Dolama oldum :(

duduklutava

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2016
139
62
kızlar parmağım feci durumda dayanamıyorum dündendir geçer dedim ama dayanamıyorum ya şişti iyice parmak oldu iki katı ! Ne iyi gelir aranızda dolama olan çözümü bulan varmı

domatesi parmağınız girecek kadar oyup içinde bekletmek iyi geliyormuş diye duydum ama hiç başıma gelmedi. geçmiş olsun doktora gitseniz iyi olur zonkluyordu çok. geçmiş olsun

Geçmiş olsun. Bence doktora görünün. Kendi kendinize yapacağınız bir şey kötü sonuçlara neden olabilir.

domatesi parmağınız girecek kadar oyup içinde bekletmek iyi geliyormuş diye duydum ama hiç başıma gelmedi. geçmiş olsun doktora gitseniz iyi olur zonkluyordu çok. geçmiş olsun

Domates iltihabı dahada yayarmış cnm annemde diyor soğan haşlayıp sar dün onuda yaptım ama nafile iltihap kurutucuda alıyorum doktora gittim ama geçmiyo ya :KK43:

Sizin önerebileceğiz varmı ? Dolama olupta geçen ... Ya yemin ederim kalbim parmağımda atıyo sanki o denli sizliyo zonkluyo :KK43:

Kara merhem getirdi eşim inşallah bu fayda sağlar :KK43: iltihap aksa rahatlıcam o zonkluyo zaten :KK43: kara merhem kullanıpta faydasını gören yokmu :KK43:
Nezaman sürede deşilir

kızlar parmağım feci durumda dayanamıyorum dündendir geçer dedim ama dayanamıyorum ya şişti iyice parmak oldu iki katı ! Ne iyi gelir aranızda dolama olan çözümü bulan varmı
Lokum iyi gelir diye biliyorum. Kardesimin öyle olmustu annem lokumu parmagina gece yayip sarmisti.sabah iltihap akmisti.Ama bence siz bi hekime gidin onlar daha iyi bilir tabi :)

soğanı ocakta közle dolamanın üstüne koy bezle sar gece yatmadan yap bunu sabaha akıyor hepsi ..

Kara merhem yada tırnağın kenarındaysa iltihabın çıkmasını sağlayın ondan sonra geçer agrısı

Sogan kozle ocakta sıcak sarcaksin ama dayanabildigin kadar sıcak olcak onu cikarincada kara merhem sur

Ay dur ben bunun çözümünü biliyorum
Siyah zeytini ez, çevresine sür bol bol ve parmağını sar
Bir gece falan kalsın
Ertesi gün eser kalmıyor.

Babaannemin tarifidir, her dolamamı böyle geçiririm.
Daha hiç geçirmediğini görmedim

Geçmiş olsun arkadaşım. Ben yaşadım bunu işaret parmagimda çok fenadir. Bana da soğan kozle sar dediler yaptım ama bi işe yaramadı. Sonra ihtiyol pomad ( kara merhem) önerdi bi tanıdığımız . Gerçekten ise yarıyor. O geçirdi benimkini. Zaten önce iltihabı bir noktaya topluyor sonra derinin en ince yerinden ya da tirnaktaysa tırnak kenarından akıp gidiyor ıltihap. Benim kesin çözümüm o olmuştu bi daha da çıkmadı şükür. Bana dr da önermisti onu sen de yine bir dr a git bence bi baksın belki daha ciddi ya da sonradan tekrar edebilecek bişey. Bir de nacizane tavsiyem lokum soğan vs bunları kullanacaksan dikkat et enfeksiyon kapabiliyor daha çok. Bende öyle olmuştu. Ama faydasını görenler de olmuş tabii.

Benim dolamami kara merhem ptlatti :) bi iki gun kapali sekilde merhemli kaldi sonra iltihabim akti korkma kara merhem aliyo ama kapali kalsin merhemle patlar uc gune

X