Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

haklısın bencede, 3 kg için üstelikte son zamanlarda alınmış yerleşmemiş kilolar için dukan gibi ağır bir rejime gerek yok. tatlı ekmek kesilip yağı da azaltsan hareketle beraber kolayca verebilirsin..

Yanlış anlaşıldım galibaa:))) Ben sadece 3 kg değil..Aslında çokkk kilo vermek istiyorum.Kilom 68 hanımlar..HAni bir gün 60 olurmuyum acaba??:)) İlk hedefim 65 sonrası umarım gelir. DUKAN'a devam :) :KK55:

:KK43::KK43::KK43:çooooook mutsuzum.ilk defabu diyetten nefret ettim bir haftadır hiç sapmadan yapıyorum hiç zorlanmadım.ama bugün evet bugun okuldan bi arkadaşın evine gittik.aslında ben sonucunun bu olacağını bildiğim için gitmek istemedim ama çok ısraredince herkes gittim.gelsin çörekler börekler pastalar kurabiyeler sarmalar...:KK43::KK43:offf offf içim gitti veeeee hiç bir tanebile yemeden kaçtım ordan.bibahane bulup hemen eve koştum.ama hala aklımda onlar.eve gelip yumurta haşladım ve biraz peynir yedim...ama hiç bu kadar mutsuz olmamıştım bu diyet boyunca...valla dayanılacak gibi değil:KK43::KK43:bide benim gibi sarma börek seven biri için...şimdi de kendimi ödüllendiriyorum.lıght sütle tatlandırıyla kahve içiyorum...

ha iyi bari.. eminsin dimii.. ölçüm yapan ver mı acaba ..:18: ben yapayım diyeceğim de öncekileri bilmiyorum :KK1:

yani bir defa verilen kiloların geri dönüşü çok zor oluyor, ikincisi herkesde verdiği kiloların yanısıra incelme çok daha farkedilir oluyor dışardan bakınca. hatta bazen tartıya yansımasa bile bariz bir süzülme oluyor. bunun yanısıra ölçen arkadaşlar var, oldukça büyük farklar var ölçülerinde de. zaten protein ağırlıklı beslenmenin de kas kaybedici değl, kasları besleyici özelliği var. spor da yapan biri için kas kaybı söz konusu olamaz bence. bu arada yağlar da kasların içinde yakılıyor, dolayısıyla sağlıklı ve devamlı bir kilo kaybı için kaslara ihtiyacımız var.

ben şimdi mecburi ara verdim rahatsızlığımdan dolayı ama spora ara vermeyeceğim kesinlikle. bir de acaba diyorum dukanı da o kadar ağır yapmasam mı?? yani 3 kgm kaldı benimde vermem gereken.

:KK43::KK43::KK43:çooooook mutsuzum.ilk defabu diyetten nefret ettim bir haftadır hiç sapmadan yapıyorum hiç zorlanmadım.ama bugün evet bugun okuldan bi arkadaşın evine gittik.aslında ben sonucunun bu olacağını bildiğim için gitmek istemedim ama çok ısraredince herkes gittim.gelsin çörekler börekler pastalar kurabiyeler sarmalar...:KK43::KK43:offf offf içim gitti veeeee hiç bir tanebile yemeden kaçtım ordan.bibahane bulup hemen eve koştum.ama hala aklımda onlar.eve gelip yumurta haşladım ve biraz peynir yedim...ama hiç bu kadar mutsuz olmamıştım bu diyet boyunca...valla dayanılacak gibi değil:KK43::KK43:bide benim gibi sarma börek seven biri için...şimdi de kendimi ödüllendiriyorum.lıght sütle tatlandırıyla kahve içiyorum...

23.8 BKI bence gayet iyisin. zorlama kendini bu kadar. benm daha 13 kilo vermem gerek 22 olabilmek için..
bence sağlıklı bi diyetle daha mutlu olabilirsin ? diyet psikolojiyi etkliyor kesinlikle..
bu kadar takmamalısın bence..

ben bunu bilmiyordum cidden ... aman diyim ara filan vermeyelim o zaman :KK1:
evet 3 kilo her türlü verilir de.. bu diyet beni düşündürmeye başladı .. umarım gidenler kasdan değildir :KK52:

yok canım gidenler kastan olmuyor merak etme. yağdan veriyorsun. ama elbette uygulaması zahmetli ve zor.[/QUOTE]

Hayat boyu sınırlı denmesinin nedeni (kitapta yazıyor) ketojenik diyet olması. Ketojenik diyetlerde kan yağları yükseldiği için (kolesterol, trigliserid) eğer bu diyetleri 2 den fazla uygularsanız bu yüksek yağlar kalıcı oluyormuş. Dukan özellikle bu konuda uyarıyor.

yani bir defa verilen kiloların geri dönüşü çok zor oluyor, ikincisi herkesde verdiği kiloların yanısıra incelme çok daha farkedilir oluyor dışardan bakınca. hatta bazen tartıya yansımasa bile bariz bir süzülme oluyor. bunun yanısıra ölçen arkadaşlar var, oldukça büyük farklar var ölçülerinde de. zaten protein ağırlıklı beslenmenin de kas kaybedici değl, kasları besleyici özelliği var. spor da yapan biri için kas kaybı söz konusu olamaz bence. bu arada yağlar da kasların içinde yakılıyor, dolayısıyla sağlıklı ve devamlı bir kilo kaybı için kaslara ihtiyacımız var.

ben şimdi mecburi ara verdim rahatsızlığımdan dolayı ama spora ara vermeyeceğim kesinlikle. bir de acaba diyorum dukanı da o kadar ağır yapmasam mı?? yani 3 kgm kaldı benimde vermem gereken.

anladım tesekkür ederim..
geçmiş olsun neyiniz var?

yok canım gidenler kastan olmuyor merak etme. yağdan veriyorsun. ama elbette uygulaması zahmetli ve zor.

Hayat boyu sınırlı denmesinin nedeni (kitapta yazıyor) ketojenik diyet olması. Ketojenik diyetlerde kan yağları yükseldiği için (kolesterol, trigliserid) eğer bu diyetleri 2 den fazla uygularsanız bu yüksek yağlar kalıcı oluyormuş. Dukan özellikle bu konuda uyarıyor.[/QUOTE]

anladım tesekkür ederim :KK71:
biraz sakıncaları var o zaman ..

carmencim senin karatay nasıl gidiyor?? kilo kaybın devam ediyor mu?

ayrıca bu forumun danışmanı:KK1: olarak benim için ne önerirsin? yani yaşadığım rahatsızlığın ardından vede dukanı mecburi olarak bozduktan sonra kalan 3 kg için ne yapsam daha iyi?

anladım tesekkür ederim..
geçmiş olsun neyiniz var?

dukan yüzünden değildi benim rahatsızlığım, aldığım bi ilaç dokundu. ama mecburen diyetim de bozuldu. sindirim sistemim altüst oldu ve gereksiz mineral kaybı vs derken, kendimi toplamak için ara verdim

23.8 BKI bence gayet iyisin. zorlama kendini bu kadar. benm daha 13 kilo vermem gerek 22 olabilmek için..
bence sağlıklı bi diyetle daha mutlu olabilirsin ? diyet psikolojiyi etkliyor kesinlikle..
bu kadar takmamalısın bence..

canım ya çok kilolu değilim ama fazlalıklarım var.ve başladığım bişeyi bitirmeden bırakırsam daha kötü oluyorum.ama ben hiç mi hiç kaçamak yapmıyorum.dün seyir dönemine geçtik sebze yedim diye kendimi kötü hissettim..ama zayıfkende rahat rahat bi yerim pörtlemeden kıyafetlerime girince de çooook mutlu oluyorum..birbirimize destek olarak hepimiz başaracaz:KK9::KK9:

canım ya çok kilolu değilim ama fazlalıklarım var.ve başladığım bişeyi bitirmeden bırakırsam daha kötü oluyorum.ama ben hiç mi hiç kaçamak yapmıyorum.dün seyir dönemine geçtik sebze yedim diye kendimi kötü hissettim..ama zayıfkende rahat rahat bi yerim pörtlemeden kıyafetlerime girince de çooook mutlu oluyorum..birbirimize destek olarak hepimiz başaracaz:KK9::KK9:

anladım ama bu kadar sıkıntı yapma diyorum o yüzden :KK71:
eğer fedakarlık yapacaksan bu zoruna gitmemeli.. çünkü karşılığını görüyoruz bunda hepimiz hemfikiriz .. biraz daha sabır ..
en olmadı bi parça tadına bak bırak :KK71: kendne böyle yapma

carmencim senin karatay nasıl gidiyor?? kilo kaybın devam ediyor mu?

ayrıca bu forumun danışmanı:KK1: olarak benim için ne önerirsin? yani yaşadığım rahatsızlığın ardından vede dukanı mecburi olarak bozduktan sonra kalan 3 kg için ne yapsam daha iyi?

Bittercim ben Karatay diyeti yapmıyorum aslında. Beniki Paleo ve gayet iyi gidiyor. 75,90 un altını pek göremesemde sorun etmiyorum. Yavaş yavaş gider nasılsa bir de biliyorsun belim nedeniyle spor yapamıyorum. Spor yapmaya başlayınca daha iyi olacağına inanıyorum.

Senin durumunda verilecek kilo da az kaldığına göre direkt güçlendirmeye geçip spora ağırlık verirdim ben olsam. Güçlendirmeyi de abartmazdım istediğim kiloya inene kadar (yani örneğin ödül yemekleri, nişastalı ürünler, vs.yemezdim) Onun yerine her gün sebzemi etimle yer bir öğün meyve yer ve haftada bir gün saf protein yapardım. 3 kiloyu da verince tam güçlendirmeye geçerdim diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
evet gerçekten, morlady?? nerelerdesin???

carmencim, güçlendirme kısmını bi değerlendireyim gerçektende. ben aslında pek meyve yiyen biri değilim. yani normalde de annem zorla yedirir, kırk yıl yemesem aklıma gelmez.
benim aklımdan geçen de dukanı hergün sp olarak yapsam haftada 1 perşembe protein yapsam genede. fakat birazda yağ eklesem de, birdaha kabızlık çekmesem... tabi birde arkadaşların önerdiği bitki çayları. kayısılı form falan....

evet gerçekten, morlady?? nerelerdesin???

carmencim, güçlendirme kısmını bi değerlendireyim gerçektende. ben aslında pek meyve yiyen biri değilim. yani normalde de annem zorla yedirir, kırk yıl yemesem aklıma gelmez.
benim aklımdan geçen de dukanı hergün sp olarak yapsam haftada 1 perşembe protein yapsam genede. fakat birazda yağ eklesem de, birdaha kabızlık çekmesem... tabi birde arkadaşların önerdiği bitki çayları. kayısılı form falan....

olabilir, meyve sevmiyorsan yerine biraz ceviz badem ya da fındık ekleyebilirsin omega 3 almak için. vitamin ve mineraller için yediğin sebzeleri çeşitli tutarsın.

benim bu ara hiç tartılasım yok, sanki almış gibi hissediyorumüzerine, reglin 4. günü yarın biter inşallah, kaçamakta yapmadım hiç, şöyle 700-800 gram vermiş olsam ne güzel olur yarın sabah...
sanırım artık her sabah tartılmaktan yoruldum yada kilo veriyor olmak doğal mı gelmeye başladı ne :KK1:

hamile olan yada hamile olmayı planlayan arkadaşalr doktor folik asit olarak ne veriyor; ismi nedir acaba?

Dukan diyeti hakkında ne düşünüyorsunuz gerçekten kiloyu sağlıklı bir şekılde mi verdiriyor yoksa şok diyetlerden mi ?

olabilir, meyve sevmiyorsan yerine biraz ceviz badem ya da fındık ekleyebilirsin omega 3 almak için. vitamin ve mineraller için yediğin sebzeleri çeşitli tutarsın.

ben bu akşam güçlendirme kısmını okurum güzelce bi kitaptan. bir de bu gözle bakalım en iyisi kitaba.. Allah razı olsun Dukan'dan, beni bu aşamaya kdar getirdiği için... 4 kg vermek bile harika, ki bugun giydiğim kotum üzerimden düşecek gibi, bacakları falan da acayip bollaşmış duruyor. balo akşamı da bir süredir görmediğim kişiler beni görünce direk sen zayıflamışsın dediler. yüzün küçücük kalmış dediler.. bunu istisnasız herkes söyledi. tabi büyük mutluluk insanın bunları duyması, devamı için çok iyi bir motivasyon... ama en komiklerinden biri erkek arkadaşımın annesi, kıza dikkat et, yüzü süzülmüş, iyi bak demesi.. sanki o bana bakamadığı için zayıflamışım gibi:)) keşke zayıflamak bu kadar kolay nedenlerle gerçekleşebilse :KK52:

ahh kızlar ahh kızlar daha 2. gün çok sabırsızlanıyorum ben ya kendimi incecik görmek istiyorummmm çabuk 1 ay olsa ve bende 7-8 kilo vermiş olsam. 10 kilo veren arkadaşları imreniyorum zor bi diyet ve azminiz inanılmaz motive ediyorrr :KK3:

X