Dubai'ye giden var mı?

AquaBarbie

change your my life!!!
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
4.458
4
36
selam kızlar biz bu sene tatile dubai ye gitmek istiyoruz .ama orası hakkında çokfazla bilgim yok. içinizden dubai ye gidenler mutlaka vardır. bana biraz bilgi veririrseniz çok sevinirim .orası hakında tek bildiğim rüya gibi bir şehir olduğu.
şimdiden teşekkürler!!!...-tatlicadiarzu-

Selam..
ben gitmedim dubai ye baştan bunu söyleyeyim.
gidenleride pek anlamıyorum açıkcası. çünkü çölün ortasında geçmişi 10- 15 yıl önceye dayanan inşaat cenneti biryer bildiğim kadarıyla.
sadece deniz e girebilme tarafı beni ilgilendiriyor Yada mimarsan, yapıları görmek işine yarayabilir.. Zaten dikkat edersen, dubai resimlerinde Burj el Arabdan başka bişey olmuyor.
Açıkcası yurtdışına gidecek kadar masraf yapmayı göze alıyorsan gidecek çok daha güzel yerler var. senin nerelere gittiğini bilmiyorum ama çocuğunda var sanırım.
Benim sana tavsiye edebileceğim şey onu biryerlere götürmüşken, bişeylerde öğrensin. Mısıra gidebilirsiniz, piramitleri görür. Avrupada italya olur (collesium, pisa yada trevi yi görür.) sonra fransa olurki, sana şiddetle tavsiye ederim çocuğun notre dame katedralini, eifeli, madame tussaud müzesini görür. heleki onu disneylanda dagötürürsen mutluluktan çıldırmaması için hiçbir sebep yok.
Lütfen dediklerimi akıl v ermek yada ukalalık olarak alma, gerçekten parana yazık olur gittiğinde.
Ben sana bir kaç resim ekliyorum. Karar senin tabii.
Dubai.jpg

dubai_hotel_el-aziz_net.JPG

canım çok teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığın için. bilemiyorum valla şimdi, aslını istersen kafamda çok ta yer etmedi(bu tatil) söylediklerinde çok haklısın.biraz daha düşünmek lazım sanki .
fikirlerine yer vereceğim saol canım !!!...:uhm:

biz bahara temenni gidiyoruz dubaiye ve kesinlikle gidilmesi gezilmesi hatta yaşanabilecek bir yermiş canım :) özelin açıkk olsa özelden yazardım ama kapalı :)

ben gittim esimle 10gün tatil yapip geldik cok harika bir yer tavsiye ederim tatil icin
burj al arapta kaldik masal gibi bir hotel inanilmaz güzel
günes görünmüyo pek ama coooooook sicak yemekleri harika disariya bir kez cikdik cok pahali pazarlarina denk gelemedim malesef ama acik söyliim cocuk olmadan gittigimiz icin mutluyuz cünkü kizimla gitmis olssak dayanirmiydi bilemiyorum o sicaklara
cok harika kina yapiyolar bende sol bacagima ve sag koluma yaptirmisdim gelmeden önce kinamizda vardi cünkü iyi olmusdu :)))))))

Ben gittim canım bi kaç kez,çünki oraya yakın oturuyoruz.Dubai görülmesi gereken bir yer,heleki alışverişi seviyorsan.Tabi bu hem senin hemde eşin için geçerli.Tam bir elektronik cenneti ben bile çok ilgim olmadığı halde seviyorum :) Alışveriş merkezleri görülmeye değer.Binalar görülmeye değer.Tabiat olarak çok bişey bulamazsın tabiki.Ama çöl havasını soluyup belki bi çöl turuna çıkarım diyorsan böyle organizasyonlar var.Onları değerlendirebilirsin.Denize girebilirsin.Jumeirah diye bi bölgesi var Burj-al Arab da orada.O sahil şeridi çok hoş.Turlamı gideceksiniz bilmiyorum ama orada toplu taşıma araçları pek yok.Ya taksi kullanıcaksın yada araç kiralıycaksın.Eğer yapmak istediğin tatil bu tarz bi tatilse bence 1 kez mutlaka görülmeli.Ama sakinlik istiyorsan ya da bir kültür ve tarih gezisi olsun diyorsan uygun bir seçim değil,önceliklerine göre karar vermeni tavsiye ederim canım :)

kızlar , uzun süredir girmiyordum kk ya. sağolun yorumlarınız için.biraz geç oldu ama!!...:kedi:

X