Dün gece hastanedeydik..

arzucum bahsediyordun huzursuz diye..canım benim..gecmis olsun, en buyuk dertleri bu olsun..benimkide bugun 4. gun kaka yapmadı hala..doktor kansuk gliserin fitil verdi yarında yapmazsa atın diye..seninki fitilden sonra rahatladı dimi..

hidencim benim bebişte dünden beri sıkıntısı vardı yapıodu kakasını ama azıcık azıcık gazla brbr çıkıodu oda bugün öğlen altını açtığımda baktım gene ıkınıo bacaklarını birkaç kez kaldırıp indirdim bir gaz çıkardı bide kakasını yapıverdi ama ne kaka heryerimiz kaka olduu halım bile:):roflol:eek: aykalrını kaldırmanın faydası oluo cnm denemediysen demeni tavsiye ederimm bizimki öle yapınca hemen gaz çıkarıyogamyoncuiremsu hemde suratıma:roflol::roflol:keyfine pek düşkün altını açınca yapıo herşeyi işiyo kaka yapıo kusuyoo :roflol::roflol:maşallah kuzumaaa.....

Son düzenleme:
adasu şu fitilin adını yazarmısın hemen aldırıcam umarım geç yazmassın:KK43:

paranoxtu büyük ihtimalle receteyi bulamıyorumda şuan eczanede sorsa zaten verirler

canım ben bugun sağlık ocağına göturdum aşı için doktorada muane ettirdim senin paranoxu verdi bitane şurup verdi bağırsakları çalıştırıcı gaz içinde metsil verrdi.ben dun akşam zeytin yağ içirdim bir çay kaşığı birde poposuna surdum azcık yaptı rahatladı ve uyudu.sabaha gene aynı sorun yine poposuna zeytin yağı sürdüm içinede gidicek şekilde bir sıçmışki sorma:))) çok rahat etti öğleden sonrada yarım attım fitil mışıul mışıl emip yatıyo çok şükür. doktor paranox için mecbbur kalmadığın sürece verme dedi. dilem nasıl oldu

arkadaşlar her emzirdikten sonra sırtını sıvazlayın gazını cıkarsın 15dakka devam edin. bide altını acın bekleyın bacaklarını karnına kaldırıp indirin. karnını ovun emin olunki yapacak. 2 günü geçirmeyin .biraz uğraşın ininın çok rahatlıycak. ben boyle yapıyorum. bi gün kendi yapmazsa ertesi gün rahat bırakmıyorum. kakasını yapana kadar uğraşıyorum

bide hemen fitile başlamayın. fitil alışkanlık yapıyo ve devamlı fitille kaka yapıyolar. çok zorda kalınca bi çay kaşığı zeytinyağı içrin. bu bilgileri ben yenidoğan doğun bakım ünitesindeki hemşire verdi. bende uyguluyorum ve sonuçunu alıyorum. birde pişik olmaması için su ve pamukla alt temizliğini yapın. diğer ürünler bebeğin cildindeki verniks tabakasını soyuyomuş ve pişik oluşuyomuş.

X