Düğünde takılan takılar

yildiz54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
371
260
İyi akşamlar. Bir ay sonra düğünüm var. Bizim düğünlerde takı töreninde anne ve baba haricinde damat da takı takar. Ama nişanlımla konuştuğumda onlarda öyle bişey olmadığını ilk defa duyduğunu söyledi. Bende zorlamadım zaten nişandan düğüne kadar geçen zamanda damat tarafına ait olan ne varsa full her şeyi tek başına, ailesi yardım etmeden yaptı. Size de sormak istiyorum acaba genelde mi damat düğünde takı takmaz anne babadan ayrı olarak yoksa takar mı ?

Son düzenleme:
İyi akşamlar. Bir ay sonra düğünüm var. Bizim düğünlerde takı töreninde anne ve baba haricinde damat da takı takar. Ama nişanlımla konuştuğumda onlarda öyle bişey olmadığını ilk defa duyduğunu söyledi. Bende zorlamadım zaten nişandan düğüne kadar full her şeyi o yaptı tek başına. Size de sormak istiyorum acaba genelde mi damat düğünde takı takmaz anne babadan ayrı olarak yoksa takar mı ?
Niye taksın ya ne saçma. Ailesinin gücü neye yetiyorsa ailesi onu takar 2-3-5 bilezik artık neyse. Ayrı olarak damadın eşine bilezik falan taktığını hiç duymadım

Niye taksın ya ne saçma. Ailesinin gücü neye yetiyorsa ailesi onu takar 2-3-5 bilezik artık neyse. Ayrı olarak damadın eşine bilezik falan taktığını hiç duymadım
Takan da var örneğin benim eşim bana soruyor istediğin bir şey varsa beğendiğin alayım diye ekstra. Arkadaşımın düğününde de erkek tarafı az taktı diye nişanlısı son dakika gidip almıştı bir şeyler

Bizde takı töreni diye bir şey olmaz ne eşimden ne ailesinden özel bi takı isteğim olmadı evlenirken ama dini nikahta eşim bi bileklik hediye etmişti bana

Takan da var örneğin benim eşim bana soruyor istediğin bir şey varsa beğendiğin alayım diye ekstra. Arkadaşımın düğününde de erkek tarafı az taktı diye nişanlısı son dakika gidip almıştı bir şeyler
Yok maddi olarak alabilir ailesiyle beraber ailesine destek gibi de alabilir kendi maaşıyla onu demek istemedim de, hani bu da damattan gibi takı takıldığını duymadım hiç

Evet esim set almisti esimin tarafinda erkekler o an hep birseyler takar once o anne baba ve yakinlar diye devam eder

Yok maddi olarak alabilir ailesiyle beraber ailesine destek gibi de alabilir kendi maaşıyla onu demek istemedim de, hani bu da damattan gibi takı takıldığını duymadım hiç
Ben gittiğim düğünlerde duyuyorum damat beyden gelin hanıma şu diye sonra tekrar diyorlar damat beyin annesinden bu diye. Ama benim akrabalar full erkek her şeyi ortak alıyorlar sonra böyle söyletiyorlae

İyi akşamlar. Bir ay sonra düğünüm var. Bizim düğünlerde takı töreninde anne ve baba haricinde damat da takı takar. Ama nişanlımla konuştuğumda onlarda öyle bişey olmadığını ilk defa duyduğunu söyledi. Bende zorlamadım zaten nişandan düğüne kadar full her şeyi o yaptı tek başına. Size de sormak istiyorum acaba genelde mi damat düğünde takı takmaz anne babadan ayrı olarak yoksa takar mı ?
Biz de de takarlar yani yadırganacak bi durum değil birde herkesin isteğine bağlı açıkcası takan da var takmayan da hoş takmasa nolur ki hiç bişey yani ama ilerde ailen bişey der mi eşin sana bişey takmadı diye onu bilemem

İlk kez duyuyorum damat beyin takı takması gerektiğini 🙄

Ne saçması yok işte ben hep bizden böyle gördüm. O da hiç böyle bişey görmediğini söyleyince merak ettim böyle olan var mı diye. Zaten şunu istiyorum falan gibisinden bi muhabbet geçmedi nişanda da düğün içinde

bizde de erkek takmıyordu aile takıyordu sadece. abileri vs de öyle yapmisti. ama benim esin kendi istediği için 60 gr+kolye takmıştı ailesinden farklı olarak. ama dediğim gibi bizde de erkek takmıyor. anne-baba takıyor 🙄

Bazı düğün veya nikahlarda, özellikle en sonunda damadın geline set, kolye veya bilezik taktığını gördüm.

Bizde yüz görümlügü takılır. Erkek ayri bir hediye takar. Ince bir set veya altin kolye.
Eşimde bana altin kolye almıştı

Yoo takan var yani saçma bi durum da değil herkesin yöresi farklı mesela Doğu yöresi gelini altına boguyor saçma mı bu 😂😂😂

Biz de de takarlar yani yadırganacak bi durum değil birde herkesin isteğine bağlı açıkcası takan da var takmayan da hoş takmasa nolur ki hiç bişey yani ama ilerde ailen bişey der mi eşin sana bişey takmadı diye onu bilemem
Evet benim için de problem değil eşim olacak sonuçta başka zaman da olur alır. Ama bizim ailede böyle bişey olunca da emin olamadım

X