtaj olurken, ağlamış hatta ☺️ Sonrada bebek sahibi olmaktan korkmuştu ya sana birşey olursa vs diye. Belki öyle bir korku oluşmuştur eşinde. Yerinde olsam şuan korunmaya başlardım. En azından bir 6 ay korun, bebek konusunuda hiç açma. O sürede anlarsın eşin bebek istemiyormu yoksa başka korkuları mı var diye.

Benim bir arkadaşım kürtaj olmak zorunda kalmıştı. Eşi çok etkilenmişti bu durumdan. Arkadaşımın öleceğini düşünmüş kürtaj olurken, ağlamış hatta ☺️ Sonrada bebek sahibi olmaktan korkmuştu ya sana birşey olursa vs diye. Belki öyle bir korku oluşmuştur eşinde. Yerinde olsam şuan korunmaya başlardım. En azından bir 6 ay korun, bebek konusunuda hiç açma. O sürede anlarsın eşin bebek istemiyormu yoksa başka korkuları mı var diye.
Belki benim eşim de öyle düşünüyor olabilir ama konuştuğumuz zaman bunun hakkında bir şey denediği için bilemiyorum. Bebek konusunu hiç açmıyorum bir süredir, o da açmıyor ama korunmuyoruz da. Ben istediğim için istiyor eğer istiyorsa da, bu da beni üzüyor bilmiyorum çok mu saçma düşünüyorum ama ben kendisi istesin istiyorum

X