Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

kaç zamandır kalkacam namaza gece ama kalkamıyom :çok üzgünüm:
bende varım listede kalkacağım bu gece Allah izin verirse saatımı kaça kurayım kalkmak için
bi de 2 rekat yeterli oluyor mu

tam 3 te canım .dileğini yaz istersen ben sana edicem.çok özelse özelime yaz plasee

canım ben hayırlısıyla ev ve çocuk sahibi olmak istiyorum ama hayırlısıyla ve helalinden.....

arkadaşlar merhaba benide aranıza alırmısınız bende gece 3te sizlere dua etmek istiyorum bende bebiş isteyenlerdenim rabbim ümmeti muhammedin dualarını kabul etsin

hoşgeldin listeme hemen ekliyorum....

tamam sivricim 3 te kalkıcam bende yerimseniben
peki namaz 2 rekatmı olacak sanırım sabah namazına denk gelmiyor ?
bilgilendirirseniz sevinirim

hoşgeldin yavyummmmmmm evet namaz iki veya 4 rekat istediğimiz kadar sabah namazı ayrı canım bu teheccüt namazı yani sadece allah rızası için kılınan namaz....
ay çok mutluyum ya.....

rabbim hic kimseyi eli bos cewirmesin herkesin duasını kabul buyursun

amiiiin bitanem.....

allah sabır versin canım......
Haydaaaaaaa ben nerdeyim ayol?

2 dakka ayrıldık unutmuşlar, ben rüyanıza gireyim de bu gece görürsünüz gününüzü siz...

neyseeee-tatlicadiarzu-

tamam ben de dua edicem size, siz de bana .
namaz da kılarım....

yazın bakalım beni de, bilelim kimler duacı birbirine bu gece..a.s

seni unuturmuyuz denizim düneşim sende listeye....

hemen yazıyorum ....

teheccüd namazını biliyorum da faziletli olanını söle sen kaç rekat kılmam daha faziletli :1hug:
ay içim açıldı ya niye daha önce görmediğim topii ben :dance:

inşallh dualarınız kabul olur arkadaşlar inanıyorumkı olur benım içinde dua eder mısınız ogluşuma grip bulaştırdım çabuk iyileşsın daha çok küçük 6 haftalık

kızlar yeni listemiz
toredo
ben
küçük böcük
jjuliet
gülsüm sultan
azra_sıla
yanes_bulut
umudum
lahin
chechen
deniz_güneş_
lady34
su kristali
sardunya_zakkum
burcums
ahhhu
rabbim izin verirse bu gece hepinize dua edeceğim allah hepimizin dualarını kabul etsin .....

Son düzenleme:
saat 3 te dua etmeye baslarsa 2 bucukta mı kalkıcam ben :uhm:

Teheccüd namazı, yatsı namazından sonra bir miktar uyuyup kalkınca kılınan bir gece namazıdır. İslâmın ilk devirlerinde henüz beş vakit namaz farz kılınmadan önce teheccüd namazı bütün mü’minlerin üzerine farzdı. Miraç’la birlikte beş vakit namazın farziyeti sâbit olunca, teheccüd namazı ümmet için nâfile bir namaz olarak kalırken, bir Peygamber hassası olması cihetiyle sadece Peygamberimiz (a.s.m.) için farziyeti devam etti. Bu da İsrâ Sûresinin 79. âyetinde beyan edilmiştir. Çünkü sadaka ve zekât almaması ve nikâh gibi mazı meselelerde sadece Peygamberimize has, onun zatına mahsus ibadetler vardır. Teheccüd namazı da bunların içine dahildir.
Bu namaz iki rekâttan sekiz rekâta kadar kılınabilir. Yani, imkân nisbetinde iki, dört, altı ve sekiz rekât olarak kılınabilir. Mutlaka sekiz rekât kılınacak diye bir mecburiyet yoktur. Bu namazı insan kendi evinde kılabildiği gibi, gece çalıştığı iş yeri, fabrika gibi yerlerde uygun bir vakitte de kılabilir.
Teheccüd namazının fazileti hakkında pekçok hadis rivayet edilmektedir. Bu hadislerden birisinin meâli şöyledir:
“Gecenin üçte birisi kalınca her gece Rabbimiz Tebâreke ve Teâlâ şafak sökünceye kadar şöyle buyurur:
‘Kim Benden birşey isterse ona vereyim. Kim Bana duâ ederse onun duâsına icabet edeyim. Kim istiğfar ederse, ona mağfiret edeyim.”
Hadisin râvisi Ebû Hüreyre Hazretleri şu cümleyi eklemektedir:
“Bunun içindir ki, Sahabiler gece sonunda namaz kılmayı gecenin evvelinden daha çok severdi.” (İbni Mâce, İkametü’s-Salât: 182)

arkadaşlar katılmayı çok ama çok çok istiyorum fakat regli iken olmaz ...bu perşembe değil fakat Allah nasip ederse haftaya perşembe bende katılacağım...

teheccüd namazı insanın hayatında en az bır kez kılması gereken çok etkılı bır namaz arkadaşlar herkes uyurken kalkıp Allahtan bır şey istemek namazı önemli kılan şey ve Rabbım o vakıtlerde yok mu benden bir şey isteyen gerçekleştıreyım dermiş bu isteklere karşılık verır dualar gerı çevrılmez zaten bır kısmı bu dunyada bırkısmıda ahirette verılırmış inşallah dileklerınız gerçekleşir bende geçen yıl bebek için dua edenlerdendım çok şükür kabul oldu umut ve inanmak çok önemli

3 te herkes hazırola geçsin, abdestler alınsın, dünya ile tüm bağlantılar kesilsin.

Şaka demiyorum ha..

Herkes, burdaki arkadaşların isimlerini anarak,dualarının kabulu için Allah dua etsin, namazını kılıp yatsın.

Hadi bakalım..

evet lady34 cüm 2:30 kalkıyoz namaz kılıyoz kuran okuyoz 3te duaya başlıyoz birbirimize adlarımızı söyleyelim rabbim işallah geri çevirmez dualarımızı.....

Allah kabul etsin kızlar....

ölmez sağ kalırsam haftaya mutlaka ben de olacağım aranızda

evet lady34 cüm 2:30 kalkıyoz namaz kılıyoz kuran okuyoz 3te duaya başlıyoz birbirimize adlarımızı söyleyelim rabbim işallah geri çevirmez dualarımızı.....

AMİN AMİNNN Aslında şimdiden ettik dualarımızı farkettiysen..

Bu arada yattıktan sonraki rüyalarımızı dikkat edelim..Rüyalar bzen ipucu olabiliyor.

Arkadaşlar abartıgımı düşüneceksniz ama sadece teklif bu..bir daki dua edişimizde ogün oruc tutalım.hem p.tesi perşembe orucları hayırlı olrmuş?

O gecede dua ederiz...

Allahhh

arkadaşlar katılmayı çok ama çok çok istiyorum fakat regli iken olmaz ...bu perşembe değil fakat Allah nasip ederse haftaya perşembe bende katılacağım...

olsun bitanem regl olman bişeyi değiştirmez dua etsen yeter burda önemli olan uykudan kalkıp allah için dua etmek önemli allah niyetini bilir....

evet canım benim... allah kabul etsin....

harikasın bebişim gece 3te inşallah gönüllerimiz buluşacak....:1hug:

Merhaba arkadaşlar,

Bende babam için dua etmek istiyorum, ona rahmet aileme ve bana da sabır diliyorum.

Gece 3te Allah'ın izniyle bende namazımı kılacağım, nasıl kılıyoruz?

Bu gece yani Cuma geceleri babam eve gelirmiş, onun için ne yapıyoruz bakarmış, onu üzgün göndermem geri...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…