Dua edince işlerim hep ters gidiyor?

[QUOTE

Nasıl dua edeceğimi biliyorum. 20 yıldır tüm kalbimle dua ediyorum ben. Rızık endişesi ile değil de iki kuruşla da yaşanmaz bunca emeğin üzerine, ya da iki kuruş kazanacağız diye başkasına bu kadar muhtaç olmamalı insan. Kusura hiç bakmayın, dünya adıl değil. Allah dualarımı kabul etmiyorsa bunun zaman harcamanın mantiği yoktur. Ahiret için ibadeti yapar bu dünya için yalnızca kendime bel bağlarım. Son birkaç yıldır böyle yapıyorum, her şey olacağına varıyor ve işlerim bu şekliyle daha iyi. En azından psikolojim iyi.
Bu dünya için yapılan hiçbir dua kabul olmadı benim.

Dua etmeyin madem ama isyanda etmeyin.. Zira şeytan sizi çok güzel yerden kandırmaya başlamış.. Eğer iman etmişseniz dua ile ilgili ayetleri de bilirsiniz. O yüzden kabul olmadı ya da "Allah dualarımı kabul etmiyorsa" gibi cümlelerden kaçının.. ALLAH büyüktür her şerde bir hayır mutlaka vardır. Bazılarını hemen görürsünüz bazılarını yıllar geçer ancak idrak edersiniz.

O bende de var.. hayatta bir seyler yolunda olmuyorsa cok dua ediyorum bende ama nezaman öyle bir zaman olsa hersey daha da kötü oluyor..

Ben de bazen oyle bi isyan noktasina geliyorum ki..sonra cok agliyorum cok uzuluyorum yine Allaha dönüyorum isyan ettigim icin Allahtan af diliyorum..sonra yine basa dönuyorum ve cok yoruldum cok yoruluyorum..ne deyim, Allah bize merhametiyle muamele etsin ve hayrini cabuklastirsin

Dua yerine sükür edin.
istekleriniz (duanin icerigi, ayet okumadiginizi düsünüyorum) demekki kaderinize ters.
ben kadere inanirim. bu sebepten dua etmem. sadece sükür ederim. allahtan birsey istemem. zaten hakkim neyse o beni bulur. bu sizin icinde gecerli.

Ben de bazen oyle bi isyan noktasina geliyorum ki..sonra cok agliyorum cok uzuluyorum yine Allaha dönüyorum isyan ettigim icin Allahtan af diliyorum..sonra yine basa dönuyorum ve cok yoruldum cok yoruluyorum..ne deyim, Allah bize merhametiyle muamele etsin ve hayrini cabuklastirsin
Çok iyi anlıyorum, yıllardır neredeyse aynı şeyleri yaşadım. Sadece kendimden bir şeyler ummak daha kolay.

Yukarıda yazmış arkadaşlar, şükretmek diye. Bunca yıldır şükrederim, giderek fakirleştim. Neye ellimi attıysam resmen kurudu. Sadece ben değil ailemde aynı. Şükretmeyenin işi gücü iyi. Düşünüyorum, neye şükredeceğim, fakirleştiğime mi? Yoksulluğa mi? Sahip olmadığım dünya nimetlerine mi? Onu da bıraktım Allah günah yazmasın.

Çok iyi anlıyorum, yıllardır neredeyse aynı şeyleri yaşadım. Sadece kendimden bir şeyler ummak daha kolay.

Yukarıda yazmış arkadaşlar, şükretmek diye. Bunca yıldır şükrederim, giderek fakirleştim. Neye ellimi attıysam resmen kurudu. Sadece ben değil ailemde aynı. Şükretmeyenin işi gücü iyi. Düşünüyorum, neye şükredeceğim, fakirleştiğime mi? Yoksulluğa mi? Sahip olmadığım dünya nimetlerine mi? Onu da bıraktım Allah günah yazmasın.

Böyle seyleri okuyunca üzülüyorum ya :/ Allahın bi imtihanı olarak goruyorum görmeye calisiyorum. Ya bazen varya Allah yok mu noluyoruz boyutuna geliyorum haşa. Yillarcaa sıkıntı ceken peygamberleri dusunuyorum..vesveseden uzak tutsun beni yalniz birakmasin diye dua ediyorum yine..Allah en yakin zamanda dualarimizin kabul edildigini gormemizi nasip etsin insallahhh

Tamamende dua etmeyi bırakmayın ama ya .biyerde okumustum belki yanliş dua ediyosunuzdur diyodu. Basit bi örnek: o evi,arabayı istiyorum nolur ver değilde, allahım hayırlısnı ver demek daha mantıklı. Böyle dua edince dualarımızin kabul oldugunuda görücez ins. Dua etmeyi birakmayin lütfen

Screenshot_20191107-221113.png
Screenshot_20191107-221113.png

X