Dualarda buluşalım

Ben tam okuyamadım canım o kelimeyi görmedim demekki :KK43:
Ben dua topiklerinde böyle tartışmalar olunca içim çok rahatsız oluyor, duayı temiz kalple etmek varken böyle olunca sanki yaptığımız okuduğumuz dualar haşa anlamsız gibi geliyor. Ameller niyetlere goredir ve niyet bir an bozulunca sekteye girer gibime geliyor.
İşguzar demek evet bir dua topiğinde çok ağır bir kelime olmuş.Hiç olmaması gerekirdi..
aynen en çok hoşgörülü olunması gereken yerler buralar. manevi havası olmalı.

Inanin acayip gergin ve mutsuzum romatizmam tuttu elim ayagim tutmuyor o arkadastan milyon kere ozurdiledim daha ne yapmam gerekiyor snlamiyorum mune ablayla konustum ama konumu kapatmadi neyse eger iciniz rahat edecekse ben konuyu takibi birakayim aslii geri gelsin

Artık uzatmasak hanımlar olmaz mi yanlış anlaşılma olmuş herkes birbirine hakkını helal etsin ve kaldığımız yerden devam etsek olmaz mi. Dua bölümünde böyle şeyler olması da garip zaten. Ne için biraraya geldik unutmayalım. Ayrıca konuda kapanmasin kimsenin kimseye hakkı geçmesin beraber başladık beraber bitirelim

Artık uzatmasak hanımlar olmaz mi yanlış anlaşılma olmuş herkes birbirine hakkını helal etsin ve kaldığımız yerden devam etsek olmaz mi. Dua bölümünde böyle şeyler olması da garip zaten. Ne için biraraya geldik unutmayalım. Ayrıca konuda kapanmasin kimsenin kimseye hakkı geçmesin beraber başladık beraber bitirelim
Ben kapattim kuzum hemde defalarca ozurdiledim daha ne yapayim bilmiyorum tek cozum madem ben hataliyim ben gideyim aslii geri gelsin ben konuyu takibide birakiririm boylece mesele kapanir

Inanin acayip gergin ve mutsuzum romatizmam tuttu elim ayagim tutmuyor o arkadastan milyon kere ozurdiledim daha ne yapmam gerekiyor snlamiyorum mune ablayla konustum ama konumu kapatmadi neyse eger iciniz rahat edecekse ben konuyu takibi birakayim aslii geri gelsin
Ever ozur dilemişsin ama ozur dilerken dahi 'bizim burda başkasının işine karışana işgüzar derler' diye bir cümle kurmuşsun. Benim gözümde o cümleyi görünce özürler gerçekten çok geçersiz kalıyor.. Dua topiğinde bir kişiye işgüzar demek bence gerçekten hiç hoş bir davranış değil..

Ever ozur dilemişsin ama ozur dilerken dahi 'bizim burda başkasının işine karışana işgüzar derler' diye bir cümle kurmuşsun. Benim gözümde o cümleyi görünce özürler gerçekten çok geçersiz kalıyor.. Dua topiğinde bir kişiye işgüzar demek bence gerçekten hiç hoş bir davranış değil..
O sozluk anlamini belirtmis bense bildigimin farkli oldugunu anlattim o kadar

O sozluk anlamini belirtmis bense bildigimin farkli oldugunu anlattim o kadar
Ama işgüzar kelimesinin iyi niyetle iyi manada söylenmediğini biliyoruz hepimiz de. İşgüzar arkadan iş çevirendir, veya başkasının işine Kötü niyetle karışandır diyebiliriz. Yaptığı sadece hesaplayıp herkese bölüştürmekti aklından nasıl bir fesatlık ya da kötülük geçmiş olabilir ki? Veya içinden senin işine karışayım falan gibisinden nasıl düşünebilir? Gayet iyi niyetle yaptığı bir davranış sonucunda hiç hoş olmayan şeylerle karşılaştı..

Peki aslii dahil sizinde konuyu isitip isitip onume koymaniz dogrumu pekiii

Peki aslii dahil sizinde konuyu isitip isitip onume koymaniz dogrumu pekiii
Isıtıp ısıtıp öne koymak değil bu, ben daha yeni gördüm konuşmaları.
He diyip geçmeli miyiz? Dua topiğinde bu tarz şeyler olmaz olmamalı. Olursa da bir kez kabullenip geçilir ikinci kez geçilir ama sonra artık rölantiye bağlayınca insanların ettiği duaya da yansır. Ben bu konuda neden rahatsızım belirteyim arkadaşımızın hakkına girdiğimizi düşünüyorum. Ben bir tartışma içerisinde olmadım onunla ama ben de girdim onun hakkına. Ve bu yuzden içim çok huzursuz. En büyük korkum hakka girmek..

Isıtıp ısıtıp öne koymak değil bu, ben daha yeni gördüm konuşmaları.
He diyip geçmeli miyiz? Dua topiğinde bu tarz şeyler olmaz olmamalı. Olursa da bir kez kabullenip geçilir ikinci kez geçilir ama sonra artık rölantiye bağlayınca insanların ettiği duaya da yansır. Ben bu konuda neden rahatsızım belirteyim arkadaşımızın hakkına girdiğimizi düşünüyorum. Ben bir tartışma içerisinde olmadım onunla ama ben de girdim onun hakkına. Ve bu yuzden içim çok huzursuz. En büyük korkum hakka girmek..
Dedigim gibi aslii geri gelsin ben de gideyim

Ben iki mazareti arkadasa ve kendime okumustum simdi hakkinizi helal edin ben ayriliyorum

Bana buraya yazma dendi en son, şimdi cevap yazmak için gelmek zorunda kaldım. Tekrar söylüyorum benim hiçbir artniyetim ya da topik başına geçme gibi bir amacım yoktu. Öyle algıladıysan kusura bakma, özür dilerim, sen de kötü hissetmişsin bir şekilde, hakkını helal et haymeana. Bu kadar nasıl büyüdü olay anlamadım. Ben de çok gerilip üzüldüm bugün. Benim de hakkım helal olsun. Benim işlerim yoğun, ayrılmam daha iyi olur. Sizler bu haliyle devam edin, iş tatlıya bağlansın artık lütfen.

Dedigim gibi aslii geri gelsin ben de gideyim
Benim niyetim kimsenin çıkmamasından yana, ama sen çok gitmek istiyorsun. Çünkü asli asli gelsin ortak yol bulalım devam edelim sonuçta dua ediyoruz birbirimize kırılganlık olmasın diye düşünüyordum.. Senin de öyle düşünmeni isterdim. Ama resmen ya o ya ben tavrına girdin. Benim gönlüm kimsenin çıkmamasından yanaydı.
Senin ısrarla ben ayrılayım demene şaşırdım. Benim tek isteğim asli asli arkadaşımızın hakkına girmemekti. Çünkü gerçekten hakkına girdik.

Kızlar benim hakkım varsa helal olsun, sizler de hakkınızı helal edin. Dua topiği gerildi bu kadar malesef. Lütfen tatlıya bağlansın bir şekilde. Benim işlerim yoğun zaten. O yüzden devam edemeyeceğim.

Benim niyetim kimsenin çıkmamasından yana, ama sen çok gitmek istiyorsun. Çünkü asli asli gelsin ortak yol bulalım devam edelim sonuçta dua ediyoruz birbirimize kırılganlık olmasın diye düşünüyordum.. Senin de öyle düşünmeni isterdim. Ama resmen ya o ya ben tavrına girdin. Benim gönlüm kimsenin çıkmamasından yanaydı.
Senin ısrarla ben ayrılayım demene şaşırdım. Benim tek isteğim asli asli arkadaşımızın hakkına girmemekti. Çünkü gerçekten hakkına girdik.
Niyetim o degil keske kalbimi gorebilsen artik inancim kalmadi diyelim bu konunun gidishattina aslii gelsin dedim cunku o hakli gorunuyor o yuzden baska niyetim yok neyse gercekten kusura bakmayin ozurdilerim hakkinizi helal edin

Tamam canım ama benim için de kimsenin gitmemesinden yanaydı gönlüm, tatlıya bağlansın istedim. asli asli da S Sargoz da artık yazmayalım falan değil de birbirinize hakkınızı helal edip de kırgınlık olmadan konuşmayı sonlandırmak istemiştim. Olayı ısıtıp ısıtıp one koymak değildi yani amacım.

Niyetim o degil keske kalbimi gorebilsen artik inancim kalmadi diyelim bu konunun gidishattina aslii gelsin dedim cunku o hakli gorunuyor o yuzden baska niyetim yok neyse gercekten kusura bakmayin ozurdilerim hakkinizi helal edin
İşte eğer en başında hoşgörülü olunsaydı gidiş hattına hepimizin inancı olurdu, istemeyerek de olsa bir insanın hakkına girmiş olduğumuzu düşünmek zaten en büyük şeydi benim için. Bu durumu düzeltmek adına yazdım ben ısrarla. Olayı buyutmek falan değildi amacım, ısıtıp ısıtıp one koymak da değildi. Kırgınlık olmamasını istemiştim. Benim de hakkım helal olsun herkese, kötü niyetle tek bir kelime yazmadım, öyle anladığınız cumlelerim olduysa kusura bakmayın..

X