Dr. Serdar Öztürk Hasta Yorumları (Burun Estetiği)

Benim ameliyattan önce de çok küçüktü zaten burun deliklerim. Yine de önden bakınca görünsün istemiyorum. Cumartesi dikişleri aldırıcam insin diye. Masaj da isterim artık :) ben anladım ki burdaki arkadaşlarla burun zevkimiz pek uymuyo. Ben yapıldığı belli olmayan, yüzle uyumlu ve güzel burun taraftarıyım. Burda genelde minicik, kavisli, kalkık ve yapıldığı belli olan burun tercih ediliyor. Bi sürü para verdim tabiki belli olacak yapıldığı yoksa eski burnumla gezerdim diyen bile var. Çoğumuzun eski burnu çirkindi görüyoruz fotolardan. Çirkin görüntüyle doğal görüntüyü birbirine karıştırmamak lazım bence. Ayrıca 10km uzaktan burnumun estetikli olduğunun anlaşılmasını tercih etmem ben. Dediğim gibi bunlar benim düşüncelerim. Hekesin tercihi farklı olabiliyor. Umarım herkes istediği gibi bir burna kavuşur ve mutlu olur

kimmel87 canım hemde ne darbe en son merdivenlerden düşmüştüm çok fena kanamıştı ben çok korkmuştum kırıldı felan diye, şükürler olsunki bişey olmadı sadece sol taraf şiş çok korudum çok pimpirikli davrandım o yüzden heralde.. serdar bey diyorki "bi kıramadın şu burnunu dikkat et biraz " diyor ama ben ne kadar korursam o kadar çok başıma bi iş geliyor.ben burnumu çok beğeniyorum ama ister istemez arkadaşlarım yorumuda etkiliyor beni ama sonra eski burnuma bakıyorumm da çokkkkkkkkkk memnunum doktorcuğumun ellerine sağlık çok güzel oldu çok seviyorum burnumu deyip ben onları sinir ediyorumm :))) canım o tıkanıklık ilk başlarda bendede vardı deniz suyu kullanıyomusun , deniz suyu ile bile zor açılıyordu ...

canım benimde ilk zamanlarki tepkilerim seninki gibiydi ama bu zaman sabır istiyo ama moralinin düzelmesi adına msnden beni görebilirsin pek giremyrm ama bi gün ayarlar görürsün son şeklimi bi arkadaşlada aynı şekilde görüştük bende senn burnunu görmş olurum

teşekkürler cnm teklifine görmeme gerek yok sana inanıyorum ztn reklam amaçlı yorumlar yazdığını da düşünmedim. ameliyat oldum artık ne olacaksa olacak hazirana kadar beklicem o zaman kadar şişliklerde geçer epey hemen bir sonuca varmam doğru değil.

tamponlar alındıktan sonra doktor sterrimar adlı deniz suyu ile bactroban krem verdi günde iki kez temizlik çubuğuyla uyguluyorum 1 hafta önce gittiğimde suya ve kreme devam et dedi günde iki kez bugünde masajlara başladım oda günde 2 kez 3 tip masaj 30 ar kez hala çok tıkalı akıntı oluyor sende mi böyle uyguladın masaj ve temizlik işlemlerini bana 1 hafta önce deniz suyu spreyi yerine temiz içme suyuda kullanabilirsin dedi.hala çok tıkalı ve masajları yaparken burnum soyuluyor sanki bide sert biraz acıtıyor dokununca sendede oldu mu bunlar bide doktor 2 aydan sonra burnun şekli kolay etkilenmez dedi sen atlatmışın cnm artık rahat ol kolayca birşey olmaz burun şekline epey zaman geçmiş.;-)

ben doğal ve yapay burun nasıl oluyor bu olayı pek anlamıyorum mesela petek Dinçöz ve çağla şikel burnu güzel duzgun estetikliler ama zaten demeselerde anlarım çünkü fazla duzgun simetrik fln çoğu kişinin burnu doğuştan veya yetişkinliğe kadar çirkinleşiyor darbe fln alıyolar ondan yaşı 20 yi geçipte harika, duzgun orijinal burnu olan insan çok azdır ama sonuç olarak bu isimlerin burnu güzel duruyor estetikli olduğu anlaşılsada bende çok kalkık burun sevmiyorum ama estetikli bir burunda duzgun simetrik ve yuz ebatına uygun olmalı yakışıyosa biraz kalkıklıkta olmalı sonuçta 5 bin lira üstü para verip bir sürü zahmet acı çekiyoruz eskisinden biraz farklı ve yamuk burun istemem açıkçası ama yapay burunlar nasıl oluyor mesela örnek verebilir misin mesela estetik geçirmiş bazı yabancı ünlülerin öncesi-sonrası fotolarını koyucam siteye.

Endiseli olanlara soyluyorum: kizlar lutfen sakin olun, biraz akisina birakin. Bahsettiginiz skntilar bende de var ama surekli burnunuzu dusunup inceleyip kendinizi uzerekk gununuzu gecirirseniz iyilesme sureci cok yavas gecer!! inanin ben de bazen onden yamukmus gibi goruyorum. Amaa bi bakiyorum aksamlari duzgun gorunuyor. Gun icerisinde dengesiz sislikler oluyo onlar yamuk gosteriyor olabilir. Mesela surekli selpakla geziyorum, surekli burnumu siliyorum. Katlanicaz artik! Uzmeyin kendinizi!! Masajlarinizi yapin darbeden koruyun temizligini yapin oldu bitti. Cok guzel olucak:)

aynen bende aynı sorunları yaşamıştım ama zamanla hepsi geçti serdar bey yüzüme yakışan bi burun yaprtı emin olun sizlerinde yüzünüze yakışan burun yaptı hemen değişim beklemyin siz masajlarınızı gerekenleri yapın gerisini zamana bırakın canlar

Kimmel87. Canım haklısın ameliyat olduktan sonra sürekli insanların burnuna bakıyorum.hangisi güzel estetik mi vs diye inceliyorum.nerdeyse insanlar benim için bir burundan ibaret hale gelecek :)) gözlemlerime göre ve dediğin gibi hem ameliyatsız hem de güzel burnu olan insan sayısı o kadar azmiş ki.. ama tabi şöyle de bişey var. ben ameliyatsız zannediyorum ama belki de ameliyat geçirip güzel bi burna sahip olmuştur o kişi. işte ben bu sonucu istiyorum.buna ulaşmak gerçekten çok zor. doğal burundan kastım çirkin orijinal burun değil tabi ki. yüze uygun güzel duran ve kesinlikle ameliyat olduğu belli olmayan burunlar.aslında peteğin burnu yüzüne uygun yakışıyo sayılır.ama estetik olduğu o kadar belli ki. hani bazılarına şaşırırız ya güzel burunlu olanlara aa estetikli miymiş o diye, benim kastım o. bazı arkadaşlar minik kavisli kalkık burun istiyorlar ama yüzleri uzun kemikli alınlarının açısı ona uygun değil.bence bu tarz burunlar için biraz baby face olmak gerekiyo, alnın daha yuvarlak olması gerekiyo vs. yani her yüz tipine farklı burun gider diye düşünüyorum.kalkıklık tercih meselesi.bi kişiye hem kalkık hem kalkık olmayan burun yakışabilir.
bu fotolardan pek bişey belli olmuyo açıkçası.ben çevremde gördüğüm insanlara göre değerlendiriyorum.bazen fotoda belli olmuyo estetik ama yüzyüze geldiğinde hemen anlıyosun. umarım anlatabilmişimdir ne demek istediğimi :)

evet aynışekilde bende senin uyguladıklarını uyguladım masajlarımda aynı şekilde benim , şişlikler ve ödem olduğu için henüz o yüzden masaj yaparken sert ve ağrı yapabiliyor .benim şuanda bile zaman zaman masaj felan yaparken burnum soyulabiliyor merak etme senin yaşadıklarının hepsini bende yaşadım ama zaman geçmesi lazım biraz sabırlı olmak lazım ben çok sabırsızdım , pimpirikliydim , ama masajlarını ihmal etme :) burun tıkanıklığına gelince benimki çok feci tıkanmıştı kanla birlikte burun akıntım kurumuştu o kadar panik olmuştumki nefes alamıyorum bu tıkanıklık hiç geçmeyecek zattetmiştim ama ameliyat sonrası bi süre bunlar olabiliyorr :) sterrimar ve krem ile açıyordum uğraşa uğraşa başta korkuyordum ama serdar bey cesaretli olmamı söylemişti :)

dediklerine aynen katılıyorum benim içinde en önemlisi doğal ameliyat olduğu belli olmayan yüze yakışan bi buruna sahip olmaktı çok şükür öle bi burna sahibim artık serdar beyinde amacı bu yüze yakışan doğal burun yapması... bende ameliyattan sonra herkesin burnuna bakar oldum direk o gözüme çarptı hep ve hala öle burunlarına bakıyorum nedense

kimmel87 senin yaşadığın herşeyi bende yaşıyorum ameliyat olalı 1 ay 24 gün oldu nerdeyse 2 ay başta şikayet ettiğim herşey hala devam ediyor tabi ki eskiye oranla daha iyi ama bence yeterli değil hocayla görüşmeye gittiğimde de soracağım.Şikayetlerimden bahsedeyim sana ameliyattan çıktığımdan beri sağ deliğim soldan daha büyük bariz belli sorduğumda bana sol tarafımın tıkalı olduğu ameliyat sırasında daha çok sol kısımla uğraşıldığı için solda şişlerin daha fazla olduğunu söyledi hoca.Tamam dedim çok yeni zamanda tabi ki düzeldi ama hala çok bariz fark var ama önden bakınca da yamuk duruyor buda burnumun ucu ve burun direğinin çok şiş olmasıda etki ediyor bunlar yetmez gibi bide sol tarafta sol yandan ve önden bakılınca farkedilen bir çizgi oluştu buda şişliğin bir tarafa toplanmasından kaynaklı galiba bilmiyorum cnım ya kendimi kandırıyorum yada cidden şu 6 ayda birşey var bekleyip göreceğim ama düzelmezse çok büyük hayal kırıklığı yaşayacağım hem verdiğim paraya hem çektiğim sıkıntıya değmeyecek umarım zamanla düzelecek cnım sıkma canını ben yaşadıklarımı anlattım sana umarım bu sıkıntılarım düzelir ve yine burdan paylaşırım

Son düzenleme:

evet cnm anladım umarım istediğin gibi burnun olur.

senin çok uzun zaman geçmiş hala masaj yapıyor musun? ben hiç sevmiyorum masaj ve bakım işlemini bazen meşgul oluyorum, dışarıda oluyorum yani ayna karşısına geçip uğraşmak istemiyorum ama yapıyorum masajları öğlen akşam yapıyorum bide ameliyattan bu yana psikolojik olarak mutsuz ve bitkinim uyumak istiyorum günde 12 saatte uyusam uykum geliyor anestezi ve ameliyatla mı alakalı bilmiyorum gezmek eğlenmek istemiyorum enerjik değilim her saat aklıma geliyor burnum vize sınavları yaklaşıyor hala başlamadım çalışmaya değişik bir his

geçmiş olsun cnm serdar bey revizyon olan hastam yok diyor iddialı, deneyimli biri eğer burnunda son bir ayda düzelme, güzelleşme olduysa düzelecektir değişiyordur demek. ameliyat olup çok uzun zaman geçen arklar forumda ilk 2-3 ay sorunlarımız oldu pek beğenmiyorduk yazıyorlar umarım düzelir sorunlarımız serdar bey harika geçti ameliyatın dedi biraz sabretmen gerek dedi bende şu an pek beğenmiyorum ama eskisinden çirkin olmadığı kesin doktor bana sağ tarafta şişlik fazla dediydi belki o yamukluk yapıyordur bilmiyorum. ucuda şiş ,sertlik var yan taraflarda. sigara kullanıyor musun? sigara iyileşme surecini uzatıp, zorlaştırıyor dedi dr şişler daha geç iyileşiyormuş.

Bir ay oldu ben de memnun değilim. yarın dikişleri aldırıcam insin diye. yandan güzel ama önden hiç beğenmiyorum şimdilik.şişten dolayı sanırım.umarım...

Bir ay oldu ben de memnun değilim. yarın dikişleri aldırıcam insin diye. yandan güzel ama önden hiç beğenmiyorum şimdilik.şişten dolayı sanırım.umarım...

o dikişlerini aldırmakla hata edersin zaten serdar beyin izin verceğini sanmıyorum daha bir ay olmuş ya problemler olurki zamanla hepsi geçiyo ben hafta sonu ordaydım dikişlerimi aldırdım 1 buçuk sene sonra aldı dikişlerimi senin daha belirgin şişliklerin vardır o inince ucuda iniyo benimde yandan güzeldi önden güzel değildi ama yine sölüyorum onların hepsi geçici...

evet masajlarıma devam ediyorum serdar bey masajı kesmemi söylemedi kontrole gittiğim zaman masaja devam etmemi söyledi , hiç aksatmıyorum aynı şekilde benimde ameliyattan sonra herşeyim burnum oldu sürekli ama sürekli burnum ile uğraşıyordum yani uğraşıyordum derken ayna karşısından gitmiyorum , sürekli fotoğraf çekiyorum şuanda bile devam ediyor ama ben ameliyat olup kendime geldiğim andan beri çok mutluyum bant varken bile burnumda çok mutluydum şimdide aynı şekilde çok mutluyum tabikide ufak tefek pürüzler var yani şişliklerden bahsediyorum bir burnun oturması tam anlamı ile 2 yıl en azından sağlıksız , ilk ameliytta çöken düzen tutmayan bir burnum olmadı gerçekten şanslıyım burnumu seviyorum :)) ben aksine daha çok gezmeye , daha çok kendime bakmaya başladım zaten bakımlıydım ama şimdi kendime güvenim daha fazla geldi yaşam stilim değişti yüz ifadem çok değişti bilmiyorumm ama gerçekten bende olumlu değişiklikler oldu burnumu çok seviyorum çok mutluyum kesinlikle .biraz beni şişlikler yordu sabırsız olduğum için biran önce inmesini istedim yoksa ben çok memnunum :)) inşalla seninde şişliklerin indiği zaman mutlu olursun canım :)

Zuhalcim, kalkıklığından hoşlanmadım diye başının etini yiyince kalkıklığından rahatsız oluyosan gel alıyım dikişleri demişti :) ben sana kalkık yakışacağını düşünüp öyle yaptım dedi ama önden ifadem çok değişti. kalkıklığından gerçekten hoşlanmadım. 1 ay oldu dudağım bile hala yukarı çekiyo. cumt görüşücem tekrar, büyük ihtimalle aldırıcam dikişleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…