dua arkadasligi

slm hayırlı akşamlar arkadaşlar cahiliyetimi mazur görün
Önce euzu besmele çekilir. Ardından kelimei tevhit (La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah)okunur. Sonra şu esmalar karşılarında belirtilen sayı adetince okunur:

El-Melik

Art arda 7 defa okunur. “Bütün her şeyin gerçek sahibi” anlamındadır.

El-Vehhab

Art arda 11 defa okunur. “Her türlü nimeti sınırsızca veren” demektir.

El-Azim

Art arda 15 defa okunur. “En büyük, en güçlü” anlamındadır.

El-Mucib

Art arda 17 defa okunur. “Kulların yaptıkları dualara cevap veren” demektir.

El-Vedud

Art arda 21 defa okunur. “Seven ve sevilen” demektir.

El-Muktedir

Art arda 27 defa okunur. “ Mutlak iktidar sahibi” demektir.

Zül Celali vel-İkram

Sadece 1 defa okunur. “Büyük olan ve kullarına dilediğini veren” demektir.

Esmaların sayısı tam olarak 99 sayısına tekabül eder ki bu da esmaul hüsnanın karşılığıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta esmaların sırasını ve sayısını kesinlikle tam olarak okumaktır.
hergün bu esmalarımı okuyorsunuz niyeti olan arkadaşlar için
Evet canim

M min_el

Niyeti : Ya rabbi Evlatlarima sağlık sıhhat hayırlı bereketli imanli bir ömür , bize onları layıkıyla yetiştirmeyi nasip et evlerimize huzur mutluluk bolluk berEket nasip et. Evlat sahibi olmak için bekleyen kullarına tez zamanda güzel haberler duymayi nasip et dua kardeşlerimin gonlünden geçenleri de onlara tez zamanda yaşat Yarabbim amin

@pkzz (pakize) :

Minnoskafa Minnoskafa (Gamze) :
Karbeyaz06 Karbeyaz06 (nilüfer) :
EternaaLLove EternaaLLove (serra) : okudu
yumiti yumiti : okudu
Kukrim Kukrim :

OMRUM79 OMRUM79 (derya) :
@Hanimefendimelek :
M min_el : okudu
C cansu_tr :

H Hazal melek : PASIf

M min_el

Niyeti : Ya rabbi Evlatlarima sağlık sıhhat hayırlı bereketli imanli bir ömür , bize onları layıkıyla yetiştirmeyi nasip et evlerimize huzur mutluluk bolluk berEket nasip et. Evlat sahibi olmak için bekleyen kullarına tez zamanda güzel haberler duymayi nasip et dua kardeşlerimin gonlünden geçenleri de onlara tez zamanda yaşat Yarabbim amin

@pkzz (pakize) :

Kukrim Kukrim :

@Hanimefendimelek :
C cansu_tr :

Okudum Allah dualarını kabul eylesin arkadaşım inşallah

Kızlar benim bir dileğim var ve olmasını çok istiyorum. Rica etsem bu yazımı gören dilek duasını benim için okuyabilir mi??

Lâ ilâhe illallahül-halimül-kerimü. Sübhânellahi Rabbil-‘arşil-‘azîm. El-Hamdü lillahi Rabbil-‘âlemîn. Es’elüke mûcibâti rahmetike. Ve’azâime mağfiretike. Vel-ganîmete min külli birrin. Ves-selâmete min külli ismin. Lâ teda’lî zenben illâ gafertehü. Ve lâ hemmen illâ ferrectehü. Ve lâ hâceten hiye leke ridan illâ kadaytehâ yâ erhamer-Râhimîn.”

Kızlar benim bir dileğim var ve olmasını çok istiyorum. Rica etsem bu yazımı gören dilek duasını benim için okuyabilir mi??

Lâ ilâhe illallahül-halimül-kerimü. Sübhânellahi Rabbil-‘arşil-‘azîm. El-Hamdü lillahi Rabbil-‘âlemîn. Es’elüke mûcibâti rahmetike. Ve’azâime mağfiretike. Vel-ganîmete min külli birrin. Ves-selâmete min külli ismin. Lâ teda’lî zenben illâ gafertehü. Ve lâ hemmen illâ ferrectehü. Ve lâ hâceten hiye leke ridan illâ kadaytehâ yâ erhamer-Râhimîn.”
Okudum makarnasever.İnşallah dileğin kabul olur

Okudum

M min_el

@pkzz (pakize) : okudu

Karbeyaz06 Karbeyaz06 (nilüfer) : okudu
Kukrim Kukrim :

OMRUM79 OMRUM79 (derya) : okudu
@Hanimefendimelek : okudu
C cansu_tr :

M min_el

@pkzz (pakize) :

Kukrim Kukrim :

@Hanimefendimelek :
C cansu_tr :

Okudum M min_el icin