Döverek ders çalıştıran anne..siz ne yapardınız?

Böyle insanlar anne olmasın ya.. Ne sanıyorlar çocuk yapmayı acaba.. Aslında işte nesilden nesile bazı şeyler de maalesef, keşke komşunuz farkına varabilmiş olsaydı.
İyice soğutuyor okuldan, iyice zorlaşacak öğrenmesi.
Canım benim kıyamam, çok üzüldüm... :KK43:

Sikayetten once anneyle konus gerekirse sikayet edicem de korkar zaten Allah korusun ellerinden alirlarsa vicdan azabi cekersin.benimde 1.sinifa giden cocugum var tamam okumayi söktü ama sabirla ve ozveriyle oldu bu anne dovdukce o cocuk ozguvensizlikten asla okuyamaz.anneye bu sekilde anlat lutfen yazik cocuga ya.inam dun okumayi soktugu halde oglumun gonlunu yapa yapa sikmadan yaptirayip odevini diye 7de basladik 10 bucukta bitti ama asla sesimi bile yukseltmem .ayrica bu ozellikle erkek cocugu annelerini anlamiyorum vurarak cocuga ornek oluyosun ilerde oda vuracak karisini kizini dovecek ben gayret ettikce cocuklarimin kadina deger veren kavgadan kacan insan olmalari icin ugrastikca boyle annelerin var oldugunu bilmek gercekten uzucu.

Eger normalde dovmeyen ders basina oturunca sinir krizi geciriyorsa anne konusun okuldan alip seneye 1. Sinifa baslatsin. Almayacaksa da guzelce konusun okuldan daha cok soguyacagini boyle olan ornekler verin durumunun cok normal.oldugunu bu yasta butun cocuklarin ayni tepkileri verdigini bu sene cok fazla sey beklememesi gerektigini ve emin olsun seneye daha iyi olacak bende tecrube ettim korkmasin nasil baslarsa oyle gitmiyor.sende yoruluyor bunaliyorsun halini anliyorum arada ders calismaya bana gonderebilirsin falan deyin.. dedigim gibi normalde cocuklarini doven bir anne degilse bunlar onu rahatlatacaktir.

Ablamın ev yüksek giriş balkondan kız sarkarken 8 yaşında hop bahçeye düşüyo çim bahçe beton değil acile gidince polis bile enişteme sormuşlar yani annesi yapmış olabilir mi diye hani eniştem de görmese ablam içeri gircekti
Bazen bağırıp kızıyorum da tırsmıyo değilim gören duyan şikayet falan eder diye

1. Sınıf çok zor bende kızdım bağırdım ağladım da ama onların bi inadı var onu kırdılar mı işi çözüp hemen okuyolar şurda kalan 7 harf bu çocuğa yazık etmiş ailesi uyarın şikayet edicem alırlar çocuğunuzu deyin devam ederse şikayet edin

yazık yüreğinde ne yaralar açıyor küçücük çocuğun. vicdansız kadın çok sinirlendim hepimiz yoruluyoruz stres oluyoruz bir şeylere ama bunların acısını o güçsüz yavrulardan çıkarmıyoruz. Annesinin elinden alınma ihtimali düşününce kötü. kadını korkutmak lazım. bence konuşabilirsiniz öncelikle.

Başlıkta belirttiğim gibi çok yakın komşum duvarlarımiz bitişik.cocugunu 5.5 yasinda okula verdi ve çocuk okumaya geçemedi.cocuguna resmen dayak atarak ders çalıştırıyor.onun sesini duymamak için başka odaya gecsemde,çok üzülüyorum çocuğa.başka küçük bebekleri var ve üzerinde çok yük var ama bu ona çocuğuna zulmetme hakkını vermezki.artik bu hafta içi bu konuyu konuşmayı düşünüyorum.gerekirse seneye yolla birinci sinifa çocuk böyle giderse okuldan daha çok soguyacak desem diyorum.cocuk feryad figan ağlıyor böyle egitimmi olur.siz olsanız ne yapardınız fikirlerinize açığım.

Daha şimdi kreşe gideceği yaş. Bu ne cehalettir ya.. Bu yaşta tabi öğrenemez.. Eskiden ilkokula 7 yaşında başlanırdı O zaman bile geç öğrenenler olurdu hemen konuşun komşunuzla duyuyorum sesinizi diyin.. Söyleyin erken daha diye..

Başlıkta belirttiğim gibi çok yakın komşum duvarlarımiz bitişik.cocugunu 5.5 yasinda okula verdi ve çocuk okumaya geçemedi.cocuguna resmen dayak atarak ders çalıştırıyor.onun sesini duymamak için başka odaya gecsemde,çok üzülüyorum çocuğa.başka küçük bebekleri var ve üzerinde çok yük var ama bu ona çocuğuna zulmetme hakkını vermezki.artik bu hafta içi bu konuyu konuşmayı düşünüyorum.gerekirse seneye yolla birinci sinifa çocuk böyle giderse okuldan daha çok soguyacak desem diyorum.cocuk feryad figan ağlıyor böyle egitimmi olur.siz olsanız ne yapardınız fikirlerinize açığım.

Aynı zamanda demokrasi öğretmeniyim ve 36 maddeden oluşan çocuk haklarına göre bu bir SUÇ tur ne demek bu ya eğitimci olarak sinirim tepeme çıktı lütfen sosyal hizmetler ve aile politikalar bakanlığı ve aynı zamanda bimere girip isimsiz şekilde şikayetinizi oluşturun hemen polis çok bir şey yapmaz ama bunalr hemen yapar. Saçmalamasınlar madrm öyle yükse doğurmayacaklar ne demek bu yahu çok kızdım çok

Herşeyden önce annenin tedavi olması lazım. Anne tedavi olmadığı sürece istediğiniz yere şikayet edin, gizlice döver yine döver. "Bağırmayan anneler" kitabını ya da herhangi bir eğitici ebeveyn kitabını alıp hediye edebilirsiniz. Kapısına bırakıp kaçadabilirsiniz sizi görmesini istemiyorsanız. Hem bu şekilde utanır da bence.

Alo 183 ü arayın veya cimer e yazın. ismimin verilmesini istemiyorum diyerek ihbarda bulunun. gerekli inceleme yapılacaktır. yazık o çocukta derin yaralar açılacak. güya iyilik yapıyor o anne.

Ben sizin yerinizde olsam bagirarak psikopat cocuk yetistirmeyi bilmiyor. Herkes ana diye ortaloga dokuluyor diye kendi kendime konusuo ses duyururdun

Öğretmeniyle konusun durumu anlatin. İnsan kullandığı eşyayı bile hor kullanmaya cekinirken canından bir parçaya masum yavrulara nasıl böyle davranıyorlar aklım almıyor ve bu insanların hasta olduğu düşünülüp bir hastalık ismi koyulup tedavi edilmesi yada çocukların ellerinden alınması taraftarıyim. Lutfen bana kimse annesi demesin annelik böyle bir şey değil!!!

Eli kırılsın valla ya!
Bizim canımız yok mu her zorluğa rağmen minicik ruhları örselenmesin diye değil vurmak bağırmak kelimelerime bile dikkat ederim
Allah’ıma şükürler olsun ki pırlanta gibi üç yavrumda
Asıl kural sevgiyi esirgememek
Çocuk aldığını veriyor zaten hayat boyunca

Bakamayacaksan rahatına düşkünsen asabi isen seni suçlamam ama doğurma o zaman ya
Herkes anne olmasın
Çıldırıyorum böyle tanık olunca

Konu sahibi siz de vebal altındasınız şu an
Çünkü tanık oluyorsunuz
Lütfen şikayet edin ya
Ya da özelden bilgileri verin ben edeyim
Yemin edin ben şikayet etmedim diye ki siz etmemiş olacaksınız zaten

Öğretmeniyle görüşün, aileyi çocuğu anaokuluna gönderme konusunda ikna etsin. Okulda da öğretmeni zorluyordur zaten onun da canına minnet olur

X