Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın Dukancanlkarr.....
Dün ekmek yapmaya çalıştım. Hani şu 2 günlük varya. Ama akıllı ben 4 kaşık kepek koyacağıma günlük alışkanlık 2 kaşık koydum. Umduğum gibi kabarmadı ama gayet başarılı. Şimdi bir soru? Bundan yapsam 1 haftalık falan. Tatile giderken yanıma alsam. Çok bayatlıyormu. Denizde yolda atıştırmalık niyetine..Yada bana bayatlamayacak ne önerirsiniz .Kararlıyım tatilde bozmayacağım bu diyetiii...

$IMG00266-20120612-2127.jpg

:)

Ah keşkeee... Haftada 1 kilo versem piyuuuuvvvv!!! :124::124:
Bende normal mini fırın var, benim de olmuyo. Onlar da börekçiler gibi miii:44: Çok pişiriyorum, tadı da güzel oluyo aslında, ama kabarmıyooo. Normal kekler çok güzel kabarıyodu ama..Demek yulaf kepeği bu fırınlarda kabarmıyo :p:KK1::KK1::KK52:

Evet kızlarrr, anlaşıldı nedeni işte, biz marifetli insanlarız canım :))) Ben de kek yapmıştım oldu ama ben diyim 1,5 saat sen de 2 saat :KK9::KK9:

kızlar ben dün yaptıgım yulaf kepegımden poacama 3 gün için 3 kşk süt tozu ekledim (günlük 1 kasıga denk gelior).ilk defa denedim korkarak ama önceden yaptıklarım kagıt gibi oluordu,,kahwaltıda yumurtadan tıksındıgım ıcın çayla ıslata ıslata yiodum ama bu hem kabardı hemde puf gibi oldu..aklınızda olsun derim :KK34:
kızlar bugün sabah tartıda 56.9 u gördüm o kadar mutluyum kiiiii değmeyin keyfime yani.:21: birde bugün herkes bana aaa çok zayıflamışsın dedi. Mahalledeki yaşlı teyzeler bile. Herkese nasıl kilo verdiğimi anlattım bugün. Diyet koçluğu yaptım. Tabi birde bol bol motive oldum. Bu gazla 50 ye kadar yolu var artık vereceğim diyorum. Hedefim 55 di ama benim malum şu inatçı yağlar gitmeye pek razı değil gibi. Ama gidecekler çok hırslıyım!:KK55:

Herkese Günaydın kızlar,
Gecenin köründe zombiler gibi gözüm açıldı. Gittim tartıldım. Günlerdir 67, 68 arası gerilen tel gibiydim valla. Gece üçte baktım, deli miyim ne bu arada :) 66,6 olmuşum. Bu sabaha daha da düşer dedim. Az önce baktım 66,2 heheyytttt :)
Bu demektir, yarın 65 leri görebileceğim artık.
tebrikler Aeryn ve Sempatika :KK16:

Sanırım haklısın. 3 kutuyu fazlaca geçtim geçen gün. Tamam Zero' nun da biletini kesiyorum artık. Yeşil çayın suyu mu çıktı :)

ben diyete baslamadan önce yaklasık 1 ltye yakın içiodum.tamamen kesemem suandada ama 2 kutuyu geçmeyecek şekilde yapıorum artk ayarlamamı..bi zararını görmedim,,ztn görsemde bırakamam cunku sadece ordan seker ihtiyacımı alıorum we bagımlıyım kolaya :KK53: sende bence iç ama 2 kutuyu geçme.

ayyy yasena alemsinnn yaaa,,çok güldümmmmm koptumm yaa :KK53: :KK53: hakikaten bu tavuklar bu Dukan furyası ile arkamızdan ne küfürler,ne beddualar ediolardır kim bilir :KK53:

günaydın arkadaşlar :) uzuun zamandır okuyorum takip ediyorum forumu.sonunda karar verdim dukan diyeti yapmaya.bugün 3. günüm bakalım ne olacak.bu diyetten umutluyum yazılanları okuduktan sonra :) inşallah ben de başarabilirim :)

kurallara uydugun sürece başarırsın emin ol :KK34: hoşgeldin bu arada :KK34:

Günaydın can Dukanlaaarr!!
Bugün çok uykum vaaarrr :KK43: Gözlerim kapanıyooo. Kahve içiyorum da bir etkisi olacağını sanmam. Yine kahvaltı yapamadım ama şimdi kepekle yoğurt yicem. iyice uykum gelmesin de :S Dün hiç bir şey yapamadım :KK43: Bi tek balkonu yıkadım zaten heralde 45 dakika falan sürdü.. Püff!! Ne pismiş ne pismişşş!! Çamaşır sularıyla yıkadım valla. Onun üstüne spor falan da yapamadım hiiççç :KK43: Yemek yemeden direk balkona girişmiştim. Sonra kurt gibi acıktım tabi. Balıklar dondurucuda kalmış, çıkardım ama erimedi, yiyemedim :KK43: Bu arada somon almıştım Migrostan, kilosu 20 TL. İglonun 2 tane küçücük somonuna 20 lira verdikten sonra bu baya iyi geldi. 5'e böldürmüştüm. Dün akşam parça parça ayırdım, bu akşam yicem. Dün yumurta kırdım, hemi de 3 dene. Yidim valla yoğurtla. Öyle geçti akşam yemeği. Sonra sevgili kocacım karşımda dondurmaları götürürken, ben de zero'ya talim ettim. Bugün yine 59 kiloyum. Yarın da böyle olucam heralde. +200'le geçmiş olacak bu hafta da. Zaten takır takır versem, şaşardım.
Akşamları çok sıcak oluyo ya artık. İşten sonra sıcaklardan hal de kalmıyo insanda. Sıcağı da çok severim ama; enerjim gidiyo :KK43: Sabah erken kalkıp yürüyüş mü yapsam diyorum. Ay ne güzel oluuurrr :97: Ama 5 dakka erken kalkıp kahvaltı yapamayan ben, nasıl 1 saat erken kalkıcam kiii:KK31: Hadi olsun 40 dakika.. Yine de çok erken oluyo.. Puff!

kızlar bugün sabah tartıda 56.9 u gördüm o kadar mutluyum kiiiii değmeyin keyfime yani.:21: birde bugün herkes bana aaa çok zayıflamışsın dedi. Mahalledeki yaşlı teyzeler bile. Herkese nasıl kilo verdiğimi anlattım bugün. Diyet koçluğu yaptım. Tabi birde bol bol motive oldum. Bu gazla 50 ye kadar yolu var artık vereceğim diyorum. Hedefim 55 di ama benim malum şu inatçı yağlar gitmeye pek razı değil gibi. Ama gidecekler çok hırslıyım!:KK55:
Tebrik ederiiimmmm:KK9::KK9: Ben de isteriiimmm!! Hedefime ulaşmışsın hihi :KK1:

hindi füme alıcaktım ama snra durdurur die korktum...
sütaş light yoğurt en ucuz şok markette 2.25
Hindi füme durdurmuyor canım. Polonez var. Yağ oranı %1. İçinde nişasta falan da yok. Yiyebilirsin. Migros'da 1 alana 1 bedava hatta. Ama yine de az değil, 14 küsür lira. Yine de kıyıyorum paraya çok sıkışık değilsem. Baya işe yarıyo çünkü atıştırmalık olarak. Çok açlık hissedersem atıveriyorum ağzıma... Mmmm.. :)) Bugünlerde alamadım ama :S Yoğurt ve süt için de eğer imkanınız varsa Kipa'yı tavsiye ederim. Kipa'nın kendi ürünleri çok uygun. Kipa'da sepetimiz ucuza doluyo ama; kendi markasından alırsak :) :KK66: Kipa light süt 1,60 lira falan yanlış hatırlamıyorsam. O civarlarda yani. Light yoğurdu da aynı şekilde. Fiyat olarak emin değilim ama; diğerlerinin hepsinden ucuzdu ve tadı da diğerlerinden çok farklı değil yani, gayet güzel :KK66:

Hangimiz yedi acaba..:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Ay çok üzüldüm bunaaaa :KK14: İnsanın yiyesi gelmiyo beee!! Oyyyy!! Kıyamaaammm!! Ama kıyıyoomm :KK47:

günaydın arkadaşlar :) uzuun zamandır okuyorum takip ediyorum forumu.sonunda karar verdim dukan diyeti yapmaya.bugün 3. günüm bakalım ne olacak.bu diyetten umutluyum yazılanları okuduktan sonra :) inşallah ben de başarabilirim :)

Hoşgeldin! Ve bütün yeni arkadaşlar da hoşgeldi :KK66: Başarırsın tabiii!!! Sakın bizden ayrılmayın... :KK66:

Bu arada ben iş için dışarı çıkıyorum, sanırım öğleden sonra gelicem. Sakın benden de ayrılmayın. Reklamlardan sonra devam edeicem :p:KK34::76::76: :KK54:

Son düzenleme:

hoşgeldiiin,başarırsın başarırsın.burda kimler neler başardın senin neyin eksik,hadi kiloların eksik olsun bakalım :KK9::KK9:

Arkadaslar goji yemeyenler valla öyle solucana felan benzemiyor keklerin ve yogurdun icinde harika oluyor...:KK34: Birde yesil cay sinirli felan diye okudum gecmis sayfalarda yesil cay sinirsiz..Hatda yesil cay kürü öneriyor dukan emmi susadikca yesil cay icin demis..bilginize..ben su dan cok cay tüketiyorum..

ya yanlış anlamayın ben goji bery kötü falan demek istemedim.sadece benim gitttiğim aktarda sıcaktan yapışmış bir garip olmuşlardı.yoksa daha hijyenik doğru düzgün biryerde bulsam alacağım.en kötü ilk internetten sipariş verdiğimde getirteceğim.
hiç değilse çereez gibi yerim yahu :KK1:

hindi füme alıcaktım ama snra durdurur die korktum...
sütaş light yoğurt en ucuz şok markette 2.25

canım hindi füme yiyebilirsin.sınırsız olan yiyeceklerinde kendini sınırlama.böyle yaparsan diyet zor hale gelir senin için.
sınırsız olanlardan canın istedikçe yiyebilirsin,zaten bu diyeti diğerlerinden ayıran en keyifli yanı da bu :KK76:
ben migrosta falan yayla marka hindi füme satıyorlar ondan alıyorum.böyle ince dilimlenmiş olanlar değil de top gibi bişey,kendin keserek yiyiyorsun yani.akşam eve geldiğimde çok açsam ve yemek hazırlamam biraz zaman alacaksa önce çıkarıp kesip yiyiyorum ondan yada sabah açlığımı bastırsın diye falan.durdurmaz yani korkma.
yoğurt da bulundugun yerde kipa varsa eğer,ben geçen gün kipanın kendi markası olan light yoğurtlar kampanyadaydı 1.69 liraydı,10 tane alıp stok yaptım,sütleri de kampanyadaydı 10 tane de ondan aldım.30'lu da yumurta aldım.
millet restaurant,pastane falan işletiyorum zannedecek :KK9::KK9:

oyy oyy oyy ne kadar güzel bir gün bu böyle 50.9 u yeniden gördüm
hee gözlerime inandım mı?
inandım tabii:KK53:
güpgüzel bir gün olur inşallah

başaracağız inşallah hep beraber :21::21:
kontrol şart ama bak geçen hafta disiplin altında tuttuk birbirimizi ne güzel sonuçlar aldık,hele dely 1.800 falandı yanlış hatırlamıyorsam.regliden de kurtulduğuma göre bu p.be darısı başımaa.
anaaa ben p.be sabah istanbula uçuyorum,o sebeple bildirimde bulunamayacağım :KK14:
ama sabah bakarım kiloma cuma söylerim size artık napiim,ayy ben 1 gün ayrı kalınca çok özleyeceğim hepiciğinizi yahuu :KK16:

güle güle git daha da güle güle gel inşallah. mutlu ol tamam mı :nazar:

Saol canım.. Valla çok yavaş gidiyo hee..! Ama eskiden beri böyle. Bi bozukluk var bu metabolizmada ama çözemedim :KK1: Ben bu diyeti sevdim yaa, ondan devam ediyorum. Bi de sürenin pek önemi yok, acelem yok yani, ondan. Sindire sindire veriyorum işte hehe :KK53: Bu gidişle 1 senede 10 kilo verme rekoru kırcam hihih :KK1::KK37: Bir tek, tatlı yiyememek bana çok zor geliyo, ona da dayanıyorum. Çünkü bütün diyetlerde var o. Mecburuz yani, yemicez.. Dün baklavadan sonra bi de birinin doğum günüymüş, pasta yendi burda. Oh ohh :KK70: Herkes yemememe şaşkınlıkla tanık oldu :KK70: Elimden gelen en disipli halim bu yani :)) Sana da bravooo!!! Karpuz da neymiş yaaa :KK34::KK1: Öğğğ!! Piiissss!! Hihihi :KK1:

tebrikleeeeeeerrrrrr yeme tabii :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
karpuz mu?
dün akşam şöyle bir baktım kardeşimin eline
yok yok istemiyorum. vallahi canım çekmedi. şu sıralar tek sorunum dondurma. herkesin elinde ama gelecek o günler elbet :KK56:

kız sen 38 beden elbise mi giydin bugüüünn,bravo diyorum yaa,gerçekten tebrik ederim arkadaşım vallahi daha nolsun.azmin sonu,saygıyla eğiliyorum yemin ederim :KK42::KK9::KK9:

sağol canım arkadaşım,yaa ondan ne köy olur ne kasaba :KK9:
iyi bir çocuk aslında ama 35 yaşında koca bir çocuk diyeyim ben size :KK35:
yani evlenebileceğim kişi değil bundan eminim ama 3 aydır tavaf ediyor işimin evimin çevresini.bir iki kere buluştuk,yeniden barışalım istiyor ama burun sürtcek bir konu yok ortada,adamın karakteri oturmamış ki bu benim için ciddi bir sıkıntı.:KK19:
bakalım yine de zaman,büyük konuşmamak lazım :KK34:

alışveriş yapmayacağım ben de herşeyin belini içine aldım . şansıma fasion week şeysi de başladı ama kararlıyım :KK25:

medesa bana düşmez elbet ama işe yarayacak son insan eski! erkek arkadaş diye düşünüyorum. eskiden yeni bir hayat kurmak yeniden kurmaktan çok daha zor bence. gerçi dedim ya bana düşmez ama ileriye bakmalısın. :KK76:

Ayy!! İnsan özlüyor hee doğru. Kolay gelsiiiinn! Bildirimini ve seni hasretle beklicez :109:
1700 vermiştim de bu sefer 300 versem işte, haftada ortalama 1'er kilo gitmiş gibi olur, yeter bana yaa :p

o_ooOOO haftada 1 kilo vereceksem dondurmayı bile silerim hafızamdam:KK45:

Dely keki hee, iyimiş hihi! Çalmış olmiyim ama, internetten bulduğum tarifti tabi ki de :KK1: Ben de bu akşam yapıcam kendime bişiler yine. Hem tuzlu bişeyler yapmayı, hem de yine kurabiye kek gibi bişey yapmayı istiyorum. Bakalım, zamanım olursa..
Senin boyun zaten uzun, tam manken olmuşsundur o kıyafetlerle be gülüm :)) Seninki zaten peşindeymiş, şimdi kesin gözü dönecek :111::111: Zaten baya güzelsindir de sen kesin hee :KK34: prezantabl olman lazımdır çünkü senin hihiihh :KK1: Dikkat et çocuk bayılıp kalmasın :86: hihihihi :KK1::KK1: :KK54:

ben tuzlular konusunda çoook kötüydüm, artık denemiyorum bile.kabartamadım bir türlü, pişince içlerini açıp (kağıt inceliğinde oluyor neredeyse) harc koyup azıcık ısıtmıştım en son. :26:

Yeter canım yeter, haftada 1 kilo, hele sonlara doğru süpeeeer :))
aynenn :KK42:

Bu arada medesacım sen dün yazmıştın da ben cevap verememiştim :KK9:

Ben de pazar günü ilk defa ekmek yaptım güzel oldu ama kabarmadı aynen seninkiler gibi veeeee sen ne dedin börkçi fırın dedin :))

Neden anlaşıldı şekerim çünkü benimki de aynısından :KK9::KK9:

Hem 200 derece diyor ben onu ayarladığımda daha düşük oluyor bence, tarifte 10 dk yazıyor benimki 20 dk da pişmedi valla. 15 dk fazladan tuttum, dereceyi de artırdım da ancak yenebilecek kıvama geldi :KK1::KK1:

Yani kısaca insanda bu fırın olduğu müddetçe hamaratlık halt etmiş :KK9::KK9::KK1:bu fırının ya kafasını kıracağız ya da söylenenden fazla derece ve sürede pişireceğiz. :emir_bebek::emir_bebek:

arkadaşlar kabarması için fırını baştan ısıtmamamız gerekiyormuş, hem içi de böylece iyi pişiyor. bir de gerçekten 10+10 dk yetmiyor.
ben ilk 10 dk 180 de pişiriyorum sonra 10-15 dk kadar 150'ye alıyorum sonra da turboyu kapatıp 50 de biraz daha bırakıyorum. çok da güzel oluyor ve kabarıyor.
tabii bunu 10. denememde filan keşfettim (güneyli=bildiğin Laz işte :KK1:)

Sanırım haklısın. 3 kutuyu fazlaca geçtim geçen gün. Tamam Zero' nun da biletini kesiyorum artık. Yeşil çayın suyu mu çıktı :)
yaa di mi ya, ben otlu çaylardan nefret ederdim, ben içtiysem herhalde herkes içebilir. ama şansımı çok da zorlamıyorum tabii 2 fincan yeter, diyorum :KK35:

günaydın hatunlarrr hepimizin günü güzel geçsin:KK16:
günaydım şekerim, amiiin

Herkese Günaydın kızlar,
Gecenin köründe zombiler gibi gözüm açıldı. Gittim tartıldım. Günlerdir 67, 68 arası gerilen tel gibiydim valla. Gece üçte baktım, deli miyim ne bu arada :) 66,6 olmuşum. Bu sabaha daha da düşer dedim. Az önce baktım 66,2 heheyytttt :)
Bu demektir, yarın 65 leri görebileceğim artık.

daha güzellerini de göreceksin inşallah :nazar:

hoş geldin zhd.:nazar:
tabii ki de başaracaksın, bir çok arkadaşımızın dediği gibi burayı takip etmeye çalış lütfen, inanılmaz motivasyona neden oluyor bu canlar. azar azar hepsi gidecek kiloların.

kızlar ben dün yaptıgım yulaf kepegımden poacama 3 gün için 3 kşk süt tozu ekledim (günlük 1 kasıga denk gelior).ilk defa denedim korkarak ama önceden yaptıklarım kagıt gibi oluordu,,kahwaltıda yumurtadan tıksındıgım ıcın çayla ıslata ıslata yiodum ama bu hem kabardı hemde puf gibi oldu..aklınızda olsun derim :KK34:

tebrikler Aeryn ve Sempatika :KK16:

ben diyete baslamadan önce yaklasık 1 ltye yakın içiodum.tamamen kesemem suandada ama 2 kutuyu geçmeyecek şekilde yapıorum artk ayarlamamı..bi zararını görmedim,,ztn görsemde bırakamam cunku sadece ordan seker ihtiyacımı alıorum we bagımlıyım kolaya :KK53: sende bence iç ama 2 kutuyu geçme.

ayyy yasena alemsinnn yaaa,,çok güldümmmmm koptumm yaa :KK53: :KK53: hakikaten bu tavuklar bu Dukan furyası ile arkamızdan ne küfürler,ne beddualar ediolardır kim bilir :KK53:

kurallara uydugun sürece başarırsın emin ol :KK34: hoşgeldin bu arada :KK34:

love1 lütfen tarifini paylaş bizimle
lütfeeeennnnnnn :104:

Kizlar dualariniza ihtiyacim var Annem ve Bamam izine gittiler Babam kalp krizi gecirmis sabah sabah bu haberle icim yandi..Ambulansla samsuna özel bir hastaneye gidiyorlarmis.Anjio olacakmis lütfen dua edin..:KK43::KK43:

Dukan Dukan sana minnettarım. Doğum yapmadan önce 45-50 arasında gezerken doğumdan sonra aldığım kiloları veremedim ve artık kabullenmeye bile başlamıştım. 57'de sabitlendim, geçen yaz 54'e indim yediklerime dikkat ederek ama kış geldiğinde 60'ı buldum hatta aştım. Yediklerime dikkat ederek 57'e indim ama daha fazla inemedim. Hamilelikten dolayı kaburgalar genişliyor, artık hep böyle kalacağım kabullenmeliyim derken bu diyete başladım.
Eski halime döneceğim için çok mutluyum. Önceden hiçbir zaman önümdeki yemeği bitiremezdim, bir lahmacunu zar zor yerdim Dukan iştahımı yine eskisine çevirdi artık hiçbir yiyecek ağzımın suyunu akıtmıyor. Şu anda sadece yemek zorunda olduğum için yiyorum.

Neden Dukan:
1. İştahı kesiyor
2. Ömür boyu sürüyor
3. İstediğim kiloya iniyorum

Kizlar dualariniza ihtiyacim var Annem ve Bamam izine gittiler Babam kalp krizi gecirmis sabah sabah bu haberle icim yandi..Ambulansla samsuna özel bir hastaneye gidiyorlarmis.Anjio olacakmis lütfen dua edin..:KK43::KK43:

canım şimdiden çok geçmiş olsun.
ama korkma ve dua et . hastanedelerse ve anjiyoya alacaklarsa durumu iyidir.
bu konuda babamdan dolayı uzman oldum sayılır. inan seni teselli etmek için söylemiyorum ama kalbini serin tutmalısın.
hepimiz dua edelim.
güzel haberlerini bekliyoruz inşallah.

canım şimdiden çok geçmiş olsun.
ama korkma ve dua et . hastanedelerse ve anjiyoya alacaklarsa durumu iyidir.
bu konuda babamdan dolayı uzman oldum sayılır. inan seni teselli etmek için söylemiyorum ama kalbini serin tutmalısın.
hepimiz dua edelim.
güzel haberlerini bekliyoruz inşallah.

Zaten burdan hic birsey yapamiyorum suan yoldalar ama ambulansla bu yönden rahatim biraz.Esimde öyle dedi Allah korusun yeniden gecirse bile gözetim altinda..hemen müdahale edilir.Cok tesekkür ederim rabbim kimseye yasatmasin..

Günaydın can Dukanlaaarr!!
Bugün çok uykum vaaarrr :KK43: Gözlerim kapanıyooo. Kahve içiyorum da bir etkisi olacağını sanmam. Yine kahvaltı yapamadım ama şimdi kepekle yoğurt yicem. iyice uykum gelmesin de :S Dün hiç bir şey yapamadım :KK43: Bi tek balkonu yıkadım zaten heralde 45 dakika falan sürdü.. Püff!! Ne pismiş ne pismişşş!! Çamaşır sularıyla yıkadım valla. Onun üstüne spor falan da yapamadım hiiççç :KK43: Yemek yemeden direk balkona girişmiştim. Sonra kurt gibi acıktım tabi. Balıklar dondurucuda kalmış, çıkardım ama erimedi, yiyemedim :KK43: Bu arada somon almıştım Migrostan, kilosu 20 TL. İglonun 2 tane küçücük somonuna 20 lira verdikten sonra bu baya iyi geldi. 5'e böldürmüştüm. Dün akşam parça parça ayırdım, bu akşam yicem. Dün yumurta kırdım, hemi de 3 dene. Yidim valla yoğurtla. Öyle geçti akşam yemeği. Sonra sevgili kocacım karşımda dondurmaları götürürken, ben de zero'ya talim ettim. Bugün yine 59 kiloyum. Yarın da böyle olucam heralde. +200'le geçmiş olacak bu hafta da. Zaten takır takır versem, şaşardım.
Akşamları çok sıcak oluyo ya artık. İşten sonra sıcaklardan hal de kalmıyo insanda. Sıcağı da çok severim ama; enerjim gidiyo :KK43: Sabah erken kalkıp yürüyüş mü yapsam diyorum. Ay ne güzel oluuurrr :97: Ama 5 dakka erken kalkıp kahvaltı yapamayan ben, nasıl 1 saat erken kalkıcam kiii:KK31: Hadi olsun 40 dakika.. Yine de çok erken oluyo.. Puff!

Tebrik ederiiimmmm:KK9::KK9: Ben de isteriiimmm!! Hedefime ulaşmışsın hihi :KK1:

Hindi füme durdurmuyor canım. Polonez var. Yağ oranı %1. İçinde nişasta falan da yok. Yiyebilirsin. Migros'da 1 alana 1 bedava hatta. Ama yine de az değil, 14 küsür lira. Yine de kıyıyorum paraya çok sıkışık değilsem. Baya işe yarıyo çünkü atıştırmalık olarak. Çok açlık hissedersem atıveriyorum ağzıma... Mmmm.. :)) Bugünlerde alamadım ama :S Yoğurt ve süt için de eğer imkanınız varsa Kipa'yı tavsiye ederim. Kipa'nın kendi ürünleri çok uygun. Kipa'da sepetimiz ucuza doluyo ama; kendi markasından alırsak :) :KK66: Kipa light süt 1,60 lira falan yanlış hatırlamıyorsam. O civarlarda yani. Light yoğurdu da aynı şekilde. Fiyat olarak emin değilim ama; diğerlerinin hepsinden ucuzdu ve tadı da diğerlerinden çok farklı değil yani, gayet güzel :KK66:

Ay çok üzüldüm bunaaaa :KK14: İnsanın yiyesi gelmiyo beee!! Oyyyy!! Kıyamaaammm!! Ama kıyıyoomm :KK47:

Hoşgeldin! Ve bütün yeni arkadaşlar da hoşgeldi :KK66: Başarırsın tabiii!!! Sakın bizden ayrılmayın... :KK66:

Bu arada ben iş için dışarı çıkıyorum, sanırım öğleden sonra gelicem. Sakın benden de ayrılmayın. Reklamlardan sonra devam edeicem :p:KK34::76::76: :KK54:

dely var ya bu sabah ben de senin gibiyim kuzum.akşam geç döndüm geç yattım falan derken çok uykusuzum ,gözümü zor açıyorum vallahi :KK50:
balıklarını da bu akşam yersin,ben de bir ara somon alayım da son kez yiyeyim bari.
çok sıcaklar basınca yenmiyor,yağlı bir balık ya ağır geliyor bana.
sıcaklarla birlikte doğru diyosun spor yapmak zorlaştı yada biz miskinleştik ama buna da mecburuz.valla ödüm kopuyor spor yapmazsam lımbır lımbır olursam diye :KK9:
bu arada yarın istanbul'a gidiyorum veeeee cuma bodruma gitmeyi planlıyorum :KK52::KK52::KK52:
ohhhh 2 gün mis gibi yüzerim kilometrelerce valla kimse tutamaz beni,popoyu sıkar bacakları çırparım ahanda sana sporun kralı :KK23:
bu arada kipada yine kipanın kendi üretimi olan bütçem marka yağsız sütü 1.20'den aldım ben,onun için yine savaş çıkçakmışçasına stok yaptım zaten :KK52::KK52:

sevgili dukancanlar, dün yoğurttu peynirdi derken herşeyi birbirine karıştıran olarak bu karışıklığa bir son vermeyi ödev bildim tabii:KK66:

aşağıda light süt ürünlerine ait değerleri vermeye çalışacağım.

% Protein - Karbonhidrat - Yağ
Sütaş Peynir 25 - 5,5 - 7

Pınar Peynir 14,5 - 4,6 - 8,6

Yörsan Peynir 20 - 0,6 - 10

Migros Peynir 18,7 - 1,9 - 4,3

Sütaş Süt 4 - 6,5 - 1,4

Sek Süt 3,1 - 4,5 - 0,15

Pınar Ex.Süt 3,3 - 5 - 0,1

Yoğurtları da yazacağım ama sonra galiba:) md geldi

Son düzenleme:
dely var ya bu sabah ben de senin gibiyim kuzum.akşam geç döndüm geç yattım falan derken çok uykusuzum ,gözümü zor açıyorum vallahi :KK50:
balıklarını da bu akşam yersin,ben de bir ara somon alayım da son kez yiyeyim bari.
çok sıcaklar basınca yenmiyor,yağlı bir balık ya ağır geliyor bana.
sıcaklarla birlikte doğru diyosun spor yapmak zorlaştı yada biz miskinleştik ama buna da mecburuz.valla ödüm kopuyor spor yapmazsam lımbır lımbır olursam diye :KK9:
bu arada yarın istanbul'a gidiyorum veeeee cuma bodruma gitmeyi planlıyorum :KK52::KK52::KK52:
ohhhh 2 gün mis gibi yüzerim kilometrelerce valla kimse tutamaz beni,popoyu sıkar bacakları çırparım ahanda sana sporun kralı :KK23:
bu arada kipada yine kipanın kendi üretimi olan bütçem marka yağsız sütü 1.20'den aldım ben,onun için yine savaş çıkçakmışçasına stok yaptım zaten :KK52::KK52:

bENDE O SÜTÜ KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM. yOĞURDU DA ÇOK GÜZEL OLUYOR LORU DA...

Zaten burdan hic birsey yapamiyorum suan yoldalar ama ambulansla bu yönden rahatim biraz.Esimde öyle dedi Allah korusun yeniden gecirse bile gözetim altinda..hemen müdahale edilir.Cok tesekkür ederim rabbim kimseye yasatmasin..

çok geçmiş olsun, allah anamıza babamıza sağlıklı uzun ömür versin.İyi düşün aklına olumsuzluk getirme işallah çok çabuk iyileşir baban.dua ediyorum bende

Canım çook çook geçmiş olsuuun.İçini ferah tutmaya çalış,dualarımız seninle.
İnşallah en kısa zamanda hayırlı haberlerini alırız..

kızlar yazılarınızı takip ederken bir arkadaşımız balıktan bahsetmişti, bende üç gün balık tüketim, tabi sebze günüme uygun peynir yumurta süt ve kepeğimi kullandım, sporumu yaptım ama balığı ana öğün olarak tükettim ve 69 iken kilom yakşakı dördüncü gün 67 ye düştüm kilo vermesi duranlar mutlaka deneyin derim, saf proteine dönmekten hem daha zevkli hemde bence daha sağlıklı.Yaşadığım yer mardin olunca balık bulmak çeşit olarak kolay değil ancak alabalık yetişitiriciliği yapılıyor burda taze alıp dolaba on tane koyduk, daha beş tanesi duruyor.Gerçekten tam artık kilo veremiyorum diyordum, tavsiye ediyorum.

geçmiş olsun... içini ferah tut canım, iyi haberleri alırsın yakında..
bENDE O SÜTÜ KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM. yOĞURDU DA ÇOK GÜZEL OLUYOR LORU DA...

yoğurt ok ve fakat loru yapamadım ipeğim ya :KK43:

geçmiş olsun... içini ferah tut canım, iyi haberleri alırsın yakında..

yoğurt ok ve fakat loru yapamadım ipeğim ya :KK43:

cANIM,
KAynatırken safa yatıyorsun. Limonu sıkıyorsun 1 kilo ya yarım limon. Öyle taşmasın diye kaynatırkenn sütü kandırman gerekiyor. O garibim yoğurt olacağım sanıyorr. Aaa bi bakmışsın kii havaya bakarkenn kesilme başlıyorrr. ŞŞŞŞ çaktırmıyorsunn. Altını kısıyorsun yazık kurtaracaklar beni sanıyorrr. Bide bakmış kii 1 kasecik kesikkk :)

Birde annene sor istersen nasıl süt kestirilir diyee eminim onunda bir yolu vardır kendine özgüüü :)

.

Günaydın dukancılaarr,

Günlerdir deli gibi yedikten sonra bi süre tartılmıcam demiştim kendi kendime ama dayanamadım tartıldım. Ben +2 3 kilo görürüm diye beklerken bir günlük atak sonrası gördüğüm kilo günler önceki kilomdan sadece 800gr fazla çıktı. Nasıl mutlu oldum anlatamam yaa :KK16: şimdi güzel bi atak evresi ve sonrasında dikkat edeceğim bi seyir evresinden sonra şu kalan 3 kilomdan kurtulmayı hedefliyorum. İnşallah gitcek bütün kilolaaar :KK76:

Dukan! sen çok yaşa e mi :KK1:

cANIM,
KAynatırken safa yatıyorsun. Limonu sıkıyorsun 1 kilo ya yarım limon. Öyle taşmasın diye kaynatırkenn sütü kandırman gerekiyor. O garibim yoğurt olacağım sanıyorr. Aaa bi bakmışsın kii havaya bakarkenn kesilme başlıyorrr. ŞŞŞŞ çaktırmıyorsunn. Altını kısıyorsun yazık kurtaracaklar beni sanıyorrr. Bide bakmış kii 1 kasecik kesikkk :)

Birde annene sor istersen nasıl süt kestirilir diyee eminim onunda bir yolu vardır kendine özgüüü :)

.
iki kaşık kadar çıkıverdi benimkinden de. normal mi öyleyse :S

bi de karıştırıyoru dimi kuzu tutmasın deyü

Canım, çok geçmiş olsun. Allah şifasını versin, ama krizi atlatmış anjiyo yapılacak, merak etme. Dualarım sizinle.

X