Aile Planlaması Doktorun yanında çalışanlar da "okumuş cahil (!)" galiba?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

MaystenG

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2018
2.376
2.921
Evet. Okumuş cahil, kör cahilden daha kötü.

Uzun zamandır norplant (deri altı çubuk - koruma yöntemi) araştırıyorum. Antalya'nın Manavgat ilçesinde olduğum, ve arabamız olmadığı için, 1 yaşındaki kızımla merkeze uzun yolculuk yapamayacağımdan ötürü (durmadığı, çok fazla hareketli olduğu için) çevre hastaneler ve jinekologlara bakındım.

Manavgatta, toplam 6 özel, 1 devlet, olmak üzere 7 hastane ve 4 - 5 de jinekolog var.

Aradım teker teker.

Telefona çıkıyorlar.

Deri altı implant yaptırmak istediğimi söylüyorum.

- Dişçi değil burası, ne implantı?
- Yanlış aradınız, dişçi değil, jinekolog burası.
- O neymiş?
- Onu hiç duymadım, burada yapılmaz herhalde.
- Şikayetiniz nedir, ne implantı?

Gibi sorularla karşılaştım.

Favorim de, anlayamadım, ne ne, deyip yüzüme kapatmasıydı.

Neden bu kadar yaygın değil burada?

Antalya/ Kepez'de yapılıyor. Oraya gitmem güç.

Aynı hastane, (isim vermeyeyim), burada da var. Merkezdeki yapıyor buradaki neden yapmıyor?

Yok prezervatif, yok spiral, yok hap, yok iğne.

Ben bunları istemiyorum.

Kepez dışında yaptıran, giden kimse var mı Antalya (ilçesinde)?

Mune şimdi fark ettim, yanlış yere açmışım konuyu, doğru yere taşıyabilir misin rica etsem

Deri altı doğum kontrol implantı deseydiniz belki daha anlaşılır olurdu..
Tabi direkt Jinekoloji birimlerin de de anlayamamışlarsa çok garip olmuş.

Ben de doguda kucuk bir ildeyim. Implanti bende dusundum. 1tane ozel hastane var. Arayip sordugumda yanlis aradiniz heralde dis hastanesi degil burasi dediler Cok komikler ya
Ben de civar illerdeki buyuk hastaneleri arastiracagim artik

%50 belki ..

Ama ben hastaneyi/ jinekoloğu aramışım ve deri altı demişim .. yani pekte anlaşılmayacak gibi değil diye düşünüyorum

Ben de doguda kucuk bir ildeyim. Implanti bende dusundum. 1tane ozel hastane var. Arayip sordugumda yanlis aradiniz heralde dis hastanesi degil burasi dediler Cok komikler ya
Ben de civar illerdeki buyuk hastaneleri arastiracagim artik
Her zaman aynı soruyla karşılaşacağız demek ki. Ya onu geçtim, tamam arabamız yok, kiralarız (hoş o da %70 zamanlandı, 200 kiralama,100 de benzin), neyse. Ama eşimin haftada 1 gün izni var onu da ben mahfetmek istemiyorum

%50 belki ..

Ama ben hastaneyi/ jinekoloğu aramışım ve deri altı demişim .. yani pekte anlaşılmayacak gibi değil diye düşünüyorum
Çok sık uygulanan bir yöntem değilse çalışanlar bu konuda kendilerini yetistirmemişse olabilir.

Üroloji hemşireleri sistoskopinin ne olduğunu bilmiyolardı be canım ... (sistoskopi:idrar kanalının ucundan girilerek mesanenin gözle görülerek değerlendirilmesi ) Özel hastaneyse eğer bahsettiğin çok normal bu durumlar ...

Bunun mezun olmakla pek alakası yok. Okuyarak, takip ederek kendini geliştirmeli ki böyle “işiyle alakalı” küçük şeyleri bile kaçırmasın bilebilsin.
Uygulamıyor olmaları bilmemelerini gerektirmez bu konuda haklısınız.
Ne diyelim hayırlısı :)

Ben de ilk defa duydum ama benimki normaldir herhalde:) güzel bir yöntem herhalde o kadar arastirmissiniz ben de bakayım bi.

herhangi bir yan etkisi felan var mı ki
Kişiden kişiye değişir,kiminde adet ilk zamanlarda düzensiz veya ara kanama olarak gelir,kiminde tamamen kesilir. Ki bu düzensizlik ilk 1 -2 ay sürer normalde.

Onun dışında bence daha çok avantajları var gibi.

Benim esimin de izinlerinde sıkıntı oluyor. Sehir disi icin mutlaka amire bildirmek gerekiyor. Cok da izin vermiyorlar bu aralar. 1 aydir beklemedeyim ben de bakalim. Ama implanti cok arastirdim. Tek de gitsem yaptiracagim kararliyim. Igneden falan iyidir sonucta. Oyle aman aman bir yan etkisi de yok dediler bana.

Kişiden kişiye değişir,kiminde adet ilk zamanlarda düzensiz veya ara kanama olarak gelir,kiminde tamamen kesilir. Ki bu düzensizlik ilk 1 -2 ay sürer normalde.

Onun dışında bence daha çok avantajları var gibi.
takipteyim, bir ara duymuştum ama aklıma iyi getirdin bende araştırayım. devlette yapılıyor mu haberin varmı

Haydaaa ... ciddi misin?
O kadar da değil canım,ama hoş beklerim

takipteyim, bir ara duymuştum ama aklıma iyi getirdin bende araştırayım. devlette yapılıyor mu haberin varmı
Valla buradaki yapmıyor, belki Istanbul, Izmir gibi yerlerde yapabilirler

Türkiyede pek yaygın değil galiba. Genel olarak korunmadığımızdan sanırım
Almanyada çoğu hatun kullanıyor görüyorum.
İnşallah kısa sürede çare bulursunuz .

Aynen ben de bulabilirsem gitmek isterim tabii. Ayarlamaya çalışacağım bir şekilde .. öyle dediğin gibi yan etkisi yok. Daha iyi diğer yöntemlerden. Iğne her 3 ayda bir, prezervatif her ilişkide, hap her gün .. kim uğraşacak, amaaaan

Türkiyede pek yaygın değil galiba. Genel olarak korunmadığımızdan sanırım
Almanyada çoğu hatun kullanıyor görüyorum.
İnşallah kısa sürede çare bulursunuz .
Evet çok daha kullanışlı.

Size bir link atacağım sonuna kadar izleyin ama

Evet çok daha kullanışlı.

Size bir link atacağım sonuna kadar izleyin ama
Ben son bi senedir korunmuyorum,
Menapoza kadar da korunmayı düşünmüyorum birdaha. ama teşekkür ederim, komık bişeyse müsait olduğumda izlerim tabii ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…