Dualarda buluşalım

Kızlar ben yazılanları şimdi okuyorum . Benim için farketmez kim kiminle sıra değiştirmiş , arkadaşlarımız anlasmis sonuçta, sorun ne anlamadım ben
nefsemms ve kalemero sıra degişimi yapalım dşiye kendi araların da anlaşmışlar nefsemss de bana özelden mesaj attı bende tamam ama diger kızlara soralım fikir alalım dedim tek hatam fikir kelimesi yerine onay yazmak oldu

kızlar bişey daha Allah iöçin söyleyin diger dua konuların da kurallar yokmu ve herkes kafasına göre sıra degişimi yapıyor mu birde konu sahibi listedekilerin sırası nı istediği gibi degiştiriyor mu

Hepimiz senin hakkına girdik öyle mi? Ne şekilde?
Ben senin üzerinde hakkım olduğunu iddia etmedim. Varsa eğer bu yükten kurtulmak için hakkım helal olsun dedim. Kimin kimde ne derecede hakkı var sadece Allah bilir. Allah hepimizin içindeki niyeti biliyor o yuzden kendimi açıklamaya çalışmayacağım. Birçok dua listesinde varım hiçbirinde sert katı kurallar yok. Bizlere sordun evet çoğumuz da onayladık. Senin söylediğin onay kelimesine değil diğer arkadaşımızın onay veriyor musunuz kelimesine içim üzüldü dedim. Çünkü duanın onayı olmaz, sıra değişiminin de kimseye sıkıntı yapmayacağını biliyorum ben. Sen sadece kalpten istememişsin hepsi bu.
Benim yazdıklarıma kırılıyorsan eğer bu benim problemim değil çünkü ben doğru bildiğim şeyi savunurum, ve benim yapım bu sana sert gelebilir ama değil. Açıklıyorum sadece bu böyle diye. Kırılmanın manası yok. Listenin sonu gelmiş zaten değişseler ne olacaktı ki yani konu da buraya hiç gelmeyecekti.

S Sargoz canım ben de 5 tane konu takip ediyorum yönetiyorum artık her ne ise asla karışmam biri çıkıp diyebiliyor mahkemem var p.tesi günü listeden bir arkadaş benimle yer değişibilir mi böyle bir durum olduğunda kimseye karışamazsın sonuçta insanız hepimiz herkesin derdi var ama bazı şeylerin önceliği var....burada ki amacımız birbirimizin duasını almak şekle şemale sokmak değil tabi ki de düzen önemli ama bana göre düzen zamanında okumak ve bildirim yapmaktır gerisi beni ilgilendirmez bu benim görüşüm senin görüşüne tabi saygı duyarım...bunları yazma amacım eleştirmek değil sadece görüş bildirmek....lütfen buradaki şu güzel görevi bozmayalım polemiği uzatmayalım az daha uzarsa bu gün kü duamdan vazgeçeceğim

Ne alakası var Allahaşkına ya, ben ayriyeten onun için üzüldüm dedim. Konu senin onay demen falan değil neden çeviriyosun ki? Ben diğer arkadaşımızın onay kelimesine üzüldüm, ne onayı Allahaşkına tabi ki olur farketmez dedim. Seninle bir alıp veremediğimden değil yani. Yanlış anlayıp da beni insanlara yanlış gösterme lütfen.

ben hakkıma girdin dedim mi

ben konuyu bıraktım kuzum siz okumanıza devam edin ben sizi zora sokacak bi kural koymadım sadece sırf mazaretli olacagım için okuma yapamayacagım o yüzden sıra degişitirilsin denmesi geçerli bi sebep degil di bence bende mazaretliydim ve kendi duama okuma yapamdım ama okuma yapayım diye de sıra degiştirelim demedim kimseye anlatmak istediğim buydu sadece

ben yanlış göstermeye çalışmıyorum sırf regl olacagım kendime okuyamayacagım oyüzden de sıram degiştirilsin dendi ve ben bunu dogru bulmadıgım için size fikirlerinizi sordum hepimiz regl dönemi geçiriyoruz illa kendimize okumak zorundayız diye bi şey yok nbende kkendi duam okurnurken mazaretliydim ama kimseye gel sıramızı degişrtirelim demedim yada sura degişimi yapmadım

ben onu saksı degilim e söyledim çünkü o beni suçlar şeklde konuştu o kadar ama saksı degilim ben le hiçbi sorunum yok insanım ve kırıldım o kadar
Bak canım inan benim de kimseyle hiçbir problemim yok. Helallik meselesini yanlış anlamışsın sanırım ama anlama. Çünkü ben her duamda derim Allahım kimde hakkım varsa hakkım helal olsun kimseye bir yük olmasın derim. Sana da dedim ki eğer sende de hakkım varsa helal olsun. Bu benim alışkanlığım, her zaman bu şekilde dua ederim ben. Kötü bir niyetle demedim demem de. Burda kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama sen çok fazla duygusal bakıyorsun. Benim yapım bu, sert görünüyor olabilir ama değil.

sadece en basından itibaren konuyu okuyun ve elinizini vicdanınıza koyup yorum yapın başka da bişey istemiyorm ben nefesm arkadasa tamam sorun yok ama diğer kızlara da soralım onlarında söz hakkı var sonuçta dedim tek degiliz dedim üstelik sıra değişimi yapmayacagımız ı bi kaç kere bu konuda da diğer konularım da da belirtmiştim ki işi helallik konusuna getirmenin bi manası yoktu bence ben sadece konu sahibi olarak ufak ve sizleri yormayacak karışıklık çıkmasın diye kural bamında bi iki kelam ettim kötü bi niyet yada büyüklük tasalmadan amacım sadece belli başlı sınrlar olsun ki karışıklık olmasındı nefsemss arkadasımız özelden mesaj attıgında diger 5 kişiyi hiçe sayıp listede sıra degişimi de yapabilirdim ama bunu yapmak yerine fikir alalım dedim sadece onay kelimesini kullandım diye kötü oldum
oglum klavyeye bastı harfker büyük oldu diye tehdit ediyor sımarık gibi ithamklarla suçlandım ve hakkıma girildi konunun en başından beri kimseyi incitmeden belli bi nizam içinde ilerlemek için kural koymaya çalıştım ama kötü niyetli asabi sert ve anlayıssız oldum hak meselesiyse kırılan benim bu iki arkads kendilerince daha önceki sayfaları incelemeden karar almasalardı bu olay yaşanmayacaktı bugun bu iki arkadas yarı n baska bi arkkadas dier gün başka bi arkadas derken belli nizam kalmayacaktı ben bunun önüne geçmeye çalışmıştım sadece ama yine kötü oldum madem sıranın önemi yoktu o zaman her kes kafasına göre benim için okunsun deseydi ama dediğim gibi artık bu konuya okuma yapmayacagım ama içimdekileri söylemeden de edemedim
edit : kimse benim hakkıma girmedi yanlış yazdıgım için çok özürdilerim

evet duygusal bakıyorum ama konuyu açtıgım günden beri iyi bişeyler yapmaya ve bi nizam oturtmaya çalıştım amacım hiçbir zaman kötü olmadı ben mazaretliyim diye sıra degişim yapılmasını dogru bulmadım ve tek başıma karar vermek istemedim sadce bu kadar ama saksı degilim de sende aslıı olayın da da bu olayda ilk beni suçladınız
dediğim gibi artık bu konuya okuma yapmayacagım ve listeyi yönetmeyecegim ama kendimi anlatmazsam da içime oturatacaktı

S Sargoz braindamage kızlar ALLAH RIZASI için tamam cevap vermeyin uzatmaya gerek yok yazdıkça yanlış anlamalar ve onu açıklamalar çoğalıyor....
S Sargoz burası senin konun gitmek hoş olmaz kal şurda kalmış 2 okuma

yok kuzum zaten bi önceki tartışmada da gitmek istedim ama sırf liste tamamlansın diye kalmıştım hata etmişim ben iyi bi şey yapmak istemiştim ama elime yüzüme bulastırdım o kadar niyetim uztmak degil sadece kendimi anlatmadan gitmek istemedim o kadar neyse artık karar lastırın ve listeye içinizden biri baksın ama keşke sende nefsemss de önceki sayfalrı okumadan ve kuralları okumadan böyle bi taleple gelmeseydiniz baska konuları bilmem ama ben konum da sıra degişime çok büyük bi sorun olmadıkca sıcak bakmıyordum ve bunu belirtmiştim

size hayırlı günler kızlar kendimi yeterince anlattım galba mune abladan rica edip artık konuyu kim takip edecekse konu sahibi olarak o kişi görünürse daha iyi olur

Zaten 3 kişi kalmıştı, bir nizam bozulması falan söz konusu olamazdı yani. Allah biliyor niyetimizi uzatmaya gerek yok.

Saksi_Degilim_Ben braindamage @mustafabusra kızlar gerçekten çok çok özür dilerim sizlerden.
Bu hale gelebileceği hiç aklıma gelmezdi.
Zaten bu topiğe yine bir tartışma yaşandığı dönemde girdim sonradan dahil oldum.
Çok masumca ve kimsenin hakkına zarar vermeyecek bir istekte bulundum.
K kalemero ile konustugumda o da kabul etti.
Çok heveslenerek girdiğim bir duâ listesinde şu yaşanılan olaylar beni hem çok üzdü hem çok şaşırttı.

Sadece çok çok Üzgünüm sizin dahil olmanıza hakkınızı helal edin nolur.

Ne diyeceğimi bilemiyorum ve Rabbim herkesin gönlüne göre versin hoşgörünün olması gereken bir topikte olan beni çok üzdü.
Üzgün ve kırgınim.

S Sargoz kırmak istemiyorum dediğin halde herkesi kiriyorsun.
Ben dilini fazla kullaniyorsun.
Açtığım Topiğin tek sahibi benim ve sadece benim kurallarim geçerli olur gibi bir tarz sergiliyorsun.
Şimdi gitmek istediğini söyleyip hatta yeni bir topik acmissin hayırlı olsun diyorum.
Vee yine de sana teşekkür ederim Rabbim razı olsun güzel şeylere vesile olayım diyorsun inşallah ettiğin ve sana edilen dualar kabul olur.

Allah askina ne kural koymusum yuk ve zorda birakan ben arkadaslari hice saymamak adina fikirlerini almak istedim burada da diger actigim konular da da defalarca belirttim sira degisimi yapmayacagimi sanada ozelden tamam olabilir ama kizlara da soralim dedim kotu mu ettim yani benim amacim ortak bi karar alinsin di ki ben sirf mazaretli olacagim o yuzden siram degissini dogru bulmadim o kadar ama diger kizlar da cevap yazsin fikir bildirsin dedim kotu mu ettim tamam sagol iyi dilegin icin ama sende diger kizlar da elinizi vicdaniniza koyun oyle yorum yazin madem sira onemli degil o zaman ben ve ya baska bir arkads ya ayni hafta icinde ya kizlar acil dua ya ihtiyacim var bana okuyalim desem yada baska bi sekilde kizlar benim bi dilegom var bugun bana okunsun desem olur mu
Hep ben diyorsun demissin ne zaman ben dedim kizlar
Her dua kabul olacak diyede birsey yok ayrica ama bende sunu sorarim size madem bencillik ten laf acildi istemediginiz hosnut olmadiginiz yerde beden duruyorsunuz diye neyse ben zaten gittim buradan yeni konu actim ama bosuna gunahimi aldiniz bence

size hayırlı günler kızlar kendimi yeterince anlattım galba mune abladan rica edip artık konuyu kim takip edecekse konu sahibi olarak o kişi görünürse daha iyi olur
Hanımlar,
madem S Sargoz tipikten ayrılıyor, kendi talebi üzerine birinize topiği devredeceğiz, varsa gönüllü biri lütfen bizle iletişime geçsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…