dolaptaki süt yoğurt oldu

Bitttter

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mart 2013
10.472
13.648
başlıktada belirttiğim gibi dolapta duran süt yoğurt olmuş :KK53:

cuma gunu sut almıştım oğluma hanı şu şişelerdeki günlük sut olanlardan oğlum olduğundan beri herşeyın tarıhıne bakarım daha önce okadar dıkkat etmezdım tarıhıne bakarak aldım zaten süt bozulmamış bildiğiniz yoğurt olmuş

bi gun öncesınde açmıştım kullanmıştım bişi yoktu akşam oğluma ısıtayım dıye aldım dolaptan bı baktım kalıp gıbı duruyor nasıl olmuş olabılır şaşırdım tarıhı yarın doluyordu ve dolabın kapağındaki bölmede duuruyordu

eşimede gösterdım bu yoğurt deyip kaşıklayıp yedı tadı nasıl dedım bıraz sute benzıyor tam mayalanmamış galiba dedi:KK9:

süte bişimi katıyorlar acaba aldığım süt herkesın bıldığı bı marka bu neden olmuş olabılır artık o markayı sağlıklı bulmuyorum açık sütte almak istemıyordum ama hangısı daha guvenli şaşırdım :26::26:

Son düzenleme:

cuma gunu sut almıştım oğluma hanı şu şişelerdeki günlük sut olanlardan oğlum olduğundan beri herşeyın tarıhıne bakarım daha önce okadar dıkkat etmezdım tarıhıne bakarak aldım zaten süt bozulmamış bildiğiniz yoğurt olmuş

akşam oğluma ısıtayım dıye aldım dolaptan bı baktım kalıp gıbı duruyor nasıl olmuş olabılır şaşırdım tarıhı yarın doluyordu ve dolabın kapağındaki bölmede duuruyordu

eşimede gösterdım bu yoğurt deyip kaşıklayıp yedı tadı nasıl dedım bıraz sute benzıyor tam mayalanmamış galiba dedi:KK9:

süte bişimi katıyorlar acaba aldığım süt herkesın bıldığı bı marka bu neden olmuş olabılır artık o markayı sağlıklı bulmuyorum açık sütte almak istemıyordum ama hangısı daha guvenli şaşırdım :26::26:

Süt kesilmiş canım. Tarihine yakın

Süt kesilmiş canım. Tarihine yakın

ama hiç kötü kokmuyordu aynen yoğurt gıbı kokuyordu ekşimi dedim eşime hayır dedi gerçektende eksi kokmuyordu sadece hafıften sute kokuyordu daha önce kesilmiş süt gördüm hem kötü kokkuyor hemde böyle kalıp gıbı durmuyor

bide tarıhı 3 gun falan zaten gunluk olduğundan 2.gün kesilmemesi lazım

Şişelendiği yerde yoğurt mayası karışmış olabilir. Hani bazı paketli ürünlerin arkasında yazar ya içinde eser miktarda x, y, z.. bulunabilir diye. Bu yüzden mayalanmış olabilir sütünüz.

Şişelendiği yerde yoğurt mayası karışmış olabilir. Hani bazı paketli ürünlerin arkasında yazar ya içinde eser miktarda x, y, z.. bulunabilir diye. Bu yüzden mayalanmış olabilir sütünüz.

bu sutten daha önce kullanmıştım onu yazmayı unutmuşum ikinci kez kullanıcaktım açmıştım bi gun önce yanı yarımdı şişe ilk bişi yoktu 2. akşam böle bişi oldu

Son düzenleme:

bi gun öncesınde açmıştım kullanmıştım bişi yoktu akşam oğluma ısıtayım dıye aldım dolaptan bı baktım kalıp gıbı duruyor nasıl olmuş olabılır şaşırdım tarıhı yarın doluyordu ve dolabın kapağındaki bölmede duuruyordu

E süt yoğurt olur zaten gayet normal daha çok karşılaştığım bir durum :) aslında sütun sağlıklı bir süt oldugunu gösteriyor ayrica aldığınız kişiden emin oldugunuz surece açık sutler daha sağlıklı bence pastorize sutlerde koruyucu madde olduğunu düşünüyorum çünkü kaynatilmis açık süt buzdolabında en fazla 4 -5 gun bozulmadan duruyor pastorize sutler çok daha fazla.

Bence süt kesilmiş yoğurt olamaz çünkü dediğiniz gibi ilk gün bir şey yokmuş yoğurdun nasıl mayalandığını biliyorsunuzdur süt kesigi illa kötü kokmaz köyde anannemin ünekleri vardı özellikle süt kesigi yapardı dolapta bekelttigi zaman hiç kötü kokusu olmazdı bu süt kesigini hamur yorurken birde böreklerin üzerine sürmek için kullanırdı enfes olurdu.Havalar sıcak olduğu için s.k.tarihinden önce bozulma ihtimali hayli yüksek günlük sütleri hemen kaynatın ozaman kesilmez.

benimde basima geldi aynisi tase süt oldugu icin canim kapagini acarsan 1 gün icinde tüketmesen koyulasiyor

evet kesılmiş herhalde kvdeme dedim oda öyle dedi eşim hemencik bu yoğurt olmuş deyip yemeseydı göstericektım ne olduğunu anlıycaktı ama yedı bıtırdı artık açık süt almaya karar verdım

acaba sütü dışarda falan mı bıraktınız bizde günlük süt kullanıyoruz hemen alır almaz dolaba koymak gerekiyor açıldıktan iki gün içinde de bitmesi lazım.

acaba sütü dışarda falan mı bıraktınız bizde günlük süt kullanıyoruz hemen alır almaz dolaba koymak gerekiyor açıldıktan iki gün içinde de bitmesi lazım.

yok hayır bırakırmıyım evim zaten geceleri bile 32 derece keınlıkle dışarıda bırakmadım alıp cezveye koyuyorum yıne ağzını kapatıp koyuyorum dolababende birazda bu yuzden şaşırdım

eşimin teorisine göre içine yoğurt kaçırmış olabılırım bunu bıle düşündük ama kaçırmadım tabıkı dışarıda bırakmadım çocuğa kullandığımdan

yok hayır bırakırmıyım evim zaten geceleri bile 32 derece keınlıkle dışarıda bırakmadım alıp cezveye koyuyorum yıne ağzını kapatıp koyuyorum dolababende birazda bu yuzden şaşırdım

eşimin teorisine göre içine yoğurt kaçırmış olabılırım bunu bıle düşündük ama kaçırmadım tabıkı dışarıda bırakmadım çocuğa kullandığımdan

sütü aldığınız yer eve uzak mıydı oyalanmış mıydınız? bende şüphelendim acaba hangi marka mı

sütü aldığınız yer eve uzak mıydı oyalanmış mıydınız? bende şüphelendim acaba hangi marka mı

hayır değil 5dk yurume mesafesınde yukardada yazdığım gıbı ılk gun hiç bı sorun yoktu tadı falan gayet normaldi 2.kez kullanıcamda kalıp gıbıydı baya bıldığınız yoğurt kalıbı öyle sulu falan değildi

süt ürünlerindeki en bilindik marka desem yeterli olur sanırım

hayır değil 5dk yurume mesafesınde yukardada yazdığım gıbı ılk gun hiç bı sorun yoktu tadı falan gayet normaldi 2.kez kullanıcamda kalıp gıbıydı baya bıldığınız yoğurt kalıbı öyle sulu falan değildi

süt ürünlerindeki en bilindik marka desem yeterli olur sanırım

üç harfli olan mı yoksa beş harfli olan mı bende dikkat edip ona göre alcam

süt kesilmiş canım taze olmadgında ve sıcakta kaldgında bu durum meydana gelır

ya kızlar belki inandırıcı gelmiyor bılmıyorum ama ınann bende çok şaşırdığımdan açtım konuyu sütü alalı 2.gundu yarın doluyor son kullanma tarıhı zaten 3 gun falan ılk gunun de aldım dolaptan çıkarmadım çocuğa verdiğimden yanı saklama koşulları uygun olduğundan nasıl böyle buna şaşırdığımdan açtım konuyu sokakta alıcamızdan ıkı mıslı para verıyoruz yavrularımız ıyısını yesın dıye ama böyle saçma bişi oluyor normal gelmediğinden soruyorum süt kesilmesinin nasıl olduğunu bılıyorum bu aynı kaymaksız yoğurt alıyoruzya baya kalıp şeklinde dağınık falan değil işte aynen öyle bı hal almış şişede bu arada dolabımmı bozuk acaba falan dıyede baktım değil

Canım bozulması ihtimal olan şeyleri dolabın kapağına koymayın diye duymuştum
Süt kesilmiş,benimde aynı şey başıma gelmişti
Kokladım kokmuyordu ama direk attım çöpe
Keşke eşinizde yemeseydi Allahtan midesini bozmamış :KK53:

X