Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın kızlar geçmiş olsun nalan
ben bu sabah +larla başladım moralim bozuk ama hak ettim akşam dayanamayıp tava mezgit yedim bide bol salata sonuç sabaha hüsran tabi vücut ölçülerini soran bi arkadaş vardı ben başladığım günden ölçülerimi aldım bugun sabahda ölçtüm +500 görünce neyseki büyük ölçüde incelme var 11.10.2011 de 94 cm, göğüs 90 cm ,bel 100 cm kalça ile başladım bu sabah 91cm göğüs, 81cm bel, 95cm kalça yani mutlu olacak bişiler var :) sevgiler.

Son düzenleme:
ben daha seyir evremin 28. günündeyim. tabi arada uğradığım kazalarla birlikte.. ama düşündüm de şimdi, gene kazaya uğrama payı bırakarak kendime en fazla yılbaşına kadar zaman tanıyorum.... fazlasını değil...

Günaydın kızlar geçmiş olsun nalan
ben bu sabah +larla başladım moralim bozuk ama hak ettim akşam dayanamayıp tava mezgit yedim bide bol salata sonuç sabaha hüsran tabi vücut ölçülerini soran bi arkadaş vardı ben başladığım günden ölçülerimi aldım bugun sabahda ölçtüm +500 görünce neyseki büyük ölçüde incelme var 11.10.2011 de 94 cm, göğüs 90 cm ,bel 100 cm kalça ile başladım bu sabah 88cm göğüs, 81cm bel, 95cm kalça yani mutlu olacak bişiler var :) sevgiler.

işte sen yağdan verdiğimizn en güzel kanıtısın canım... ne yazık ki ben ölçmemiştim kendimi. ama annemin diktiği bir elbise vardı bana 2-3 ay kadar önce, bari onun ölçüleriyle kıyaslayım..

kiloda az kayıp olsa da kesinlikle görüntüde farklılık olmaya başlıyor benim bir eşofman altım vardı giydigimde dar oluyordu şimdi rahatlıkla olmaya başlamış.

Günaydın kızlar..

Ne kadar yoğun bir haftaya başladık. Sanırım bayram öncesi yoğunluğu olsa gerek. Dün hep bölük pörçük bakabildim. Varmı kilosunda değişenler. Ya benim hiç oynamıyor aksi gibi + 300 çıktım bu sabah hepten sinirlerim bozuldu. Bırakmadım ve bırakmayacağımda... Sporu arttırdım umarım faydası olur :KK43:
ah canım, + çıkanlardan biride benim.... bugün reglim bitecek inşallah ama sabah dayanamadım şöyle hızlıca çıktım tartıya, amanımmmmm o da ne? geçen haftadan 1 kilo fazla kilom, ama bu hafta hiç spor yapmadım, ödem ödem diyip duruyorum kendime ama moralim yerlerde :KK43:

günaydın kızlar :KK3:

kaç gündür yazamıyorum , nasılsınız?

bizde bayram hazırlıkları aldı başını gidiyor, ben de fazla kaptırdım heralde, bildirimden bugüne 700 gr vermişim:21:
merak etmiştim bende seni, kayıpsınnnnnn
ama -700 yakışır arkadaşıma,

merhaba kızlar nalan lor tatlısı demiş tarifini bilen var mı yazabilir mi :KK56:
bugün kendime mantar çorbası yapıyım diyorum
ha birde köri baharatının tadı nasıl onu soruyum herkes pek memnun tavuğa atıyım bende güzelse

merhaba kızlar nalan lor tatlısı demiş tarifini bilen var mı yazabilir mi :KK56:
bugün kendime mantar çorbası yapıyım diyorum
ha birde köri baharatının tadı nasıl onu soruyum herkes pek memnun tavuğa atıyım bende güzelse
ben kaydetmiştim
LOR TATLISI
Malzemeler:

Tatlı:
-1 yumurta
-1 su bardağı yağsız-tuzsuz lor
-6 kaşık yulaf kepeği
-3 kaşık splenda
-1 limon kabuğu rendesi
-1 çay kaşığı kabartma tozu
-4-5 damla vanilya aroması
-4-5 damla limon aroması

şerbet:
-1 kaşık splenda
-1 çay bardağı su
-yarım limon suyu

Su,splenda ile kaynatılır.
limon suyu eklenip beraber kaynatılarak şerbet yapılır ve soğumaya bırakılır.
Tatlının tüm malzemeleri iyice yoğrularak kurabiye hamuru kıvamı alması sağlanır
(lorun iyice ufalanmasına dikkat edin)

170 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 20dk kızarana dek pişirilir.
soğumuş olan şerbet sıcak tatlının üzerine dökülerek çekmesi sağlanır.

günaydın kızlar..

nalancım geçmiş olsun, zor bir gün yaşamışsın, ufaklığa da geçmiş olsun, iğneler batmış minicik ellerine kollarına:KK43:(

hep söylüyorum, biliyorum da insan merak ediyor ama bence hergün tartılmayın kızlar. ben haftada bir tartılıyorum. evet durakladığımı gördüm ama +ları hiç görmedim bu sayede. ama hergün olunca her türlü + görme ihtimali fazla bence.

dün akşam eve gittiğimde bizimkilerin menüde ne varsa onu yedim. annem kıymalı nohut yemeği yapmıştı, yanında acı biber turşusu ile ekmeksiz sadece 1 tabak yedim afiyetle:)) bu sabah da tekrar özüme döndüm ve 1+1 şeklinde devam edeceğim. güzelce peynirli omletimi yedim. ama kendimi acayip şişkin hissediyorum, sanırım nohutun etkisi. sanki kilo almış gibi, çok berbat. neyse perşembeye kadar bi düzene gireyim de, vermesemde aynı çıkayım bana yeter. bayrama gelince, ben de bakalım nelerle karşılaşacağım gittiğim yerde? bu sfer de bodruma gidiyoruz. erkek arkadaşımın dedesinde kalacağız. fakat onlarda pek kurban bayramı kutlanmıyor. çünkü dedesinin eşi alman. (annanesi değil, sonraki eşi) ve dedesi de uzun yıllar almanyada yaşadıktan sonra bodruma yerleşmiş. yani evlerinde bizim gibi tatlılar börek çöreklerle bayram geçirdiklerini hiç sanmıyorum. umuyorum en azından. et yemeklerini ise oldukça seviyorlar, bilhassa balık... tabi ben neler düşünerek başlıyorum gene ama Allah bilir nelerle karşılaşırım !!!???
oh oh nohutun tadını çıkarsaydın akşam, missss gibi.......
neyse sağlık nedeniyle verilen aradan bişey olmaz, merak etme, toparlarsın

kızlar olmaz olmayacak dayanamıyorum derken bugün atağın 3. günü ve 3 gündür kabız olmama rağmen bu sabah karnımda ciddi bir düzlük vardı. az önce kabızlık için bukenus aldım. bitterlomenin yazdıklarını okuduktan sonra biraz çekinerek aldım ama inşallah az da olsa lavaboya giderim :KK43: Sana da çok geçmiş olsun bittirciğim :KK43: öyle ilaçlar aldığında herzamankınden fazla su tüketmelisin
Çok heyecanlıyım 4 gün sonra tartıdaki rakam ne olacak acaba :) :18:

kızlar olmaz olmayacak dayanamıyorum derken bugün atağın 3. günü ve 3 gündür kabız olmama rağmen bu sabah karnımda ciddi bir düzlük vardı. az önce kabızlık için bukenus aldım. bitterlomenin yazdıklarını okuduktan sonra biraz çekinerek aldım ama inşallah az da olsa lavaboya giderim :KK43: Sana da çok geçmiş olsun bittirciğim :KK43: öyle ilaçlar aldığında herzamankınden fazla su tüketmelisin
Çok heyecanlıyım 4 gün sonra tartıdaki rakam ne olacak acaba :) :18:

sağol canım, herkesde aynı etkiyi göstermiyor zaten, umarım sadece faydasını görürsün.. aslında ben bol su içiyorum, 2 lt nin altına pek düşmüyorum ama işte kim bilir neden kötü etkiledi beni. bir de o ilacı sütle yakın zamanda almamak gerekiyor. aralarında 2 saat olması gerekiyor..

sağol canım, herkesde aynı etkiyi göstermiyor zaten, umarım sadece faydasını görürsün.. aslında ben bol su içiyorum, 2 lt nin altına pek düşmüyorum ama işte kim bilir neden kötü etkiledi beni. bir de o ilacı sütle yakın zamanda almamak gerekiyor. aralarında 2 saat olması gerekiyor..

haklısın sütle almak zararlı olacaktır. Şimdi iyisin ya Allahım tekrar yaşatmasın.

Selam kızlar napisiniz bakim???

Yoğun bir hafta sonu ve hafta başından sonra sizlere bir bakim dedim.

C.tesi son diş eti ameliyatımı oldum. Acayip rahatladım. Artık az bir işim kaldı dişçide.

Bu sabah kızımın 1. yaş kontrolleri vardı ve kızımdan kan almaları gerekiyordu. Hemşire önce kolundan almayı denedi deşti kızımın kolunu ama alamadı, sonra da elinin üstünden kanı almaya karar verdi ve ordan damla damla akıtıp doldurdu tüpü hasta etti beni sabah sabah. Kızımın da cıyak cıyak yıktı ortalığı tabi. Ben de sucuk gibi terledim stresten bu arada.

Ordan çıktık eşim kızı alıp eve gitti ben de doğru dişçiye, çünkü geçici yapışkanla yapıştırdıkları kaplama dün sabah pat diye dilimin üstüne düşüverdi, diğer tarafta ameliyatlı zaten yani dün hiç bi şi yiyemedim aç kaldım resmen ya...:KK43:(

Bende son durumlar böyle fıstıklar. Sizler naptınız?

Çok geçmiş olsun canım :KK48: Dişçi işini atlattığına sevindim, dişçi dedin mi tüylerim diken diken oluyo yaa:KK53:
Ayy kıyamam kızına :90: öpüyorum onu çok. Dayanamam ben hiç bebişleri böyle yapmalarına. Benim oğlum 15 aylık. Benimkini topuk kanı alınırken nası ağlatmışlardı. Yok bu ayak olmadı, öbür ayak, o da olmadı, tekrar aynı ayak. O gün hissettiklerim geldi aklıma, o bir ağlamıştı ben bin. içim parçalanıyo yaa. Şu bebeklere eziyet ediyolar ya :KK14:
Neyse çok gelmiş geçmiş olsun, inşallah böyle durumlarla karşılaşmayız bi daha :KK50:

Bu arada Lor Tatlısını yaptım kızlar, dehşet bi tatlı oldu valla. Sanki bildiğin şerbetli tatlı. Ben şerbetini kendime göre azcık daha çoğalttım eşim öyle seviyo diye, valla lokum gibi oldu. Yapacak olan herkese tavsiye ederim, bir dakka bile düşünmesinler...:KK66:)

:KK9::KK9: EVET kesinlikle muhteşem bişi, ben de yapmıştım, süperr :21:

evet 3 kilo her türlü verilir de.. bu diyet beni düşündürmeye başladı .. umarım gidenler kasdan değildir :KK52:[/I][/COLOR][/QUOTE]

Ben diyetisyene gidiyordum bu diyete başlamadan çok önce, hala da gidiyorum kontrollerime, geçen ay ki kontrolümde yağ kaybıyla birlikte kas kaybının da olduğunu söyledi. Açıkçası bunu duyunca bi irkildim :KK53:
Yine de bana kalırsa kilo verirken bir miktar kas kaybı oluyo, giden yağlar daha önemli, ama kas kaybı yağın önüne geçerse fena:18: Bu diyette böyle bişi olmayacağını düşünüyorum, kitapta proteinin kasları koruduğu yazıyor.

evet 3 kilo her türlü verilir de.. bu diyet beni düşündürmeye başladı .. umarım gidenler kasdan değildir :KK52:[/I][/COLOR]

Ben diyetisyene gidiyordum bu diyete başlamadan çok önce, hala da gidiyorum kontrollerime, geçen ay ki kontrolümde yağ kaybıyla birlikte kas kaybının da olduğunu söyledi. Açıkçası bunu duyunca bi irkildim :KK53:
Yine de bana kalırsa kilo verirken bir miktar kas kaybı oluyo, giden yağlar daha önemli, ama kas kaybı yağın önüne geçerse fena:18: Bu diyette böyle bişi olmayacağını düşünüyorum, kitapta proteinin kasları koruduğu yazıyor.[/QUOTE]

Yeterli miktarda protein alınırsa tabi ki !! Açıkçası ben tüm arkadaşlarımın yeterli proteini aldığından şüpheliyim.

Son düzenleme:
X