Duanın gücüne inanirmisiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tyur

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mart 2023
29
4
24
Duanın gücüne inanirmisiniz arkadaşlar dua edipte faydasını gördünüz mü hangi duaların faydasını gordunuz

Konunuzu nasıl bilirdiniz?
Hooop kapanıyor kapandııı

Faydasını görmedim demek biraz saçma olur. Dua bir ibadettir sadece isteklerimiz dogrultusunda edersek ve hep olumlu karslik beklersek yerinde bir durum olmaz.
O herşeyi duyan ve bilendir biz isteriz hayırlısı olup olmadığıni bilmeden isteriz. Vermeyince de kabul olmadi diyemeyiz mesela.

tabii ki de görüyoruz dua bir huzurdur ibadettir mutluluktur umuttur Allah'a yakınlaşmaktır Allah'a memnun etmektir inancı olan herkes zaten dua eder

Evet ben inanırım. Amerrasulü, yedi ayetler, ayetel kürsi çok okurum. Her şeyi geç, manevi olarak rahatlıyorsun. Akşamları televizyon izlerken alırım tesbihimi, zikir çekerim. Daha az kurmaya başladım. Kimse beni anlamıyor. Allah ile hep konuşurum. Tabii bu benim şahşi görüşüüm, Allah ile aramda. Hassas konu olduğu için uzun uzun anlatmak istemem

İnanırım, hem de çok. Duanın ne olduğu fark etmez. Kalbinle tüm inancınla dua edersen Rabbim karsiligini verir. Benim iki büyük isteğim vardı. Rabbim dualarima karşılık verdi ve kabul oldu. Hâlâ da dua ederim. Rabbim cömerttir, kulunu yalnız bırakmaz.

Duanın gücüne çok inanıyorum. Ama öyle özel bir duaya değil samimiyetle içten Allah'a yakarir duaların hayırla kabul olduğuna çok kez şahit oldum yaşadım. Dönem dönem dua edemediğim zamanlar oldu ibadetlerim eksik kaldığı için utanıp dua edemiyordum ama ibadetlerle birlikte dua inanılmaz bir iç huzur ve mutluluk veriyor. Yüce bir varligin yakınında olduğu duygusunu çok içten hissettiriyor.

Ben inanmam. Dua edeceğim bir Tanrım da yok. Ama inananları rahatlattığını düşünüyorum. Sizin açınızdan hem dua etmek hem de çaba göstermek lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…