Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben hala yiyiyorum light dondurma, yazı kışı yok bende :KK1: Tek fark eskiden kurabiye güzeli yiyiyordum devamlı, şimdi ise light dondurmanın eline düştüm. Nasıl bu kadar kilo aldığım belli dimi :KK1:

almanı bilmem tatlım ama sahane kilo vermişsin sen maş :) ya bn 2 gundur ataktayım bayada yiyorum tabiki izin verilenleri boyle giderse vermeem gibi gelio ya :KK70: çünkü çok tokumm :KK70: sen ne kadar surede verdin

çok güzel kilo vermişsiniz ne güzel, maşallah bu da boncuğuuuu :nazar: :KK1: su içmek çok çok önemli aman ihmal etmeyelim. inş en kısa zamanda kurtulcaz fazlalıklardan :) ben bi müddettir tartılmıorum annem tartıyı sakladı :) sürekli üstündesin diyerek :) hem de özel günler bitmiş olcak 2 hafta sonra tartılcam bakalım :) hoşgeldiniz tekrarrr :)

çok saol..su konusunda sıkıntım yok.normaldede çok içerim.ama bu diyette içmemekte mümkün değil.fazla proteinden heralde dilim damağım kuruyor..annen de iyi yapmış saklamakla.her gün tartılınca ben motive olamıyorum.haftada bir tartılıp kara kaplı ajandama not düşüyorum:)

herkese selam:)
Yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz aramıza :KK3:

Akşam şu mikrodalga keklerinden yaptım çayın yanına, harika oldu. 3 aydır diyetteyim, ilk kez keke benzer bişi yedim. Daha önceki denemelerim çöpü boylamıştı.Teşekkür ederim arkadaşım :KK16: tarif için. Ne kadar da basit ve lezzetli. Arada krep hakkımı bu şekilde tüketmeyi düşünüyorum.

hoşbulduk çok saol.yakın takipçilerindenim..güzel kilo verenlerdensin..senin ve senin gibi arkadaşların yolunda ilerliyorum bakalım..ben bu krep kek olaylarını bir türlü tutturamadım.yulaf bana eziyet gibi geliyor.sabhları iki kaşık yiyip üstüne süt içiyorum valla..başka türlü deneyemedim...

bende yeme sorunu oluştu.bunu söylicem hiç aklıma gelmezdi ki ben abur cubur delisi biriydim.ama şimdi akşama kadar yemesem yemek aklıma gelmiyor..birde bugün yemek hazırlamaya vaktim olmadı.hazır hindi döner aldım. yaprak kadar yedim.umarım diyetim bozulmamıştır:KK43:

bir şey daha sorucam.bazen tatlı krizim geliyor.şimdilik atlattım bir şeyler yemeden ama şu light pudingden yesek nolur???

Arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Dukan diyetinin atak evresini yapıp devamını getirmezsek sonuç alabilir miyiz? Dahası bu şekilde uygulayan ve sonuç alan var mı merak ediyorum? Mesela 2-3 hafta yediklerine dikkat edip arada da 5-7 günlük atak evresi yapmak gibi?

Ne dersiniz?

selam nasilsiniz bayanlar ??
yeni arkadaslar hosgeldiniz

telli turna gercekten merak ettik allah hakkinda hayirlisini versin insallah

ben dun ve bugun biraz kendim yaptigim yani light sutle yaptigim pudding yedim
ama fark ettimki ben bu hafta gram vermedim canim cok tatli istiyo ya napim
kacamak yapmaktansa oyle yapim bari dedim
ama artik evde yarim saat kadarda olsa zumba yapacagim evde 4 tane cd var oyle biraz hareket edim bari cocuklar yattiktan sonra
yil sonuna kadar 50 li rakamlari gormek istiyorum yaa :)

vee ılk gunumu basarıyla bıtrdım:)sabah 2 yumurtayla yagsız omlet+papatya cayı ,oglen 200gr tavuk gogsu+300gr yagsız yogurt aksamda 4 hındı salamı ve 1 bardak yagsız sut.Hergunumuz ılk gunku gıbı olsun:)Sıze sormak ıstedıgım soru yulaf kepegını bugun bulamadım kılo vermemde etkılı olur mu?yoksa sadece tokluk hıssı ıcın mı?Yarın bulabılırsem kurabıye yapmayı dusunuyorum gercekten atıstırmalık bırseyler lazım oluyor hele de benım gıbı butun gun okuldaysanz:KK43: tavsıyelerınız olursa cok sevnrm:)

vee ılk gunumu basarıyla bıtrdım:)sabah 2 yumurtayla yagsız omlet+papatya cayı ,oglen 200gr tavuk gogsu+300gr yagsız yogurt aksamda 4 hındı salamı ve 1 bardak yagsız sut.Hergunumuz ılk gunku gıbı olsun:)Sıze sormak ıstedıgım soru yulaf kepegını bugun bulamadım kılo vermemde etkılı olur mu?yoksa sadece tokluk hıssı ıcın mı?Yarın bulabılırsem kurabıye yapmayı dusunuyorum gercekten atıstırmalık bırseyler lazım oluyor hele de benım gıbı butun gun okuldaysanz:KK43: tavsıyelerınız olursa cok sevnrm:)

yulaf kepeği hem hak hem yükümlülük gibi düşün :) hak çünkü süper şeyler yapabilrsin, atıştırmalık veya yemelik :) aynı zmnda yükümlülük çünkü bağırsaklarının çalışması kilo vermen için çok önemli, bence bir an önce edin, bulamazsan gurme netten ısmarlayabilrsin :) hayırlı olsun bu arada sonu güzel olsun :)

cok tesekkur ederım yurtdısında yasıyorum 3buyuk supermarkete gıttım bugun bulamadım yarın aktara gıdıcem artık.Suankı kılom 60 hedefım 54 zaten gecen yıl bu kılodaydım 1 yılda 6kılo alarak bıraz abartmısım:)atak devresı ıcın ınternet sıtesınde 4 gun yazıyo ama ben 5 gun yapmayı dusunuyorum..normalde 2 bardak su ıcmeyen ben bugun 1.5lt su ıcınce 10defa tuvalete gıttım:)umarım 5 gun sonunda sıtede yazdıgı gıbı 1.5-2 kılo arasında verebılırım.Senın atak devren kac gun surmustu?ve ne kadar verdın deneyımlerını yazabılırsen cok mutlu olurum:)

cok tesekkur ederım yurtdısında yasıyorum 3buyuk supermarkete gıttım bugun bulamadım yarın aktara gıdıcem artık.Suankı kılom 60 hedefım 54 zaten gecen yıl bu kılodaydım 1 yılda 6kılo alarak bıraz abartmısım:)atak devresı ıcın ınternet sıtesınde 4 gun yazıyo ama ben 5 gun yapmayı dusunuyorum..normalde 2 bardak su ıcmeyen ben bugun 1.5lt su ıcınce 10defa tuvalete gıttım:)umarım 5 gun sonunda sıtede yazdıgı gıbı 1.5-2 kılo arasında verebılırım.Senın atak devren kac gun surmustu?ve ne kadar verdın deneyımlerını yazabılırsen cok mutlu olurum:)

facebookta "dukan diyeti tariflerim" var. onu beğen, senin gibi yurt dışında yaşayan arkadaşlar da var hangi ülkedeysen en azından bulmanda yardımcı olabilirler. hem de güzel tarifler var fikrin olur. ben 65.8 le başladım, 21 kasımda, yaklaşık 4-5 gündür tartılmıyorum, annem tartıyı sakladığı için :) ama en son 4 kilo vermiştim.. atağı 5 gün yaptım, sen de beşe karar verdiysen uzatma derim yeterli olur, ben atakta 2,5 kilo verdim ama bünyeye göre de değişiyo, 5 günün sonunda bence dukan amcanın dediği gibi vermiş olursun :) bu arada hardal, maydanoz, baharatlar, günde 3 tane kornişon turşu serbest, bunlarla yemeklerini daha lezzetli hale getirebilrsin, suyunu aman ihmal etme ve atakta 20 seyirde 30 dk yürüyüşünü de.. bir de sakın çok aç kalma, kaçamak yapma ihtimalin artıyo çünkü elinin altında hazır bi şeyler bulundur. bu arada aklında olsun yumurtayı da günde birden fazla önermiyo dukan, beyazını sınırsız yiyebilrsin ama sarısında çok fazla yağ var, biri geçmeme nedenimizde bu, ben hatta bazı günler tüketmiorum özellikle, nolur nolmaz alerjik bi durum olur diye. bunun dışında facebooka bi an önce gir ve ekle derim :) tarifler süperrr çünkü

Ben evlendigimde 67 kiloydum 3 sene sonra 89 oldum , yil basina 7.3 kilo ne yapmisim böyle yaaa :KK53: Neredeyse 1 ay günde 1 saat yürüyüs ve yediklerimi kisarak 4 kilo zar zor vermistim, sonra regl öncesi yeme krizleri ile diyeti sonlandirip 87 ye ciktim yeniden. Simdi dukanla vermeye calisiyorum. Sen yine 1 yil sonra aklini basina almissin benim almam 3 yili buldu :KK53:

selam nasilsiniz bayanlar ??
yeni arkadaslar hosgeldiniz

telli turna gercekten merak ettik allah hakkinda hayirlisini versin insallah

ben dun ve bugun biraz kendim yaptigim yani light sutle yaptigim pudding yedim
ama fark ettimki ben bu hafta gram vermedim canim cok tatli istiyo ya napim
kacamak yapmaktansa oyle yapim bari dedim
ama artik evde yarim saat kadarda olsa zumba yapacagim evde 4 tane cd var oyle biraz hareket edim bari cocuklar yattiktan sonra
yil sonuna kadar 50 li rakamlari gormek istiyorum yaa :)

merhabalar, benim canım tatlı isteyince pancake yapıorum kakao soslu öneririm, light puding yasaklı yiyecek olduğu için durdurduğunu ben de okudum keşke serbest olsa :KK43:

Sımdıden 4 tarıf yazdım bıle:) ama once vanılya lımon vs aromlarını da almam gerek bunlarla yapılan tatlılar belkı seker ihtyacımı karsılar:)Krepte kahvaltı ıcın ıyı gozkuyo umarım tadı guzel olur:)Yarın ıcın hındı aldım kekık serbestse o zaman karabıber kekıkle yaparım daha cekılır hale gelır..Aslında hepsı sevdıgım seyler ama yagsız olması ınsanın yemek zevkını yok edıyo en ıyısı baharatlar dogru soyluyosun..Yarın kalktıgımda karnımın bıraz duzlestgnı gorsem cok motıve olucam:) Yarında yedıklerımı yazarım yanıma atıstırmalık salam alıcam gıbı gozukuyo yogurt yumurta ya da etı okula goturmek pek hos degıl:)Kaldıgım yerden yarın tekrar yazarım cok sagol:)

Ben evlendigimde 67 kiloydum 3 sene sonra 89 oldum , yil basina 7.3 kilo ne yapmisim böyle yaaa :KK53: Neredeyse 1 ay günde 1 saat yürüyüs ve yediklerimi kisarak 4 kilo zar zor vermistim, sonra regl öncesi yeme krizleri ile diyeti sonlandirip 87 ye ciktim yeniden. Simdi dukanla vermeye calisiyorum. Sen yine 1 yil sonra aklini basina almissin benim almam 3 yili buldu :KK53:

Bende tez yazdıgım ıcın oturdugum yerden hıc bırsey yapmıyorum malesef umarım ıse yarar ve ınsan halımle turkıyeye donerm:) su an kucuk caplı bı balına gıbıyım:)Zaten pılav makarna sekerı kesınce olucakmıs gıbı gozukuyo son 1 yıldır bunlarla beslenıyorum cunku..Hepımıze hayrlı olsun o zamn:)

Pancake tarıfını de alablır mıyım?:)atakta degıl ama 2.evrede yapabılırım sanırım:)

Bende tez yazdıgım ıcın oturdugum yerden hıc bırsey yapmıyorum malesef umarım ıse yarar ve ınsan halımle turkıyeye donerm:) su an kucuk caplı bı balına gıbıyım:)Zaten pılav makarna sekerı kesınce olucakmıs gıbı gozukuyo son 1 yıldır bunlarla beslenıyorum cunku..Hepımıze hayrlı olsun o zamn:)

Pancake tarıfını de alablır mıyım?:)atakta degıl ama 2.evrede yapabılırım sanırım:)

facebook taki o syfada var cnm ordan bak :) bulamazsan bana yaz atıyımm

Arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Dukan diyetinin atak evresini yapıp devamını getirmezsek sonuç alabilir miyiz? Dahası bu şekilde uygulayan ve sonuç alan var mı merak ediyorum? Mesela 2-3 hafta yediklerine dikkat edip arada da 5-7 günlük atak evresi yapmak gibi?

Ne dersiniz?

Dukan kitabında açık açık uyarmış. Bu şekilde diyeti bozacak olursanız misliyle geri alırsınız diye. Tercih sizin 22 kilo vermeyi düşünürken vermeniz gereken kiloların daha da artmasını ister misiniz?

Günaydın dostlar. Hepinize güzel bir gün ve güzel bir diyet dilerim. Hep beraber kurtulalım şu fazlalıklarımızdan

günaydın akıllı bıdıklarım.
bugun 7 günlük atak evremin ilk günü. hade bismillah.

Dukan kitabında açık açık uyarmış. Bu şekilde diyeti bozacak olursanız misliyle geri alırsınız diye. Tercih sizin 22 kilo vermeyi düşünürken vermeniz gereken kiloların daha da artmasını ister misiniz?

doğru demiş valla. en güzel örnek benim.:KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:

Kızlar günaydın

Ben yarın sabah Antalyaya gıdıyorum Tupperware bölge müdürüyüm semınerım var.
Umarum otelde dıyetı bozmadan devam ettırebılırım.yıyeceklerımı saglayabılırmıyım cok korkuyorum,
Bu kadar ezıyet hergun tavuk. balık kaçırırsam korkusu var..
Ben kılomu bugun bildireyım arkadasım sabah 94 gördum tartıda cok sevındım..seyırde veremem sanmıstım 1.400 gitmiş
pzt görüşmek üzre sevgiler....

Son düzenleme:
GUNAYDINNNN bayanlar
ben dun gece de olsa yaptim zumbayi ama nerdeyse 1,5 yil oldu dogru durust spor yapmayali
aman allahim dun nefes nefese kaldim bi 15 dk yaptim ama demekki alistira alistira yapmak lazim
bi 2 hafta kadar 15 dk yapim artik ama baya baya ter attim yani
insan kendini hafif ve daha dinc hissediyor ozlemisim ya ben bu halimi
yapma firsati olanlar varsa tavsiye ederim hem dans hem spor oluyor

X