Gebeliğe Hazırlık Doktorunuz Yumurtanız Kaç Mm İken Çatlatma İğnesi Vuruyor?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Girlpower22

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
184
325
26
Merhabalar. Ben bu ay ilk kez klomen kullandım. 5 gün günde 2 defa olarak. Adetin 12.günü doktor kontrole çağırdı. Ben alttan bakacak sanıyordum altını çıkar geç dedi sonra birden sen zayıfsın karından görürüm belki bir deneyelim dedi. Karından baktı. Sağda yumurtan gelişmiş çok iyi cevap vermiş ilaca dedi. Boyutu ne kadar diye sorduğumda bugün olması gereken boyutta 15 16 mm dedi. Akşam çatlatma iğnesi vurdur dedi. Dün akşam vuruldum.
Ama kafama takıldı zaten doktordan memnun kalmamıştım değiştirecektim o boyutta çatlatma iğnesi vur demesi normal mi? Burdan okuduğum hep 18 20 mm de iğne vurulduğu. Umutsuzluğa kapıldım olmayacak diye.
Bir de bu ay olmazsa tekrar ne zaman geleyim diye sorduğumda olmazsa diğer ay gelme ilacın etkisi bir ay daha devam eder dedi.

Merhabalar. Ben bu ay ilk kez klomen kullandım. 5 gün günde 2 defa olarak. Adetin 12.günü doktor kontrole çağırdı. Ben alttan bakacak sanıyordum altını çıkar geç dedi sonra birden sen zayıfsın karından görürüm belki bir deneyelim dedi. Karından baktı. Sağda yumurtan gelişmiş çok iyi cevap vermiş ilaca dedi. Boyutu ne kadar diye sorduğumda bugün olması gereken boyutta 15 16 mm dedi. Akşam çatlatma iğnesi vurdur dedi. Dün akşam vuruldum.
Ama kafama takıldı zaten doktordan memnun kalmamıştım değiştirecektim o boyutta çatlatma iğnesi vur demesi normal mi? Burdan okuduğum hep 18 20 mm de iğne vurulduğu. Umutsuzluğa kapıldım olmayacak diye.
Bir de bu ay olmazsa tekrar ne zaman geleyim diye sorduğumda olmazsa diğer ay gelme ilacın etkisi bir ay daha devam eder dedi.
Canm benim 17 ve 18 mm Di doktor yarına kadar 19 ve 20 olur o zaman kendin vur dedi öyle yaptım

Bana neden yarın vur demedi ben de onu anlamadım canım neden acele etti bilmem🤦🏻‍♀️
Sen ne zaman vuruldun iğneni peki ilk denemen mi?
Evet ilk denemem canm 14 gün oldu vurulalı 2 yıllık evliyim 1 bucuk yıldır olmuyo ilk aylar kendimiz istemedik ama bilseydim böyle olucanı hemen isterdim benim yumurtlama problemim var tembeller pco var solda 2 yumurtam oluştu canm hayrlısı artık demmki bunları yaşamam gerekiyomuş

Evet ilk denemem canm 14 gün oldu vurulalı 2 yıllık evliyim 1 bucuk yıldır olmuyo ilk aylar kendimiz istemedik ama bilseydim böyle olucanı hemen isterdim benim yumurtlama problemim var tembeller pco var solda 2 yumurtam oluştu canm hayrlısı artık demmki bunları yaşamam gerekiyomuş
Adet oldunmu genelde igneden 14 gun sonra adet olunuyo eger gebelik olusmazsa benimde bugun 14 oldu yarin 15.gun

Gercektenmi cooj sewindim belirtileri nelerdi acaba yogun olan belurtileri bnmde 1 hafta oluyo gogus ucum domununca yara var gibi bide igneden beri afedersiz gaz problemim cook oldu dunde ilk mide bulantim oldu
Görünce cevaplar canım inşallah sende hamişsindir benim de iğnenin 6.günü. Hayırlı haberler alırız inşallah 🤲🏻

Benim doktor 19 da iğne yaptırmıştı, tek yumurtaydı zaten tutmadı, bu ay tekrar deniyoruz bakalım bir sonuç alacak mıyım?
Bu kadın doğum doktorlarında herkes şahsi takılıyor bunu anladım, birinin yaptığını diğeri yapmıyor valla çok enteresan.

Cok iyi bir dr a gidiyorum. Randevu almak zor, her sigorta gecmiyor bu dr da.. herkes bu dr un pesinde oyle soyleyeyim..

22 den asagidaki yumurtaya mumkun degil igne vermiyor. 19 ken israr ettim vermedi. Sizinki sansini denemis resmen. Para dokuyorsunuz, disaridan hormon almis oluyorsunuz vucudunuza igneyle.. umrunda degil.. alttan bakmamasi da fiyasko bence. Kesinlikle dr degistir. Ben bir yil kaybettim kotu dr la.

siz eger bu igneyle bu boyda yumurtayla gebe kalin ben de dr a gidip duvardaki diplomasini asagiya indiririm artik.. insallah saglikla gebe kalirsiniz o ayri..

İkimizde aynıyız bende de pco var sol tarafımda 2 yıllık evliyim ama biz hiç korunmadık ilk çatlatmam olmadı yarın 2. Kez başlıcam klomene bakalım hayırlısı

Cok iyi bir dr a gidiyorum. Randevu almak zor, her sigorta gecmiyor bu dr da.. herkes bu dr un pesinde oyle soyleyeyim..

22 den asagidaki yumurtaya mumkun degil igne vermiyor. 19 ken israr ettim vermedi. Sizinki sansini denemis resmen. Para dokuyorsunuz, disaridan hormon almis oluyorsunuz vucudunuza igneyle.. umrunda degil.. alttan bakmamasi da fiyasko bence. Kesinlikle dr degistir. Ben bir yil kaybettim kotu dr la.

siz eger bu igneyle bu boyda yumurtayla gebe kalin ben de dr a gidip duvardaki diplomasini asagiya indiririm artik.. insallah saglikla gebe kalirsiniz o ayri..
Benn sigortasız olarak özele gittim. Bu doktoru çok methediyorlardı burda da okudum o doktorda yumurta takibiyle hamile kalanları. Ama içime sinmedi değiştireceğim zaten. Bir de şöyle bir şey var okuyup araştırdıklarıma bakarak her doktor farklı şekilde yapıyor bu işi. İnternetten baktığımda da bazı doktorlar 15 mmden sonra iğne vurulur diyor. Doktor bana yarın vur da diyebilirdi bence ya da 2 gün sonra tekrar gel diyebilirdi muayene ücreti alacaktı çünkü kontrol süresi geçiyordu. 🤷🏻‍♀️ Doktorun bir bildiği vardır diyorum şuan daha iğnenin 6.günü ve moralimi bozmak istemiyorum. Aslında doktor bana ilaçta vermeyecekti çünkü hormon değerlerim normaldi. Sadece tek yumurtalıkta polikistik görünüm vardı. Ama 9 aydır uğraştığım için ben daha fazla beklemek istemedim.

Benim doktor 19 da iğne yaptırmıştı, tek yumurtaydı zaten tutmadı, bu ay tekrar deniyoruz bakalım bir sonuç alacak mıyım?
Bu kadın doğum doktorlarında herkes şahsi takılıyor bunu anladım, birinin yaptığını diğeri yapmıyor valla çok enteresan.
Aynen kesinlikle öyle. Hepsi farklı şekilde uyguluyor bu tedaviyi. İnşallah güzel sonuç alırsınız bu defa.

Eklentiler

• IMG-20201125-WA0004.jpeg
    IMG-20201125-WA0004.jpeg
    31,6 KB · Görüntüleme: 137
X