Tüp Bebek Merkezleri Dr Göğşen Önalan - Başkent Üniversitesi Hastanesi hasta yorumları

merhaba kızlar, ben de bugün ilk kez Göğşen hocaya gittim, 4 yıldır bebek için uğraşıyoruz.. bir kere kendiliğimden hamile kaldım ama bebeğim yaşamadı.. şimdi tekrar bebek istiyorum, Göğşen hocayı bugün tam 2,5 saat bekledim ama sonunda konuştuğuma değdi.. o kalabalığın içinde beklerken kaçasım geldi oradan ama iyi ki beklemişim :) Pazar günü tedaviye başlıyoruz kısmetse, uzun protokol uygulanacak bana.. lucrin ile başlıyorum.. bu topikte göğşen hocanın hastalarını hamile olarak görmek çok hoşuma gitti.. Allah hepimize sağlıklı bebişler nasip etsin tez zamanda inşallah :)

merhaba kızlar, ben de bugün ilk kez Göğşen hocaya gittim, 4 yıldır bebek için uğraşıyoruz.. bir kere kendiliğimden hamile kaldım ama bebeğim yaşamadı.. şimdi tekrar bebek istiyorum, Göğşen hocayı bugün tam 2,5 saat bekledim ama sonunda konuştuğuma değdi.. o kalabalığın içinde beklerken kaçasım geldi oradan ama iyi ki beklemişim :) Pazar günü tedaviye başlıyoruz kısmetse, uzun protokol uygulanacak bana.. lucrin ile başlıyorum.. bu topikte göğşen hocanın hastalarını hamile olarak görmek çok hoşuma gitti.. Allah hepimize sağlıklı bebişler nasip etsin tez zamanda inşallah :)

Canim umarim her şey yolunda gider ve kavuşursun bebişine, hepimiz kavuşalim inşallah.
Hastanede o kalabalikta beklerken ben yalniz olmadiğimi oradaki herkesin benim kader arkadaşim olduğunu düşünüyorum. Oradaki kime anlatsam seni çok iyi anliyorum diyecek bana eminim çünkü ne yaşadigimizi ne hissettigimizi bizden başka kimse anlamaz.
Sizin sorununuz neydi göğşen bey o yumuşak sesiyle sakin sakin nasil bir yol gösterdi size?

Merhabalar Göğşen hoca TRT haber de polikistik overden bahsetmiş isterseniz bi izleyin..Ümitvar da konuşmuş.Google yazın çıkıyor..

Sizlere internetten tanıştığım çok şeker ,cici bi kızcağızdan bahsedeceğim.15 yaşında evlenmiş ve 10 yıllık evli..birkaç kez tüp bebek yaptırmış ve olmamış.Bir de laparoskopi ameliyatı yapmış Dr kesip biçip.biraz konuştuk dedim ki belki o Dr ların göremediği bir şeyler vardır bir de Göğşen h ya git...Antalya dan 10 saatlik yol çekip Ankara'ya geldi eşiyle..Hoca filmine bakıp demiş ki senin tüplerin kapalı...ultrasondan da yumurtan az görünüyor demiş.Üstelik tüp bebekte yüksek doz ilaç vermişler sana...kızcağız şok...5 Dr gezdim kimse bana bunları demedi diyor.Laparoskopiyi de boşuna yapmış Dr demiş..kızmış...Önümüzdeki ay tedaviye başlayacak..Ve gerçekten amh sonucu 0.7 çıkmış yani yumurtası az kalmış daa 25 yaşında..Yani demem o ki,belki başka Dr ların görmediğini o görebilir .Bi görünmekte fayda var...Histerosopi de yaptırıp aynı gün yola çıktılar eşiyle...İnşallah da hamile kalacak inanıyorum..

arkadaşlar bende geçen ay göğşen beyde tüp tedavisi oldum negatfle sonuçlandı.bu ay da adetim 5 gün gecikti tedaviden dolayımı gecikmiştir sizce ama hiç bir belirtim yok hamile gibi hissetmiyorum kendimi.bi belirti mutlaka olmalı dimi. hani göğüslerde dolgunluk falan hiç bişey yok napsamki.

Ayy canım inan çok sevindim ben de seni merak ediyodum ne oldu diye. Rabbim gebeliğini sağlikla sürdürsün hayirlisiyla bebişine kavuş inşallah. Yihhuu.güzel haberler alinca seviniyorum ve umutlaniyorum valla.
Allah en kisa zamanda sana da nasip etsin canim :KK33:bugun kese gozuktu tek kese var birisi bizi birakmis hayirlisi boyleymis demekki buna da cok sukur:KK33: 2 hafta sonra kalp atimi icin randevu verdiler

Allah en kisa zamanda sana da nasip etsin canim :KK33:bugun kese gozuktu tek kese var birisi bizi birakmis hayirlisi boyleymis demekki buna da cok sukur:KK33: 2 hafta sonra kalp atimi icin randevu verdiler

Tek olsun da hayirlisiyla olsun sağlikli olsun. 2hafta heyecanla bekleyeceksin ne güzel.
Rabbim isteyen herkese içinde bana da hayirlisiyla nasip etsin tez zamanda insallah.amiin.

merhaba arkadaşlar.Ben de geçen ay aşılama yoluyla gebe kaldım ve çok şükür 7. hafta içerisindeyim. Ama malesef gebeliğim başladığından beri yaşamam gereken heyecanı ve mutluluğu yaşayamadım. Çünkü Göğşen Bey her görüşmemizde beni demoralize etti. Keseyi gördük, kalp atımını duyana dek gebelik saymayız bile, dedi.Kalp atımını duyduk ( o da tam olarak değil.henüz çok küçük olduğu içinmiş) sorularımız için odasına geçtik. Bikaç ilacın kullanımıyla ilgili sorumdan sonra bi de doğumla ilgili bi sorum olcak dememle birlikte o sakin ses tonuyla beni güzelce AZARLADI."Daha kalp atımını yeni duyduk, moralini bozmak istemem ama bu karanlık bi süreç" dedi. Kendisine çok yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim ve ona da "ben normal doğuma girmiyorum ,başka yerde doğuracaksan yerini ayarla 20. haftadan sonra almazlar" dediği için bu cümlesini hatırlattım ve ," Sanırım seninle frekanslarımız uymuyor çok garanticisin, istersen başka bi merkezde devam edebilirsin, zaten ben doğumuna girmem.İstersen Koruya git orası daha uygun olur ..." gibi gibi devam eden cümleler. Tabiki ben ve eşim şoktayız.Çünkü kendisi gerçekten güvendiğimiz ve sevdiğimiz biriydi. "zaten açık miyom ameliyatı olmuşsun normal doğum yapamazsın hem sezeryan en güzeli günü belli saati belli..." ve ben artık dayanamıyıp ağlayarak odadan çıktım.
Evet erken bi soru sormuş olabilirim ama bu benim ilk gebeliğim ve zor elde edilmiş bir gebelik. Bu soruyu sormak için henüz çok erken dese zaten anlarım fakat sanki biz çok kaprisli ya da çok pimpirikli bir hastaymışız gibi davranması çok üzdü . Belki bugün kötü bi günündeydi ama söyledikleri hiçbir şekilde kabul edilemez.Bebeğimin kalbini gördüğüm bu özel günü böylesine kötü geçirmeme sebep olduğu için kimseye Tavsiye ETMİYORUM !!!

merhaba arkadaşlar.Ben de geçen ay aşılama yoluyla gebe kaldım ve çok şükür 7. hafta içerisindeyim. Ama malesef gebeliğim başladığından beri yaşamam gereken heyecanı ve mutluluğu yaşayamadım. Çünkü Göğşen Bey her görüşmemizde beni demoralize etti. Keseyi gördük, kalp atımını duyana dek gebelik saymayız bile, dedi.Kalp atımını duyduk ( o da tam olarak değil.henüz çok küçük olduğu içinmiş) sorularımız için odasına geçtik. Bikaç ilacın kullanımıyla ilgili sorumdan sonra bi de doğumla ilgili bi sorum olcak dememle birlikte o sakin ses tonuyla beni güzelce AZARLADI."Daha kalp atımını yeni duyduk, moralini bozmak istemem ama bu karanlık bi süreç" dedi. Kendisine çok yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim ve ona da "ben normal doğuma girmiyorum ,başka yerde doğuracaksan yerini ayarla 20. haftadan sonra almazlar" dediği için bu cümlesini hatırlattım ve ," Sanırım seninle frekanslarımız uymuyor çok garanticisin, istersen başka bi merkezde devam edebilirsin, zaten ben doğumuna girmem.İstersen Koruya git orası daha uygun olur ..." gibi gibi devam eden cümleler. Tabiki ben ve eşim şoktayız.Çünkü kendisi gerçekten güvendiğimiz ve sevdiğimiz biriydi. "zaten açık miyom ameliyatı olmuşsun normal doğum yapamazsın hem sezeryan en güzeli günü belli saati belli..." ve ben artık dayanamıyıp ağlayarak odadan çıktım.
Evet erken bi soru sormuş olabilirim ama bu benim ilk gebeliğim ve zor elde edilmiş bir gebelik. Bu soruyu sormak için henüz çok erken dese zaten anlarım fakat sanki biz çok kaprisli ya da çok pimpirikli bir hastaymışız gibi davranması çok üzdü . Belki bugün kötü bi günündeydi ama söyledikleri hiçbir şekilde kabul edilemez.Bebeğimin kalbini gördüğüm bu özel günü böylesine kötü geçirmeme sebep olduğu için kimseye Tavsiye ETMİYORUM !!!

Canim gebeligine çok sevindim dediğin gibi belki de doktor kötü bi gün geçiriyodu onun için seninle böyle konuştu.
Hamişsin ya boşversene keyfini yaşa aşermelere başla Rabbim sağlikla yavrunu kucagina almayi nasip etsin. Şu an içinde kalbi atan minicik bi canli var sen onu mutlulukla büyüt.
Mutlu anne mutlu yavrular demektir üzülmeye gerek yok her şey senin elinde yer gök duayla ayakta duruyo buradaki herkes birbirine dua ediyo sana da dua ederiz sakin sakin mutlu bi hamilelik geçir sağlikla evladini kucagina al diye.amin.

Canim gebeligine çok sevindim dediğin gibi belki de doktor kötü bi gün geçiriyodu onun için seninle böyle konuştu.
Hamişsin ya boşversene keyfini yaşa aşermelere başla Rabbim sağlikla yavrunu kucagina almayi nasip etsin. Şu an içinde kalbi atan minicik bi canli var sen onu mutlulukla büyüt.
Mutlu anne mutlu yavrular demektir üzülmeye gerek yok her şey senin elinde yer gök duayla ayakta duruyo buradaki herkes birbirine dua ediyo sana da dua ederiz sakin sakin mutlu bi hamilelik geçir sağlikla evladini kucagina al diye.amin.
Amin canım inşallah.Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Çok haklısın ama biraz duygusal bi dönemde olunca ve hiç beklemediğim bi anda böyle bi tepki görünce üzüldüm istemsiz olarak.
Bu forumu , burdaki görünmez dostlukları , birbiri için umut olmaya çalışan herkesi çok seviyorum.Rabbim isteyen herkese bu güzel mucizeyi nasip etsin inşallah :dua:

Canim benim bu yazilari yazarken sanirim buyuk bi sinirle yazmissin.
Gogsen hocayi ben cok iyi taniyorum
Anlattigin gibi kotu bir insan degil evet normal doguma girmiyor cunku vakti yok.
Sadece gun vererek ayarlayarak sezaryen giriyor bu onun kotu bir hekim oldugu anlamina gelmez.
Hulisi h.da gebe takibi ve doguma girmiyor.cunku bu dr gorevi tup bebek
Sen simdi duygusal bi zamandasin dr her soyledigi sana yanlis ve sert gelebilir .
Belki bisey usg gormustur sana soylemek istememistir.umutlandirip uzulmeni istememistir. Incitmek istemez hic bir hastasini .emin ol ki sen aglayarak cikinca (duygusalsin cunku gebesin)nasil uzulmus belki uykulari bile kacmistir.
Ben gogsen hocanin eski hastalarindanim yillardir tanirim .
Suan gogsen hocanin sayesinde suan besiginde uyuyan 5 gunluk bir bebise sahipim eger baska bir dr olsaydi ugrasmazdi bu bebegide kucagima alamazdim.
Seninde hayirlisiyla Allah kucagina almayi nasip etsin.
Ben gogsen hocayi kesinlikle herkese TAVSIYE EDIYORUM.

bende göğşen beyde geçen ay tüp tedavisi gördüm daha öncede devlet hastanesinde olmuştum tedavi .bu özeldi belki biraz farklı olur diye düşünmüştüm ama göğşen bey bizimlede hiç ilgilenmedi aynı devlet hastanrsinde gördüğüm muameleyi gördüm hiç fark yoktu.tedavim boyunca bir kere bile bizimle ilgilenmedi.hemşireyle muhataptık sadece tıpkı devlet hastanesindeki gibi.

Yazdıklarına çok şaşırdım yaa evet eminim çok üzülmüşsündür ama o kadar nazik bi insan neden böyle dedi hiç anlamadım ...evet vakti olmadığı için normal doğuma girmiyor ,bir de açık sözlüdür gereksiz yere kimseyi umutlandırmaz mesela...aceba bu süreçte başka bir zıtlaşmanız mı oldu ?çünkü bazı hastaları için ağladığını bilirim ..."kendi çocuğum gibi sevindim"dediği hastaları bilirim...geceleri uyuyamıyorum şu şu hastayı düşünmekten dediğini bilirim...belki de çok kötü bi gün geçirmiştir başka şeye morali bozulmuştur.Bir bayanın normal doğumuna yetişememiş kadın biraz sitem eğmiş diye çok üzülüyordu ve kimseye söz vermek istemiyordu...onu biliyorum..

Anlattigin gibi kotu bir insan degil evet normal doguma girmiyor cunku vakti yok.
Sadece gun vererek ayarlayarak sezaryen giriyor bu onun kotu bir hekim oldugu anlamina gelmez.
Sen simdi duygusal bi zamandasin dr her soyledigi sana yanlis ve sert gelebilir .
Belki bisey usg gormustur sana soylemek istememistir.umutlandirip uzulmeni istememistir. Incitmek istemez hic bir hastasini .emin ol ki sen aglayarak cikinca (duygusalsin cunku gebesin)nasil uzulmus belki uykulari bile kacmistir.
Suan gogsen hocanin sayesinde suan besiginde uyuyan 5 gunluk bir bebise sahipim eger baska bir dr olsaydi ugrasmazdi bu bebegide kucagima alamazdim.

bende göğşen beyde geçen ay tüp tedavisi gördüm daha öncede devlet hastanesinde olmuştum tedavi .bu özeldi belki biraz farklı olur diye düşünmüştüm ama göğşen bey bizimlede hiç ilgilenmedi aynı devlet hastanrsinde gördüğüm muameleyi gördüm hiç fark yoktu.tedavim boyunca bir kere bile bizimle ilgilenmedi.hemşireyle muhataptık sadece tıpkı devlet hastanesindeki gibi.

Yazdıklarına çok şaşırdım yaa evet eminim çok üzülmüşsündür ama o kadar nazik bi insan neden böyle dedi hiç anlamadım ...evet vakti olmadığı için normal doğuma girmiyor ,bir de açık sözlüdür gereksiz yere kimseyi umutlandırmaz mesela...aceba bu süreçte başka bir zıtlaşmanız mı oldu ?çünkü bazı hastaları için ağladığını bilirim ..."kendi çocuğum gibi sevindim"dediği hastaları bilirim...geceleri uyuyamıyorum şu şu hastayı düşünmekten dediğini bilirim...belki de çok kötü bi gün geçirmiştir başka şeye morali bozulmuştur.Bir bayanın normal doğumuna yetişememiş kadın biraz sitem eğmiş diye çok üzülüyordu ve kimseye söz vermek istemiyordu...onu biliyorum..

Öncelikle ben asla Göğşen Bey kötü bir insan ya da kötü bir hekim demedim.O konuda ben de araştırarak ve en yakın arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim kendisine.Ve hiç tereddütsüz tedaviye onunla başladım. O günü yaşamamış olsam ve bu yorumu okusam ben de derim belki biraz problemli bi hastadır arada çıkar böyle tipler.Kesinlikle çok duygusal bi dönemdeyim ve o gün o yüzden duygusal bi tepki vererek odadan çıktım.Ama yanımda eşim de vardı ki Göğşen bey eşimi çok beğendiğini her fırsatta dile getirir eşim de kendisine güvenirdi.Ama eşim benden çok daha fazla sinirlendi bu duruma.Ve ilk işimiz baş hekimle bu durumu paylaşmak oldu.Ertesi gün muhtemelen baş hekimin de ricasıyla Göğşen bey aradı beni. 9. hafta önemli gel bi USG bakalım dedi. ben de kusura bakmayın başka yerde devam edicem dedim.Durumu düzeltmeye çalışan bikaç cümle kullandı, ben de kırgınlıklarımı dile getirdim fakat yine beni anlamadı ve kendi haklılığını savundu.Son dönemde yaşadığı olumsuz örnekleri söyledi,ben diğer doktorlar gibi pışpışlamam , bu da bir özür konuşması değil dedi. Ve yine ısrarla 9. hafta da gel sonra istersen yine gidersin dedi.İki ameliyat arası zaman ayırıp aradığı için çok uzatmak istemedim ben de.
Elbette ki açık sözlü olsun, gereksiz yere umutlandırmasın, pışpış da yapmasın. Ama aynı şeyi söylemenin türlü türlü şekli vardır.Bütün gebe kadınlar ilk 3 ay düşük riskinin yüksek olduğunu, ama gebeliğin genel anlamda her aşamasında riskler olduğunu bilir. 8 aylıkken beyin anevrizması geçirip bebeği de anneyi de kaybettiğimiz yakınımız da oldu , doğumdan sonra kalp sorunları yüzünden 2 aylıkken bebeğini kaybeden de. Hayatın kendisi risk zaten. Sürekli bunları düşünerek mi yaşayalım.
Göğşen bey beni gündelik yaşamımda herhangi birşeyden de kısıtlamadı ki zaten.Öncesinde de bi sorun bi gerginlik yaşamadık.Sadece bi önceki kontrolümde gece yüz üstü yatabilir miyim dedim o da sorun olmaz dedi.ben de internette rahime baskı falan yazmışlar dedim.O da ya internete bakma ya da bana sorma dedi.Üslubu yine sertti ama haklı olduğu için bişey demedim.
Buradaki bütün yorumlar olumlu olabilir.Ama xrukiyex gibi yakında bana da hak veren kişilerin artacağını düşünüyorum.Çünkü Göğşen bey bir süredir haftanın iki günü Çayyoluna da gidiyor. Çok bölünüyor olabilir. Ama ben doktorun psikolojik durumunu düşünmek zorunda değilim.Tek maaşlı bir aileyiz ve her muayene için 122 lira ödüyoruz.Ve bu muhteşem doktor bir sorumu zamansız bulduğu için bizi resmen kovuyor.Ortada bir tartışma mı var? Hayır. Hiçbir şey yokken. İyi ki Özlem hemşire o ana şahit olmadı.çünkü eminim o da çok üzülürdü. Özlem hemşireyi gerçekten özleyeceğim.
Çok uzattım biliyorum ama sonuç olarak Göğşen beyin doktorluğuna lafım yok.söylediklerinin uslubuyla ilgili herşey.

X