Dura dura yumurtalıklar mı tembelleşiyor

Lavanda

Başını eğme dik tut
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
824
3
Canlarım benim, 30 yaşındayım,5 seneden beri eşim korunuyor,çoğunlukla iş arkadaşlarımdan bebek konusunda baskı görüyorum,ben onlara daha önce bir kere hamile kaldığım için (gerçi dünyaya gelmesi kısmet olmadı ) oluyor bizim çocuğumuz diyorum ama onlar sürekli olmaz,artık senin yumurtaların onun spermleri tembelleşmiştir diye konuşup benim moralimi bozuyorlar, niye yumurtalarım tembelleşsinki, bir kere doğum kontrol hapı kullanmış insan değilim, MaşaAllah tam 21 günde bir adet görüyorum,eşimde sadece geri çekilme yöntemini kullanıyor o da çok ama çok dikkatli,ondada bi ilaç yok yani,siz bu konuda neler biliyorsunuz, gerçi en fazla 1-2 sene içinde çocuk düşünüyorum ama doğruluk payı varsa beklemekten de tırsıyorum.Evet fikirlerinizi merak ediyorum.

sacma bence ne alaka hap kullananlarin yada hastalik olanlarin yumurtaliklari tembellesir,,ama belki yastan ötürü sana öle diyo olabilirler cünkü yas ilerledikce yumurta rezervleri azalio...
yanliz anlamadim yani sadece geri ceklime yöntemiyle nasil bunu basardiniz valla bravo..demekki allahin hikmeti kismet olmayinca böyle seyler ise yario..kimileri nasil korunsada bebegi oluo...
insallah düsündügünüz zamanda bebek sahibi olursunuz

Açıkçası yumurtalık ya da sperm tembelleşmesi terimlerini ben KK'ya üye olduktan sonra öğrendim..fisfisfis
Ablam evliliğin 5. yılında,kuzenim 6. yılında anne oldular..
Özellikle hayatlarının yoluna girmesini beklediler..yerimseniben
Hiç bir sorun da yaşamadılar..
Eğer içinize sinmiyorsa gidin bir uzmana görüşün bakalım eşiniz de siz de ne durumdasınız.. Hem küçücük de olsa bir terslik varsa şimdiden önlemini alırsınız..:teselli:

teşekkürederim canım İnşaAllah hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlat versin Rabbim herkese,bide maalesef başaramadık bu yöntemle 5 sene ben ilk yıl hamile kaldım, sonrada eşim üstün gayret göstermeye başladı.Benimde içimi rahatlatan yaşım 30 da olsa gayet sağlıklıyımdır MAŞAALLAH.Sigarada içmiyorum ve bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.

bir yasima daha girdim .. hic böyle acayip birsey duymamistim fisfisfis

35 yasina kadar ( eger baska bir sorun yoksa ) haile kalmaya engel yoktur... daha sonra da olmasi icin bir engel yok ama biraz daha zaman alir.. kisacasi adet görülmeye devam edildigi sürece dogurgandir kadin... ne alaka 30 yasina kadar yapmadin tembellesti sengözlerimebaksanab

valla şimdiden rahatlattınız beni, onlar çocuk yaptı ya ikişer tane illa bende yapıcam nasıl bi şey bu ya evlenen sende evlen istiyor, çocuk yapan sende çocuk yap diye resmen kendini yırtıyor,demek uydurmuş,ttttt

Hiç kafana takma bence arkadaşım..
O bahsettiğim kuzenim öyle çok sigara içiyordu ki..:roflol:
Allahım gönlüne göre versin inşallah:teselli:

yok artık ya...
30 yaş artık evlilik için normal bir yaş haline geldi..ne yani 30 yaşına kadar evlenmeyen,ilişkiye girmeyen insanlar var, onların da mı tembelleşmiş yumurtalıkları?
inanma böyle şeylere canım..git kontrollerini yaptır içine sinmeyecekse..

canım bende hap falan kullanmadım gerı çekılme yontemıyle korunduk 6ay sonra korunmadık olmadı benım yumurtalıklar tembelmiş eşım spermlerınde sorun var varıkoselden amelıyat oldu çok sorunlar yaşadım aşılamam yapıldı tutmadı ocakta tekrar deneyecegız rabbım herkese anne olmayı nasıp etsın:Saruboceq:

1-2 sene ıcınde cocuk ıstedıgınden ama hala korundugundan bahsetmıssın,
bılemezsın kı b u sekılde

yumurtalar tembelleşmez öyle bir durum söz konusu değil
ama kadınlarda 30 yaşından sonra over rezervleri azalmaya başlar...
1 yıl korunmaksızın çocuk sahibi olamadıysanız eşinizinde bir spermiyogram vermesini öneririm...

İçerik nedeniyle " Jinekoloji " bölümüne taşınmıştır
Editör arkadaşımın da bilgisine

oazaman hakkinizda hayirlisi olsun fazlada uzatmaya gelmez tabiki siz bir doktora gidin genel bir kontrolden gecin..yumurta rezervlerinize baktirin..esinizde ayni sekilde..tecdir amacli sadece...sonra insallah bebeginiz olur...
cünkü yas ilerledikce tehlike canlari calio malesef..

aaaaaaa kızlaarr olur mu hiççç etrafımızdakiler doktorlardan daha iyi biliyo herşeyi aaa!!!onlar olmaz dedise olmaz TÖVBE TÖVBE YAAAAA!!!varya nasıl sinir oluyorum ben böyle şeylere ALLAHIM YAA RABBİM sabır ver sen bana...güzelim sen o söylenenleri hiç takma o güzel kafana.yaşın o kadar bebek sahibi olmaya elverişli ki daha 30 yaşındasın canım yaa niye böyle moral bozuyor bu insanlar.boşver sen bak ne güzel en azından kısırlık yokmuş.benimde düşügün oldu geçen yıl şimdi olmuyo bebiş ama sabırla bekliyoruz üzülme sen sakın.inş en yakın zamanda olur.ona buna bakarsak onlar ne duyarsa sagdan soldan yorum yaparlar işte aptallar...üzme sen canını gün dogmadan neler dogar.benim teyzem ve onun arkadası 35 yaşında bebişi oldu rabbim isterse herşey olur.sen daha genceciksin dur bakalım.hadi öpüldün canım takma kafana hiç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…