Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

Hoşbulduk canım, cok guzel bır konuymus burası..
Acandan da ılerletenden de Allah razı olsun ne guzel seylere vesıle oluyor...

Ben duamı ettım ancak sıstemın nasıl gelıstıgını cozemedım henuz, (yanı ne sekılde dua edıldıgını ne zaman) bakamadım...
Bakalım onuda anlarsam tam olucak.. :)

Libyana arkadasımızın mesajından alıntı.
Ne kadar duygulanıyorum bır hadıs, bır ayet okuyunca... Allah hepımızı yolunda yasayalardan eylesın..

Makbul dualardan en kıymetlisi mü'minin, mü'mine gıyabında,
yani haberi olmadan yaptığı duadır
Çünkü dua yapan insanın,
yaptığı duada bir menfaati veya bir beklentisi yoktur
Bu sebeple ihlaslı ve samimidir Herhangi bir beklenti olmadan, sırf mümin kardeşini düşündüğü ve onun ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan dua inşaallah kabul edilir Zaten O (cc), Peygamberimizin ifadesi ile, “kendisine el açan hiç kimsenin elini boş çevirmez”

Betül canım öncelikle hoş geldin...

Biz Salı gününden Perşembe akşamına kadar bir dua listesi oluşturuyoruz... Perşembe gecesi kalkıyoruz.02,30 da teheccüd namazı kılıyoruz ki bunla ilgili ayrıntılar toredonun ilk mesajında yazıyor ardından 03,00 da listemizde kardeşlerimizin duasını yapıyoruz...

Tekrar hoşgeldin çok mutlu oldum seni burda gördüğüme. :)

Hoşbulduk canım, bende cok mutlu oldum burayı gordugume...
Toredonun ılk sayfada yazdıgı duaların mı okunması gerekıyor namazda ?...
Bende yapmayı ıstıyorum bakalım ınsallah nasıp olur.. tesekkur ederım canım..

Biz genelde o duaları okuyoruz canım ama sen farklı okumak istiyorsan ekleyebilirsin... Açtığın konuya hemen bakacağım ama malesef din ile ilgili olduğu için kapatılabilir.

Amin canım...BAnada vesile bir teyze oldu..ertesi günü böle bişeye niyet ettim..Herşeyn bir sebebi vardır zaten...Ama inalım ki bu dünya gecici Aslında sadece Allahtan Cennete Girmeyi niyet edelim...YA gidemesekkk..ne korkunç bişey olur dimi arkadaşım...Allah bizi nefsimizden ve kötü insanlardan korusun...

"Gecenin bir kısmında da sadece sana mahsus bir nafile olmak üzere uykudan kalk, Kur'ân ile teheccüd namazı kıl, Yakındır ki Rabbin seni bir makam-ı mahmuda eriştire." (el-ısrâ/17, 79)

Rasulullah -sallallâhu aleyhi ve selem- Efendimiz gece namazını hiç terk etmezdi. Öyle ki hastalanacak veya ağırlık hissedecek olsa oturarak kılardı. (Ebû Dâvûd, Tatavvu', 18) "Sabah namazından önce kılınan iki rek'at nâfile namaz dünyanın tamamından daha hayırlıdır." (Müslim, Salâtu'l-Müsâfirîn, 96) buyururdu. Gözümün nûru diye tavsif ettiği namazı geceleri daha bir iştiyak ve arzû ile kılardı. Ayakları şişecek kadar kendinde geçerek kıldığı teheccüd namazına olan iştihâsını şöyle dile getirmişti:

"Allâh her peygamberde belirli birşeye karşı aşırı bir istek yaratmıştır. Benim en çok hoşlandığım şey de gece ibâdetidir..." (Heysemî, Mecmau'z-zevâid, II, 271)

Bu konuyu açan ve devam etmesine iştirak eden bütün arkadaşlara selamlar... Hiç birbirinizi tanımadıgınız halde birbiriniz için uykunun en tatlı saatinde yataklarınızdan kalkıp, zifiri karanlıkta birbirinizin duasının kabulü, sıkıntısının giderilmesi ıÇıN Allah'a yakarmanız beni çok etkiledi. ınşaallah ben de gelecek haftaki grubunuzda yer almayı ve bundan sonra elimden geldigince size iştirak etmeyi çok isterim.

"""Kalp uzmanı Dr. Mitchell Krucoff yönetiminde yapılan bir araştırmanın sonuçları ilginçtir: Kendilerine dua edilen kalp hastalarının, dua edilmeyen hastalara göre, yüzde 50 ilâ yüzde 100 arasında değişen oranlarda daha az olumsuz yan etki yaşadıkları ortaya çıkmıştır.
"Kim inanan erkekler ve kadınlar için Allah'tan bağışlanma dilerse, Allah onun\ için bütün inanan erkek ve kadınlar sayısınca sevap yazar.'
"Allah'ın en çok sevdiği kulu, diğer kullarının iyiliğini isteyendir."

[/B][/COLOR]

Son düzenleyen: Moderatör:

hoşgeldin okyanus..çok güzel yazdıkların....inşallah haftaya seni de aramızda görürürüz...allah razı olsun...istersen mesajındaki linki kaldır..çünkü bildiğim kadarıyla link vermek yasak....a.s.

Okyanuscuk arkadasım yazdıgın seyler cok guzel...
Bu arada sıte adresını mesajından sılersen ıyı olur cunku lınk vermek yasak canım.. sevgiler.. a.s.

arkadaşlar RABBıM el açan bütün dostalarımızın dualarını kabul etsin.Dün gece namazımı kılıp duamı ettim ALLAH kabul etsin.

günaydın. duaeden ellerimiz dert görmesin inşallah. oğlumun sınavı yarın arkadaşlar dualarınızı oğlumdan esirgemeyin. şimdiden hepinizden ALLAH razı olsun.

canım dün nete giremedim kusura bakma misafirlikteyim de. ilk sayfanın ilk mesajını okursan yeterli olur zaten bütün sayfaları okursan bayılırsın kaydirigubbakcemile3 anladın mı, eğer anlamadınsa anlatayım tekrardan tamam mı canım yerimseniben

Tesekkur ederım canım :)
Evet okudum sonunda anladım canım .. a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…