Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın kızlar,
Hiç kaçamaksız ve hiç kilo vermeden devam ediyorum yine. Dukan'ı sevmekten vazgeçicem, yakındır.. Dün tartıldım yine aynıyım ve ben 4 gün protein günü yaptım. Tık yok.. Spor da yapıyorum, tık yok..:63:

güçlendirme arası ne ola ki??? ben kitabı neresinden okuyorum acep??!!
bi de aklıma takıldı, misal 1+1 değil de en azından kısa bir süre 2+1 deneyeyim diyorum, caiz midir :)?? (2 protein 1 sebze protein)?? (hiç anlamadınız ya sanki açıklıyorum ben de! laf!!)
..
Onu ben uydurdum yaa :) tamamen bıraksam mı diyordu, tamamen bırakmaktansa güçlendirme arası gibi bir ara ver, sonra devam et dedim :KK66:
Valla 4 gün protein yedim ve 100 gr azalmadı kilom. 2+1 işe yarar mı bilmem.. Keşke yarasa..

dukan kek yapıp beni çaya davet etcek olan var mı sevabına:KK17:
Ben yaparım, geeell :KK34:
spor olarak sineklerle (özellikle inatçı olup sizle oynayan) savaşmanızı öneriyorum baya terletiyor :KK1: ama o inatsa ben daha inadım sabaha kadar uğraşmak zorunda kalsamda tahtalı köyü boylayacak haberi yok:KK47:
Sineklerden nefret ederiiiimmmm!!! :KK47: Bastııırrr!! Öldür hepsini hepsiniiiiiiiii!!! :KK1:
21 nisanda başladım dukan diyetine 90 kiloyla..yine işe yaramıyacağını düşündüm ama olsun bi denemedigim bu kaldı dedim ve giriştim. .
hiç bi şeyinden ödün vermeden diyeti tam olarak uyguladım hayatımı buna göre düzenledim ve şu anda bu sabah itibariyle 73 kiloyu gördüm..17 kiloyum gitti çok şükür hedefim 65 kiloya düşmek..
başlamak isteyen başlamayı düşünen ama cesaret edemeyen herkese şiddetle öneriyorum..:KK16::KK16:
Tebrik ederim!! İnşallah istediğin kiloya da ulaşırsın..!

merhabalar..bende bugün başladım dukan diyetine bir arkadaşım zayıflamış birde 1 ay sonra sünnetimiz var etkili olacağını düşünüyorum bu diyetin...şu an 120 kiloyum aslında iki ay öncesine kadar 110a düşmüştüm, baş sayfayı okudum fazla birşey bilmiyorum ama yaptıkça okudukça öğreneceğim inşallah...
Hoşgeldin.. Mutlaka kitabı almalı, okumalısın :KK66:
Arkadaşlarım dukancanlarım anneme şifa dileyen iyi dilekler gönderen herkes sağolsun anneciğimi ayağa kaldırdık şükür dün akşam evede çıktık. kalça kemiğinde kırık olduğu için zor olucak ameliyat sonrasıda .....ama iyileşicek benim annem ..şimdi sıra bozulan diyeti ufaktan toparlamaktaa birkaç gün atakmı yapsam yoksa seyiremi devam edim.zaten hastanedede kaçırmadım sadece tansiyonum çok düştüğü için ara ara tost ve birkaç tanede şeker yedim ama bu sabah +1.500 diyiverdi gerçi şakaydı o ben biliyorum
İnşallah eski sağlığına kavuşur en kısa zamanda. Çok geçmiş olsun!
O +1,5 en fazla 1 haftada gider. 1 hafta uzamış gibi olur diyetin ama; sağlık her şeyden önemli tabi ki.. 2 ya da 3 gün atak yapıp, tekrar başlayabilirsin bence.

iyi akşamlar dilerim =)
dukan'la 7. günümdeyim. 66.3ten 63.8'i gördüm bugün. 4 günlük atak dönemi uyguladım ve sonunda gördüğüm 63.9 idi. Yani 3 günde 100 gram verebilmişim. Seyir döneminde bunların olduğunu okumuş ve ailemdekiler vasıtasıyla şahit olmuştum. Ancak şu anda içim çok huzursuz çünkü önceden giden ''kilo''nun yalnızca ödem olduğunu düşünüyorum. Düşünüyorum acaba bir yerde hata mı yapıyorum diye.:KK14:
Hoşgeldin, hayırlı olsun.. Hayır, hata yapmıyorsundur. Zaten biliyormuşsun, hep öyle oluyor. Hatta sebze günlerinden sonra artı bile görülebiliyor. Tartılar moralini bozacaksa, haftada 1 gün tartılmanı tavsiye ederim :KK66: Kolay gelsin..

Kızlar günaydın. Dün çok güzel bir gün geçirdim. Sahilde bikinimle üzerimi herhangi birşeyle kapatma gereği hissetmeden rahat rahat güneşlendim bütün gün. Dedim, işte böyle olmalı. Boğazımızdan senelerce hesapsızca geçirdiğimiz onlarca lokmanın, bizden öz güvenimizi, güzelliğimizi, rahatımızı, sağlığımızı nasıl da almış olduğunu bir kez daha gördüm. Dukan'dan öğrendiklerim bana daha güzel ve kendim olabildiğim bir hayat sunuyor. Çok mutluyum kızlarrrrrrr :) Büyük bir kararlılıkla devam. Sizlerle bu süreci paylaşmak da işin en güzel yanlarından biri. Bonus kazanmak gibi. Hepinize güzel bir pazar günü diliyorum.
Ne güzel bir duygu.. Tebrik ederim canım..
Günaydınn herkeseee,
Bugün buralar pek bi sessiz olcak yine ama ben yine de paylaşayım mutluluğumu :KK16: son 2 kilom kaldııı, ne olur bu son 2 hafta demek olsun ve sonrasında güçlendirme gelsin artıkkk :KK36:
Tebriklleeeerrrr :KK9::KK9:

Benimde 3 hafta oldu bozmadım da bozmam da sağolsun hafta sonu sevgilim bu ne ya nasıl kilo almışsın dedi ağzına yediği o dondurmayı sokasım geldi kocakafanın:KK36:
Anaa!!! Sokuverseydin.. Hak etmiş... Cıkcıkcıııkkkk:KK19::KK20: :KK47::KK4: :63::63:
Günaydin Dukancanlar...:) Bol eksili bir hafta diliyorum hepimize...:KK16:
Bu hafta bu dileğe çok ihtiyacım vaaarrr :105::105: Hepimize inşallah...

Canım, ben hiç ekmek almadım henüz, bugün güçlendirmeye geçemiycem mi nedir, çok korkak gördüm kendimi :KK9:

Ekmek tam buğday ya da çavdar ekmeği almayı düşünüyorum, dediğim gibi henüz almadım. Bugün nasıl geçecek bakalım, umarım ürkekliğimi atarım.:KK9:

Ohh senin adına çok sevindim canım, zaten enerjiktin şimdi daha bir enerji depolayıp gelmişsindir.

Fıstığım, ben bodruma 2 defa gittim diğer koyları da dolaştım ama en çok gündoğan ı sevdim. Sen 5 yıl çalıştığına göre en güzel yeri neresi sana göre?

evet yaa süper geldi,o kadar çok özlüyorum ki bodrumu.yani insan illa bir insana aşık olmuyor,işte mesela ben tam bir bodrum aşığıyım:KK16:
gündoğanda bir otelin müdürlüğünü yapmıştım ben 2002'de,kızz yoksa sen bizim müşterimiz miydin :KK9::KK9:
ben her köşesini severim.bitez sahiline bayılırım.gündüz plajı akşam da mum ışığı salıncaklar,sahilde puf minderlerle çok hoş bir ortamı olur.
deniz girmek için ortakent,yahşi tarafının denizi temiz ve güzeldir.
balık yiyeceksen gümüşlükte mest olursun,hele bir de paçaları sıvayıp tavşan adasına geçtin mi manzara müthiştir:KK34:
en güzel gün batımı turgutreiste.
yalıkavakta inanılmaz köfteciler vardır,alçak hasır kürsülerde oturusen yalıkavak köftesi yanında da erimiş tereyağlı ekmek getiririler,ohh mis:KK56:
bodrumun içinde marina yat club oldukça tarz bir mekandır.heee oraya saçacak paranız yoksa hemen yanındaki kahve dünyasında oturup 5 liraya kahve içip yat clupteki canlı performansları seyredip dinleyebilirsiniz.
bodrum barlar caddesine cafe del mare vardır çok keyifli chill out çalan bir mekan.
halikarnasın yakınında leman kültür açılmış.eskişehir yada ankaradakiler bilir fiyatı oldukça makul hoş bir mekandır :emir_bebek:
bardakçı koyunun üstündeki değirmenlere arabayı çekip izleyeceğiniz manzara inanılmazdır.
ben sadece gümbeti pek sevmem.ne denizi güzeldir,ne de gece eğlencesi :KK50:
ama benim için taşı toprağı altın bir yer varsa o da bodrumdur işte ,valla şeytana uyup geri dönüp yeniden orada çalışasım var :KK9::KK9:

Buna alıntı yapıp tatil deyince cevap vermemişim. Valla medesacım içime dukan kaçtı sanırım cidden çok korkuyorum.:KK9: Annem yemek yapmış düşünüyorum bir an rejim bitti, azıcık yağlı olsa yiyebilirim sanki diye, sonra kendimden korkuyorum. Seyirde oruçlu gibi tam bir disiplinle devam ettim, ilave yiyecekler gelince ayarı kaçacak diye korkuyorum. Kitabı yeniden okumalıyım sanırım. Birbirimizi sürekli kontrol etmek şart güçlendirmede, onu anladım ben. :26:

kuzum bence de kitabın güçlendirme evresini mutlaka tekrar tekrar oku,hatta bence kendine notlar çıkartıp as buzdolabına falan takıldıkça bakarsın.o kadar da korkma bence yaa nasıl ki seyirde yasaklı ve izinlilerimizi bilip ona göre davrandıysak bunda da aynı şekilde dikkatli davrandın mı sorun olmayabilir.ama yine de çok özgür hissetme kendini bence :KK34:

Evet, ben de çok sevdim. Orada peynir çiçeği var, muhteşem. Plajından denize girdik, ama bu defa orada kalacağız inşallah.

Çok yoruldum valla şimdi orda olasım geldi.
Laie_23.gif

peynir çiçeği ne yaa hiç duymadım ben onu,kabak çiçeği dolması vardır bayılırım ama yemedim valla uzaktan baktım :KK9:

tsk ederim love01, peki ev yapimi yogurt yiyebilirmiyim acaba? ha birde sarimsak kullanabilrmiyim attackda? kusura bakmayin bugün basladim kitabi henüz almadim, sorularim cogalabilir, aklima geldikce yaziyorum, sizi SIKARsam simdiden affola :26:

canım hoşgeldin,şimdiden başarılar.
sarımsak yiyebilirsin hatta maydonoz,dereotu da yiyebilirsin yemeklerin içinde ama çok abartma ilk evrede.

kıslaarrr herkeze slmlarrr
10 gün izinliydim il dışındaydım girmeye hiç fırsatım olmadı. oku oku bitiremedim maşallahınız var. nihayet hedefe ulaştığımı gururla bildiririm. 55.3 tartan tartımı sabah eğilip öpecektim nerdeyse. ama vaktinden çok önce ulaştığım için hedefi 53 e çektim. dvm etcez bakalım. herkeze bol eksili günler diliyorum..

Hoşgeldin Elif,

Maşallahın var senin gerçekten, çok hızlı verdin kilocukları. Bitir de gel o zaman güçlendirmeye, 1 haftada tamamdır senin bu hızla:KK8:

Evet canim yiyemedigim icin acim zaten resmen tiksindim ben yapiyorum ama yiyemiyorum bi yiyebildigim yulaf kepegi yogurt karisimi..Sade su icemiyorum diye madem suyuna gectim ama banamisin demiyor..Önerilerin cok güzel bunlari yapiyorum zaten ama yutamiyorum..icim almiyor..Bende acaba güclendirmeye gecsem ramazan ve izin bitince tekrardan atak la baslasam diyorum ama karar veremiyorum..Yiyemedikce aciktikca kacamaklarim baslayacak adim gibi emimin...:KK50::KK50:

Canım, kaçamak yapmaktansa o zaman güçlendirme yap, en azından her gün sebze yiyebilirsin. Ama çok emek vermişsin, lütfen biraz daha dayan. :KK19:

Günaydın kızlar,
Hiç kaçamaksız ve hiç kilo vermeden devam ediyorum yine. Dukan'ı sevmekten vazgeçicem, yakındır.. Dün tartıldım yine aynıyım ve ben 4 gün protein günü yaptım. Tık yok.. Spor da yapıyorum, tık yok..:63:

Bu hafta bu dileğe çok ihtiyacım vaaarrr :105::105: Hepimize inşallah...

Canım benim, bence senin vücudun ne yaparsan yap bu kilodan aşağıya inmiyor. Kemiklerin iri demiştin ya, artık ne vücudunu ne de sinirlerini yıpratma, geç güçlendirmeye bence.

Günaydın kızlar, herkese güzel ve bol eksili bir hafta diliyorum.
Günaydın canım, sana da..
kızlarrr günaydıın ben geldiiimmmmm,hepiciğinizi çok özlediimmmmm :KK52:
iyi haftalar olsun,herkes tartısında bol bol eksi görsün inşallahh:KK16:
bodrum iyiyidi,19 mayıstakine göre daha hareketliydi tabi vee en sonunda deniz açılışımı yaptım :KK8:
diyetimi tabiki hiç bozmadım kuzular.
cuma akşamı gider gitmez alışveriş yaptım arkadaşımla.lor peyniri,light süt,tavuk füme ve olmazsa olmaz yumurta:KK9::KK9:
c.tesi de pazar da kahvaltıda lor peynirli yumurta ve süt içtim.
ama sonrasında plajda olduğum için öğle yemeklerimi atladım:KK50:
c.tesi akşam gümüşlükte süpperrr bir balık yedim.aslında sebze günümdü ama bitin gün yediğim tek sebze akşamki deniz börülcesiydi.
dün de dönüş yolunda 1 dilim somon aldım,akşam onu yedim :KK56:
eee tabiki söz verdiğim gibi cuocuo yüzdüm bol bol :KK8::KK8:
veeee bu sabah tartıda 78.5 çıkttımmmmmmmm :KK76::KK52::KK8::KK4:
Çok sevindim canım... Ben artık sizin adınıza seviniyorum.. Bana yetiyor, napiyim :KK54: İstediğiniz kilolara inin inşallah canllaaarrr!!!! :KK54:
ekimmm nasıl gidior güçlendirme,,ne yedin sabah :) ben dün cok kacırdım yaaa 1 gözleme we küçük bi dondurma yedim..o nedenle 2 gün protein yapıp Çarşamba geçicem güçlendirmeye..ztn bütün hafta yapmama ve 3 kere balık tuketmeme ragmen gecen hafta sadece 200 gr eksı gördun dun cnm cok sıkıldı..sanırım amelıyat sonrası regl duzenım bozuldu we bu ay hala olamadım onun etkiside war.yada ben hiç duraklama yasamamıstım sımdıye kdr az weya cok bi kilo wermiştim,,ya duraklamaya girdim yada işte regl olayı..neyse cnm sıkıldı ama cumrtesı 36 beden beyaz kott aldım kendimee we o kdr mutlu oldumkii..Çarşamba artk Allahın izni ile bende geçerim güçlendirmeye..
Ayrıca alışwerişide yaptım.Kitapta normal kaşardan bahsedior ama ben yinede peynir hakkımı light kaşarla kullanayım dedim birden bire cok yaglı olmasın die..ama anammm o nee ufacık peynir 10 tl yaaa :KK47: ekmegide tam tahıllı bulamadım,,unonun çok tahıllı ekmek diodu onu aldım..sen ne aldın cnm?
cnm ben çarşamba geçiorum,,bende tam tahıllı bulamadım unonun cok tahıllısını aldım..ikramlarda tabiki çok abartmazsan geçer ödül yerine..bu arada 4 günde +100 beni korkuttu hep böle dewam edermi acaba? millet güçlendirmedede kilo wermeye dewam edioruz dio..yani benim 100 gün güçlendirme yapacagım düşünülürse,2.5 kg artı ile bitirmek istemiorum diyeti :2: :2:
Love cım sen neden böyle yapıyorsun..? Bence gayet iyisin ve daha da zyıflama zaten.36 beden olmuşsun daha ne olsun.. Moralin niye bozuluyor, yaşasana bu mutluluğu doya doya.. Neden 2 gün protein yiyorsun..? Bence kendine boşuna eziyet ediyorsun. Üstelik eksi de görmüşsün.. Bence böyle yapma.. Zaten ilk istediğinden daha az kiloya ulaştın.. bence artık uzatma yaa! Zayıfladıkça dah çok takılmaya başladın.. :S 100 gr'ın 200 gr'ın hesabını yapma artık canım yaa..! Yani ben senin için söylüyorum..
Kizlar ben artik cok zorlaniyorum yumurta kiyma et yiyemiyorum..Napcam ben böyle..:26: Yiyemedigim icin ac kaliyorum su da icemiyorum eskisi kadar ictigim sadece cay..Cok sykyldim artik..Adetime daha bir hafta var kocaman bi göbüsüm var..:KK50: Gecen günde sormustum ramazan + 5 hafta izin nasil yapacam ben bi yol gösterin bana..kacamak yapmiyorum ama yemem gereken yiyecekleri yiyemiyorum yedigim balik oda zoraki..sesime ses verinnn elüüü:21:
Biraz ara ver bence; ama fazla abartmadan. Sonra yine dön diyete. Ama bunları yemek zorundasın.. :KK43: yiyemicem artık diyorsan diyete devame demezsin biliyorsun.. O zaman güçlendirmeye geç. Rahatlayınca yine başlarsın.. Ay bilemedim ki :44:

kuzuum naber,özledim yahu :KK19:
senin hedefin yakın zaten ama yok dayanamıcam diyorsan geç istersen güçlendirmeye.geçmeyip de pes edersen bütün emeklerin boşa gidecek.hiç değilse şu ana kadar verdiklerini geri almamayı garanti etmiş olursun :KK34:

evet yaa süper geldi,o kadar çok özlüyorum ki bodrumu.yani insan illa bir insana aşık olmuyor,işte mesela ben tam bir bodrum aşığıyım:KK16:
gündoğanda bir otelin müdürlüğünü yapmıştım ben 2002'de,kızz yoksa sen bizim müşterimiz miydin :KK9::KK9:
ben her köşesini severim.bitez sahiline bayılırım.gündüz plajı akşam da mum ışığı salıncaklar,sahilde puf minderlerle çok hoş bir ortamı olur.
balık yiyeceksen gümüşlükte mest olursun,hele bir de paçaları sıvayıp tavşan adasına geçtin mi manzara müthiştir:KK34:
yalıkavakta inanılmaz köfteciler vardır,alçak hasır kürsülerde oturusen yalıkavak köftesi yanında da erimiş tereyağlı ekmek getiririler,ohh mis:KK56:
bodrumun içinde marina yat club oldukça tarz bir mekandır.heee oraya saçacak paranız yoksa hemen yanındaki kahve dünyasında oturup 5 liraya kahve içip yat clupteki canlı performansları seyredip dinleyebilirsiniz.
bodrum barlar caddesine cafe del mare vardır çok keyifli chill out çalan bir mekan.
halikarnasın yakınında leman kültür açılmış.eskişehir yada ankaradakiler bilir fiyatı oldukça makul hoş bir mekandır :emir_bebek:
bardakçı koyunun üstündeki değirmenlere arabayı çekip izleyeceğiniz manzara inanılmazdır.
ama benim için taşı toprağı altın bir yer varsa o da bodrumdur işte ,valla şeytana uyup geri dönüp yeniden orada çalışasım var :KK9::KK9:

kuzum bence de kitabın güçlendirme evresini mutlaka tekrar tekrar oku,hatta bence kendine notlar çıkartıp as buzdolabına falan takıldıkça bakarsın.o kadar da korkma bence yaa nasıl ki seyirde yasaklı ve izinlilerimizi bilip ona göre davrandıysak bunda da aynı şekilde dikkatli davrandın mı sorun olmayabilir.ama yine de çok özgür hissetme kendini bence :KK34:

peynir çiçeği ne yaa hiç duymadım ben onu,kabak çiçeği dolması vardır bayılırım ama yemedim valla uzaktan baktım :KK9:

canım hoşgeldin,şimdiden başarılar.
sarımsak yiyebilirsin hatta maydonoz,dereotu da yiyebilirsin yemeklerin içinde ama çok abartma ilk evrede.

cok sagol canim cevabin icin, yogurdumu kendim mayalarim yagli süt ile sizce onu yemekte sakincali olurmu yani light yemek gerekdigi icin sordum?

kızlar bugün kıymalı dolma varmış öğlen,yiyeyim mi yoksa yemeyeyim mi ne dersiniz ?
içinde sakıncalı bişey var mıdır,kıyma yağlı mıdır,yada 2 tanecik yesem ölmem mi?
ps günüm bugün zaten,uygun olabilirmiş gibi geldi bana ama size de danışayım dedim.
yok olmaz derseniz başka alternatif üreticem:KK50:

.

Canım benim, şahane bilgiler verdin, çok teşekkür ederim. :KK16::KK16: peynir çiçeği mütevazı ama çok güzel bir yer, Peynir Çiçei-Cafeteria Pension&Beach

Kabak çiçeğine de uzaktan bakmakla iyi yapmışsın :)))

Güçlendirmede haklısın, tekrar okumalıyım. Çok uğraştım ya kilo vermeye medesacım, tiroidim de var ya biliyorsun, alıp vermem doğrudan onunla da bağlantılı. Sanırım diğer arkadaşlardan farklı olarak bu yüzden de daha çok korkuyorum.:26: Ama çok şükür verdiysek almamayı da başarırız Allahın izni, sizin desteğinizle.:KK16::KK16:

kızlar bugün kıymalı dolma varmış öğlen,yiyeyim mi yoksa yemeyeyim mi ne dersiniz ?
içinde sakıncalı bişey var mıdır,kıyma yağlı mıdır,yada 2 tanecik yesem ölmem mi?
ps günüm bugün zaten,uygun olabilirmiş gibi geldi bana ama size de danışayım dedim.

canim bana düsmez ben yeniyim ama dolmanin icinde pirinc oluyor yani uygun olmayabilir o acidan

Canım benim, şahane bilgiler verdin, çok teşekkür ederim. :KK16::KK16: peynir çiçeği mütevazı ama çok güzel bir yer, Peynir Çiçei-Cafeteria Pension&Beach

Kabak çiçeğine de uzaktan bakmakla iyi yapmışsın :)))

Güçlendirmede haklısın, tekrar okumalıyım. Çok uğraştım ya kilo vermeye medesacım, tiroidim de var ya biliyorsun, alıp vermem doğrudan onunla da bağlantılı. Sanırım diğer arkadaşlardan farklı olarak bu yüzden de daha çok korkuyorum.:26: Ama çok şükür verdiysek almamayı da başarırız Allahın izni, sizin desteğinizle.:KK16::KK16:

ayyy kuzum ben peynir çiçeğini yicek bişey sandım,ayy çok güldüm :KK9::KK9::KK9::KK9:
yaparsın kuzum sen yaa,aman düşünsene asıl en zor yolları aştık artık bu normal hayata adapte süreci,yavaştan geçiş o kadar da korkma yani asıl zor kısmını atlattın.bakarsın üste kilo bile verirsiniz :KK16:

canım kitapta özellikle basen kalça bölgesi sorunlu olanlar bunu tercih edebilir, pazartesi perşembe gibi uygulayabilir diyordu.
mantıklı zaten, haftada bir gün dengeliyorsa haftada iki gün zayıflatacaktır.. haklı adamceğiiiz :))
CANIM TEŞEKKÜRLER
GÜÇLENDİRMEYE GEÇEN ARKADAŞLAR DİYOR YA: KORKUYORUM YEMEYE, DİYE
ben de işte öyle hiç düşünemiyorum 2/0 ı:KK1: ama Dukan amca hiç şaşırtmadı bizi orası da doğru:KK6:

E şimdi 65' lere inmişken bünye, bi gitsin sahillere, di mi :)
Kızlar haftasonu çekicem bikiniyi, küçülen göbişimi gezmeye götürücem. Hepinizi öpüyorum kocaman. İyi haftasonları
ohh yan gel yat, güneşlen, tadını çıkar
darısı hepimizin başına inşallah (tabii imkanlarımız dahilinde :KK1:)

ben yeşilçayı hiç sevmiyorum yaa zorla içiyorum:KK53:
aynen, h.sonu gittim geldim baktım yok dedim
neyseki şirkette kendimi zorlayıp içiyorum

Selam kızlar,

Biliyorsunuz diyette balık ne kadar fazla tüketirsek o kadar iyi. Şimdi marketten geldim, migros da 22 TL lik somon un kilosu pazar a kadar 15 TL ye düşmüş, ben 4 parça aldım buzluğa koyacağım.

Kaç kişi okur, faydalanır bilemiyorum ama haberiniz olsun, nasıl bir bağlılıksa söylemeden edemedim :)). :KK56::KK56:
Şimdi yemek hazırlamam gerekiyor kızlar, sizlere iyi sohbetler. :KK16::KK54::KK54:
ben de c.tesi Karaköy'de balıkçılar'a baktım
somon 12TL idi
çupra da 15
bilginize hatunlar:KK66:

ben bugün şokta mis ayrana baktım 1.5 litresi 2.40tı yağ oranıda 1.8 normalde light ayranın 1 litresine o parayı veriyom.içebilirim onu dmi? 1.8 yağ oranı var.
2'nin altında olmalı ama tabii yine de dikkatli tüket canım, hoş koladan iyidir:KK70:

bu akşam yemekten sonra birde sauna hamam yapmışım kızlar ki sormayın kese masaj süper oldu geldiğimden beri 1 lt soğuk yeşil çay içtim bu fikir için Aliyeye de çok teşekkürler , haliyle uyku bastırdı çenemde düştü bu akşam birazdan yatıcam inşallah ama kalkamadım buradan :))
üff yaa ben de şu fırsat sitelerinden birinden sauna terapi masaj filan düşünüyorum, kısmet bakalım:KK14:
dukan kek yapıp beni çaya davet etcek olan var mı sevabına:KK17:
ahahahha teembeeel:)
sen onca yolu yürü
onca işi bitir
bi kek hazırlama
det :KK56:
ben senin için hemen yarın girerim maceranın tatlı aşamasına da :))) gel kuzum gelllll:KK4::KK4::KK4:
:21:

aromaları bende bulamadım. aromasız yapıyorum.gayet güzel oluyor merak etme. dene...
aynen katılıyorum, onca zaman aradık biz de bulunca da farkettim ki aromasız da gayet güzel oluyor
üstelik tarçın da miiiisss gibi bir tat ve koku veriyor

çoook teşekkürler zahmetin için
ne demek yaa aşkolsun, her zaman :KK34:
spor olarak sineklerle (özellikle inatçı olup sizle oynayan) savaşmanızı öneriyorum baya terletiyor :KK1: ama o inatsa ben daha inadım sabaha kadar uğraşmak zorunda kalsamda tahtalı köyü boylayacak haberi yok:KK47:
bu spor iyiymiş bak :KK4::KK1:

21 nisanda başladım dukan diyetine 90 kiloyla..yine işe yaramıyacağını düşündüm ama olsun bi denemedigim bu kaldı dedim ve giriştim. .
hiç bi şeyinden ödün vermeden diyeti tam olarak uyguladım hayatımı buna göre düzenledim ve şu anda bu sabah itibariyle 73 kiloyu gördüm..17 kiloyum gitti çok şükür hedefim 65 kiloya düşmek..
başlamak isteyen başlamayı düşünen ama cesaret edemeyen herkese şiddetle öneriyorum..:KK16::KK16:
çok iyi arkadaşım, tebrik ederim, gerçekten çok güzel vermişsin kiloları
devam :nazar:

evet aynen bende çok sevdim herşeyden yiyoruz hemen hemen . ilk başladığımda herkes öyle bi tepki liydiki öyle diyetmi olur felan filen şimdi hepsi nasıl oldugunu nasıl yaptığımı ögrenmeye çalışıyor ama su yok :) açın bakın netten diorum :))
:KK9::KK9:

merhabalar..bende bugün başladım dukan diyetine bir arkadaşım zayıflamış birde 1 ay sonra sünnetimiz var etkili olacağını düşünüyorum bu diyetin...şu an 120 kiloyum aslında iki ay öncesine kadar 110a düşmüştüm, baş sayfayı okudum fazla birşey bilmiyorum ama yaptıkça okudukça öğreneceğim inşallah...

kitabı al öncelikle, hem motivasyon olarak çok iyi gelecek hem de takıldığın yerlerde yardımcı olacak ve ayrıca detaylı bilgin olmadan başlaman biraz sarsıcı olabilir. netten biraz araştır arkadaşım tabii bizler de elimizden gelen yardımı yaparız
hoş geldin

iyi akşamlar dilerim =)
dukan'la 7. günümdeyim. 66.3ten 63.8'i gördüm bugün. 4 günlük atak dönemi uyguladım ve sonunda gördüğüm 63.9 idi. Yani 3 günde 100 gram verebilmişim. Seyir döneminde bunların olduğunu okumuş ve ailemdekiler vasıtasıyla şahit olmuştum. Ancak şu anda içim çok huzursuz çünkü önceden giden ''kilo''nun yalnızca ödem olduğunu düşünüyorum. Düşünüyorum acaba bir yerde hata mı yapıyorum diye.:KK14:
bence atakta çok iyi kilo varmişsin ben 4 günde 1,5 kilo civarı vermiştim. şöyle düşün kilon 70-80-90 vb olsaydı kaybın daha fazla olabilirdi (ki sen zaten oldukça vermişsin) üstelik duraklamalar da olacak ilerde bence fazla dert etme ve güzel bir seyir yaşa :KK8:

Dukan diyetime hala devam ediyorum,kiloda gram gram olsa bir gün artı birgün ekside olsa veriyorum.Fakat callanetics yaptıktan sonra herkez çok zayıfladın vücudun çok toparlanmış dedi. Dukan bir mucize ama kesinlikle callaneticste öyle. Ben kk yı çok seviyorummmmmm...

ahhh şu callan ahhhhh
bir gün başlayacağım
bir gün
ilerde bir gün galiba :21:
Kızlar günaydın. Dün çok güzel bir gün geçirdim. Sahilde bikinimle üzerimi herhangi birşeyle kapatma gereği hissetmeden rahat rahat güneşlendim bütün gün. Dedim, işte böyle olmalı. Boğazımızdan senelerce hesapsızca geçirdiğimiz onlarca lokmanın, bizden öz güvenimizi, güzelliğimizi, rahatımızı, sağlığımızı nasıl da almış olduğunu bir kez daha gördüm. Dukan'dan öğrendiklerim bana daha güzel ve kendim olabildiğim bir hayat sunuyor. Çok mutluyum kızlarrrrrrr :) Büyük bir kararlılıkla devam. Sizlerle bu süreci paylaşmak da işin en güzel yanlarından biri. Bonus kazanmak gibi. Hepinize güzel bir pazar günü diliyorum.

ahahahha bonu güzeldi:))))) şimdi yaz kampanyaları da gelecek
daha güzel , daha ince, daha keyifle :nazar:
Günaydınn herkeseee,

Bugün buralar pek bi sessiz olcak yine ama ben yine de paylaşayım mutluluğumu :KK16: son 2 kilom kaldııı, ne olur bu son 2 hafta demek olsun ve sonrasında güçlendirme gelsin artıkkk :KK36:
maşallah ve inşallah :KK55: gitsin kilolar
ve benden de hepimize günaydın

valla şaka maka derken yaptım, resim eklemiyorum çünkü çooooookkkkk güzel olduu :KK52:
evdekiler çok beğendi, dukan kekim diyince nasıl yani diyip kaldılar öyle:KK23:

yani bu vesileyle diyorum ki, ilk buluşmaya kekler bendennnn :)):KK56::KK36:
güzel olunca resim çekilmiyor mu :KK1:
düşünceli insanları daha çok seviyorum yaaa
ellerine sağlık o halde :KK9:

hiiiç bozmadan koca bi haftasonunu daha geçirdim:))
c.tesi neredeyse 1 kilo sütü saymazsam galiba ben de öyle
ama deliler gibi yürüdüm
ordan oraya yetişmek ve üflemeden taşıt kullanmamak...
yorucuydu :KK1:

Benimde 3 hafta oldu bozmadım da bozmam da sağolsun hafta sonu sevgilim bu ne ya nasıl kilo almışsın dedi ağzına yediği o dondurmayı sokasım geldi kocakafanın:KK36:
yaa var yaa
töbe töbe
bakma sen ona,şimdi de ileride de şu bir gerçek
önceliği ona verirsen hep 2. sınıf kalırsın
önce senin duyguların, senin isteklerin, senin sevdiklerin.. olsun

iyi geceler, bende bu sabah baslicam bu diyete, aklima takilan birseyler var, salca kullanabilirmiyiz ve tuz yag azda olsa kullanabilirmiyiz, simdiden tskler

hazır salçalarda şeker olduğu için maalesef kullanamıyorum ama domatesten kendiniz yapıyorsanız 1 tatlı kaşığına izin var
bir çimdik tuz kullanılabilir
yağ kesinlikle yok sadece tavanın altını yağlamak için 1-2 damla koyup peçeteyle yayıp fazlasını da alıyoruz
o kadarcık:)
kızlarrr günaydıın ben geldiiimmmmm,hepiciğinizi çok özlediimmmmm :KK52:
iyi haftalar olsun,herkes tartısında bol bol eksi görsün inşallahh:KK16:
bodrum iyiyidi,19 mayıstakine göre daha hareketliydi tabi vee en sonunda deniz açılışımı yaptım :KK8:
diyetimi tabiki hiç bozmadım kuzular.
cuma akşamı gider gitmez alışveriş yaptım arkadaşımla.lor peyniri,light süt,tavuk füme ve olmazsa olmaz yumurta:KK9::KK9:
c.tesi de pazar da kahvaltıda lor peynirli yumurta ve süt içtim.
ama sonrasında plajda olduğum için öğle yemeklerimi atladım:KK50:
c.tesi akşam gümüşlükte süpperrr bir balık yedim.aslında sebze günümdü ama bitin gün yediğim tek sebze akşamki deniz börülcesiydi.
dün de dönüş yolunda 1 dilim somon aldım,akşam onu yedim :KK56:
eee tabiki söz verdiğim gibi cuocuo yüzdüm bol bol :KK8::KK8:
veeee bu sabah tartıda 78.5 çıkttımmmmmmmm :KK76::KK52::KK8::KK4:
o tartının markası ne acaba :KK34:
şaka şaka tebrikler
çoook güzel olsun günlerin :nazar:

Kızlar,

Nasılsınız? Haftasonu ne yaptınız?

Love01 im sen tartıldın tartıda kaç gördün merak ettim.

Ben güçlendirmeye bugün geçicem.

Ben haftasonu anneme gittim, ekinsu bercestenin önünden geçerken goji bery almayı düşündüm ama ben artık güçlendirmeye geçtim ve ne gerek var dedim sonra ve durmadan devam ettim :KK9: bu düşünce bile süperdi. :KK8: Dün çok güzel yemyeşil bir meşe ormanında pikniğe gittik ailecek. Orada diyetime uğgun pişmişti etlerde sorun yoktu ama kavun yedim ve suçluluk duydum ben. Ekinsu sen o suçluluğu ne çabuk attın valla maşallah.:26:

O yüzden bu sabah yine (dün yapmıştım vardı) klasik yukaf kepeği krebim, domates, salatalık ve beyaz peynir yedim. Ama bende garip bir hal var, güçlendirmeye geçince sanki eskisi kadar dikkat etmemeliymişim gibi geliyor ve korkuyorum birinin beni durdurması lazım.
hayııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııır
dikkat edeceksin
ama güçlendirme kurallarına uymaya
lütfen bak, sakın abartma
hem abartacağın kocaman güpgüzel bir öğünün var
suçluluk duymak da normal yavaş yavaş sıyrılacağız
sadece vucut alışmıyor diyete beyinlerimiz de alışıyor, şartlanıyor
herşeyi kırıyoruz bu diyetle kızlar :KK24:

günaydın arkadaşlar

bugün güçlendirmede 4. günüm gayet iyi gidiyor bu sabah tartıya baktım sadece 100 gr almışım oda normal zaten

güçlendirmede 3 gün tam buğday ekmeği yemiştim malesef yanlış hatırlamışım tam tahıllı ekmek yiyin diyor dukan neyseki bugün düzelttim yalnız tam değil çok tahıllı ekmek bulabildim uno veya doygunun başka varmıdır bilmiyorum , ömür sen ne yiyorsun ?

akşam nişastalı gıda hakkımı kullandım , hakkım olarak irmiği seçtim ve tatlandırıcı ve light süt ile irmik tatlısı yaptım ne güzel bir duyguymuş gönül rahatlığıyla tatlı yemek

ödül yemeğimi henüz yemedim çarşambaya saklamıştım ancak yarın öğleden sonra bir arkadaşıma ziyarete gidicem başkalarıda olucak haliyle kızcağız mutlaka bir şeyler hazırlıcak ikram etmek için ve bu bir şeyler tabiki bize uygun olmuyacak , bende diyorum ki yarın yerim artık ikramlardan ödül yemeği yerine geçer olur heralde değil mi ?

Love , Ekim bu sabah kaşarlı tostumu yedim kahvaltıda gerçekten iyi geldi sizde başlıyorsunuz değil mi bugün ?
günaydın
halk ekmeğin tam tahıllı ekmeği var diye biliyorum
üstelik tadı da güzelmiş ve halk ekmek gerçekten çok ciddi sağlık koşullarında üretim yapıyor
bence denemeye değer
bize de söylersiniz:KK53:

Kizlar ben artik cok zorlaniyorum yumurta kiyma et yiyemiyorum..Napcam ben böyle..:26: Yiyemedigim icin ac kaliyorum su da icemiyorum eskisi kadar ictigim sadece cay..Cok sykyldim artik..Adetime daha bir hafta var kocaman bi göbüsüm var..:KK50: Gecen günde sormustum ramazan + 5 hafta izin nasil yapacam ben bi yol gösterin bana..kacamak yapmiyorum ama yemem gereken yiyecekleri yiyemiyorum yedigim balik oda zoraki..sesime ses verinnn elüüü:21:
ben diyete başlamadn önce hayatımda toplasan 20 tane yumurta ancak yemişimdir neredeyse nefret ederdim yumurtadan
ben yiyebildiysem sen de yiyebilirsin canım
herşey zihnimizde bitiyor inan
inanırsan başarırsın
üstelik bir çok alternatif de var, hindi füme mesela :KK56:
yine de netten bir çok tarif bulabilirsin

Amaann iyi bari söyledin ekmek almadan, sanki sudan çıkmış balık gibi oldum ben ya, anlamadım. Senin tam buğday da iyiymiş ha, aynı ben :))

Sen yavaş değil hızlıca bir geçiş yapmışsın :)) +100 de şahane zaten. Nişastalıya falan karar vermedim ben, ödülü çarşamba yapmayı planlıyorum, perşembe protein. Bakalım hadi hayırlısı :))

Ömür de yok ki bize azıcık yol göstersin, korkmayın bişey olmaz desin:emir_bebek::emir_bebek:
ohh ohh afiyetler olsun
yiyin yiyin kilo olmasın inşallah

tsk ederim love01, peki ev yapimi yogurt yiyebilirmiyim acaba? ha birde sarimsak kullanabilrmiyim attackda? kusura bakmayin bugün basladim kitabi henüz almadim, sorularim cogalabilir, aklima geldikce yaziyorum, sizi SIKARsam simdiden affola :26:
elbette sıkılmayız ama hiçbir şeybilmeden başlamak iyi değil bence
ev yapımı yoğurt yağlı olacaktır ama yiyenler de olmuyor değil
sarmısak tad vermek anlamında kullanılabiliyor tabii çok az

10 gün izinliydim il dışındaydım girmeye hiç fırsatım olmadı. oku oku bitiremedim maşallahınız var. nihayet hedefe ulaştığımı gururla bildiririm. 55.3 tartan tartımı sabah eğilip öpecektim nerdeyse. ama vaktinden çok önce ulaştığım için hedefi 53 e çektim. dvm etcez bakalım. herkeze bol eksili günler diliyorum..
vay:))) sonradan değiştirmeyin diyordu ama ben de 48'e çektiğim için tencere dibin kara durumu
yine de Dukan amca doğru biliyor
bir kıramadım şu 50yi :KK76:
amin

Ay süper canım yaaa!! Sizin adınıza çok seviniyoruumm.. :KK9:

.............
...............
İyi geçmiş tatilim canım, ne güzel..!! Oh ohh!! :KK16: Kilolar da gitmiş...:KK8:
Ben de turgutreis'in meteoroloji koyuna bayılırım. Bi kaç sene orda apartta kalmıştık. O manzara insanı sarhoş ediyodu zaten.. ama gel de içme, oluyorsun.. O ayrı hihiih :KK1::nazar:

kuzuum naber,özledim yahu :KK19:
senin hedefin yakın zaten ama yok dayanamıcam diyorsan geç istersen güçlendirmeye.geçmeyip de pes edersen bütün emeklerin boşa gidecek.hiç değilse şu ana kadar verdiklerini geri almamayı garanti etmiş olursun :KK34:
Saol canım.. Ben de özlediimmm :KK16: :KK54: Moralim bozuk işte kilolardan.. Yok, ben dayanırım da.. Ama veremedikçe moralim bozuluyor tabi. Bana bu seyir, güçlendirme gibi oluyo.. Aynı kiloda sabitim.. Puuff :85::97:
.........
Canım benim, bence senin vücudun ne yaparsan yap bu kilodan aşağıya inmiyor. Kemiklerin iri demiştin ya, artık ne vücudunu ne de sinirlerini yıpratma, geç güçlendirmeye bence.

Evet.. Sanırım veremicem ... :KK43: Böyle düşündülçe de hiç gitmiyo işte... sinirlerimin yıprandığı doğru... 1 ay daha deniyim diyorum ama... :KK31: Offf!! Denemeliyiiimm...!

Canım, kıyma biraz yağlı olsa da pirinç olmayacak mı içinde, onu bilemedim. Pirinç ağırlığına bakıp karar ver derim ben, yesen de bişey olmazmış gibi geliyor ama bunu sen yiyebilir misin bu iradeyle, işte onu bilmiyorum. :KK9::KK16:

offf ya usta kıymalı değil zeytinyağlı yapmış dolmayı yani pirinçli yani yiyemiyorum offf çok canım çekmişti,kokladım kokladım geldim geri oturdum masama :KK19:

Ben de aynı durumdayım, canım hiiçbir şey yemek istemiyor. Üstelik kilo vermem de durdu (seyirin ikinci haftasındayım). Ama hata benim sadece tek çeşit yiyorum. Değişik tarifler yapmak gerekiyor, Üşengeçlikten yapmıyorum.

hepimizde 1-2 hatta daha fazla süren duraklamalar oluyor (bende de max 2 hafta kadar sürdü), kırılma noktaları var, geçince bir anda 1-2 kilo birden gidiyor, sebat etmek lazım:KK34:

bir deee üşenmemek lazım, ben kendi tariflerimden bir kaç tarif yazayım ama hepsini denemedim.
şu yumurta sevmeyen arkadaşa da belki yardımcı oalbilirim böylelikle.

DUKAN MANTI
• 2 yumurta
• 1 çay bardağı süt
• 4 kaşık yulaf kepeği
• Kıyma
• Soğan
• Yoğurt
• Suyla seyreltilmiş salça
• Tuz

Bir kapta yumurta, süt, tuz ve yulaf kepeği çırpılarak krep hamuru elde edilir.
Hamurun şişmesi beklenirken bir tavada soğan biraz suyla kavrulup, kıyma ve tuz ilave edilir.
Ayrı bir tavada krep hamurundan 2 adet krep yapılıp, ilki tepsiye konup kıymalı harç üzerine yayılır, ikincisi üzerine kapatılıp fırına verilir.
10 dakika kadar fırında tutulduktan sonra üzerine yoğurt ve salça eklenerek servis edilir.

EKŞİLİ TAVUK ÇORBASI
•2 parça tavuk göğsü
•1/2 lt su
• 1 soğan
• baharat
• 4 çorba kaşığı yulaf kepeği
• 1 yumurta sarısı
• ½ limon suyu
• maydanoz

2 parça kemiksiz tavuk göğsü tencere alınır.

yarım lt su ya bütün soğan tane karabiber defne biberiye artık ne isterseniz atılır.
tavuklar pişince suyundan çıkarılır.
ben bunu genelde 2 gün tüketmek üzere yaptığımdan 4 çorba kaşığı yulaf kepeği ilave edilir.
yulaflar 5 k kısık ateşte pişirilir ve didiklenen tavuklar ilave edilir.
ayrı bir kapta bir yumurta sarısı ve yarım limon suyu çırpılır, alıştıra alıştıra çorbaya ilave edilir.
birkaç taşım kaynattıktan sonra ince kıyılmış maydanoz ilave edilir.
isteğe göre pul biber karabiber konulabilir.

PAZILI YADA ISPANAKLI BÖREK
• yeterince pazı veya ıspanak
• 5-6 dal taze soğan
• 3 yumurta (2 tam + 1 beyazı)
• ½ pk labne peynir
• azıcık dil peyniri
• bir fiske tuz

pazı veya ıspanaklar ince kıyılır.
içine 5-6 dal taze soğan ilave edilir.
2 tam yumurta 1 yumurta beyazı 1 su bardağı yulaf ezmesi varsa yarım pk labne peynir ve gözkararı dil peyniri konur.
az tuz ilave edip 170 derece fırında üstü kızarana kadar pişirilir.
DUKAN USULÜ ALİNAZİK
• 2 patlıcan
• yeterince yağsız kıyma
• soğan
• baharat
• sarımsaklı yoğurt

patlıcanı közleyip soyuyoruz.yağsız kıymayı az suyla ezerek kavuruyoruz
içine soğan doğrayıp kavurmaya devam ediyoruz.
karabiber,kırmızı biber ve sevdiğiniz baharatları ekleyip patlıcanın üzerine yayıyoruz.
en üstüne de sarımsaklı yoğurt ekliyoruz.

FIRIN KÖFTE
• 200 gram dana kıyma
• Kıyılmış frenk soğanı
• Rendelenmiş sarımsak
• karabiber, kimyon, tarçın

Malzemeleri kıymaya karıştırıp yoğurun.
Köfte haline getirin.
4 parçaya ayırıp köfte şekli verin.
Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 25-30 dakika pişirin.

TAVUK KÖFTESİ
• 500- 600 gr tavuk göğüs kemiksiz
• 1 kırmızı 2 yeşil biber
• 1 sogan
• maydonoz
• tuz

Mutfak robotuna bir adet kırmızı biberi ve iki yeşil biberi bir soğanı ve maydonuzu atıp iyice kıyıyoruz sonra içine bir iki parcaya böldüğümüz tavuk göüslerini ve tuzu koyup yeniden makineyi çalıştırıyoruz iyice birbiirne girip birbirini tutana kadar çekiyoruz şekil verip istediğiniz yerde pişiriyorsunuz,
ben elektirikli ızgarada yapıyorum nefis oluyor

YAPRAK SARMASI
• 100 gr kıyma
• 1 adet soğan
• 1 diş sarımsak
• 1 yemek kaşığı yulaf kepeği
• yaprak
• tuz ve baharat
iç malzemesini güzelce yoğurdum ve yaprakların içine koyarak sardım.su koyup kısık ateşte pişirdim.

FIRINDA PEYNİRLİ PIRASA
• 5-10 orta boy pırasa
• taze otlar (maydanoz, dereotu, vs.)
• 4 yumurta
• 100-150gr peynir
• tuz, karabiber
• pulbiber

pırasaları yıkayıp kalın yeşil kısımlarını kesin. kalan kısımlarını kalınca daireler şeklinde doğrayın.
pırasaları tavaya koyup tuz ve karabiber serpip orta harlı ateşte kapağı kapalı şekilde 15 dakika pişirin. (ara sıra pırasaları karıştırmayı ihmal etmeyin)
fırını 200C'ye getirin. küçük bir kek kalıbına veya tart kabına yağlı kağıt serin.otları yıkayın, kurulayıp doğrayın. yumurtaları çırpıp peynirle karıştırın. otları da bu karışıma ekleyin. tuz, karabiber ve pulbiber serpin.
pırasalar pişince yumurtalı peynire ekleyip iyice karışmalarını sağlayın. hepsini kabınıza dökün.
fırında 15-20 dakika pişirin.
fırından çıkar çıkmaz servis yapabileceğiniz gibi oda sıcaklığında muhafaza edip bir pazar kahvaltısında da sunabilirsiniz.
TAVUKLU LİGHT KARNIYARIK
• 4 orta boy patlıcan (ortalama 800 gr)
• 500 gr tavuk göğsü
• 100 gr yeşil biber
• 1 kg domates
• 2 adet kuru soğan
• Tuz, karabiber, kekik, nane

Patlıcanları saplarını kesmeden yıkayıp kurulayın.
Karınlarına boylamasına çizerek fırında yumuşayıncaya kadar 10-15 dakika kadar pişirin
Diğer bir tarafta ince yemeklik doğranmış soğanı suda pişirin.
İçine küçük kuşbaşı halinde doğranmış tavukları ilave edip tavuklar pişene kadar çevirin.
Biberlerin dört tanesini ve domateslerin birini ayırın.
Biberleri ince halkalar halinde doğrayıp domateslerinin kalanı rendeleyin.

Tavuklar rengini değiştirince doğranmış biberleri ve rendelediğiniz domatesleri, tuz ve baharatları ekleyip karnıyarığın içini hazırlayın.

Ocaktan aldığınız harcı fırından çıkardığınız patlıcanların içine doldurun, kalan sosu da üstlerine dökün. Ayırdığınız biberleri ve domatesleri dilimleyerek patlıcanların üstünü süsleyin. Yemeğinizi 180 derecede ısıtılmış fırında, 20 dakika kadar pişirip sıcak olarak servis edin.

bugün 1. günüm dukanda, 64,3 kgum boyum 1,56 hedefim 55 kilo simdilik :KK34:
Allah yardimcimiz olsun, kimileriniz güclendirmeye gecmis hayirli olsun insallah kazasiz atlatirsiniz kilonuzu korursunuz :KK23:

:KK19:kesinlikle olmaz
canım, başka alternatif bulabiliyorsan hiç hiç hiç düşünme bile

hepimizde 1-2 hatta daha fazla süren duraklamalar oluyor (bende de max 2 hafta kadar sürdü), kırılma noktaları var, geçince bir anda 1-2 kilo birden gidiyor, sebat etmek lazım:KK34:

bir deee üşenmemek lazım, ben kendi tariflerimden bir kaç tarif yazayım ama hepsini denemedim.
şu yumurta sevmeyen arkadaşa da belki yardımcı oalbilirim böylelikle.

DUKAN MANTI
• 2 yumurta
• 1 çay bardağı süt
• 4 kaşık yulaf kepeği
• Kıyma
• Soğan
• Yoğurt
• Suyla seyreltilmiş salça
• Tuz

Bir kapta yumurta, süt, tuz ve yulaf kepeği çırpılarak krep hamuru elde edilir.
Hamurun şişmesi beklenirken bir tavada soğan biraz suyla kavrulup, kıyma ve tuz ilave edilir.
Ayrı bir tavada krep hamurundan 2 adet krep yapılıp, ilki tepsiye konup kıymalı harç üzerine yayılır, ikincisi üzerine kapatılıp fırına verilir.
10 dakika kadar fırında tutulduktan sonra üzerine yoğurt ve salça eklenerek servis edilir.

EKŞİLİ TAVUK ÇORBASI
•2 parça tavuk göğsü
•1/2 lt su
• 1 soğan
• baharat
• 4 çorba kaşığı yulaf kepeği
• 1 yumurta sarısı
• ½ limon suyu
• maydanoz

2 parça kemiksiz tavuk göğsü tencere alınır.

yarım lt su ya bütün soğan tane karabiber defne biberiye artık ne isterseniz atılır.
tavuklar pişince suyundan çıkarılır.
ben bunu genelde 2 gün tüketmek üzere yaptığımdan 4 çorba kaşığı yulaf kepeği ilave edilir.
yulaflar 5 k kısık ateşte pişirilir ve didiklenen tavuklar ilave edilir.
ayrı bir kapta bir yumurta sarısı ve yarım limon suyu çırpılır, alıştıra alıştıra çorbaya ilave edilir.
birkaç taşım kaynattıktan sonra ince kıyılmış maydanoz ilave edilir.
isteğe göre pul biber karabiber konulabilir.

PAZILI YADA ISPANAKLI BÖREK
• yeterince pazı veya ıspanak
• 5-6 dal taze soğan
• 3 yumurta (2 tam + 1 beyazı)
• ½ pk labne peynir
• azıcık dil peyniri
• bir fiske tuz

pazı veya ıspanaklar ince kıyılır.
içine 5-6 dal taze soğan ilave edilir.
2 tam yumurta 1 yumurta beyazı 1 su bardağı yulaf ezmesi varsa yarım pk labne peynir ve gözkararı dil peyniri konur.
az tuz ilave edip 170 derece fırında üstü kızarana kadar pişirilir.
DUKAN USULÜ ALİNAZİK
• 2 patlıcan
• yeterince yağsız kıyma
• soğan
• baharat
• sarımsaklı yoğurt

patlıcanı közleyip soyuyoruz.yağsız kıymayı az suyla ezerek kavuruyoruz
içine soğan doğrayıp kavurmaya devam ediyoruz.
karabiber,kırmızı biber ve sevdiğiniz baharatları ekleyip patlıcanın üzerine yayıyoruz.
en üstüne de sarımsaklı yoğurt ekliyoruz.

FIRIN KÖFTE
• 200 gram dana kıyma
• Kıyılmış frenk soğanı
• Rendelenmiş sarımsak
• karabiber, kimyon, tarçın

Malzemeleri kıymaya karıştırıp yoğurun.
Köfte haline getirin.
4 parçaya ayırıp köfte şekli verin.
Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 25-30 dakika pişirin.

TAVUK KÖFTESİ
• 500- 600 gr tavuk göğüs kemiksiz
• 1 kırmızı 2 yeşil biber
• 1 sogan
• maydonoz
• tuz

Mutfak robotuna bir adet kırmızı biberi ve iki yeşil biberi bir soğanı ve maydonuzu atıp iyice kıyıyoruz sonra içine bir iki parcaya böldüğümüz tavuk göüslerini ve tuzu koyup yeniden makineyi çalıştırıyoruz iyice birbiirne girip birbirini tutana kadar çekiyoruz şekil verip istediğiniz yerde pişiriyorsunuz,
ben elektirikli ızgarada yapıyorum nefis oluyor

YAPRAK SARMASI
• 100 gr kıyma
• 1 adet soğan
• 1 diş sarımsak
• 1 yemek kaşığı yulaf kepeği
• yaprak
• tuz ve baharat
iç malzemesini güzelce yoğurdum ve yaprakların içine koyarak sardım.su koyup kısık ateşte pişirdim.

FIRINDA PEYNİRLİ PIRASA
• 5-10 orta boy pırasa
• taze otlar (maydanoz, dereotu, vs.)
• 4 yumurta
• 100-150gr peynir
• tuz, karabiber
• pulbiber

pırasaları yıkayıp kalın yeşil kısımlarını kesin. kalan kısımlarını kalınca daireler şeklinde doğrayın.
pırasaları tavaya koyup tuz ve karabiber serpip orta harlı ateşte kapağı kapalı şekilde 15 dakika pişirin. (ara sıra pırasaları karıştırmayı ihmal etmeyin)
fırını 200C'ye getirin. küçük bir kek kalıbına veya tart kabına yağlı kağıt serin.otları yıkayın, kurulayıp doğrayın. yumurtaları çırpıp peynirle karıştırın. otları da bu karışıma ekleyin. tuz, karabiber ve pulbiber serpin.
pırasalar pişince yumurtalı peynire ekleyip iyice karışmalarını sağlayın. hepsini kabınıza dökün.
fırında 15-20 dakika pişirin.
fırından çıkar çıkmaz servis yapabileceğiniz gibi oda sıcaklığında muhafaza edip bir pazar kahvaltısında da sunabilirsiniz.
TAVUKLU LİGHT KARNIYARIK
• 4 orta boy patlıcan (ortalama 800 gr)
• 500 gr tavuk göğsü
• 100 gr yeşil biber
• 1 kg domates
• 2 adet kuru soğan
• Tuz, karabiber, kekik, nane

Patlıcanları saplarını kesmeden yıkayıp kurulayın.
Karınlarına boylamasına çizerek fırında yumuşayıncaya kadar 10-15 dakika kadar pişirin
Diğer bir tarafta ince yemeklik doğranmış soğanı suda pişirin.
İçine küçük kuşbaşı halinde doğranmış tavukları ilave edip tavuklar pişene kadar çevirin.
Biberlerin dört tanesini ve domateslerin birini ayırın.
Biberleri ince halkalar halinde doğrayıp domateslerinin kalanı rendeleyin.

Tavuklar rengini değiştirince doğranmış biberleri ve rendelediğiniz domatesleri, tuz ve baharatları ekleyip karnıyarığın içini hazırlayın.

Ocaktan aldığınız harcı fırından çıkardığınız patlıcanların içine doldurun, kalan sosu da üstlerine dökün. Ayırdığınız biberleri ve domatesleri dilimleyerek patlıcanların üstünü süsleyin. Yemeğinizi 180 derecede ısıtılmış fırında, 20 dakika kadar pişirip sıcak olarak servis edin.

tariflerin harika, bunlari PS günlerinde yapabilirim dimi :KK17:

bugün 1. günüm dukanda, 64,3 kgum boyum 1,56 hedefim 55 kilo simdilik :KK34:
Allah yardimcimiz olsun, kimileriniz güclendirmeye gecmis hayirli olsun insallah kazasiz atlatirsiniz kilonuzu korursunuz :KK23:

amin
hoş geldin :118:
zaman içinde hepimiz güçlendirmeye geçeceğiz inşallah.
yeter ki isteyelim :KK66:

X