Dudak Makyajı Dudak Bakımına Dair Herşey

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

yasmene

Live in Color
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2009
903
2
Merhaba Kızlarr

Dolgun duduklı birisi olarak dudak bakımına dair herş eyi silzer ile burada paylaşmak istiyorummm

Dudaklarınızı çekici hale getirin;

Renkler, parlaklık, ipuçları, hileler ve bu sıcak havalarda dudaklarınızın çekiciliğini artırmak için yapmanız gerekenler!

Kış boyunca dudaklarınızda kullandığınız renkler, sizi yazın inanılmaz lezzetli gösterecek olan renklerden çok farklıdır. Yüzünüz biraz renklendiğinde pastel renkli rujlar bile işe yarayacaktır. Yaz için favori tonlar bej ve tozpembesi. Eğer amacınız güçlü bir kadın imajı çizmekse, klasik mat kırmızı rujdan vazgeçmeyin.

Dudaklara acil bakım;

Dudak bakımı yaz aylarında, kışın olduğu gibi bütün zamanınızı alan bir işlem değildir. Kurutan ısıtma sisteminden ve dudaklarınızı parçalayan kış soğuğundan uzakta olsanız da bu sefer dudaklarınızın büyük düşmanı güneş oluyor. Dudakların doğal koruması yoktur ve dudaklardaki deri o kadar incedir ki sadece ruj ve parlatıcı sürmek güneş yanmalarına ve çatlaklara davetiyedir. Önemli olan dudaklarınızı nemli tutabilmek. Bunu yapmak için çok fazla su içmek gerek. Dudaklarınızı sürekli nemli tutmak için bir makyaj hilesi de, nemlendiriciyi dudaklarınıza sürmek ve kuru bir diş fırçasıyla fırçalamaktır.

Parlak mı, mat mı?

Bu ateşli bir tartışma konusu. Parlaklığı savunan makyaj uzmanları bir rujun ne kadar şeffaflığı varsa dudaklara o kadar çok boyut ve gerçeklik verdiğini savunuyor. Matlığı savunanlar ise sıcak pembe ve gerçek kırmızı gibi bazı renklerin mat varyasyonlarının daha güzel durduğunu savunuyor. Eğer ille de mat ruj kullanmakta kararlıysanız, nemlendirici özelliği olan rujları seçin. Önce dudaklarınıza nemlendirici sürün ve daha sonra rengi parmaklarınızla dudaklarınıza yedirin.

Ruj sürme tüyoları;

Ruju parmaklarınızla veya doğrudan tüpten sürerseniz, dudaklarınıza daha doğal bir hava verebilirsiniz. Dudaklarınızın şeklini iyice bilmelisiniz. Ruju ortadan başlayarak sürün. Ruj fırçasını ileri ve geri hareket ettirin. Turuncu tonları dişlerin sararmış gözükmesine neden olabilir.

Yumuşak dudaklar;

Sıcak yaz günlerinin dudaklarınız iç in gizli silahı nemlendiricilerdir. Çantanızda her zaman iyi cinsinden bir nemlendirici bulundurmalısınız. Yazın nemlendiriciler tedavi ürünü olmaktan çıkıp makyaj malzemesi haline dönüşüyor. Ruj sürmeyi sevmeyen biri olsanız dahi dudaklarınıza sadece nemlendirici sürer erek muhteşem bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Dudakların parlaklığı;

Makyaj uzmanlarının mükemmel yaz dudakları için duymak istedikleri en doğru sıfat: 'Nemli.' Bunun sebebi ise yazın tenininizin daha çıplak ve nemli olması ve bu yüzden dudaklarınızın da bunu yansıtması. Dikkat etmeniz gereken şey ise fazlasıyla parlatıcıya bulanmış dudakların öpüşmeyi bir kabusa dönüştürmesi ve saçınıza yapışması...

Eğer dudaklarınızda soyulma çatlak vs var ise aynı dertten müzdarip birisi olarak denediğim ve işe yerayan şeyleri size anlatamk istiyorum.

1. Dudaklarınızı 2 günde bir eski bir fırça ile fırçalayın. Hergün apmayın tarşih edebiliyor.
2. Kaliteli ve içeriğinde nemlendirici rujlar kullanın. ınanın çoğu soyulma ve kötü görünüm bunlardn kaynalıyor.
3. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce meyvesiz bir dudak bakımı sürün. Bence en iyisi blistex 'in sade olan versiyonu. Bende çok işe yaradı.
4. Hafta bir ve ya eğer çok kuru ise dudaklarınız 2 defa saf zeytinyağını dudaklarınıza sürün ve 15 dk bekletin. Sonra ılık su ile durulayın.

Bunların hepsini yapıyorum ve çatlama , kuruluk, syulma artık ben de yok. Belki deneyenleirniz vardır ama bende çok işe yaradı.

Soğuk kış aylarında ve çatlama olduğunda bunu kullabilirsiniz. Bende işe yaradı.

Avon Color Trend kremli ruj'dur. ama kimisine yaramaz . Bende kremli olma sebei ile almışım ama bana değil kremli çok çok kuru gelmişti.

Yinede kremli ruj olarak önerebileceklerimiz arasında

Dudaklarımız vücudumuzun önemli bir organıdır. Onlar bazen ruh halimizi yansıtmakta gecikmezler. Örneğin; Aşağıya sarkmış dudak köşeleri kötü moralimizin göstergesi olabilir. Dudak şeklinin seçtiğimiz ruj rengi gibi karakterimizin göstergesi olduğu söylenmektedir: kırmızı dudaklar kadının yaşam dolu olduğunun göstergesiyken pembe dudaklar romantikliğin portakalımsı dudaklar sıra dışılığın sedefimsi dudaklar ise kendini beğenmişliğin simgesi olarak kabul edilmektedir.
Rujun makyaj için vazgeçilmez bir ürün olmasının dışında dikkatleri dudağımıza çekmek ve dudak derisini korumak gibi bazı fonksiyonları da vardır. Ruj sadece dudaklarda güzel durmamalı aynı zamanda da güzel koku ve tada sahip olmalıdır.
Ruj makyajın en önemli ayrıntısıdır. Kozmetik alanında hizmet veren firmalar makyajın vazgeçilmez ürünü olan rujları artık sadece güzellik amaçlı olarak üretmiyor. Güzelliğin yanında kalıcı bir bakımı da hedefliyor. Çantaya ve cebe sığacak kadar küçük olan ruj hiç makyaj yapmayan kadınların bile vazgeçemediği bir kozmetik ürünü.
Dudak rengi yüzünüzü canlandıran ve ortaya çıkaran en basit makyaj uygulamalarından biridir. Kıyafetinize uymasını yada ruh durumunuzu yansıtmasını istediğinizde rujunuzun rengini değiştirmekte tereddüt etmemelisiniz. ıyi seçilmiş ve uygulanmış bir ruj tüm makyajı vurgular. Giyimimize göre renk seçmeli ayrıca dudaklarımız dolgunsa yumuşak mat tonları inceyse koyu renkli parlak tonları tercih etmelisiniz. Önce dudak kalemi ile kenarlar çerçevelenmeli sonra içi doldurulmalı en son ruj uygulanmalıdır. Kalem rujunuzun ömrünü uzatır. Ruju fırça ile uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız.

Ruj nelerden yapılır?
Lanolin Oil Castor Oil Cetyl Acetate petrolatum Octyl hydrosterate balmumu Octyl Palmitate Propylene glycol ricinoleate Ceresin Paraffin Carnauba Acetylated lanolin alcohol PVP/Hexadecene copolymer tocopheryl acetate (Vitamin E acetate) Acrylates copolymer Rose hips seed oil Fragrance Methyl Paraben Propylparaben BHA renk veren pigment maddelerinden (renk verici maddeler: demir oksitler titanyum dioksit zirkonyum tuzları alüminyum tuzları kalsiyum tuzları vb..) ve koku veren doğal aromalardan yapılırlar. Rujlar farklı konsantrasyonlarda mumların yağların ve pigmentlerin karışımıdır. Örneğin dudakta uzun süre kalması istenen bir rujda yüksek miktarda mum az miktarda yağ ve yüksek oranda pigment bulunur. Buna karşın düz ve kremli bir görünüm veren rujda az mum ve fazla yağ bulunur.
Ruj yemek zararlımı?
Ruj yapımında kullanılan bütün maddeler iyi bir şekilde testlerden geçirilir ve ancak insan sağlığını tehdit etmedikleri durumda kullanılırlar. Önceleri ruj yapımında kullanılan eozin denen boya maddesi günümüzde sağlık açısından tehlikeli olduğu için yasaklanmıştır. Lanolin doğal olarak kuzu koyun kıllarından elde edilir rujlarda bulunabilen bir maddedir ve çok sayıda allerjen içerir. Alerjik özellikleri azaltmak için sentetik lanolin daha çok kullanılmaktadır. Petrol kökenli ağır yağların yerine bitkisel kökenli yağlar almaya başlamıştır. Bu yağlar biraz daha pahalı olsalar da sağlık açısından ciddi faydalar sağlarlar.
Bir ruj ortalama 5 gr ağırlığındadır. Günde 3 defa dudaklarını boyayan bir kişi yaklaşık 16 mg ruj yemektedir. Araştırmacılara göre bu oran insan sağlığı açısından tehlikeli değildir.

Dudak kalemi neden önemlidir?
ılk olarak dudak kalemi dudaklara şekil verir ve rujun dudak kenarlarında birikmesini engeller. Dudak kalemi dudaklarda sert bir görünüm sergilemesin diye onu iç kısımlarından pamuklu çubukla yavaşça silmek gerekir. Dudak kaleminin yardımıyla dudaklara bir az rötuş yaparak onların şeklini değiştirebiliriz. Dudak makyajının doğal bir görünüm sergilemesi için kalem rujla aynı renkte veya rujdan bir ton koyu renkte olmalıdır.
Dudaklar kurursa ne yapmalıyız?
Ruj ancak düz yüzeyli dudaklarda iyi bir görünüm sergiler. Eğer dudaklarınız hastalık veya dış etkenlerden dolayı kurumuş ve dudak deriniz soyulmaya başlamışsa onlara bal sürün veya hijyenik ruj kullanın. Bu durumda dudaklarınızı yalamaktan kaçının yoksa onların daha da kuruyup çatlamasına neden olursunuz. Eğer her şeye rağmen çatlamış dudaklarınıza ruj sürmek zorundaysanız o halde nemlendirici etki yapan açık renk ruj tercih edin. Dudaklar kurumaya müsaitler. Bu nedenle güneşte ışınlardan koruyucu bir ruj ve soğukta bir kremle onları kuruyup çatlamaktan korumalısınız.

Kremli ruj'ların arasında ( bu markanın farlarını da çokk güzeldir) beğendiklerim arasında ön plan açıkan maka Chanel 'Dir.

Bu markanın kremli rujları gerçekten hakkını veriyor ayrıca renkleri de çok güzeldir.

[QUOTE=zey___nep;13134163]canım bu blistex kozmetik bir ürün mü eczane ürünü mü

ben küçükken dudaklarımın çok ısırmaya alışmışım
derisi habire kalkıyo diye yiyordum resmen

habire yalarsın emersin ya hani
bu yüzden çok kuruyo dudaklarım yaz kış..
hele kışın..

kullanmadığım nemlendirici kalmadı
ruj da çok kullanmam sevmiyorum

blistex işe yarar mı ki..
bu kabukların kalkmasını tamamen önleyemez miyim acaba yaaa
ısırmasam bile kalkıyo:umursamaz:
[/QUOTE]

Bende öyleyim canım derisi hep kalkar ve yerim. Eskiye göre çok iyiyim hatta bir ara yktu am ayaz başliyinca birde r ujlardan gene kalktılar hafif ama zeytin yağı ve balı hafta bir kaç sürüyoru bazen sadece balı sürüyorum.

Ruj kullanmıyorsan çok iyi bir artı senin için .

Arada bir eski diş fırçan ile o kalkmış olanları fırçala cnm. fırçalamadan önce yumuşamaları için bal ya da hafif z.yağı sür 5 10 dk sonra yıka ve fırçala.

Haftada 2 den fazla yapma bunu ama.

Blistexe gelince kozmetik bir ürün . Ama ben diğerleirne göre daha memnum. Kış aylarında o ürünü kullanıyorum bu sene çatlama yaşamadım.

Birde kalkanları yeme artık dediğim gibi sadece fırçala ve kür yap.

Evet kızlar , yaz geldi çiçekler açtı tabiki bikinilerimzi giyip gideceğiz denize , kumsala. Bol bol güneşleceğiz vucudumuz güneş kremine doyacak. Peki ya dudaklarımız? Yaz için hem ucuz hemde geçen yaz kullandığım çok güsel renkte ve işlesel bir ürünü sizlee taktim ediyorum... Pembe ve sade renkleri mevcut . Ben pembeye bayıldım.....spf 25 içeriyorrrr

peki bu ürünleri nerelerde bulabılırız?bu arda paylasım cok qüzl saol:)))

Uzun zamandır bakamadım buraya kusura bakmayın..

Tatlım bu ürünler gratis ve watsons satılıyor. Özellilkle bu iki yeri tavsiye ediyorum. Daha ucuz çünkü.guclubacismile

Bugün doldun dudaklar için önerilerimi sölemek istiyorummm.

İyi foto makinem olunca inş. bir gün kendi dudaklarımla görsel olarak tekrar anlatacağım.

Daha doldun dudaklar istiyorsunuz, size bir soru soracağım kızlar. dolgun dudaklara sahip ünlüleirn burunlarına dikkat edin.
Yayvan ya da uzun bir burunda malasef dolgun olan bir dudak bile fark edilmez.

Bu bilgiyi doktorumdan öğrenmiştim. Hatta bir hastası burun ameliyetından hemen sonra dudaklarının daha çok fark edildiğini söylemiş.

Sakın yanlış anlaşılmasın. Ameliyat vb bir şeyi asla önermiyorum ama ufak makyaj hilleleri ile öncelikle burun yapımızdaki bazı kusurları kapatmamız gereklidir.

Burnunuzu küçültün
İDEAL burun şekli, insan vücudunun üçte biri uzunluğundadır. Fazla uzun bir burnunuz varsa, pudra ile daha kısa görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için burnunuzun ucuna hafif koyu renk pudra sürün. burnunuz genişse aynı pudrayı burun kenarlarına sürerek de burnunuzun daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz

Dudaklarınız bu makyaj hilesi ile daha çok ortaya çıkacaktırrrr

Angelina Jolie 'nin dahi kullandığı bir ürünü daha size tanıtmak istiyorum. Yağ Bal karışımı ile uğraşamam vaktim yok diyenlere.

Bu ürün dudaktaki ince çizgileri hafifletiyor. Ben eczaneden bulmuştum açıkçası. Türkiye de çok tutmdı. Nedeni fiyatı olabilir. En son aldığımda 15 milyondu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…