Dualarda Buluşmak İsteyenler...

Evet kizlar boy avbdestli olanlar okusun yetisenlerde adeti bitenlerde baalayinca bolusuruz simdilik okuyabildiginiz miktari soyleyin.haftaya bly abdesti alacaklar ile birlikte devam edecegiz

[QUOTE="portakales, post: 40353908, member: 629199"dedim.benim hastaligim bitmedi hala:KK43:( dur bitirecegiz allahin izniyle bu hafta olmazsa haftaya :))[/QUOTE]
Canım senikini biliyom okuyan varsa, toplam alalım dedim.acelemiz yok tabi,

Tilavet Secdesi:

Kur’ân-ı Kerim'de ondört yerde, secde ayeti vardır. Kur'ân'da ondört yerde geçen secde ayetlerinin okunması veya işitilmesi halinde yapılan secdeyetilavet secdesidenir. Bunlardan birini okuyanın veya işitenin, manasını anlamasa da, bir secde yapmasıvacibdir. Secde ayetlerini yazan, heceleyen secde yapmaz.

Hanefîlere göre vacip, Şafiî ve Hanbelîlere göresünnet-i müekkededir. Bir mecliste, aynı secde ayeti birden fazla okunursa bir secde yapmak yeterlidir. Namaz dışında secde âyetini okuyan veya secde ayetini işiten kişi, tilavet secdesine niyet ederek tekbir alır ve secdeye gider.

Tilavet secdesinin yapılışı:Namaz dışında secde ayetini okuyan veya secde ayetini işiten kişi, tilavet secdesine niyet ederek abdestli olarak, kıbleye karşı ayakta durup, elleri kulaklara kaldırmadan "Allahü ekber" diyerek secdeye gider. Üç defa "sübhâne rabbiye'l-a'lâ" dedikten sonra tekbir alarak secdeden kalkar ve"semi'nâ ve ata'nâ gufrâneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr"der.(Bakara,2/286)

Niyet şarttır. Niyetsiz sahih olmaz. Secde âyetini işiten cünüp veya abdestsiz kimse, temizlendikten sonra tilavet secdesi yapar. Bir oturumda, bir secde âyetini birkaç defa okuyan ve işiten, hepsi için bir secde eder. Bir oturumda ne kadar secde âyeti okunmuşsa, o kadar tilavet secdesi gerekir. Mesela üç secde âyeti okunursa, 3 secde gerekir.

Namazda tilavet secdesi: Namazda okunan secde ayetini namazda olmayan bir kimse işitirse tilavet secdesi yapar. Namazda olan kimse, namaz dışından bir kimsenin okuduğu secde ayetini işitirse, namazını tamamladıktan sonra secde yapar. Namaz kılan kişi okuyunca, hemen ayrıca rüku veya bir secde yapıp ayağa kalkar. Okumasına devam eder. Secde âyetini okuduktan iki üç âyet sonra namazın rükuuna eğilirse ve tilavet secdesine niyet ederse, namazın rüku veya secdeleri, tilavet secdesi yerine geçer.

Kur'ân'daki secde ayetleri
1- A'râf sûresinin 206,
2- Ra'd sûresinin 15,
3- Nahl sûresinin 49,
4- İsrâ sûresinin 107,
5- Meryem sûresinin 58,
6- Hac sûresinin 18,
7- Furkân sûresinin 60,
8- Neml sûresinin 25,
9- Secde sûresinin 15,
10- Sâd sûresinin 24,
11- Fussilet sûresinin 37,
12- Necm sûresinin 62,
13- İnşikak sûresinin 21,
14- Alâk sûresinin 19.

1.A’raf Suresi

İnnellezîne inde rabbike lâ yestekbirûne an ibadetihî ve yusebbihûnehu ve lehu yescudûn(yescudûne).

2. Ra’d suresı

Ve lillâhi yescudu men fîs semâvâti vel ardı tav’an ve kerhen ve zilâluhum bil guduvvi vel âsâl(âsâli).

3.Nahl suresi

Ve lillâhi yescudu mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardı min dâbbetin vel melâiketu ve hum lâ yestekbirûn(yestekbirûne).

4.İsra suresi

Kul âminû bihî ev lâ tu’minû, innellezîne ûtul ilme min kablihî izâ yutlâ aleyhim yahırrûne lil ezkâni succedâ(succeden).

5.Meryem suresi

Ulâikellezîne en’amallâhu aleyhim minen nebiyyîne min zurriyyeti âdeme ve mimmen hamelnâ mea nûhin ve min zurriyyeti ibrâhîme ve isrâîle ve mimmen hedeynâ vectebeynâ, izâ tutlâ aleyhim âyâtur rahmâni harrû succeden ve bukiyyâ(bukiyyen)

6.hac suresi

E lem tera ennallâhe yescudu lehu men fis semâvâti ve men fîl ardı veş şemsu vel kameru ven nucûmu vel cibâlu veş şeceru ved devabbu ve kesîrun minen nâs(nâsi), ve kesîrun hakka aleyhil azâb(azâbu), ve men yuhinillâhu fe mâ lehu min mukrim(mukrimin), innallâhe yef’alu mâ yeşâ’(yeşâu).

7. Furkan Suresi

Ve izâ kîle lehumuscudû lir rahmâni kâlû ve mer rahmânu e nescudu li mâ te’murunâ ve zâdehum nufûrâ(nufûren).

8.Neml Suresi

Ellâ yescudû lillâhillezî yuhriculhab’e fîs semâvâti vel ardı ve ya’lemu mâ tuhfûne ve mâ tu’linûn(tu’linûne).

9.Secde Suresi

İnnemâ yu’minu bi âyâtinellezîne izâ zukkirû bihâ harrû succeden ve sebbehû bi hamdi rabbihim ve hum lâ yestekbirûn(yestekbirûne).

10. Sad Suresi

Kâle lekad zalemeke bi suâli na’cetike ilâ niâcih(niâcihî), ve inne kesîren minel huletâi le yebgî ba’duhum alâ ba’dın illellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ve kalîlun mâ hum, ve zanne dâvûdu ennemâ fetennâhu festagfere rabbehu ve harre râkian ve enâb(enâbe).

11.Fussilet Suresi

Ve min âyâtihil leylu ven nehâru veş şemsu vel kamer(kameru), lâ tescudû liş şemsi ve lâ lil kameri vescudû lillâhillezî halakahunne in kuntum iyyâhu ta’budûn(ta’budûne).

12.Necm Suresi

Fescudû lillâhi va’budû.

13.İnşikak Suresi

Ve izâ kurıe aleyhimul kur’ânu lâ yescudûn(yescudûne).

14. Alak Suresi

Kellâ, lâ tutı’hu vescud vakterib.

Allah Kabul Etsin.. Amin..

Kizlar ortalikta görünmüyor sunuz umarim herkes iyi.ben yase kardese 100adet salavat okudum
Devam Ediyor musunuz .portakales sayfaya bakalim.ben begenmedim bazilarini cunku hizli ve maneviyatsiz okuyorlar sanki

Canım sagol evet herkes nasıl okuyor bilinmiyor o yuzden herkese tessekkur anladımki burdan takipi zor ama kendi kendimize yapacagımız ve toplu dua edecegimiz zamanlar olsun isterim 33 kerede okunup dua edilebilir ve daha maneviyatlı olur gece 12de aynı anda dua etmek tüm arkadaşlarımıza kalben rabbimize yakarış yapalım rabbim kabul etsin insallah
Kizlar ortalikta görünmüyor sunuz umarim herkes iyi.ben yase kardese 100adet salavat okudum
Devam Ediyor musunuz .portakales sayfaya bakalim.ben begenmedim bazilarini cunku hizli ve maneviyatsiz okuyorlar sanki

Evet bilgi iyidir her zaman sagol yavruuummm

Ben dün gece abdest aldim. Başliyorum yase icin okumaya canim. Allah kabul etsin insallah tamamlariz birlikte... bende cok hizli okumadan yana degilim. 33 tane okuyorum her namazda..

Ya mü'min celle celalüh
136kez 43 gün.

Birde buna başladim.. dilerseniz bölüşerek daha az günde okuyabiliriz.

CAnım valla paylaşanlar var düşündüm paylaşmamakta fayda var..
Sende başla zikire bakalım hayırlısı:)
Öyle kuzum benzaten kendim icin başlamıştım niyetim okunsada kendim tamamlardım teşekkür ler canım evet ya kendimiz okuyalım ama dualarda buluşalım rabbim hepimize bebis versiin insallahhh

arkadaşlar yas için okuduğumuz tefriciyenin son günü nedir ? Geçmiş yazılara baktım. bulamadım..

tamam o zaman ben pazar günü akşam sayı bildiririm olur mu.. en azından son gün koysaydık...herkes ona göre davranırdı

tamam o zaman ben pazar günü akşam sayı bildiririm olur mu.. en azından son gün koysaydık...herkes ona göre davranırdı
Bende daha başlayamadım canım...
Birlikte bildiririz.. En son 800 okumuştu , 100 'de S sulepelin okumustu..
Net kişi olmayınca bölüşmede olmadı canım.. Sen pazar günü bildir burdan..
yase07 yase07 hayatım en son durumun nedir?

X