Döverek ders çalıştıran anne..siz ne yapardınız?

Benim kız tam 6 olmuştu nerdeyse, o bile oyundan aklını alamıyordu. Bu yaşlarda 2 ayın bile önemi var, 5,5 çok erken 6 bile erken iken..

Birde okumayı illaki öğrenecekler çocukların üzerine geldikçe korkudan bile sökemiyorlar :KK43:
Yavrum ya, baya baya dövüyor mu? Yoksa kızma bağırma sesi mi?

Ay gece gece çok üzüldüm ya. 5.5 yaşındaki çocuk zaten oyun çocuğu, okumayı biraz geç söküversin, sınıftakilerden geri kalıversin yani nolur. Sonuçta öğrenecek ama yediği dayakları muhtemelen hiç unutmayacak.

Bu arada merak ettim bu çocuğun babası yok mu? Madem kadının küçük bir çoçuğu daha var neden bu adam büyüğün ödeviyle bari ilgilenmiyor ve çocuk dövülürken hiç tepki göstermiyor?

Herkes anneye yüklenmiş tamam bende dövmekte haklı demiyorum ama bu kadınlarda çocuklarını baba evinden çeyizle birlikte getirmiyorlar yani. Neden babalar hiç sahnede yok da herşeyi anneler üstleniyorlar?
Baba farklı model..sanırım diğer küçüklere bakıyor.ama mesela çocuğa okadar bağırdı dövdü baba evde yok sandım ben,meğer evdeymis.birak dövmeyi çocuğuma kizsam eşim bana kızar hemen.yani adam nasıl kayıtsız kalır şoktayim.

Yardimci olmak adina cocuga siz ders calistirnayi teklif etseniz, tabi sartlariniz uygunsa.
Iste yorum bu ne kadar güzel bi bakis acisi konu sahibi kabul ederseniz eger annesiyle konuşunda uyari mahiyetinde yıllarca cocuk bekleyen anneler var ne bicim insanmis ya bi de bazi kurslar var ozel derd kadar pahali da olmaz çocukların ev odevlerini yaptiriyo hoacalar bi nevi dershane

Baba farklı model..sanırım diğer küçüklere bakıyor.ama mesela çocuğa okadar bağırdı dövdü baba evde yok sandım ben,meğer evdeymis.birak dövmeyi çocuğuma kizsam eşim bana kızar hemen.yani adam nasıl kayıtsız kalır şoktayim.
Bağırişlar ortalama ne kadar suruyor? Çocuğun aglama sesini mi duyorsunuz sadece yoksa vurma sesleri de geliyor mu? Bir de gördüğünuzde gorunen yerlerinde morluk vs oluyor mu? Ya da dikkat ediyor musunuz davranislarina?

Benim kız tam 6 olmuştu nerdeyse, o bile oyundan aklını alamıyordu. Bu yaşlarda 2 ayın bile önemi var, 5,5 çok erken 6 bile erken iken..

Birde okumayı illaki öğrenecekler çocukların üzerine geldikçe korkudan bile sökemiyorlar :KK43:
Yavrum ya, baya baya dövüyor mu? Yoksa kızma bağırma sesi mi?
Yani şöyle söyleyeyim daha çok sözlü şiddet var.dayak arada vuruyor gibi sesler geliyor ama sözlü şiddet daha çok.igrenc sesler duymak istemiyorum onun o bağırma sözlerini.her an çıldırıyor.mesela şöyle oku çabuk oku diyorum okuuuuu diyorya çocukta yanlış okudu diyelim bitane vuruyor.bide çocuğa diyorki seni okula göndermeyip akşama kadar kardeşlerine bakitacagim diyor.cocuk anne nolur ben kardeşlerime bakmak istemiyorum deyip ağlıyor.cocuga hakaret falan ediyor.ne bilim kafasız manyak falan ve sürekli kardeşlerine bakmakla tehdit

2013 lü evet..neden erken gönderdigi konusunda.zaten çocuk 3.5 yaşında krese gitmiş.4.5 ta da anaokuluna derken 5.5 yaşında boş oturmasın dedi kendince.bide küçük kardeşleri var onlara zaman ayırırim dedi.
Yanlış yapmış. Çocuk ona inat yapıyor sanıyor diğer arkadaşlarından geri kaldıkça sinirleniyor... Ve dövüyor. Dövdükçe okuldan soğuyacak, çok küçük dikkatini veremiyor muhtemelen .. Anlatın bunları uygun dille. Alsın okuldan. Seneye baslasın... Yada sabırlı olsun. Önemli olan severek yapması. 7 yaşında yeğenim bile 10 kere kalkıyor okurken. Kıpır kıpır.

Yani şöyle söyleyeyim daha çok sözlü şiddet var.dayak arada vuruyor gibi sesler geliyor ama sözlü şiddet daha çok.igrenc sesler duymak istemiyorum onun o bağırma sözlerini.her an çıldırıyor.mesela şöyle oku çabuk oku diyorum okuuuuu diyorya çocukta yanlış okudu diyelim bitane vuruyor.bide çocuğa diyorki seni okula göndermeyip akşama kadar kardeşlerine bakitacagim diyor.cocuk anne nolur ben kardeşlerime bakmak istemiyorum deyip ağlıyor.cocuga hakaret falan ediyor.ne bilim kafasız manyak falan ve sürekli kardeşlerine bakmakla tehdit
Sorsan ikinci üçüncü çocuğu ilk çocuğuna kardeş olsun diye doğurmuştur ama aralarına şimdiden bilinçaltından nifak sokuyor.

Direk yüzüne söyleyin dediklerini duyduğunuzu, bir daha asla tamir edemeyeceği şeyler olduğunu. Çocuk 0-6 yaşta bilinçaltını oluşturur ve şu an oluşturduğu tablo korkunç bir aile bağı...

Bir sene daha anaokuluna gitseydi yavrum keşke...
Ben bile göndermek istememiştim 6 yaş ama bir kaç test yapıldı isimlerini hatırlamıyorum ve çocuk hazır çıktı o yüzden bekletmedim. Bi sorun bakalım test yapılmış mı?

Bağırişlar ortalama ne kadar suruyor? Çocuğun aglama sesini mi duyorsunuz sadece yoksa vurma sesleri de geliyor mu? Bir de gördüğünuzde gorunen yerlerinde morluk vs oluyor mu? Ya da dikkat ediyor musunuz davranislarina?
Morluk olmuyor..sanırım morartacak kadar dovmuyor.heralde saçını çekiyor bide kızıp vuruyor diye tahmin ediyorum.dislerini sıkıp bağırıyor ve sürekli sözlü şiddet var.ortalama yarım saat sürüyor.bugun sanki bir saat bı cebellesme karşılıklı bagrisma tarzında sürdü.cocuk anne yapamıyorum aklımda tutamıyorum falan diye ağlıyor,buda başka şeyleri yapıyorsun ama aklın hep baksa yerde bana numara yapıyorsun oku çabuk delirtme beni delirtme yeteeeer falan..böyle sürüyor ama inanın kendimi savaştan çıkmış gibi yorgun hissettim.uzuluyorum ya hiç dayanamıyorum

C
Sorsan ikinci üçüncü çocuğu ilk çocuğuna kardeş olsun diye doğurmuştur ama aralarına şimdiden bilinçaltından nifak sokuyor.

Direk yüzüne söyleyin dediklerini duyduğunuzu, bir daha asla tamir edemeyeceği şeyler olduğunu. Çocuk 0-6 yaşta bilinçaltını oluşturur ve şu an oluşturduğu tablo korkunç bir aile bağı...

Bir sene daha anaokuluna gitseydi yavrum keşke...
Ben bile göndermek istememiştim 6 yaş ama bir kaç test yapıldı isimlerini hatırlamıyorum ve çocuk hazır çıktı o yüzden bekletmedim. Bi sorun bakalım test yapılmış mı?
Çok doğru tesbitleriniz.aynen dediğiniz gibi.

Morluk olmuyor..sanırım morartacak kadar dovmuyor.heralde saçını çekiyor bide kızıp vuruyor diye tahmin ediyorum.dislerini sıkıp bağırıyor ve sürekli sözlü şiddet var.ortalama yarım saat sürüyor.bugun sanki bir saat bı cebellesme karşılıklı bagrisma tarzında sürdü.cocuk anne yapamıyorum aklımda tutamıyorum falan diye ağlıyor,buda başka şeyleri yapıyorsun ama aklın hep baksa yerde bana numara yapıyorsun oku çabuk delirtme beni delirtme yeteeeer falan..böyle sürüyor ama inanın kendimi savaştan çıkmış gibi yorgun hissettim.uzuluyorum ya hiç dayanamıyorum
O kadar arada derede kalmalik bir durum ki... Ne olur alttan alta konuşun. Okuldan almak konusunda sizi dinleyecegini sanmam ama en azindan belki aklına düşürürsünüz. Okullarin da durumunu hiç bilmiyorum çocuk ödev filan yapmayınca ya da ogrenemeyince anneye mi kiziliyor acaba... Okula gitmeden önce de komsu muydunuz o zaman da var miydi bu sesler?

Okurken içimden o kadın çıktı resmen gözlerim pörtledi.. :skandal:

O kadar arada derede kalmalik bir durum ki... Ne olur alttan alta konuşun. Okuldan almak konusunda sizi dinleyecegini sanmam ama en azindan belki aklına düşürürsünüz. Okullarin da durumunu hiç bilmiyorum çocuk ödev filan yapmayınca ya da ogrenemeyince anneye mi kiziliyor acaba... Okula gitmeden önce de komsu muydunuz o zaman da var miydi bu sesler?
Anneye kızmıyorlar da öğretmen bunları okuması gerek tarzı notlar yazıyor. Çok geride ise veliye bilgi veriyor.

Ya aslında genel manada çocuğuyla iletişim sorunu hep var.cocuk bikere evine gitmek istemiyor mutlu değil evinde.surekli dayak atan bir kadın değil ama çocuk nasıl mutlu edilir bilmiyor bı etkinlik,faaliyet hiç bişey yok yetersiz bı anne ve hiç dışarı çıkarayım falanda yok.televizyona mahkum ediyor.cocukta çok neşeli sürekli oyun kuran ve oynamayı seven bir çocuk.ogretmen kizmiyormus ama çok geride hepsi okumayı öğrendi kziiniz öğrenemedi diyormuş.

Ya aslında genel manada çocuğuyla iletişim sorunu hep var.cocuk bikere evine gitmek istemiyor mutlu değil evinde.surekli dayak atan bir kadın değil ama çocuk nasıl mutlu edilir bilmiyor bı etkinlik,faaliyet hiç bişey yok yetersiz bı anne ve hiç dışarı çıkarayım falanda yok.televizyona mahkum ediyor.cocukta çok neşeli sürekli oyun kuran ve oynamayı seven bir çocuk.ogretmen kizmiyormus ama çok geride hepsi okumayı öğrendi kziiniz öğrenemedi diyormuş.
Bugün bütün olumsuz anne konularinda kendi annemi görüyorum nedense... Benim annem de aynen böyleydi hem kendisine laf gelsin istemez, hem sinirden stresten acisini bizden çıkarırdi. Valla sonuç ne derseniz 20 sene sonra duzelmesi pek mümkün olmayan bir anne-kiz ilişkisi, 16 yasindayken 2.5 yillik depresyon. Sonrasinda benimle belki de hayatim boyunca devam edecek bir anksiyete...

Zannimca komşunuz hatasini da kabul etmeyecektir. Evladindan yakinacaktir.

Zann

Zannettiğiniz gibi cocugunu dövdü elinden aliyoruz gibi bir durum yok. Sikayeti ciddi bulacaklar, gelecekler ev durumuna cocugun durumuna bakacaklar, cocukta gozle görülür bir sey gorurlerse adli tıbba goturecekler rapor icin islem baslatacaklar. Surekli ve agir bir şiddetin olmasi lazim devletin mudahil olmasi icin.

Konu sahibi ben bu konularda öyle çaresiz hissediyorum ki kendimi. Mutlaka annesiyle konuşun ama alttan mesaj vererek. Mesela baska birinin hikayesini anlatir gibi... Yoksa size karsi da tepki alip benim çocuğum sana ne oluyor moduna girebilir. Halbuki hayatta ne dertler var...
Bende hemen elinden alıyorlar diye birşey demedim farkettiyseniz,gerekli görülürse elinden alınmaya,hapis cezasına kadar gider dedim. Kaldı ki vwrilen emsal niteliğinde "anneye 3 ay uzaklaştırma cezası verilme,1 yıl hapis cezası verilme" gibi kararlar var,araştırıp inceleyebilirsiniz. Ayrıca ağır bir şiddet mi? Hanımefendi şiddetin ağırı hafifi mi olur allah aşkına? Kaldı ki savunmasız bir çocuğa hangi şiddeti uygularsanız uygulayın ağıe şiddettir,çünkü kendini koruyamaz,savunamaz,karşılık veremez. Bu yüzden şikayet ciddiye alınırsa ve çocuğa şiddet uyguladığı ispat edilirse annenin başı çok ağrır.
Şiddet sadece vücuda uygulanmaz,bir de psikolojik şiddet var bu da pedogog yardımıyla anlaşılır. O zaman anneninde babanında vay haline.

Son düzenleme:
Bir de şyle birşey var ilkokul 1 çok zorlaşmış hep fotokopi kitaptan çalıştıkları yok. Günlük 7 8 sayfa okuma içinden annen söylesin sen 10 cümle yaz tarzı.kocaman ellerinde kabarık dosyalar içi kağıt dolu fotokopilerin üstünde oku oku ezberle. Bir de cümlelerde değişmiş ... eski fişler nerede ???
Örneğin : nine bu kimin aleti ???
O Cemil eminin aleti falan saçma sapan

Bugün bütün olumsuz anne konularinda kendi annemi görüyorum nedense... Benim annem de aynen böyleydi hem kendisine laf gelsin istemez, hem sinirden stresten acisini bizden çıkarırdi. Valla sonuç ne derseniz 20 sene sonra duzelmesi pek mümkün olmayan bir anne-kiz ilişkisi, 16 yasindayken 2.5 yillik depresyon. Sonrasinda benimle belki de hayatim boyunca devam edecek bir anksiyete...

Zannimca komşunuz hatasini da kabul etmeyecektir. Evladindan yakinacaktir.
Size bişey söyleyimmi bu çocuk 18 yaşına gelmeden kaçabilir..sevgiyi başka insanlarda arayacagi yüzde yüz.kacarsa da haklı.o kadının benim annem olmadığı için sukrediyorum Rabbime.boyle eğitim olmaz çocuğunun resmen sinir sistemiyle oynuyor.siz tecrübe ettiğiniz için daha iyi anlıyorsunuz o çocuğu.peki size bunu yaşamış biri olarak soruyorum sosyal hizmetlere zamanında anneniz şikayet edilseydi size faydası olur muydu? Etsemmi ne yapmaliyim

Size bişey söyleyimmi bu çocuk 18 yaşına gelmeden kaçabilir..sevgiyi başka insanlarda arayacagi yüzde yüz.kacarsa da haklı.o kadının benim annem olmadığı için sukrediyorum Rabbime.boyle eğitim olmaz çocuğunun resmen sinir sistemiyle oynuyor.siz tecrübe ettiğiniz için daha iyi anlıyorsunuz o çocuğu.peki size bunu yaşamış biri olarak soruyorum sosyal hizmetlere zamanında anneniz şikayet edilseydi size faydası olur muydu? Etsemmi ne yapmaliyim
Sosyal hizmetlerin ortamini bildiğim için tabiki evimde ailemle yasamayi tercih ederdim. İnanin ordaki ortam evdekinden daha iyi degil o cocuklari, sevgi evlerini keske herkesin imkani olsa da gorebilse (koruyucu aile adayiyim, gönüllü ablalik yaptim) kolu bacagi kirildigi icin alinan cocuklar, ailesinden cinsel istismar gördüğü icin alinan cocuklar, babasi belli olmayan annesi terkedip gitmis cocuklar, anne baba bosanmis ikisi de istememiş terkedilmis cocuklar daha neler neler... Hepsi bir aileye muhtaç... Kimi karyolalarinda saatlerce vakit geciriyor. Cogu birileri gelsin onlara aile olsun diye bekliyor. Kimse orda büyümek istemez.

Annemin farkli olmasini isterdim, daha dogrusu annemin mutlu olmasini isterdim. Hani hep diyoruz ya mutlu anne mutlu cocuk diye benim annem hem mutsuz hem de iletisim bilmeyen eğitim bilmeyen bir kadindi. Annemin kendisi degistirebilmesini isterdim fakat herhangi biri annemle konuşsa işe yarayacagini düşünmüyorum çünkü benim annem kendinde kusur bulmazdi. Evde sevgiyi bulamamak beni de disarda sevgiyi aramaya itti. Sansliydim allah da korudu fakat olabilecekleri dusununce şimdi hayretler içinde kaliyorum.

Sizin icin en doğrusu komsu olarak konusmak, işin boyutu artarsa sosyal hizmetlere haber vermek. Zaten cocugu alacaklarini sanmiyorum ama gelip bir konuşma yaparsa anneyi uyarirlarsa belki gözü korkar. Ama sonuc olarak maalesef anne babamizi secemiyoruz inanir misiniz bilmem ama kaderinizde ne varsa o oluyor.

Bir de şyle birşey var ilkokul 1 çok zorlaşmış hep fotokopi kitaptan çalıştıkları yok. Günlük 7 8 sayfa okuma içinden annen söylesin sen 10 cümle yaz tarzı.kocaman ellerinde kabarık dosyalar içi kağıt dolu fotokopilerin üstünde oku oku ezberle. Bir de cümlelerde değişmiş ... eski fişler nerede ???
Örneğin : nine bu kimin aleti ???
O Cemil eminin aleti falan saçma sapan
Sadece öğrendikleri harflerden .cümle kurulduğu için bazı cümleler saçma olabiliyor :))) Yazdığınız cümle bizde yok...yani okumadık çok şükür.
Onat ninen ne örer? Örtü örer. :KK66:

X