DUALARDA BULUŞALIM

ayperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2012
85
47
Son zamanlarda çok karamsar aşırı hassasım ve çevremdekileri hep kırıyorum.Sonra benden daha zor durumda olan insanları düşündükçe şükürsüzlük ettiğimi düşünüp daha çok üzülüyorum .Rabbimin verdiklerinnin şükrünü eda edip kıymetini bilemezken fazlasını istiyomuş gibi geliyo .Biliyorum ona hiçbirşey zor gelmez dua edin icabet edeyim buyuruyor sonra dualara sığınıyorum Allah 'ım ben geldim diyorum onca günahımla kapına geldim bu dilenciyi boş çevirme diyorum .Bazende tereddüte düşüyorum onca günahla rabbim duamı kabul edermiki diye . Benim durumumda olan arkadaşlara diyorum gelin sıkıntımız ne olursa olsun birbirimize dua edelim biliyorumki bi başkasının başkasına yaptığı dua daha makbuldür önümüz kurban o zamana kadar bi dua zinciri başlatalım ne dersiniz ?

olur cnm,sen belirle ben katılırım
bizim de bebeğimizin bıngıldak sorunu var,doğuştan ufak doğdu,şu anda 4 aylık,ALLAH korusun kapanmak üzere,her ay düzenli büyümesi lazım ALLAH ın izniyle,ben de çok dua ediyorum RABBİM yanımızda olsun,bebeğimiz sağlıklı,akıllı olsun diye,bize de dua et teyzesi
ALLAH a hep inanarak dua edelim ve birbirimize de edelim arkadaşım
mesela ben Hz Yunus un okuduğu duayı başlatmıştım,isterseniz birbirimizi sıraya koyarak birbirimiz için paylaşarak okuyabiliriz,YA LATİF topiğinde öyle yapıyoruz ALLAH kabul etsin
sen karar ver cnm,katılım olursa okuyalım

bizim de bebeğimizin bıngıldak sorunu var,doğuştan ufak doğdu,şu anda 4 aylık,ALLAH korusun kapanmak üzere,her ay düzenli büyümesi lazım ALLAH ın izniyle,ben de çok dua ediyorum RABBİM yanımızda olsun,bebeğimiz sağlıklı,akıllı olsun diye,bize de dua et teyzesi
mesela ben Hz Yunus un okuduğu duayı başlatmıştım,isterseniz birbirimizi sıraya koyarak birbirimiz için paylaşarak okuyabiliriz,YA LATİF topiğinde öyle yapıyoruz ALLAH kabul etsin

Rabbim inşaallah minik yavrunuza şafi sıfatıyla şifasını verir ve sağlığına kavuşur .Ben dün başladım gece 4 'te falan kalkıyorum 2 rekat hacet namazı kıldıktan sonra yasini şerif okuyorum yasini şerifte geçen 7 tane mübin var her mübinden sona 7 defa mübin duası var onu okuyorum .Dualarım kabul oluncaya kadar devam etmeyi düşünüyorum inşaallah sizleride o teheccüt vakitlerinde dualarıma eklicem nasıl dua edersek edelim dualarımızda birbirimizede yer verelim artık tesbih namazınada başlicam yatsıdan sonra tesbih namazınada başlicam 40 gün boyunca kılınıyo oda inşallah sizin adınızada niyetimi alıcam sizde belirleyebilirsiniz ortak bir dua oluşturup devam edebiliriz

E napcaz haninlar
ortak bir du oluşturabiliriz ama teheccüt vakitlerinde yapılan dualar çok makbul diye biliyorum hergün üşenmeden kalkalım ve oluşturduğumuz duayı o vakitlerde yapalım

olur kızlar,siz belirleyin,dualaımızda birbirimizi söyleyim,mink kızımın adı azra teyzeleri,bıngıldağı açık kalsın,kafası büyüsün diye dua eder misiniz,ALLAH razı olsun

Kizlar ortak bi dua mi belirlesek.
Gecen gün fatih citak hoca 70bin la ilahe illallah deyin.Derdimizin bittiğini göreceksiniz dedi. Ben basladim çok ojuyamadim gerçi. Ne dersiniz.yolda evde iste rahatça yapabiliriz diye düşündüm. Sizlerin fikirlerine de acigim.hadi yapalım birşeyler

çok güzel ama önce bi yöntem belirlememiz lazım tesbih namazına başlayabiliriz 40 gün başında üç tane dua edip kılıyosun bence sayı sınırlmanın bi anlamı yok başındaki duamızda herkes burdan birbirini alsın yada teheccüt namazına kalkalım hergün teheccütten sonra hacet namazı kılp yasini şerif okuyup dua edebilirz
Yasin-i Şerif”te yedi yerde “mübin” kelimesi vardır.Bunlar:12,17,24,47,60,69 ve 77, ayetlerdir.
Mubin duası adıyla bilinen bu dua bir çeşit hacet duasıdır.Dünyevi ve uhrevi her türlü dilek vehacetlerin yerine gelmesi,sıkıntı,keder ve her türlü elemlerin gitmesi için niyet ederek,Yasin Sures’ndeki,her “mübin”le biten ayetten sonra 3,5 veya 7 defa bu dua ihlasla okunursa,Allah,dua eden kulunun dileğini yerine getirir.

Yasin-i Şerif okuduktan sonra da bu duanın okunması tavsiye edilmektedir.Bu şekilde duanın,hacetlerin kabulüne vesile olacağı,Cenab-ı Hakk’ın okuyanların her türlü sıkıntı ve kederden kurtaracağı rivayet olunmuştur.

Kizlar ortak bi dua mi belirlesek.
Gecen gün fatih citak hoca 70bin la ilahe illallah deyin.Derdimizin bittiğini göreceksiniz dedi. Ben basladim çok ojuyamadim gerçi. Ne dersiniz.yolda evde iste rahatça yapabiliriz diye düşündüm. Sizlerin fikirlerine de acigim.hadi yapalım birşeyler
evt ortak bi dua yöntemi belirleyelim herkes sıkıntısınıda yazsın dualara katalım birbirimizi önemli olan husus bi başkasının başkasına dua etmesi

ayperi ayperi canim dediğin mubinki yasini gecen sene okudum bi kaç kez. Biliyorum onu okuma seklini. Ben calisiyorym biraz zorlaniyorum acikcasi. En azindan alisma evresinde hafif dualardan baslasajlk :)
Okurum derim okuyamam vicdan azabi çekerim:KK43:

ayperi ayperi canim dediğin mubinki yasini gecen sene okudum bi kaç kez. Biliyorum onu okuma seklini. Ben calisiyorym biraz zorlaniyorum acikcasi. En azindan alisma evresinde hafif dualardan baslasajlk :)
Okurum derim okuyamam vicdan azabi çekerim:KK43:[/QUOTE ben örnek vermeye çalıştım yani önemli olan dualara birbirmizi katalım sizde fikrinizi söyleyin bir an önce başlayalım ve ısrarcı olalım kabul olacağına inanarak tam bir teslimiyetle Allah a sığınalım bide herkes sıkıntısını ve isminide sölesin isim vererek Allah ım şu kardeşimin şu sıkıntısını gider diyelim. Ben rabbimden hayırlı iş ve eş istiyorum mesela üni bikaç dersi verince biticek sonrası bana karamsar geliyo

ayperi ayperi inşaallah hayirlisiyla kabul okur.arkadaşlar inişin sayisi da artar diye düşünüyorum. Benim adim hatice, aslında çok derdim çok dileğim var ama bu ara çok nankör kul hissediyorum kendimi.bilerek ve bilmeyerek girdigim kul haklari varsa Rabbim affetsin.

ayperi ayperi inşaallah hayirlisiyla kabul okur.arkadaşlar inişin sayisi da artar diye düşünüyorum. Benim adim hatice, aslında çok derdim çok dileğim var ama bu ara çok nankör kul hissediyorum kendimi.bilerek ve bilmeyerek girdigim kul haklari varsa Rabbim affetsin.
memnun oldum hatice :) bende sema .Ümitsiz olma bu kadar Allah kullarına bi annenin evladına olan şevkatinden daha merhametli onun kapısına giden boş dönmez inan bana

R Rabbim affetmeyecek olsa bu kuskuyu içime dusurmezdi zaten demi:)
İnşaallahggüzel bi dua zinciri olur. Birbirimizin dualarinin kabulüne Rabbim vesile kilmistir inşaallah: D

ben de varim kizlar. konu sahibi sanki yazdiklarini okuyunca ben yazmisim gibi hissettim. rabbim gunahlarimizi affetsin.

merhaba kızlar
benim de bebeğim var,Yasin okuyabilir miyim bilmiyorum zor olur,bebiş pek durmuyor,ama muhat ın dediği gibi 70000 LA İLAHE İLLALLAH çekebiliriz,eşit sayıya bölerek,onun dışında ekstra olarak diğerlerini de yapabiliriz
benim de bebeğimizin bıngıldağı ufak doğdu,ALLAH korusun kapanmak üzere,dr 4 aylıktan önce kapanırsa tehlikeli dedi,ALLAH a şükür 4 ayımızı doldurduk,şimdi her ay kafasının büyümesini gözliyceğiz,inşallah büyür,benim de sizden isteğim kızlar azra bebek sağlıklı,akıllı olsun,kafası büyüsün,bıngıldağı açık kalsın diye dua etmeniz teyzeleri
ben de sizin için dua etcem
ALLAH duallarımızı kabul etsin,günahlarımızı affetsin

X