dua arkadasligi

El-Lâtîf (c.c.) esmasının manası :Hakiki, mutlak lütuf sahibi, lütuf, kerem ve inayeti sınırsız olan, en ince işlerin bütün inceliklerini bilen, nasıl yapıldığına akıl erdirilemeyen, en ince şeyleri yapan, görünen görünmeyen türlü yollardan ve yerlerden çeşit çeşit faydalar, ihsanlar bahşeden lütuf ve keremi bol olan.

El-Latîf : اللطيف

Fazileti ve faydaları :
Birilerine iyilik yapmak için :
El- Latif
* Akla gelebilecek fer türlü istek için, bir hafta süreyle, her gün 16641 kere ” Ya Lâtîf celle celâlühû ” denir, ardından ” Es-salâtü ve’s-selâmü aleyke yâ Seyyidî yâ Resûlullâh. Huz bi-yedî kallet hîleti bi lûtfike ve keremike yâ sâhibe’l lûtfu ve’l-ihsân. Yâ Rahmeten li’i-Âlemîn ” okunur, dua edilirse maksat hasıl olur.
* Hasta olan, her gün 129 kere ” Ya Lâtîf celle celâlühû ” zikrine devam ederse, en kısa zamanda iyileşir.
* İsmin zikrine uyan 129 sayısı kadar okunması, isteklerinin kabul edilmesini sağlar.
* Gün içerisinde beş vakit namaz sonrasında 129 kez okunup, işleri Allah’a havale etmek, başarıyı getirerek, sıkıntıları giderir ve belalardan kurtulmayı sağlar.
* Zor durumla karşılaşanlar, bunun çözümünü bilmiyorsa, onu rahatsız eden biri varsa, bu ismi 16641 kez okuması halinde sıkıntıları yok olur, duaları kabul olur.
* Geçim sıkıntısı çekenler, rızkı az olanlar 16641 kez okuyarak, Allah’a durumunu niyaz ederse, rızkı artar, sıkıntıları biter.
* Kendi için hayırlı olacak bir iş için 16641 kez okuyanlar, istediğine elde eder.
* Her gün 133 kez sürekli olarak okuyanların işleri kolaylaşır.
* Her gün 9 kez bu ismi zikredenlerin rızkı artar, işleri kolaylaşır.
* Her gün besmeleyle birleştirerek, Bismillahil – Latif şeklinde 698 kez okuyanın arzuları yerine gelir

Allah razı olsun Pakizecim. Hayatta her şey bizim için. Dualarında unutma inşallah.
Evet kuzum hersey bizler icin. Ne desem teselli edemem seni ama unutma Rabbim diyor ki " Sizin hayir bildiklerinizde ser, ser bildiklerinizde hayir vardir. Vardir bunda da bitlr hayir diye dusun.
Asla unutmam seni canim benim. Dualarimda olcaksin her zaman.
En kisa surede toparlan gel .

Son düzenleme:
Evet kuzum hersey bizler icin. Ne desem.teaelli edemem seni ama unutma Rabbim diyor ki " Sizin hayir bildiklerinizde ser, ser bildiklerinizde hayir vardir. Vardir bunda da bitlr hayir diye dusun.
Asla unutmam seni canim benim. Dualarimda olcaksin her zaman.
En kisa surede toparlan gel .
Çok sağ ol bitanem. Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum, eminim ki Rabbimin bizim için çok daha güzel bir planı vardır. Bir de şöyle söyleyeyim farkında olmadan ölümden dönmüşüm. Üç hafta olmuş bebeğimi kaybedeli. Hiçbir şey hissetmedim. Zehirlenebilirdim. Rahim tamamen alınabilirdi. Yani Rabbim korumuş beni. Bugünümüze şükür canım. Teşekkür ederim her şey için ❤️

Minnoskafa Minnoskafa canım geçmiş olsun Allah şifa ve sabır versin Allah'tan geldik yine ona döneceğiz emir büyük yerden elden birşey gelmiyor herkesin sınavı farklı Allah sabır versin .
Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_ sayımı aldım okuyacağım okundu sayabilirsin

Minnoskafa Minnoskafa canım geçmiş olsun Allah şifa ve sabır versin Allah'tan geldik yine ona döneceğiz emir büyük yerden elden birşey gelmiyor herkesin sınavı farklı Allah sabır versin .
Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_ sayımı aldım okuyacağım okundu sayabilirsin

Allah razı olsun Cansu'm, dualarını eksik etme benim için ❤️

X