Kekler - Pastalar Dondurmalı waffle

seymabektas

Prensesim.. Güzel Kızım..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
253
2
34
kolay ve bir okadarda lezzetli bir tarifi denemeye ne dersiniz??

# 100 gr margarin
# 1 su bardağı dolusu un
# 1 su bardağı süt
# Yarım çay kaşığı kabartma tozu
# 3 yumurta
# Yarım su bardağı tozşeker
# Yarım çay kaşığı tuz
# zgarayı yağlamak için sıvıyağ
Üzeri için:
# Pudraşeker

Margarini eritip soğumaya bırakın. Unu bir kâseye alıp kabartma tozu ile harmanlayın. Sütü ilave edip mikserle çırparak yedirin.

Karışıma tozşeker, tuz ve yumurtaları ilave edip mikserle çırpmaya devam edin. Eritilmiş margarini ekleyip çırpın ve hamuru 20 dakika dinlendirin.

*Waffle ızgarasına bir fırça yardımı ile sıvıyağ sürün. Hamurdan kepçe kepçe alarak ızgaraya dökün. Izgarayı kapatıp 4-5 dakika pişirin. Waffle?ları servis tabağına alıp üzerine pudraşeker serperek dilediğiniz dondurma ile birlikte servis yapın.

datlum ben çok merak ediorm bu waffle ı keşke resimde koyabilsen çok mutlu olacaım..opuyorumnanaktan

yapmak istiyorum hayatım ama makinesi ykki acaba başka bişeyde nasıl yapıla bilirkii

yapmak istiyorum hayatım ama makinesi ykki acaba başka bişeyde nasıl yapıla bilirkii

cnm tost makinasındada bildiğim kadarıyla yapılabiliyor. ama nasıl olduğunu bilmiyorum araştır netten biraz istersen belki bulursun nasıl yapıldığını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…