DUA KARDEŞLİĞİ

Bluedew
ESEST için Fetih Suresi'ni okudum canım. Rabbim kendisini sukretmekten alamayacağı güzellikler nasip etsin inşallah.

Önerim: Kızlar, silsileyi aliyye namazı kılalım. Muaflar da salavat okur.

Dileğine kavuşmak için, iki rekât namaz kılıp, sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diye dua etmeli. Mesela, (Yâ Rabbi, hayırlı bir çocuk nasip eyle) diye dua edip, (Bu duamı Silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle) demeli. (Mekatib-i şerife)

Sabah veya yatsı namazından sonra Silsile-i aliyye’nin isimlerini, sonra Fatiha okuyarak ruhlarına gönderip, onları vesile ederek yapılan dua kabul olur. Tecrübe edilmiştir.

esest arkadaşım için okudum Rabbim hayırlısıyla yuvasını kurmayı nasip eder seni şuan çok iyi anlıyorum aynı zamanlardan bende gectim imkansız gibi gözüküyordu bizim evliliğimiz ama unutulan bişi vardı Rabbim olmazları oldurdu yolumuzu açtı Rabbim inşallah sanada bunlari yaşatır canım yolunuzdaki bütün engelleri olumlu yol haline getirir amin amin amin

evTik kardesim ayrıntılı sekilde nasıl yapacagımızı bize yazar mısın? Bu kez farklı bi sey olsun namaz kılma fikri güzel cıgunluk evet diyor zaten
Sabah veya yatsı namazından sonra Allah rızası için 2 rekat namaz kılıp ardından Silsileyi Aliyye Büyüklerinin ismi okunup ruhlarına Fatiha hediye ediyoruz.
(Yâ Rabbi, ......... nasip eyle)
(Bu duamı Silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle) diyor bitiriyoruz.
Silsile-i Aliyye İsimleri
1- Peygamber Efendimiz
2- Ebubekr-i Sıddık
3- Selman-ı Farisi
4- Kasım bin Muhammed
5- Cafer-i Sadık
6- Bayezid-i Bistami
7- Ebul Hasan Harkani
8- Ebu Ali Farmedi
9- Yusuf-i Hemedani
10- Abdülhalık-i Goncdüvani
11- Arif-i Rivegeri
12- Mahmud-i Encirfagnevi
13- Ali Ramiteni
14- Muhammed Bâbâ Semmasi
15- Seyyid Emir Gilâl
16- Seyyid Muhammed Behaeddin Buhari
17- Alâüddin-i Attâr
18- Yakub-i Çerhi
19- Ubeydullah-i Ahrâr
20- Kâdi Muhammed Zâhid
21- Derviş Muhammed
22- Hâcegi Muhammed Emkenegi
23- Muhammed Bakibillah
24- İmam-ı Ahmed Rabbani
25- Muhammed Masum Faruki
26- Seyfeddin Faruki
27- Seyyid Nur Muhammed
28- Mazhar-ı Cân-ı Canan
29- Seyyid Abdullah Dehlevi
30- Mevlana Halid-i Bağdâdi
31- Seyyid Abdullah Şemdini
32- Seyyid Tâhâ-yı Hakkâri
33- Seyyid Muhammed Sâlih
34- Seyyid Sıbgatullah-i Hizâni
35- Seyyid Fehim-i Arvâsi
36- Seyyid Abdülhakim-i Arvâsi
37- Hüseyin Hilmi Işık Efendi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…