Dualarla mucizeler

merve0521

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2015
11
4
30
Merhaba arkadaşlar dileklerinizin gerçekleşmesi için okuduğunuz ve sonuç aldiğiniz duaları bizimle paylaşırmisiniz belki bizimde isteklerimiz gerçeklesir :)

canım şu birbirimize dua edebildiğimiz yer var ya üsttekine dileği için fatiha oku diye..
o başlık sayesinde çok şükür çoğu işimin yolunda gittiğini düşünüyorum
bence en önemli şey başkalarına dua etmek başkalarından dua almak ve de Allah için iyilik yapmak..

güzel bir konu:) ben hep severek evlenmeyi hayırlı bi eş olmasını dilerdim hayatımda.. bunun için gercekten çok dua ettim başımdan bi nişan gibi bi olay geçti içim çok sıkıntıydı çünkü aşık olamamıştım çok şükürki onunla olmadı..hayatıma bambaşka bir insan girdi suan çok mutluyum bi ömür boyu böyle mutlu sürsün istiyorum herkesin vede benim...

Bununla ilgili bir araştırma yapılmış;

ABD de bir hastanede, her dinden teşkil edilen 26 çeşit dua grubuna, iyileşmesinden ümit kesilen hastalara dua ettiriliyor. Kısa bir süre sonra metotlu olarak yapılan dualar işe veriyor. Sonuç; 100 hastadan 71 i ya dua ederek veya ettirilerek iyileşiyor... Ben okuyunca çok tuhaf olmuştum.

Peygamber efendimiz Günah işlemediğiniz dillerle dua ediniz!” buyurmuş. Yani bir başkasının dua etmesi daha etkili , sonuçta kişi günah işliyorsa senin ağzınla işlemiyor. O yüzden bir başkasının ettiği duaların çok daha etkili olduğunu düşünüyorum. Senin gibi.

duanin sayisi,miktari degil samimiyeti onemlidir.
100 yasin okursun duana etkisi olmaz ama ezan aninda husu ile istersin duani Rahman kabul buyurur. yeterki halis bi sekilde acilsin ellerin duaya...

duanin sayisi,miktari degil samimiyeti onemlidir.
100 yasin okursun duana etkisi olmaz ama ezan aninda husu ile istersin duani Rahman kabul buyurur. yeterki halis bi sekilde aciosin ellerin duaya...
Tabikide öyle ama yinede tecrübe edenlerden öğrenmek istedim :)

Ben de evlilik icin cok dua ettim Rabbim hayirli bir kismet cikarsin karsima diye. Ama hem Günahlarımdan tovbe ediyordum hem de dua ediyordum. Istedigim eş profilini söylüyorDum. Sonucta Allah, isteyin vereyim diyor.
Teheccud namazlarina kalkardim.
Bi gün bir rüya gördüm ve tüm hayatim degisti şükürler olsun.
Eşim cikti karsima. Tam teslimiyet gostermistim.
Cok şükür Allahima mutluyuz. Rabbim kimsenin yuvasini huzurunu bozmasin..
Vakıa suresi Rahman Suresi Yasin suresi veeee de "Allahim eslerimizi ve evlatlarimizi bize göz aydınlığı kıl, bizi cehennem azabindan koru" ayeti kerimesini hep hep tekrar ettim. Her zaman da ediyorim..

Ya konu dualar kismina tasinsa da dini yorumlardan banlanmasak. Inşallah banlanmayiz. Siz sordunuz diye soyledim.. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu da yasak ama ben yine de cevap vereyim :)

Kk'daki dualarımız sizinle bölümünde üyelerin birbirlerine ettiği duaların işe yaradığını düşünüyorum. Bir de bir işim için 1900 cumartesi duasını yapmıştım, işim hallolmuştu duadan sonra.

ben daha yeni katildim dularla ilgili kisim aradim ama bulamadim o yuzden buraya koydum yanlis birsey yaptm sanirim :)

Evliliğine imreniyorum @Bilgece . Maşallah
Bizi de bulur mu acep öylesi

Evliliğine imreniyorum @Bilgece . Maşallah
Bizi de bulur mu acep öylesi

Canim Rabbim kimsenin yuvasini huzurunu bozmasin. Allah sasirtmasin. bu isler hic belli olmuyor çünkü.
Sen kendi kriterlerine göre birini bulacaksin. Kriterlerine uymayani kabul etmemelisin.
Kulturleriniz uymali, dini siyasi yapiniz uymali. hayattan beklentiniz ayni olmali.
Gül de diken de senin elinde.
Elbet tartışmalar olur. Olmaz diyemez kimse ama aradaki dengeyi saglamak çok önemli. Biz esimle en basta anlasma yaptik, ben kendi hoslanmadigim seyleri ona soyledim, o da kendi hoslanmadigi seyleri bana soyledi. E biz de uyuyoruz cok şükür, hoslanmadigimiz seyleri yapmiyoruz.

Amaa en onemlisi dua.
Çünkü benim o senem mucizeydi. Bana dualarim ve ruyalarim yol gosterdi hamd olsun.
Duayı birakmamak lazim.
Ama tamamen Allaha adanmak lazim.
Bir yandan dua ederken diger yandan sirk kosmamak lazim..

MaşaAllah !
Böyle güzel şeyleri okuyunca nasıl mutlu oluyorum.. Ümitlerimde yeşeriyor yeniden.. Allah mutluluğunuzu daim etsin inşaAllah.. Yaşadığınız hiçbir şeye keşke dedirtmesin.. iyiki dedirtsin hep..
Rabb'im bana ve benim gibi bekar arkadaşlara da hayırlısıyla gönlümüzdeki eşi, yuvayı, evlat(ları) nasip etsin inşaAllah.. Dualarınızı bekliyorum..
Allah'a emanet olun!!!

Ne güzel dua ettiniz oyle. Muminin mumine ettigi dualar kabul olurmus. Tabi ederim. Allahim sizlere de, icinde ebedi huzur, mutluluk, saglik ve bereket geçireceginiz bir yuva ve hayirli bir es nasip etsin.
Kendinize bol bol dua edin bol bol. Allah iyilerle karsilastirsin.
Allah razi olsun dualariniz için. Cok sevindim

Ben de dualarınız ve güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Allah razı olsun.. Yüzünü, adını bile bilmediğim bir mü'min kardeşimden hayırlı bir dua duymak ne güzel bir nimet. Allah dualarımızı hayırlısıyla kabul etsin inşaAllah..
Tekrardan teşekkürler..

Aminn aminnn canim insallahh

Çok güzel bir konu gerçekten. Seher vaktinde yapılan dualar kabul olurmuş. Teheccut namazına kalkıp sonrasında dua etmek çok etkili olacaktır diye düşünüyorum. Ben de başlayacağım inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…