dua arkadasligi

normalde vardiyalı şuanda 9/18 arası çalışıyorum vardiyaya 1 ay sonra geçicek öyle kalıcak canım o zamanda 13/21 arası üç gün 10/18 arası üç gün olucak Tavuk_suyu_

normalde vardiyalı şuanda 9/18 arası çalışıyorum vardiyaya 1 ay sonra geçicek öyle kalıcak canım o zamanda 13/21 arası üç gün 10/18 arası üç gün olucak Tavuk_suyu_
Anladim canim bende calisirken kilamadigim vakitlerin evde kazasini kiliyordum. Sende kazasini kilabilirsin. Goz ucuyla kilmayi da hastalar falan kiliyor diye biliyorum ama yanlis biliyor da olabilirm.
Daha iyi bilenler cvplar belki. Yanlis yonlendirmeyeyim cnm.

Cansu için okudum allah kabul etsin

Bu konuyu buradaki hiçkimsenin cevaplayacak yetkide olduğunu düşünmüyorum. Bunun cevabı fetvaya girer çünkü. Bu işin bencesi sencesi olmaz. Hassas bir konu. Ehil birine danışmanı tavsiye ederim.

şuan çalışma saatleri dışında olduğu için hizmet vermiyor yarın arıycam buraya yazarım tabi

Canım kabirde ilk sorgu namazdan olacak fetva hattı kaza kıl dese bile bunu unutmayalım bilerek kılınmayan Vakit namazı en buyuk gunahlardan ayette gwçiyor fela saddeka ve la salla inanmadı kılmadı diye.. Namaz dinimizin direği iş yerinde ortam yoksa ortamı olan bir iş bulman lazım bu da benim dinlediğim bir fetva idi.. Rızka Rabbim kefil ama namaz beş vakit farz öyle canım benim inşallah bir yolunu nasip eder Rabbim

Bu konuda cevap verecek kimse yok derken bunu kast etmemiştim kusura bakma. Tabii ki bir kaynaktan alıntı yapıp cevap verilebilir ki cevabını çok doğru buldum ben. Günümüzde hocalar da artık farklı görüş belirttikleri için falanca hoca şöyle diyor dendiğinde mesela karşıdakinin hoşuna gitmiyorsa aksi yönde bir hoca görüşü bulup getirebiliyor. Bu da tartışma çıkarıyor diye kişi kendi güvendiği hocaya sorsun demeyi tercih ettim. Yoksa doğru bilinen şeylerin paylaşılmasının önüne geçmek değildi niyetim.

Canm ben de belirteyim . Ben de calisirken namaz kilacak yer de yoktu kilmak icin zaman da verilmiyordu. Ben de o donemde kazasini kiliyordum aksamlari. Zaten ben de yazdim yanlis yonlendirmek istemem daha detayli bilgiye sahip arkadaslarimiz cevap verirler diye belirtmistim.
Cunku cok hassas bir konu. Yanlis bilgi verip asla vebal altina girmek istemem bende.

Sonuçta sen yaptığını söylemişsin ama doğrusu budur dememişsin. Bazan hepimiz bile bile yanlış yapıyoruz ama yanlış olmadığını da söylemiyoruz o işin. İkisi farklı yani, sen rahat ol:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…